Zobacz temat - [R600] Rura ssąca do filtra powietrza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Rura ssąca do filtra powietrza

tomek200791 - Pon Sie 15, 2011 13:20
Temat postu: [R600] Rura ssąca do filtra powietrza
Witam.

Mam do Was prośbę. Czy moglibyście porobić zdjęcia rury ssącej wchodzącej do filtra powietrza? Wchodzi ona do filtra od strony akumulatora (od lewej strony samochodu), średnica chyba 60mm. U mnie niestety tej rury nie ma, a chciałbym sobie jakąś dokupić, tylko że nawet nie wiem jak to powinno wyglądać. Sam braku tej rury nie zauważyłem przez miesiąc, ale znajomy mechanik powiedział, że czegoś tu brakuje i dlatego też trochę głośniej chodzi samochód.
Aha, chodzi mi o diesel - nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

zimek-1985 - Sro Sie 17, 2011 00:42

Kolego rano zrobie zdjecie i wstawie.
tomek200791 - Sro Sie 17, 2011 10:17

Będę bardzo wdzięczny :)
maciej1 - Czw Sie 18, 2011 10:25

I co z tym zdjęciem? Sam jestem ciekaw
Pozdrawiam

tomek200791 - Sob Sie 20, 2011 11:53

Podbijam temat. Ponownie proszę o to zdjęcie. Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi, to daję zdjęcie jak to wygląda w moim samochodzie.

Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce, gdzie (chyba) brakuje mi rury. Może ktoś zrobić zdjęcie jak to powinno normalnie wyglądać? Jaki kształt ma ta rura, dokąd ona prowadzi?

Koju - Sob Sie 20, 2011 12:20

http://moto.allegro.pl/ro...1771599878.html
Tak wygląda szukany przez Ciebie element,tylko niech ktoś potwierdzi czy w R600 jest takie samo rozwiązanie dolotu jak w R400.

zimek-1985 - Sob Sie 20, 2011 22:29

Sorki za brak zdjecia ale u mnie od obudowy filtra powietrza wychodzi wąż ktory idzie pod mocowaniem akumulatora i dochodzi do wlutu powietrza w zderzaku. jest to mniej wiecej polowa tego węza co Koju, wstawil w linku. Jak byś podzielil to zdjecie z linku pionowo na pol to ta prawa strona. tak wyglada waz u mnie
tomek200791 - Nie Sie 21, 2011 09:51

A powiedzcie mi jeszcze, czy to jest po prostu najzwyklejsza rura i można ją zastąpić każdą inną o podobnym kształcie? Czy jest jakaś specjalna, posiada filtry, itp.?
Koju - Nie Sie 21, 2011 10:36

Możesz zastąpić inną tam nie ma żadnych filtrów.
zimek-1985 - Nie Sie 21, 2011 14:03

kupisz ja w kazdym sklepie motoryzacyjnym za grosze. tylko wymierz ile ci potrzeba bo z tego co sie orietuje to kupuje ja sie na metry.
R.E.D. - Pon Sie 22, 2011 17:49

kwestia tego czy jest sens - widzialem w poradach, ze jesli po wjechaniu w kaluze silnik przygasa, to nalezy wlasnie odczepic ta rure bo zabiera powietrze z okolic nadkola. zimek pisze, ze wchodzi w zderzak, wiec nie wiem jak to jest w rzeczywistosci bo nigdy sie w to nie wglebialem. ja mialem ja troszke poszarpana wiec ja wywalilem. :wink:
Koju - Pon Sie 22, 2011 17:57

R.E.D tym razem pomyłka ;) rura zasysa zimne powietrze i powinna być na swoim miejscu,tak jak bóg przykazał :P po demontażu silnik dostaję powietrze z komory silnika wiec jest dużo cieplejsze niż z dolotu zderzaka.
R.E.D. napisał/a:
widzialem w poradach, ze jesli po wjechaniu w kaluze silnik przygasa

Legendy ;)

tomek200791 - Pon Sie 22, 2011 18:00

Tak jak pisałem na początku, znajomy powiedział mi, że z tą rurą auto powinno trochę ciszej chodzić. Dlatego też zdecydowany jestem kupić i zobaczyć jak to będzie.
Koju - Pon Sie 22, 2011 18:17

Ogólnie te silniki do najcichszych nie należą wiec za wiele dla uszu nie zmienisz ;)
encor - Wto Sie 23, 2011 23:33

Koju napisał/a:
R.E.D. napisał/a:
R.E.D. napisał/a:
widzialem w poradach, ze jesli po wjechaniu w kaluze silnik przygasa


Legendy ;)


Koju, niestety nie legendy, jadąc przez kałużę z wodą, która była powyżej kostek, rura zanurzyła się w wodzie (chociaż mam plastikową osłonę pod autem) i zamiast powietrza pociągnęła wodę, auto zgasło i już nie odpaliło. Po wylaniu ponad 1 litra wody i dokładnego osuszenia, wymianie oleju, filtrów i uszczelki pod głowicą auto powróciło do życia :smile:

Dlatego od tego momentu jeżdżę bez tej rury...

Matbia - Wto Sie 23, 2011 23:40

Dlatego Lepiej nie wjeżdzać w kałuże powyżej kostek i jeździć z rurą
encor - Sro Sie 24, 2011 00:23

Na pierwszy rzut oka, wydawała się niewinną małą kałużą, niestety nie doceniłem jej, bo okazało się, że taka płytka nie była za jaką ją postrzegałem.

Można także skierować tą rurę w inną stronę nie koniecznie na sam dół.

Koju - Sro Sie 24, 2011 07:07

encor napisał/a:
Koju, niestety nie legendy, jadąc przez kałużę z wodą, która była powyżej kostek, rura zanurzyła się w wodzie

Hehe R to nie amfibia żeby nim pływać ;) Producent raczej nie przewidział opcji jeżdżenia w wodzie powyżej zderzaka :P

maciej1 - Sob Sie 27, 2011 18:30

Witam
Koledzy czy ten łapacz powietrza o którym pisze Koju będzie pasował do Hondy Accord 2.0 TDI? tak patrzę i zastanawiam się jak to tam upchnąc
http://moto.allegro.pl/ro...1771599878.html

R.E.D. - Sob Sie 27, 2011 23:44

dzisiaj przy okazji skladania zaczalem szukac i nie za bardzo widzialem gdzie ta rura powinna isc :???:

poniewaz powinno zasysac swieze powietrze to wyprowadzilem ja do przodu - wydaje mi sie, ze to w miare optymalne miejsce :???:

czy ma ktos moze zdjecie zamontowanej rury?

maciej1 - Nie Sie 28, 2011 07:56

Daj zdjęcia z montażu kolego. Może coś i mi pomoże
Co tu ma byc? Taka zwykła rura (dolot) jak pisaliście wcześniej czy jakaś orginalna?

R.E.D. - Nie Sie 28, 2011 10:03

ja mialem zbrojona rure tekstylna, ktora byla przymocowana za pomoca metalowej opaski, a drugi koniec byl lekko rozszarpany, wiec nie wiem jak ma wygladac i gdzie powinna byc druga strona. poniewaz koncowka byla juz lekko popsuta, to na sile przeciagnalem przez ten sam otwor, przez ktory przechodzi przewod klimy bodajze :smile:
encor - Nie Sie 28, 2011 10:09

Rura od filtra powietrza biegnie na dół samochodu pod akumulatorem, aż do plastiku osłaniającego podwozie, końcówkę można lekko skierować do przodu.
maciej1 - Nie Sie 28, 2011 16:02

Dzieki, będe walczył z montażem tej rury :>