Zobacz temat - [214si]Uciekający płyn chłodniczy po wymianie uszczelki..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214si]Uciekający płyn chłodniczy po wymianie uszczelki..

ArO - Pią Lip 15, 2011 20:26
Temat postu: [214si]Uciekający płyn chłodniczy po wymianie uszczelki..
Witam serdecznie, jestem swiezo po wymianie uszczelki pod głowica, ostatnio zauważylem, ze sa plamy pod samochodem co mnie bardzo zaciekawilo, okazalo sie, ze plyn do chlodnicy ucieka. Olej jest czysty, raczej sie plyn do silnika nie dostaje. Wrzuce pare zdjec, moze ktos mial podobny przypadek i wie skad to cieknie.. Dodam, ze rozrzad tez byl wymieniany przy okazji.

zdjecie1
zdjecie2

darek_wp - Pią Lip 15, 2011 22:31

Wygląda na wyciek z pod pompy układu chłodzenia. Czy przy wymianie rozrządu pompa była zmieniana?
ArO - Sob Lip 16, 2011 12:02

yeah, przecieka pompa :| Swoja droga zaciekawiła mnie rozmowa z mechanikiem, mam silnik 16V a jak wymienial pasek rozrzadu to ponoc od tej wersji 75 konnej O.o Tez tak macie?
PTE - Nie Lip 17, 2011 20:12

ArO napisał/a:
yeah, przecieka pompa :| Swoja droga zaciekawiła mnie rozmowa z mechanikiem, mam silnik 16V a jak wymienial pasek rozrzadu to ponoc od tej wersji 75 konnej O.o Tez tak macie?


Zdolny mechanik. Pasek do silnika w wersji 8-zaworowej ma 126 zębów, ten od wersji 16-zaworowej - 143 (manualny napinacz) lub 145 (napinacz automatyczny).

ArO - Pon Lip 18, 2011 11:26

czyli jednym słowem spieprzył robote? Mogą być tego jakieś konsekwencje?
PTE - Pon Lip 18, 2011 20:00

Niech się wypowie ktoś z praktycznym doświadczeniem w tym zakresie. Wg mnie taka "pomyłka" jest fizycznie niemożliwa.
ADI-mistrzu - Pon Lip 18, 2011 20:04

Też mi się wydaje to niemożliwe, chyba że nieźle napinacz zniszczył, chodź i tak nie wiem czy by nie był za krótki.
Jeeeśli jakoś go tam wcisnął i masz automatyczny napinacz, to wywiera on taki nacisk na pompę wody że mógł go uszkodzić, po za tym bał bym się że pęknie i wtedy będziesz miał roboty...

Jak możesz to odkręć plastikowa osłonę (może być tylko górna) i zrób zdjęcie paska, najlepiej największego obszaru jaki obejmiesz paska.

Gacor - Wto Lis 01, 2011 13:17

Odkopie temat mam wyciek dokładnie w tym samym miejscu co kolega który go tu opisuje. Z tym że u mnie wyciek nie pojawia się za każdym razem tylko raz na 2-3 dni. Co może być jego przyczyną i jakie mogą być ewentualne koszty naprawy? A może jakiś sposób na uszczelnienie ?