Zobacz temat - [MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.

Kacperroone - Pią Lip 29, 2011 10:21
Temat postu: [MG ZR 160] Proszę o pomoc w ocenie.
Witam,
Poszukuję MG ZR 160 i na otomoto natrafiłem na ten egzemplarz:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1737791927
Bardzo proszę o porady i opinie.
Pozdrawiam!

Kozik - Pią Lip 29, 2011 10:42

Cytat:
Mi w mieście przy normalnej jeździe palił 8l./100km.


zapomnij

poza tym nie znalazłem dziwnych rzeczy

borsi - Pią Lip 29, 2011 10:59

Auto nie palone!!!
:)

Policja będzie Ci się czepiać do lamp.

Kacperroone - Pią Lip 29, 2011 12:30

to po mieście ile realnie pali przy normalnej jeździe z 10?
I jeszcze chciałbym zapytać o cenę, czy jest adekwatna, czy trzeba się targować?

Kozik - Pią Lip 29, 2011 12:34

Kacperroone napisał/a:
to po mieście ile realnie pali przy normalnej jeździe z 10?


myślę, że tak żeby się nie zawieść to trzeba liczyć 7-8 delikatna trasa a 10+ w mieście ;) a co mniej to tylko się trzeba cieszyć ;)

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 12:34 ]
mój spala od 7,5-11,5L gazu, któryś kolega z forum ma ZRa 160 który mu spala 13L gazu ale tam ma pokopany ten gaz

Kacperroone - Pią Lip 29, 2011 12:59

gdzieś też czytałem, że ZR - ki mają czarne wkłady lamp, a ten ma srebrne. Ciekawe, czy zrobił tak pod lakier, czy przygoda była.
szoso - Pią Lip 29, 2011 13:15

czerwone ranty alufelg i czarne lampy z tyłu :blee:
marcinmarcin - Pią Lip 29, 2011 13:36

Niezbyt to ciekawie wygląda... dziwaczny tuning, brak oryginalnych felg (te AEZ to 15-16, a nie 17, jeszcze na dodatek po renowacji). Lampy przednie od 25, tylne czarne...
Kozik - Pią Lip 29, 2011 13:52

szoso napisał/a:
czerwone ranty alufelg i czarne lampy z tyłu :blee:


remizowy tuning

leszczu - Pią Lip 29, 2011 16:17

Ale spasowany ładnie. :grin:
PopeY - Pią Lip 29, 2011 16:17

felgi no sorry kiepskie lampy też i ogólnie w srebnym mi się nie podoba i cena 14,500 wydaje mi się że znajdziesz coś lepszego - mój dla przykładu jest za 11000 do negocjacji,co prawda kilka rzeczy do zrobienia ale na pewno nie wyniosło by Cie to 14-14,500tys

mój pali w mieście 9,5 w trasie spada poniżej 8...

Kacperroone - Pią Lip 29, 2011 22:45

w sumie tuning rzeczywiście trochu wioską podlatuje... PopeY, bardzo ładny Twój ZR, ale moja dziewczyna niestety nie lubi żółtych aut :sad:

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 22:45 ]
http://allegro.pl/show_item.php?item=1735407179

a co powiecie o tym Panowie?

borsi - Sob Lip 30, 2011 00:07

PopeY, szkoda że zs żółte nie wychodziły :D zółty pocisk :D
Ty kupujesz auto nie dziewczyna. Dziewczyny nie będzie a auto pozostanie :D
Masz sprawdzony sprzet od PopeY, -a

Pawkaz - Sob Lip 30, 2011 09:23

Kacperroone napisał/a:
a co powiecie o tym Panowie?

