Zobacz temat - Jaka może być minimalna grubość tarczy zanim ta się rozwali?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jaka może być minimalna grubość tarczy zanim ta się rozwali?

Kozik - Pon Lip 18, 2011 17:45
Temat postu: Jaka może być minimalna grubość tarczy zanim ta się rozwali?
Oto zdjęcia tylnej tarczy z BMW 520 z zewnątrz wyglądała ok ale przy hamowaniu coś hałasowało...
i się okazało co hałasowało, tarcza się rozpadła i podczas hamowania zatrzymywał się jedynie zewnętrzny pierścień ;)










apples - Pon Lip 18, 2011 17:53

Kozik napisał/a:
tarcza się rozpadła i podczas hamowania zatrzymywał się jedynie zewnętrzny pierścień
Tarcza jest jednolita i nie ma żadnych pierścieni. To co widać na zdjęciu to jest oderwana część hamująca od korpusy tarczy.


Minimalna grubość tarczy zawsze jest opisana w katalogu producenta.

Kozik - Pon Lip 18, 2011 17:58

apples napisał/a:
Tarcza jest jednolita i nie ma żadnych pierścieni. To co widać na zdjęciu to jest oderwana część hamująca od korpusy tarczy.


wiem, że nie ma pierścieni

apples napisał/a:
Minimalna grubość tarczy zawsze jest opisana w katalogu producenta.



to też wiem

temat napisałem w offtopicu bo to ma być raczej szydera a nie porada techniczna ;)

practicator - Pon Lip 18, 2011 18:04

powód takiego stanu rzeczy został nawet bardzo subtelnie wyłuszczony - wraz ze stanem mentalnym właściciela pojazdu ;) BMW... pewnie jeszcze E34 :)
apples - Pon Lip 18, 2011 18:30

Kozik napisał/a:
temat napisałem w offtopicu bo to ma być raczej szydera a nie porada techniczna
Tak myślałem :razz:
0L0 - Pon Lip 18, 2011 19:39

Kurde, a ja wymieniłem komplet tarcz jak na przednich zrobił się nieco ponad milimetrowej wysokości rant ;)
Jugol - Pon Lip 18, 2011 20:13

Podobnie wyglądającą tarczę widziałem w Fordzie- też odpadł taki pierścień podczas wymiany na nowe, tylko jedna różnica, bo te przy Fordzie były na przodzie :szok:
borek88 - Pon Lip 18, 2011 20:34

0l0 napisał/a:
Kurde, a ja wymieniłem komplet tarcz jak na przednich zrobił się nieco ponad milimetrowej wysokości rant ;)

toż to marnotrawstwo:D

Jugol - Pon Lip 18, 2011 20:45

0l0 napisał/a:
Kurde, a ja wymieniłem komplet tarcz jak na przednich zrobił się nieco ponad milimetrowej wysokości rant


To mamy podobnie :spoko: :)

Kozik - Pon Lip 18, 2011 20:50

0l0 napisał/a:
Kurde, a ja wymieniłem komplet tarcz jak na przednich zrobił się nieco ponad milimetrowej wysokości rant ;)


Burżuj... w ciężkich czasach żyjemy trzeba oszczędzać ;)

[ Dodano: Pon Lip 18, 2011 20:50 ]
ciekawe czy dałoby radę dojeździć do milimetra i żeby się nie rozleciały :roll: