Zobacz temat - [All] Warsztaty, sklepy - Zachodniopomorskie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [All] Warsztaty, sklepy - Zachodniopomorskie

wirusone - Sob Mar 21, 2009 11:40
Temat postu: [All] Warsztaty, sklepy - Zachodniopomorskie
Witam

Mam pytanko - gdzie najlepiej i czy robił ktos wogole wymiane rozrzadu (rovera 75) w Szczecinie ?? Myslałem ze najlepsza firma jest AUTO ABC - ale jak zawiozłem tam autko - to okazalo sie ze nie chcetnie mi wymienia (nie maja kluczy do wymontowania paskow) :/ Troche sie podłamałem bo kurka dosc ze koszt wymiany to około 2 koła - to znowu ciezko jest znalesc chetnego do wymiany :) Jak ktos ma jakas propozycje,namiar cokolwiek - bardzo bym prosił o Pomoc :)

Dziekuje i Pozdrawiam wszystkich klubowiczow :)

lamer - Sob Mar 21, 2009 13:41

Jedź do AL-EXa na Pocztową.
wirusone - Sob Mar 21, 2009 14:24

A kolega mi napisze konkrewtnie to jest warsztat czy jakas dziura - zeby mi auta nie skaleczyli ?? z GORY THXXX
ray0579 - Sob Mar 21, 2009 17:18

To niewielki warsztat, gość trochę nieprzyjemny jak dla mnie, ale miał dobre opinie od roverkowiczów. Spróbuj pojechać do ARS Auto na Krakowskiej [ duży warsztat i nie robią dziwnej miny słysząc ROVER ] http://www.autoars.pl/kontakt.html

Pozdrawiam

marthinez - Sob Mar 21, 2009 20:05

ray0579 napisał/a:
To niewielki warsztat, gość trochę nieprzyjemny jak dla mnie, ale miał dobre opinie od roverkowiczów. Spróbuj pojechać do ARS Auto na Krakowskiej [ duży warsztat i nie robią dziwnej miny słysząc ROVER ] http://www.autoars.pl/kontakt.html

Pozdrawiam
Ceny mają z kosmosu. Kiedy jeszcze mieli starą siedzibę było inaczej.
Dobór części fatalny.
Skasowali mnie za diagnozę i wymianę rozrusznika 270 zeta. Rozrusznik zaniosłem własny, bo panowie za wszelką cena próbowali wcisnąć do środka rozrusznik od 2.0 (inne mocowanie) twierdząc, że do mojego modelu były 4 różne wersje. :shock:
Okazało się, że 1.8 jest tylko jeden. Kupiłem używkę od Neoossa
Na końcu okazało się, że to wina słabej masy.
Żenada. :nook:

Do tej pory poważniejsze rzeczy robiłem w AL-EX. Raz podkusiło mnie zmienić warsztat.
Także rozrząd robił bym w AL-EX. Drobniejsze rzeczy zwiazane np. z zawieszeniem robię w Auto Wega na Kolumba. Ceny maja naprawdę ok. :ok:

sTERYD - Sob Mar 21, 2009 20:12

ale najlepiej sam kup części i zanieś im wszystko co mają wymienić :!: i nic więcej :/
Spali75 - Sob Mar 21, 2009 20:59

Ja ze swojej strony nie polecam, mam jak najgorsze wspomnienia z Al-Ex, wszystko opisałem na stronie.
marthinez - Nie Mar 22, 2009 09:56

sTERYD napisał/a:
ale najlepiej sam kup części i zanieś im wszystko co mają wymienić :!: i nic więcej :/
Dokładnie.
Ja zawsze tak robię.
Zazwyczaj wychodzi taniej i wiem co będę miał zamontowane.

ray0579 - Nie Mar 22, 2009 10:03

Cytat:
Ceny mają z kosmosu. Kiedy jeszcze mieli starą siedzibę było inaczej...


No z tym się zgodzę. Mi za wymianę zaśpiewali 700-800 z pompą. Zrobiłem to za 500 u swojego mechanika [części + robocizna].
Wspomniałem o nich bo wiem, że grzebią też się w Roverze.
Jeśli chodzi o AL-EX to powiedzieli mi o 100 mniej. Zraził mnie jednak właściciel swoim sposobem bycia i rozmową z klientem, a także dolewką 200ml Petrygo za 30PLN. :)

marthinez - Nie Mar 22, 2009 20:49

ray0579, co do cen to nie jest to jedynie moje spostrzeżenie.
Nie wiem czy robiłeś coś u nich w starej siedzibie. Było dużo taniej.
Nawet jeden z mechaników się do tego przyznał.


Każdy ma inne wrażenia co do warsztatu, więc nie ma co się prześcigać w ocenach.