Od dluzszego czasu jest na allegro
O ile dobrze kojarze to byl opisywany na forum

Kacperroone - Sob Lip 30, 2011 19:57

jeżeli od dłuższego czasu, to chyba nie wróży dobrze :/
borek88 - Sob Lip 30, 2011 22:37

borsi, pewnie ze wychodziły
ostatnio nawet okazało sie ze w mojej 45 był wczesniej wymieniany zderzak i pod lakierem mojego auta byłą żółciutka farba

Kacperroone napisał/a:
ale moja dziewczyna niestety nie lubi

o tych wybrzydzaniach to one maja we krwi:D
ale staram robic sie w sprawach auto to co uwazam za słuszne i ładne sam, pozniej po gada po nazeka czaszami rzuci focha ale wszystko z czasem przechodzi a autko takie jak sie podoba zostaje

leszczu - Nie Lip 31, 2011 09:52

Kacperroone napisał/a:
jeżeli od dłuższego czasu, to chyba nie wróży dobrze :/

Niekoniecznie. Te auto nie są popularne u nas w Polsce i trudne je potem odsprzedać. :wink:
A co do autka:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1735407179
-Kontrola trakcji, Antyrefleksyjne szyby te modele tego nie posiadają.
-tylne lampy przyciemniane. :/
A tak ogólnie to ładnie się prezentuje. :wink:

Kacperroone - Nie Lip 31, 2011 19:55

pojadę go obczaić we wtorek, to dam znać jak wygląda :) A powiedzcie mi Panowie, znajdę bez problemu części do ZR 160, czy trzeba się trochę naszukać?
azer - Pon Sie 01, 2011 07:45

Kacperroone napisał/a:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1735407179

a co powiecie o tym Panowie?
skoro pisał Ci ktoś że był już opisywany na forum to poszukaj. Ja pamiętam że ktoś go oglądał i nie wiem czy nie wisi nawet w temacie 'uważajcie na te samochody'. A na sprzedaż jest zdaje się od zeszłego roku, chyba że mi się pomerdało coś :)
Krzysi3k - Pon Sie 01, 2011 09:24

Kacperroone napisał/a:
pojadę go obczaić we wtorek, to dam znać jak wygląda A powiedzcie mi Panowie, znajdę bez problemu części do ZR 160, czy trzeba się trochę naszukać?

Raczej bez problemu ;)

Bumelant - Sro Sie 03, 2011 16:21

Kiepsko wygląda to auto. Ale ze zdjęć to też wróżenie z fusów. Spalanie szykuj się raczej na bliżej 10-12 - 8 to jest jak sie 120 jezdie na trasie co jest praktycznie nierealne bo auto kusi. Jak fantazja poniesie i 14 będzie... Większość rzeczy jest ogólniedostępna - niektóre rzeczy w razie grubej awari motorowni typu np. głowica w dobrym stanie, mechanizmy vvc są całkowicie niedostępne na rynku wtórnym w pl. W razie problemu jestem w stanie pomóc w tym temacie. ZR kupuje się bo się chce go mieć. Jak wiesz, że go chcesz mieć to kupuj - jeżeli nie jestes pewien kup coś innego. To jest auto dla pasjonaty. Osobiście sugerowałbym sprowadzenie tego auta nie z pl lub zakup od klubowicza i serwisowanie go od początku w dobrym - rekomendowanym serwisie - a speca na miejscu masz dobrego - o kowalach od VAGa zapomnij. Pozdr.
Kacperroone - Sro Sie 10, 2011 23:44

dziękuję Panowie za wszystkie opinie, rzeczywiście zrezygnowałem z oglądania tego autka... Poczekam na coś lepszego :mrgreen:
Glodzio - Pon Sie 15, 2011 09:22

http://allegro.pl/show_item.php?item=1735407179 ktoś z Was go oglądał? w czwartek mam jechac go obejrzeć, a to duży kawał drogi z warszawy i chcę wiedzieć czy jest sens, wiadomo koszta podróży, stacji diagnostycznej itp.
flapjck1 - Pon Sie 15, 2011 09:50

po prawej stronie maska troszeczke krzywo lezy
i chyba tyle z uwag - wiecej ja nie widze

a poza tym pozdrawiam obywatela z Ryk :)

