Zobacz temat - [MGF] Woda w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Woda w aucie

fieldy - Czw Sie 04, 2011 08:14
Temat postu: [MGF] Woda w aucie
Witam was Panowie,
mam dziwny objaw. Otóż po większych deszczach - zauważyłem że po stronie kierowcy pod nogami utworzyła się kałuża. No może trochę przesadziłem. Otóż jest tam spora ilość wody. Na dywaniku/wycieraczce tego nie było widać (był suchy) - dopiero po wyciągnięciu czuć że zbiera się tam woda. Dach mam raczej szczelny. Wiele razy lałem myjką i nie zauważyłem żadnego przecieku. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać? Boje się, że jeżeli tego nie wyeliminuje - to zacznie mi rdzewieć podłoga.
Pozdrawiam.

mg1989sos - Czw Sie 04, 2011 08:47

miejsce gdzie boczna szybka spotyka się z dachem, ewentualnie przy lusterku... zobacz czy pod drzwiach od środka nic nie spływa
Maxiking - Pon Sie 08, 2011 01:47

Nie martw się mam ten sam problem, to auto jednym słowem nie nadaje się a zła pogodę :neutral:
Mad - Pon Sie 08, 2011 11:00

U mnie w najgorszą ulewę jest sucho w samochodzie, więc musicie coś pokombinować :P
fieldy - Pią Paź 07, 2011 16:35

Zauważyłem, że rzeczywiście przy lusterku cieknie ... Teraz pytanie - jak to uszczelnić - może macie sprawdzone metody.
Ps. którędu ta woda tam wlatuje? :shock:

Madis - Nie Paź 09, 2011 23:41

U mnie to samo, nie moge powiedzieć że cieknie bo aż tak źle nie jest ale kropelki się pojawiają. I oczywiście podłączam się do pytania jaki jest na to patent bo chyba oklejenie tej części silikonem się mija z celem...
mati1411 - Pon Paź 10, 2011 00:04

Cytat:
jaki jest na to patent bo chyba oklejenie tej części silikonem się mija z celem...

A ja sie dziwiłem jak sciągałem boczki dlaczego ktoś jakimś syfem zapier*** całe lusterka. Teraz już wiem ;-) Patent daje rade mi nic nie cieknie ;-)

fieldy - Wto Paź 25, 2011 08:32

Boję się, że jeżeli obsmaruję przy lusterku silikonem - to woda znajdzie ujście w innym miejscu - prawie na pewno znowu do środka pojazdu :oops: . Najbezpieczniej wydaje się wyeliminować źródło - czyli sposób w jaki woda się tam dostaje (bo zakładam że nie powinna) :)
flapjck1 - Wto Paź 25, 2011 08:36

a moze wystarczy udroznic odplywy w drzwiach?
practicator - Sro Paź 26, 2011 22:21

problem jest taki że z dachu woda spływa na róg uszczelki, i tam lubi przesiąkać pod szybę gdy ta nie jest dostatecznie dociśnięta (z racji starości i wyrobienia uszczelki i mocowania samej szyby)
Pod boczkami drzwi znajdują się dwie śruby regulujące pochylenie szyby oraz blokada najwyższego położenia szyby - metodą prób i błędów należy odpowiednio to wyregulować.
Ważne aby przy testowaniu wężem cały róg dachu był nasiąknięty - inaczej można nie zauważyć cieknięcia.