Rozrząd (dwa paski, dwie rolki, pompa wody i uszczelniacze) w AL-exie zrobiłem za 280 zł. (części własne).

[ Dodano: Nie Mar 22, 2009 20:53 ]
ray0579 napisał/a:
Jeśli chodzi o AL-EX to powiedzieli mi o 100 mniej. Zraził mnie jednak właściciel swoim sposobem bycia i rozmową z klientem, a także dolewką 200ml Petrygo za 30PLN.
W Auto arsie, kostkę o świateł przeciwmgłowych w Tico wymienili za jedyne 120 zeta. :/
Auto mojej luby.

kpt - Wto Mar 24, 2009 11:57

hmm, a moze bardziej by sie oplacilo pojechac do jakiegos innego miasta na zmiane? na forum pisali niektorzy, ze zmieniali rozrzad za sporo mniejsze pieniadze niz 2tys zl. :)
dzwoniles juz do al-exa? jaka cene zaspiewali? :)

ray0579 - Sro Mar 25, 2009 07:11

W Szczecinie jeszcze nic nie robiłem, bo ceny mnie zabijały. Wolę jechać do swojego miasteczka do znajomego mechanika. Piekę 2 pieczenie na jednym ogniu: odwiedzam rodzinę i naprawiam auto. No i zawsze taniej, nawet jeśli części on kupuje :)

PS. Kupiłem pierwszy raz części w Szczecinie w Inter Cars. Części na drugi dzień, i to mnie miło zaskoczyło, potrzebowałem pilnie auta i się udało :)

lesiu - Pią Cze 05, 2009 19:53

Wirusone a powiedz mi jak dobrales uszczelniacze. Mam wszystko prawie skompletowane,ale brak mi uszczelniaczy.Tylko ze ja mam 2.5... ale to chyba nic nie ma do rzeczy.
grota10 - Pon Cze 08, 2009 19:01
Temat postu: roverek
Na krakowskiej za podlaczenie do kompa zaspiewali mi 300zl.Wypiolem sie i znalazlem warsztat i kompa za 60zl.ARS strasznie drogi.A moze wiecie gdzie zdobyc wentylator do klimy do cdt2 litry? A moze jakis zlocik w szczecinie???
FaceOff38 - Sro Cze 17, 2009 12:49

Jestem jak najbardziej na TAK ze zlotem w Szczecinie.
Pozdrawiam

marynabiala - Sro Cze 17, 2009 20:46
Temat postu: Re: roverek
W moim 1,8 jak juz pisalem wymiana wszystkich plynow-mialem swoje materialy oprocz plynu chlodniczego ,wymiana rorzadu,pompy ,wymiana czynnika klimy zaplacilem 550zl w LS w Podjuchach przy petli autobusowej
nowicjusz - Sro Sie 10, 2011 12:52
Temat postu: [All] Warsztaty, sklepy - Zachodniopomorskie
witam mam wielki problem z automatyczna skrzynią poszukuje warsztatu ktory by sie tego podja wymieniłem skrzynie na uzywke za radą kolegi z klubu bo sie nie opłac naprawiać wiem że to było błędem zakupiłem olej i miało być tak pięknie i zonk posiadam dwie walnięte skrzynie odstawiłem auto do warsztatu miało być naprawione po dwóch tygodniach niestety po dwóch miesiącach odebrałem je z wyciekającym olejem ze skrzyni
poszukuje jakiegoś warsztatu serwisu w zachodniopomorskim lecz nie koniecznie chciałbym sie znów cieszyc jazdą moim roverkiem ze sprawną skrzynią proszę o jakieś namiary na sprawdzony warsztat bo z ogłoszeniami w necie to jest super do czasu wstawienia auta

marynabiala - Sro Sie 10, 2011 18:11
Temat postu: Re: [R75] Warsztaty - Zachodniopomorskie
W Podjuchach przy petli autobusowej jak sie jedzie na Gryfino wisi jeszcze reklama - slyszalem dobre opinie o tym facecie . Ale chyba zmienil adres - dowiem sie gdzie teraz urzeduje jest tam telefon . Tez zalezy mi na nim bo chce wymienic w mojej skrzyni olej a nie chce dawac jakiemus mechanikowi - oni wszyscy twierdza ze sie znaja . Podam przyklad : wymienilem olej w silniku i facet mowi ze skasuje mi inspekcje oleju , jakie bylo moje zdziwienie - jak chcial skasowac mi zworka pin 4 i 8 to co podane jest na naszy forum , wiec podziekowalem mu i powiedzialem , ze tak ja rowniez potrafie
tommsz - Pią Sie 12, 2011 22:44

http://www.kisielnicki.com.pl/ są drodzy ale mają pojęcie, myślę, że w Szczecinie nie ma lepszych.
Oskar - Pią Sie 12, 2011 23:48

http://www.autoars.pl/ Zajmują się roverami, byłem tam kilka razy i jestem zadowolony ale nie ze skrzynią.
Warager - Sob Sie 13, 2011 13:00

Oskar napisał/a:
http://www.autoars.pl/ Zajmują się roverami, byłem tam kilka razy i jestem zadowolony ale nie ze skrzynią.