Kacperroone - Pon Sie 15, 2011 12:29

Glodzio odpuść sobie to auto! Byłem je oglądać, oględziny trwały 5 min! Silnik cały w około olejem zarzygany, uszczelki odstają, drzwi pasażera w dół zwisają, w środku całe auto zawilgotniałe, gościu chyba tam chciał kwiatki sadzić tyle ziemi! Jak dla mnie auto warte max 5 tysi! A te foty to chyba odrazu po zakupie były robione, bo teraz to wygląda jak szrot! Dosłownie!
Glodzio - Pon Sie 15, 2011 12:54

Kacperroone dzięki :) na którymś z spotów w warszawie dostaniesz ode mnie piwo jak będę :)
Kacperroone - Pon Sie 15, 2011 14:01

nie ma problemu, zrobiłbyś tylko kupę km na marne.

Pozdrawiam :grin:

zelu - Pon Sie 15, 2011 23:14

jako nowy na forum witam wszystkich ^^
przymierzam sie do zakupu ZR 160 i mam kilka pytan na co zwracac uwage.
-Rdza. czy egzemplarzach z oryginalnym lakierem gdzies sie pojawia?
-na co zwracac szczegolna uwage w uzywanym egzemplarzu?
-Czym zdiagnozowac autko w poszukiwaniu bledow. Posiadam interfejs ELM 327
na samochodam sie znam wiec z diagnoza organoleptyczna nie bedzie problemow wiem na co patrzec ;)

mam ok 10tysi wiem ze raczej ciezko bedzie kupic igie za te pieniadze ale nawet tego nie szukam. Lubie grzebac przy samochodach grunt to zeby nie zostawial czterech sladow i nie byl poskladany z trzech.
Od strony mechanicznej moge sobie wszystko sam porobic ;)

ogladal ktos tego? http://allegro.pl/mg-zr-1...1749886816.html
cena bardzo niska, z tego co zauwazlem to dziwne cos czarne na prawym progu i chyba olej leci spod glowicy i brak zdjec lewej strony.

http://otomoto.pl/mg-zr-1...-C18102678.html
wizualnie chyba nie ma do czego sie przyczepic po za czarna ramka wydechu, przebieg realny wnetrze ladne nie powycierane, minus nie ma oslony kolektora wydechowego, widzial go ktos?

marcinmarcin - Pon Sie 15, 2011 23:35

Nie rdzewieją jakoś strasznie. U mnie (2005) są minimalne ślady na zawiasach klapy oraz jakieś elementy pod maską silnika - generalnie wygląda sto razy lepiej od Vectry z 2008 po przebiegu 40kkm, gdzie wszystko jest zrdzewiałe, a najbardziej śrubki od zawieszenia, kołyska silnika itp.
Olej na silniku to niestety norma - ciężko uszczelnić pokrywę rozrzadu, oraz półgłowice - tam nawet nie ma uszczelki - zawsze tam miałem upocone i nie widziałem jeszcze suchego VVC (chyba że po myciu).
ELM327 pokazuje większość błędów - ale nie wszystkie.
Zwróć uwagę na oznaki walniętej uszczelki pod głowicą (majonez) i bardzo głośne stukanie silnika (lekki diesel to norma - u mnie VVC stuka od czasu jak go kupiłem i się to nie pogłebia a przejechałem około 40kkm).

zelu - Pon Sie 15, 2011 23:43

z tego co wyczytalem zawiasy klapy to chyba norma ;)
a to w pozadku nie widzialem tego silnika jeszcze z bliska jutro jade rzucic okiem na jedno w mojej okolicy. Jaki program dziala z MG i ELMem zeby odczytac bledy? majonez pod korkiem moze sie tez robic od jazdy na krotkich dystansach ale uszczelke to mozna na kilka sposobow sprawdzic naszczescie

