Zobacz temat - [R75] Brak oświetlenia w schowku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak oświetlenia w schowku

pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 13:44
Temat postu: [R75] Brak oświetlenia w schowku
Witam wszystkich!Mam problem,na desce pali mi sie zolta lampaka od przepalonej zarowki,szukalem szukalem i wkoncu znalazlem nie dzialajace swiatlo w schowku nad nogami pasazera.I teraz nie wiem gdzie tkwi problem,bo po sprawdzeniu zarowki-jest dobra oraz bezpiecznikow nad nogami pasazera tez wszystko wydaje sie ok a swiatla w schowku nie ma.Nie wiem gdzie szukac problemu,moze mi pomozecie bo troche denerwuje mnie ta zolta lampka,ktora non stop swieci.Ps.nie wiem czyto jest powiazane z tym,ale nie mam rowniez zasilania w zapalniczce,bezpieczniki sprawdzone i nadal nic.Pozdrawiam
dukat11 - Wto Sie 09, 2011 13:59

pieknylolo, lampka w schowku nie jest monitorowania przez LSM. Nie masz czasem problemów z oświetleniem tablicy rejestracyjnej?
pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 14:05

dukat11 napisał/a:
pieknylolo, lampka w schowku nie jest monitorowania przez LSM. Nie masz czasem problemów z oświetleniem tablicy rejestracyjnej?

Nie nie mam zadnych problemów z oswietleniem tablicy rejestracyjnej,oraz z innymi swiatlami,tylko ten nieszczesny schowek+zapalniczka.A mozesz mi jeszcze napisac co to jest ten LSM bo na prawde nie mam zielonego pojecia.Dzieki

dukat11 - Wto Sie 09, 2011 14:12

pieknylolo, LSM - moduł świateł. Ja mam już dwa lata spaloną tą żarówkę i nie mam żadnych komunikatów. A jak przegniły ścieżki w oświetleniu tablicy to mimo że świeciło to miałem komunikat o żarówce.
pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 14:25

dukat11 napisał/a:
pieknylolo, LSM - moduł świateł. Ja mam już dwa lata spaloną tą żarówkę i nie mam żadnych komunikatów. A jak przegniły ścieżki w oświetleniu tablicy to mimo że świeciło to miałem komunikat o żarówce.

To co zrobic???Sprawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke(czy jakos tak-nie wiem jak to sie fachowo nazywa)??A powiedz mi jeszcze jaka moze byc przyczyna nie dzaialajacej zapalniczki.

21matys - Wto Sie 09, 2011 14:32

pieknylolo napisał/a:
prawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke

musisz zdemontować całą blende z oswietleniem tablicy trzyma sie ona na 4 nakętkach metalowych, zeby sie do nich dostać, musisz zdemontwać wewnętrzną wykładzine klapy bagażnika..
problem w tym że w bledzie są ścieżki drukwane zasiljące te druciki o ktorych piszesz. prze wode te ściezki drukwane śniedzieją i sie przepalaną lub poprostu pękają. tak było u mnie. usunołem te ścieżki a blaszki połączyłem porzez polutowanie ich na giętkich przewodach no i od tamtej pory mam juz spokój

pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 14:37

21matys napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
prawdzic jeszcze raz oswietlenie tablicy rejestracyjnej i przeczyscic te druciki co trzymaja zarowke

musisz zdemontować całą blende z oswietleniem tablicy trzyma sie ona na 4 nakętkach metalowych, zeby sie do nich dostać, musisz zdemontwać wewnętrzną wykładzine klapy bagażnika..
problem w tym że w bledzie są ścieżki drukwane zasiljące te druciki o ktorych piszesz. prze wode te ściezki drukwane śniedzieją i sie przepalaną lub poprostu pękają. tak było u mnie. usunołem te ścieżki a blaszki połączyłem porzez polutowanie ich na giętkich przewodach no i od tamtej pory mam juz spokój

No niby tak-wszystko jasne.Tylko ze mi oswietlenie tablicy rejestracyjnej dziala,wszystko jest OK takze z reszta oswietlenia,tylko ten nieszczesny schowek.I teraz nie wiem czy rozbierac to tak jak piszesz czy szukac gdzies indziej.

21matys - Wto Sie 09, 2011 16:24

pieknylolo,
a kierunkowskazy sprawdzałeś i lampy przciwmgłowe??

pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 17:51

21matys napisał/a:
pieknylolo,
a kierunkowskazy sprawdzałeś i lampy przciwmgłowe??

Kierunkowskazy dzialaja,oraz reszta oswietlenia(nie dziala tylko swiatlo w schowku i nie wiem czemu-zarowka nowa),przeciwmgielnych nie mam.

apples - Wto Sie 09, 2011 18:20

Wtyczka jest wpięta?
pieknylolo - Wto Sie 09, 2011 18:26

apples napisał/a:
Wtyczka jest wpięta?

