Zobacz temat - Odwołanie do odmowy wypłaty odszkodowania z AC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Odwołanie do odmowy wypłaty odszkodowania z AC

Urinka - Sro Lip 20, 2011 16:59
Temat postu: Odwołanie do odmowy wypłaty odszkodowania z AC
Witam,

jakieś 3 tyg temu pękła mi szyba czołowa od strony kierowcy, z naprężenia - bo nie ma śladu odprysków. Samochód był na początku roku uderzony mocno w przeciwny bok, niezależnie został porysowany lakier na przednim lewym błotniku i drzwiach. Rzeczoznawca obejrzał samochód, ubezpieczyciel uznał szkodę na karoserii, ale nie pęknięcie szyby. W uzasadnieniu napisano, że "do pęknięcia szyby czołowej nie doszło w wyniku działania sił zew. świadczących o kontakcie z samochodu...z innymi przedmiotami, mogącymi spowodować uszkodzenie pojazdu. pęknięcie szyby czołowej najprawdopodobniej powstało na skutek naprężeń w nadwoziu, spowodowanych wcześniejszą naprawą jego przedniej lewej strony, co wykazał pomiar grubości powłoki lakierniczej". Sęk w tym, że samochód mamy od 7 lat i nie był w tych rejonach naprawiany. Są za to te rysy na lewych drzwiach i błotniku.
Chcę napisać odwołanie, ale nie wiem, jak to zrobić, żeby miało ręce i nogi. Dla mnie to nielogiczne, że uznają za przyczynę rzekomą naprawę karoserii sprzed co najmniej 7 lat, a nie uznają niedawnego zdarzenia.
Będę wdzięczna za pomoc. List dostaliśmy wczoraj. Z góry dziękuję.

darek_wp - Sro Lip 20, 2011 21:23

Urinka napisał/a:
Samochód był na początku roku uderzony mocno w przeciwny bok

I to mogło spowodować naprężenia od któych pękła szyba. Moim zdaniem sprawa jest przegrana jednak zawsze możesz napisać, że nie zgadzasz się z opinią TU a nawet powołać własnego biegłego choć to trochę kosztuje. Najprościej chyba podjechać do innego rzeczoznawcy i zapytać czy to zdarzenie mogło przyczynić się do pęknięcia szyby ew podpytać jak rozmawiać z TU w tym przypadku.

chudson - Pon Wrz 19, 2011 16:03

Opinia odmowna jest opinią rzeczoznawcy czyli dostałeś jakby za darmo opinię rzeczoznawcy z którą lecisz do warsztatu który naprawiał auto po wypadku i wmaiwasz im, że przez źle wykonaną naprawę płekła szyba :D