Zobacz temat - [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy

Maxiking - Wto Sie 30, 2011 00:25
Temat postu: [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy
Chciałem zaprezentować nową odsłonę wnętrza z mojego MGF'a '96 :grin: . Została założona nowa konsola , która została pomalowana, również zostały pomalowane boczki oraz środkowy tunel. Wszystko malowałem specjalnym lakierem do tego przystosowanym ( z początku w to nie wierzyłem ale efekt widoczny na foto, wygląda jak NEW :grin: ) Wszystkie pozostałe elementy plastikowe zostały pomalowane pod kolor nadwozia czyli ciemny grafit metallic, na plastiku przy gałkach od nawiewu powychodziły pęcherze od temperatury, ale bęzie to raczej poprawione o ile będzie mi sie chciało znowu rozbierać środkowy panel. Fotele, podłokietniki oraz boki i mieszki wraz z lewarkiem ręcznego i gałką zmiany biegów zostały obite naturalną skórą samochodową, częsciowo gładką i perforowaną ( dziurkowana ) do tego doszły nowe dywaniki. Oprócz tego zostały zamontowane nowe 4 głośniki, w tym 2 wysokotonowe. Poniżej wstawiam aktualne zdjęcia i jedno przed remontem. Czekam na Wasze opinie :wink: Pozdrawiam !

[ Dodano: Wto Sie 30, 2011 00:25 ]
c.d

FatMatic - Wto Sie 30, 2011 00:43

Jak dla mnie to rewelacja, świetnie dobrałeś kolory co daje oszałamiający końcowy efekt :) Nice Nice :) :cool: :cool:
Maxiking - Wto Sie 30, 2011 00:46

Dzięki! dużo ludzi mówiło mi, że niepotrzebnie dałem do obszycia lewarek od ręcznego i gałke zmiany biegów, może nie wygląda to rewelacyjnie ale jak widać na zdjęciu 'przed' to lewarek od ręcznego to była jakas tania chinszczyzna a gałke zmiany biegow kupilem aluminiową ktora sie tez okazała bublem i stwierdziłem, że wszystko obszyje tym bardziej, że skóry troche zostało. Kolor udało mi sie znaleźc taki jak chcialem ale problem z tym był nie mały :wink: ostatecznie jechałem po nią osobiscie do Swarzędza.
Mad - Wto Sie 30, 2011 09:44

ile dałeś za lakier, czym malowałeś i jak to wygląda wszystko?
Maxiking - Wto Sie 30, 2011 10:39

Konsola, boki itp były malowane lakierem w sprayu firmy MOTIP do Vinylu , płaciłem za 400ml ok 38zł, na allegro są po 29zł, a środkowy panel nawiewy itp było malowane lakierem samochodowym tzn baza, bezbarwny itp to akurat mi robił znajomy. kolor był dorbany w mieszalni po kolor auta
leszczu - Wto Sie 30, 2011 18:17

Wszystko fajnie, ale jakoś ta kremowa skórka mi się nie widzi w MHF. :/
Maxiking - Wto Sie 30, 2011 18:38

Kremowa była wcześniej
sknerko - Wto Sie 30, 2011 19:31

jak dla mnie to wszystko OK poza małym ale, myślę że gałka od biegów (sama gałka a nie mieszek) i rączka od ręcznego powinny być czarne.
mg1989sos - Wto Sie 30, 2011 22:29

jaki jest koszt obszycia siedzeń i reszty ? :) bo wygląda rewelacyjnie !
Maxiking - Sro Sie 31, 2011 00:37

to zależy od tapicera i jego umiejętności, dzieło tapicera któremu zleciłem oceniam na 7/10 bo trochę rzeczy jest niedokładnie zrobionych ale za to cena adekwatna w porównaniu do innych tapicerów - 500zł. Oczywiście za sama robotę, materiał we własnym zakresie, osobiście płaciłem 600zł za 6m2 skóry.

Np. problem był z zamontowaniem boczków, bo tapicer nałożył za grubą piankę pod ten materiał i z kumplem mechanikiem cholernie się męczyliśmy żeby to skręcić bo za **uja nie chciała klamka przejść tak, żeby było mozna jeszcze skręcić tą ramką.

greg-si - Sro Sie 31, 2011 21:21

Maxiking napisał/a:
bo trochę rzeczy jest niedokładnie zrobionych

Niestety całkiem sporo :/
Ta pomarszczona skóra rewelacyjnie niestety nie wygląda. W jednym miejscu jest jej za dużo w innym za mało.

FatMatic - Czw Wrz 01, 2011 18:18

Gałeczkę weź znajdz chromowaną albo w carbonie i wyjdzie si :cool:
JP - Pią Wrz 02, 2011 11:46
Temat postu: Re: [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plasti
Czekam na Wasze opinie :wink: Pozdrawiam !

Inicjatywa extra.
Ale moim osobistym zdaniem:
1. Przed remontem już nie było oryginalnie i kiepsko.
2. Kolorek tapicerki kojarzy mi się z zawartością pieluch. :razz:
3. Boczki w autentycznym oryginale wyglądają o wiele lepiej.
4. Lewarki faktycznie powinny być inne, np karbon albo alu.
5. Jednak porównując to co było a jest to wygląda super, szkoda tylko, że tapicer nie grzeszył dokładnością i jakością wykonania.
Pozdrawiam. :brawa:
mój oryginał też będzie niedługo wymagał delikatnej renowacji :)

Maxiking - Pią Wrz 02, 2011 15:01

Twój oryginał wygląda zajebiście tylko wymaga kosmetyki, co do tapicera to tak jak mówisz nie grzeszył dokładnością ale teraz to juz po ptakach

p.s co do koloru skóry musiałbyś zobaczyć na żywo bo na każdym monitorze wygląda inaczej :/

Markzo - Nie Wrz 04, 2011 15:26

bardzo mi się to podoba, gałka i ręczny rownież, super efekt !
JP - Pon Wrz 05, 2011 11:36

Maxiking napisał/a:

p.s co do koloru skóry musiałbyś zobaczyć na żywo bo na każdym monitorze wygląda inaczej :/

Ok, fajnie, będzie okazja to sobie obejrzę, daleko nie jest, a może będziesz kiedyś bliżej np. w P-niu.
pzdr, :winko:

Maxiking - Pon Wrz 05, 2011 21:50

Mialem jechać 15 września do Poznania na pompke zawieszenia ale plany sie mocno pozmieniały bo na dniach rozbilem MGF'a i teraz powoli będe go przywracał do poprzedniego stanu :sad:
borek88 - Pon Wrz 05, 2011 22:22

Maxiking, wspołczuje
twoja wina??

Maxiking - Wto Wrz 06, 2011 01:44

niestety tak
JP - Wto Wrz 06, 2011 07:31

Ooo ! Kurka wodna ! Co i jak ?? ? Coś więcej napisz. :beczy: