Zobacz temat - [MG F ] Ceny części ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG F ] Ceny części ?

mg1989sos - Pią Sie 05, 2011 16:46
Temat postu: [MG F ] Ceny części ?
Mam pytanie co sądzicie o tych cenach, znalazłem hurtownie niedaleko mnie która na jutro rano będzie miała wszystko czego potrzebuję:

Sprzęgło - firma LUK ( czy jakoś tak :P ) 550zł
Rozrząd - SMR ( chyba - słabo było słychać przez telefon ) - 165zł
Pompa wody VALEO - 115zl

darek_wp - Pią Sie 05, 2011 17:58

Sprzęgło drogo, rozrząd - zależy co dadzą w komplecie - jak pasek i napinacz to ok, pompa wody - normalna cena.
mg1989sos - Pią Sie 05, 2011 18:37

rozrząd komplet,

ile sprzęgło powinno kosztować żeby nie było drogo ?

practicator - Sob Sie 06, 2011 00:15

Szukaj Nationala - jak był w Tomateam, to kosztował 350 zł.
minimaniak - Sob Sie 06, 2011 17:50

A co powiecie za sprzęgło w cenie 450,- firmy BORG & BECK :?:
practicator - Nie Sie 07, 2011 18:31

marka mi nieznana. jak nie jeźdźisz ostro i nie będziesz go katował to powinno wytrzymać rozsądny przebieg.
minimaniak - Nie Sie 07, 2011 22:33

practicator napisał/a:
marka mi nieznana. jak nie jeźdźisz ostro i nie będziesz go katował to powinno wytrzymać rozsądny przebieg.


Tej firmy sprzedaje klientom Freelanderów

practicator - Pon Sie 08, 2011 06:14

Ale mówisz teraz o sprzęgle od Freelandera z 1.8i czy o sprzęgle do MGFa tej samej marki co sam sprzedajesz do Landka?
Bo choć silnik dokładnie ten sam, to sprzęgła różne u nas 220mm a tam 228mm

minimaniak - Pon Sie 08, 2011 15:48

practicator napisał/a:
Ale mówisz teraz o sprzęgle od Freelandera z 1.8i czy o sprzęgle do MGFa tej samej marki co sam sprzedajesz do Landka?
Bo choć silnik dokładnie ten sam, to sprzęgła różne u nas 220mm a tam 228mm


Sprawdziłem, masz rację ma 228mm - to do MGF i Rovera nie podpasuje ? Łożysko pewnie takie samo, a docisk wydaje mi się że będzie pasował

Mad - Pon Sie 08, 2011 17:34

w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?
practicator - Pon Sie 08, 2011 17:53

Docisk jest dopasowany do tarczy, więc nie będzie pasował.

Zestaw Sachs'a do Freelandera to takie części:

1x Tarcza dociskowa sprzęgła (3082 633 701)
1x Tarcza sprzęgła (1878 003 463)
1x Łożysko oporowe (3151 997 001)

Zestaw do MGFa to:

1x Tarcza dociskowa sprzęgła (3082 719 001)
1x Tarcza sprzęgła (1862 816 002)
1x Łożysko oporowe (3151 997 001)

Jak widać tylko łożysko jest to samo.

[ Dodano: Pon Sie 08, 2011 17:53 ]
Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


Trophy ma sprzęgło tej samej wielkości co zwykły MGF - jest jedynie wzmocnione.

minimaniak - Pon Sie 08, 2011 22:00

Dzięki za info - przydatne wieści :!:
Tomi - Wto Sie 09, 2011 11:54

Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


W Trophy, podobnie jak i w TF160 i ZR160 jest tarcza 215mm. W kwestii B&B wiem, od klientów aby nie brać, bo szarpie. Podobnie jak i sprzęgieł Valeo.

W Kwestii rozrządu, to faktycznie trzeba być odważnym aby wsadzać byle "gówno" do rozrządu.

minimaniak - Wto Sie 09, 2011 12:09

Tomi napisał/a:
Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


W Trophy, podobnie jak i w TF160 i ZR160 jest tarcza 215mm. W kwestii B&B wiem, od klientów aby nie brać, bo szarpie. Podobnie jak i sprzęgieł Valeo.

W Kwestii rozrządu, to faktycznie trzeba być odważnym aby wsadzać byle "gówno" do rozrządu.


A sprzęgło firmy QH :?: niby angielskie

Tomi - Wto Sie 09, 2011 13:16

minimaniak napisał/a:
Tomi napisał/a:
Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


W Trophy, podobnie jak i w TF160 i ZR160 jest tarcza 215mm. W kwestii B&B wiem, od klientów aby nie brać, bo szarpie. Podobnie jak i sprzęgieł Valeo.

W Kwestii rozrządu, to faktycznie trzeba być odważnym aby wsadzać byle "gówno" do rozrządu.


A sprzęgło firmy QH :?: niby angielskie


Nie wiem jak teraz (przy obecnej globalizacji wszystko się miesza) ale kiedyś dociski były słabe a okładziny Valeo (co też dobrze nie wróżyło). Podobno jakiś czas temu QH wykupił AP... ale ile w tym prawdy i czy to to samo, co szło na pierwszy montaż??

minimaniak - Wto Sie 09, 2011 16:19

Zamówię na półkę QH i porównam - dam znać jak przyjdzie
Tomi - Wto Sie 09, 2011 17:40

Lepszy będzie National. Przetestowane, sprawdzone i godne polecenia... a przy okazji w rozsądnej cenie (detal ok. 350 pln.)
T-RoX - Pią Sie 12, 2011 09:10

Tomi napisał/a:
Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


W Trophy, podobnie jak i w TF160 i ZR160 jest tarcza 215mm. W kwestii B&B wiem, od klientów aby nie brać, bo szarpie. Podobnie jak i sprzęgieł Valeo.

W Kwestii rozrządu, to faktycznie trzeba być odważnym aby wsadzać byle "gówno" do rozrządu.


To w takim razie które sprzęgło jest takie samo jak Trophy?
Z tego co widzę National, Valeo pasują i jak już to miałem kiedyś wsadzać National'a, bo jest w dość dobrej cenie..

Tomi - Pią Sie 12, 2011 16:38

T-RoX napisał/a:
Tomi napisał/a:
Mad napisał/a:
w Trophy bylo na pewno wieksze sprzegło, a skrzynia ta sama, wiec moze bedzie pasować, ale nie lepiej kupić takie które na pewno pasuje? nationala?


W Trophy, podobnie jak i w TF160 i ZR160 jest tarcza 215mm. W kwestii B&B wiem, od klientów aby nie brać, bo szarpie. Podobnie jak i sprzęgieł Valeo.


W Kwestii rozrządu, to faktycznie trzeba być odważnym aby wsadzać byle "gówno" do rozrządu. To w takim razie które sprzęgło jest takie samo jak Trophy?


215mm. Chyba we wszystkich wersach jest to samo sprzęgło... również 1.6.