Tak-wtyczka jest wpieta,kabelki dochodzace do niej tez sa cale juz sam nie wiem gdzie szukac problemu

SeniorA - Wto Sie 09, 2011 22:04

pieknylolo napisał/a:
kabelki dochodzace do niej tez sa cale
czarny przewód ma połączenie z ''masą'' auta ?. Podłączony jest do węzła masy przy prawym słupku.Zasilanie z BCU (moduł komfortu) łącznie z bocznymi lampkami sufitowymi i oświetleniem lusterek kosmetycznych. Czy to wszystko działa ?
pieknylolo - Sro Sie 10, 2011 01:57

SeniorA napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
kabelki dochodzace do niej tez sa cale
czarny przewód ma połączenie z ''masą'' auta ?. Podłączony jest do węzła masy przy prawym słupku.Zasilanie z BCU (moduł komfortu) łącznie z bocznymi lampkami sufitowymi i oświetleniem lusterek kosmetycznych. Czy to wszystko działa ?

Tak-wszystkie swiatla wewnatrz auta swieca.

21matys - Sro Sie 10, 2011 09:28

pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

ale masz tylne przecimgłowe :) (tak tylko przypomina)
a powiedz czy bak zasilania w zapalniczc i brak oświetlnia w schowku masz od początku zakupu samochodu czy jakoś ci sie to stało na dniach??
bo czesto est tak ze poprzedni właściciele lubią sobie pogrzebać w instalacji np, po to zeby amontwać jakieś odatkowe urządzenie np CB radio i mógł odłączyć zaplniczke zeby zasilic radio CB.....
moze rozbierz środkowy panel z klimy oraz radio i zobacz czy nie jest tam nic "uciachane"

Artur - Sro Sie 10, 2011 10:41

Rozumiem że posprawdzałeś postojóki i wsztstkie inne żarówki, ale mam jeszcze taką sugestie sprawdź organoleptycznie żarówki tylnych lamp, ponieważ wiem z doświadczenia że jak przepali się pozycyjne tylne światło to jego role przejmuje żarówka powyżej i generalnie jak się spojrzy na lampy to się świeci, mi zajęło sporo czasu zanim zauważyłem że chyba nie w tym miejscu co powinien świeci się pozycyjny. Żarówka była przepalona na desce sygnalizowało tą żólta a światło z tył było nie w tym miejscu ale było.

pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

Tak się zastanawiam czy nie masz tych przeciwmgilenych dlatego że ich nigdy nie było czy dlatego że poprzedni własciciel musiał się ich w jakis okolicznosciach pozbyć, po prostu tak się zastanawiam że może jak kiedyś były a teraz ich nie ma to może autko odczytuje to jak przepalone żarówki i daje sygnał w postaci żółtej żarówki na desce.

SeniorA - Sro Sie 10, 2011 13:26

pieknylolo napisał/a:
Tak-wszystkie swiatla wewnatrz auta swieca.
to mogą być trzy powody : mikrowyłacznik lampki uszkodzony, brak masy , uszkodzony przewód zasilający lub brak jego kontaktu w kostce rozdzielajacej pod deską.
pieknylolo - Sro Sie 10, 2011 14:33

21matys napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

ale masz tylne przecimgłowe :) (tak tylko przypomina)
a powiedz czy bak zasilania w zapalniczc i brak oświetlnia w schowku masz od początku zakupu samochodu czy jakoś ci sie to stało na dniach??
bo czesto est tak ze poprzedni właściciele lubią sobie pogrzebać w instalacji np, po to zeby amontwać jakieś odatkowe urządzenie np CB radio i mógł odłączyć zaplniczke zeby zasilic radio CB.....
moze rozbierz środkowy panel z klimy oraz radio i zobacz czy nie jest tam nic "uciachane"

Wczesniej oswietlenie bylo w schowku i dzialala zapalniczka bo podlaczalem GPS.Nie wiem co sie stalo,ze tak nagle przestalo dzialac

[ Dodano: Sro Sie 10, 2011 14:33 ]
pieknylolo napisał/a:
przeciwmgielnych nie mam.

Tak się zastanawiam czy nie masz tych przeciwmgilenych dlatego że ich nigdy nie było czy dlatego że poprzedni własciciel musiał się ich w jakis okolicznosciach pozbyć, po prostu tak się zastanawiam że może jak kiedyś były a teraz ich nie ma to może autko odczytuje to jak przepalone żarówki i daje sygnał w postaci żółtej żarówki na desce.[/quote]





Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane

sknerko - Sro Sie 10, 2011 16:00

pieknylolo napisał/a:
Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane

Kable raczej w zderzaku będą bo we wszystkich są, masz włącznik halogenów kolo pokrętła świateł? jak jest to halogeny raczej były

pieknylolo - Sro Sie 10, 2011 17:50

sknerko napisał/a:
pieknylolo napisał/a:
Jak kupilem auto to przeciwmgielnych(z przodu) nie bylo(z tylu mam) i wydaje mi sie ze nigdy ich tam nie bylo,bo nie widze tam zadnych kabli ani nic zeby bylo tam cos kombinowane