Nie polecam tych "specjalistów", kroją jak za zboże, pojechałem do nich zaraz po zakupie auta w 2009 roku, chciałem zrobić diagnostykę całego silnika, zapłaciłem 300 zł a oni mi czujniki tylko sprawdzili softem BOSH... Plus chcieli 80 zika za SPRAWDZENIE czy to aby na pewno czujnik prawy ABS u mam do wymiany (objawy jakie i im podałem to nie działający prędkościomierz i skaczący wskaźnik paliwa). Szczytem chamstwa było to że nie chcieli wbić usługi w kasę fiskalną...
Miałem blachy spoza województwa.
Może dla znajomych mają inny cennik i zachowanie.

Matty - Czw Wrz 29, 2011 15:32
Temat postu: [R75] Testbook Szczecin
Witam
orientuje się ktoś może czy w Szczecinie ma ktoś testbooka t4? Chciałem aktywować zmieniarkę i doczytałem że muszę się połączyć z kompem.
pozdrawiam

grota10 - Czw Wrz 29, 2011 20:21

gdzies na europejskiej albo na krakowskiej zjazd w prawo jadac od ku sloncu
Matty - Czw Wrz 29, 2011 20:37

Masz na myśli http://www.autoars.pl/ ?
grota10 - Czw Wrz 29, 2011 20:48

tak dokladnie .Ale wiem ze tam strasznie zdzieraja.Ode mnie chcieli 250 za samo podlaczenie
marynabiala - Czw Wrz 29, 2011 21:09
Temat postu: Re: [R75] Testbook Szczecin
Moze tez przyda mi sie ten adres , ale zastanawiam sie - dlaczego podlaczenie zmieniarki musi sie odbyc az przez testbook 4 , ja mialem tylko radio Alpine Symphony i podlaczylem sam kpl duza navi + zmieniarke lacznie z okablowaniem od zera + rolete i wszystko pracuje bez testbooka
marthinez - Czw Wrz 29, 2011 21:30

Matty napisał/a:
orientuje się ktoś może czy w Szczecinie ma ktoś testbooka t4?
Nikt nie ma.
Najbliżej http://www.roverki.pl/czc...ils&sobi2Id=142

Matty - Pią Wrz 30, 2011 09:50

Czyli w Szczecinie nie dam rady aktywować zmieniarki ?
Robert-termi13 - Sob Paź 08, 2011 12:51

Witam czy moze ktoś mi pomóc???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pelson91 - Sob Paź 08, 2011 12:56

chyba nie w tym temacie.. a wogóle znasz zasady działania forum? piszesz posta w określonym temacie od razu z problemem, a nie z zapytaniem czy ktoś Ci może pomóc
tazOR - Sro Mar 28, 2012 15:50

Ja moge z czystym sumieniem polecic warsztat MotoExpresso na Zimowej w Szczecinie. Doprowadzili mi tam mojego Roverka do ładu i poki co śmiga. Ceny w miarę przystępne.
ENU - Czw Mar 29, 2012 20:48

AL-EXa na Pocztowej jest ok ,robiłem rozrząd miesiąc temu i kosztowało mnie to 2300
Jak dzwoniłem na Krakowską to zawołali 3400 z napinaczem ale bez uszczelniaczy bo nie mieli blokad ? dziwne bo nie wydaje mi się że da się wymienić paski bez blokady
Dobra Rada to zrobić to u mechanika który wie co robić ,błąd może kosztować sporo

[ Dodano: Czw Mar 29, 2012 20:48 ]
Matty napisał/a:
Czyli w Szczecinie nie dam rady aktywować zmieniarki ?

Kupiłem auto bez zmieniarki i po dokupieniu nic nie musiałem aktywować

okig - Sro Maj 02, 2012 20:12

ma 1.8 gdzie można sie podłączyć kompem
Rovelove - Pią Sty 15, 2021 12:51
Temat postu: Warsztat
Mam 2 Rovery 75 CDTI - oba serwisuję w AUTOPROFIT Szczecin, ul. Łukasińskiego 118 tel.607900020. Póki co jestem zadowolony. Jeźdzę tam od około 10 lat. Ceny są normalne.
Pozdrawiam.