Bumelant - Wto Sie 16, 2011 09:31

Easyobd jest git - majonezu nigdy ma nie być. Jeżeli jest to albo pada uszczelka albo schodzi syf z układu po poprzedniej naprawie bo ciężko się tego potem pozbyć jak nawali po przewodach chłodniczych i nagrzewnicy. Pozdr.
zelu - Wto Sie 16, 2011 15:21

ktora wersja easyOBD 2.1.1 czy 2.2.0? jakie bledy jeszcze lubia sie pojawiac? lambda, TPS? ktorych sie bac, a ktore sa tanie w usunieciu?
marcinmarcin - Wto Sie 16, 2011 16:46

wydaje mi się że z obiema działa - ostatnio chyba 2.2.0 sprawdzałem. Najgorsze błędy to takie które nie są spowodowane konkretną usterką. Sondę jak będzie walnięta to kupisz za 300, ale na szukanie jakiegoś g. w stylu przyczyn złego spalania na 3 cylindrze możesz majątek wydać.... ;)
Glodzio - Wto Sie 16, 2011 20:58

zelu napisał/a:

ogladal ktos tego? http://allegro.pl/mg-zr-1...1749886816.html
cena bardzo niska, z tego co zauwazlem to dziwne cos czarne na prawym progu i chyba olej leci spod glowicy i brak zdjec lewej strony


oferta nieaktualna, sam dzwoniłem wczoraj się spytać :) a tamten czarny z gniezna to już długo jest na otomoto

zelu - Wto Sie 16, 2011 22:36

marcinmarcin napisał/a:
ale na szukanie jakiegoś g. w stylu przyczyn złego spalania na 3 cylindrze możesz majątek wydać....

dzieki dobrze wiedziec ;)
czyli cos musi byc nie halo z tym czarnym a szkoda bo mi sie podobal ;)

Bumelant - Sro Sie 17, 2011 09:13

Ten z Gniezna to stoi jeszcze jak myśmy Marcinie kupowali swoje 3,5 roku temu :lol: A to żółte to sklepane z każdej strony - przynajmniej cena jakaś niewygórowana. Jak patrzę na te auta to mam wrażenie, że w 3cim świecie jesteśmy... Co oni zjedli, przetrawili te auta i zwrócili? Tragedia
zelu - Sro Sie 17, 2011 17:42

oj ciezko cos konkretnego chyba bedzie znalezc ;) najwyzej trzeba bedzie kupic jakies 1.4 :(
Bumelant - Sro Sie 17, 2011 21:21

Olej 1.4. Ja bym sprowadzał na Twoim miejscu tak jak ja zrobiłem. W dużo lepszym stanie dorwiesz samochód lub możesz poczekać na klubowe jakieś. Trochę cierpliwości - ja też odpuściłem polskie egzemplarze po przemierzeniu Polski wszerz i wzdłuż - do dzisiaj większość sztuk kojarze do 3,5-4 lat wstecz - rzadko coś dobrego się trafiało.
zelu - Czw Sie 18, 2011 01:49

a tego moze kojarzysz? http://allegro.pl/mg-zr-1...1755610114.html

u nas to najgorsze jest to ze malo tego jest i tak naprawde nie ma w czym wybierac... mam dostep do lawety wiec jakiegos wielkiego problemu by nie bylo wybrac sie za granice

Bumelant - Czw Sie 18, 2011 15:37

Bardzo ładna sztuka - jechałbym to oglądać. Dużo dodatków. Pozdro
Markzo - Pią Sie 19, 2011 12:15

może warto się zainteresować autem klubowicza Ciufa zadbany i bardzo fajny egzemplarz, ktorym zajmował się Mariusz418.
leszczu - Pią Sie 19, 2011 12:31

Ten zółty, bardzo ładnie wygląda. Też myślę, że warto go obejrzeć. :wink:
Ciufa - Pią Sie 19, 2011 19:35