Kable raczej w zderzaku będą bo we wszystkich są, masz włącznik halogenów kolo pokrętła świateł? jak jest to halogeny raczej były

Nie mam wlacznika do halogenow kolo pokretla swiatel-juz sam nie wiem co robic gdzie szukac przyczyny ze ta zapalniczka nie dziala no i swiatlo w schowku

VMatas - Sro Sie 10, 2011 19:05

Cudów raczej nie bywa.. sam po sobie LSM nie powinien zacząć pokazywać że żarówka jest przepalona. Wiec zacznijmy od początku - zadam po prostu może głupie pytania, ale może coś nam wyjaśni się, bo z opisu problemu jawnie to nie wynika:

1. Czy ta żółta dioda paliła się od zawsze, czy tylko nie dawno zaświeciła się?
2. Czy sprawdziłeś WSZYSTKIE żarówki i z przodu i z tylu, w tym WSZYSTKIE kierunkowskazy, postojowe światła z przodu i tylu, stopy, światła wstecznego?
3. Czy jesteś pewny, że żarówka którą dałeś do schowka jest na pewno dobra?
4. Czy mógłbyś sprawdzić miernikiem gniazdo żarówki w schowku na istnienie +12V i masy?
5. zapalniczka nijak nie związana z schowkiem. Dla zapalniczki musisz sprawdzić 11 i 15 bezpieczniki nad nogami pasażera, również sam element nagrzewający - może być przepalony.

pieknylolo - Sro Sie 10, 2011 21:04

VMatas napisał/a:
Cudów raczej nie bywa.. sam po sobie LSM nie powinien zacząć pokazywać że żarówka jest przepalona. Wiec zacznijmy od początku - zadam po prostu może głupie pytania, ale może coś nam wyjaśni się, bo z opisu problemu jawnie to nie wynika:

1. Czy ta żółta dioda paliła się od zawsze, czy tylko nie dawno zaświeciła się?
2. Czy sprawdziłeś WSZYSTKIE żarówki i z przodu i z tylu, w tym WSZYSTKIE kierunkowskazy, postojowe światła z przodu i tylu, stopy, światła wstecznego?
3. Czy jesteś pewny, że żarówka którą dałeś do schowka jest na pewno dobra?
4. Czy mógłbyś sprawdzić miernikiem gniazdo żarówki w schowku na istnienie +12V i masy?
5. zapalniczka nijak nie związana z schowkiem. Dla zapalniczki musisz sprawdzić 11 i 15 bezpieczniki nad nogami pasażera, również sam element nagrzewający - może być przepalony.

1.Zolta dioda swieci od czasu gdy przestalo dzialac oswietlenie w schowku(wczesniej ta zolta dioda nie swiecila) i przestala dzialac zapalniczka
2.TAK-sprawdzilem wszystkie swiatla sa OK-jestem pewny na 100%
3.Mysle ,ze tak wyjalem stara(przepalona),pojechalem do sklepu pokazalem sprzedajacemu i dal mi taka sama
4.Dzis nie dam rady-postaram sie jutro
5.Bezpieczniki sprawdzalem i wydaje mi sie ze sa dobre,wyciagalem wszystkie po kolei i jest OK.A czy ten element nagrzewajacy da sie naprawic czy raczej wymienic jak by sie okazalo ze to jednak to sie zepsulo??

pineska - Wto Maj 21, 2013 21:59

Mam pytanko, gdzie się znajduje czujnik włączający i wyłączający oświetlenie w schowku i jak się do niego dostać? Ostatnio coraz słabiej reagował a teraz już w ogóle nie zapala światła, wczoraj jak wyjąłem żarówkę i kabelkami poruszałem na trochę pomogło ale dziś znowu ciemno :-/
mike-l - Wto Maj 21, 2013 22:07

Włącznik jest zamontowany na lewym boku schowka, ale musisz wyjąć cały schowek z wnęki. Wykręcasz 7 śrub i go wyciągasz.
bys - Sro Maj 22, 2013 15:19

wyłącznik znajduje się w klapce zamykającej schowek
Więc zapala się gdy otwierasz schowek i gaśnie gdy zamykasz schowek
pozdro

pineska - Czw Maj 23, 2013 18:41

Dzięki :) Zaraz idę rozkręcić i zobaczę co tam się ulęgło ;)


Kurcze widze tylko 4 wkręty u góry, gdzie są 3 pozostałe? Pod spodem ich nie widać...


Dziś postanowiłem powrócić do sprawy schowka:-) Ponownie go wyjąłem i tym razem chyba muszę wymienić ten microswitch bo działa jak chce. Z zewnątrz wygląda ok ale dziwnie pracuje - tj. przy zamykaniu słychać pojedyncze pstryknięcie, ale kiedy otwieram schowek i blaszka się podnosi to robi ich całą serię(pstryknięć).

I teraz mam pytanie - widziałem sporo takich lampek ze switchem na allegro, ale jak go wyjąć? Nie jest przymocowany wkrętami ani na zatrzask, wygląda jakby był zanitowany jakoś...Za wszelkie sugestie z góry dziękuję :-)