Zobacz temat - [R600ti] Wycie skrzyni biegów i szum na niektórych biegach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600ti] Wycie skrzyni biegów i szum na niektórych biegach

comes - Wto Sie 23, 2011 20:05
Temat postu: [R600ti] Wycie skrzyni biegów i szum na niektórych biegach
Występuje straszne wycie przy prędkościach powyżej 50km/h. Wymieniłem już wszystkie łożyska i piasty w kołach ale wycie nie ustaje. Mechanik zaproponował wymianę skrzyni ale nie wiem na jaki model (jest kilka kodów) Mam Roverka 620 ti rocznik 95 jeszcze ze starymi łożyskami na ABS z tyłu ( takie z bardzo szeroką koronką, której nigdzie nie mogłem zdobyć założyłem bez i odłączyłem ABS). Jak wyeliminować to straszne buczenie bo już nie wiem jak. A... wymieniłem sprzęgło (spalone) na Valeo i docisk bo szumiało strasznie na jałowym biegu. Co więcej na 2 i 4 słychać jakby coś szumiało w skrzyni ale tylko na tych biegach, 1,3 i 5 działają ok skrzynia chodzi pewnie choć potrzeba troszkę siły ale to normalne nic nie wyskakuje. Bardzo proszę o pomoc bo szykuję kasę a nie chcę wydawać na niepotrzebne elementy.... P.S. czy ktoś ma może mapy do gazu na ten model ( komp: Stag 4 , magic-jet wtryski) ostatnio miałem reset kompa i nikt z gazowników nie może go ustawić). Strasznie szarpie i na 5 nie ma mocy muszę redukować- moc bierze dopiero na 5k obrotów. Jeszcze 3 dni temu (przed zawisem kompa od gazu- padła elektryka pod kopułką - zrobiona ) było ok, choć przy 3500 obrotach do 3700 miał minimalne szarpnięcie.
BorysOpole - Nie Paź 30, 2011 12:47

jak wymieniałeś łożyska z tyłu było zdemontować koronę abs i przełożyć na nowe łożysko bo ten szeroki abs praktycznie nieosiągalny