Markzo, kolega szuka auta do 11 tys zł a taka cena nie wchodzi w gre :) za darmo nie oddam :P
pgrad - Sob Wrz 24, 2011 12:25

raczej nikt nie sprzeda ZR 160 zadbanego za mniej niż 14k. Nie ma co liczyć na prezenty. To są samochody które bardzo prowokują, przez co mało jest egzemplarzy nie bitych, lub z silnikami w dobrym stanie. Jak ktoś dołoży to jeździ aż zajeździ i dopiero sprzedaje. Ja kupiłem szrota ale dość tanio. Dołożyłem do niego 6500, w przyszłym tygodniu dołożę jeszcze z 500 i w najbliższej przyszłości będę miał hamulce do zrobienia, a w tym modelu to jest koszt 2 razy taki jak z innym silnikiem... Ogólnie jak wszystko podliczyć to mnie się opłaciło kupić szrota i naprawiać. Ale przynajmniej silnik miał ten samochód zdrowy i z niskim przebiegiem. Oprócz spalania trzeba też wziąć pod uwagę inne rzeczy. Bo większy silnik to nie tylko większe spalanie, ale też koszty ubezp. i opon. Ogólnie ja miałem dostać samochód tylko wizualnie w złym stanie. Od tej pory panuje u mnie zasada, że jak coś źle wygląda to będzie też źle jeździć. Ludzie bardziej przywiązują uwagę do wyglądu. Jak ktoś nie wydawał kasy na wygląd samochodu to nie ma co liczyć że technicznie będzie wszystko ok. A ceny tych MG są zależne od dwóch rzeczy: stanu i czy przed liftem czy po lifcie. Rocznik i przebieg nie gra roli. Licznik można zawsze cofnąć. Spalanie tego samochodu jest też wcale nie małe jeżeli się go ciśnie. Mi spala około 13-16L w mieście. Można zejść do spalania 10l w mieście ale wtedy to wolałbym diesla. Z ofert internetowych to chyba bym wziął tego z pod Poznania po lifcie i próbował go reanimować. Ale za jakieś 8k zł max. Wyrobiłbyś się w 11k zł z wymianą silnika.
bociannielot - Sob Wrz 24, 2011 13:39

pgrad napisał/a:
że jak coś źle wygląda to będzie też źle jeździć.
heh uwielbiam takie generalizowanie, mój samochód wizualnie ma duże braki, za to od strony technicznej jak na swój bieg utrzymuje go cały czas w bardzo dobrym stanie... po prostu jak mi to kiedyś kolega powiedział(kupił subaru po dachu prawdopodobnie heh) blachą się nie jeździ, wolę porobić zawiechę, jakieś wymiany części eksploatacyjnych ew. innych ważnych pomagających w codziennej eksploatacji rzeczy niż martwienie się zniszczonym lakierem lub wgniotką parkingową :p ale cóż najwyżej nigdy nie kupisz ode mnie samochodu...
pgrad - Czw Paź 06, 2011 21:40

2 razy słyszałem podobną opinię i 2 razy się zawiodłem. Więcej się nie dam nabrać. Jeżeli samochód źle wygląda to na 99% jest też rzeźba z mechaniką- takie moje zdanie. Są wyjątki od tej reguły ale to rzadkość. W przypadku MG ZR, jeśli kogoś stać na paliwo do tego samochodu i części to na lakiernika itp. też go powinno być stać.
zelu - Czw Paź 06, 2011 21:58

ja kupilem 420 za 3000 czyli sporo ponizej ceny rynkowej wizualnie ma duzo brakow ale technicznie wszystko oki a samochod ma 270tys km teoretycznie ^^ jedyny minus to to ze gubi plyn od wsmogania
PopeY - Sro Paź 19, 2011 10:38

ja swojego chce sprzedać za 11000zł i nie ukrywam że ma mankamenty,ale głównie ze strony blacharki bo silnik i mechaniczne sprawy oceniam dobrze,lecz pomimo tego żadnych telefonów nic i tak już z rok czasu :sad:
bociannielot - Sro Paź 19, 2011 11:26

PopeY, bo widzisz ludzie są głupi - ja mam opinię że blachą się nie jeździ to nie robię tym bardziej że miałem przykład jak mi już dwa razy w te same drzwi przypiep...li - dobrze że nie robiłem bo totalna wtopa przy takim układzie by była :wink: . Rovera miałem wychuchanego wizualnie a za to technicznie była padaka, nie raz też auto ledwo jeżdżące za to lakier jak nówka mimo konkretnego wieku... szczególnie jak jest na sprzedaż, wiem bo niejednego handlarza znam :wink: .