Zobacz temat - [R25] Opór przy zmianie biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Opór przy zmianie biegów

Yadziah - Pią Sie 05, 2011 07:39
Temat postu: [R25] Opór przy zmianie biegów
Witam wszystkich,

Gdy uruchomię silnik przy próbie zmiany prawie każdego biegu odczuwam opór... Nie zawsze ale ciężko pod czas jazdy wrzucić 3-ke lub 5-ke (muszę trochę się nagimnastykować) nie wiem czym może to być spowodowanie. Boje się ze to coś ze skrzynią i zastanawiam się jaki będzie potencjalny koszt naprawy ...:(
Czy sprzęgło może tez powodować takie rzeczy ??

pozdrawiam i uprzejmie proszę o pomoc .

darek_wp - Pią Sie 05, 2011 07:44

Yadziah napisał/a:
Czy sprzęgło może tez powodować takie rzeczy

Jak najbardziej - na początek poszukaj informacji właśnie w temacie sprzęgła.

pgrad - Pią Sie 05, 2011 19:37

Jeżeli masz linkę sprzęgła z samoregulatorem musisz gwałtownie dwa razy wcisnąć pedał sprzęgła, jeżeli nie masz samoregulatora (można poznać po braku sprężyny na lince) to wtedy musisz wyregulować linkę sprzęgła. Mam nadzieję że pomoże...
Yadziah - Sob Sie 06, 2011 20:43

zadam głupie pytanie ale jak sprawdzić bez wchodzenia pod kanał, czy mój roverek ma linkę, czy cylinderek sprzęgła z pompka ?
kompletnie sie nie znam na tym a nie chce żeby mnie naciągnęli w warsztacie i skasowali 1000zl za naciągniecie linki czy wymiany pompki ...

Jugol - Sob Sie 06, 2011 21:23

Yadziah napisał/a:
zadam głupie pytanie ale jak sprawdzić bez wchodzenia pod kanał, czy mój roverek ma linkę, czy cylinderek sprzęgła z pompka ?


Pod kanał nie musisz wchodzić, wystarczy, że wejdziesz do kanału ;) , masz linkę :taa:

Yadziah - Wto Sie 09, 2011 09:21

możecie doradzić jakie sprzęgło i w jakiej cenie by pasowało do R25 2.0 TD rocznik 2000 ?
Bylem w warsztacie i koles powiedzial ze jak poszlo sprzeglo to samo sprzeglo 800zl plus 350 robocizna ...

azer - Wto Sie 09, 2011 14:27

ostatnio wymieniałem sprzęgło z miesiąc temu to kupowałem Valeo za 560zł. Ale nie wiem skąd było, bo mój mechanik trochę się naszukał aby było w takiej niskiej cenie.

a Tutaj masz taniej firmy National, http://www.tomateam.pl/sk...ial=naped&c=897

ja płaciłem 400zł za robicizne

Yadziah - Sro Sie 10, 2011 13:26

okey dzięki za pomoc!
Dzwonił mechanik i powiedział że to linka . Pojechałem do sklepu z częściami do Rover'ków we Wrocławiu na ulicy Chałupniczej 13 i za 200zl kupiłem ją. Mechanik popatrzył i powiedział ze możne być za krotka, ale sprawdzi i da znać jutro ...

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 13:26 ]
Linka wymieniona ale mechanik dalej gada ze tarcza sprzęgła jest zjechana .. mówi ze najlepiej cale sprzęgło wymienić...

znalazłem continentala za 450 zl ok :

http://allegro.pl/sprzegl...1753213258.html

Tylko czy na bank będzie pasować ?

Poniżej VIN:
http://www.roverki.pl/ind...RRFHWNNYD531665

pzdr i dzięki za pomoc dla laika :???:

Pawell - Nie Lis 06, 2011 12:27

A ja rowniez mam pytanie odnosnie sprzegla :) Zebym zmienil bieg musze docisnac pedal do samej podlogi i strasznie od dolu "bierze" a na gorze mam luz. Czy w dieslu sa samoregulatory czy samuemu mozna to wyregulowac i jesi tak to jak ?:)
azer - Nie Lis 06, 2011 15:14

Pawell, są samoregulatory, aby spróbować poprawić należy szarpnąć mocno za linkę w grodzi silnika.
Pawell - Nie Lis 06, 2011 22:01

azer, dzieki za odpowiedz. A moglbys dokladnie przyblizyc gdzie znajduje sie ta linka - wdzieczny bylbym za jakies foto :razz: