Zobacz temat - [R75] Stłuczka - dymi na czarno
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stłuczka - dymi na czarno

monia0023 - Pią Wrz 02, 2011 10:46
Temat postu: [R75] Stłuczka - dymi na czarno
Wczoraj zdrowo dostałam w prawy bok. Do pracy jakoś dojechałam, nic nie zauważyłam - chyba szok :cry: Ale jest problem, sanochód wypuszcza kłęby czarnego dymu, niczym stary traktor. W dodatku nie mogę otworzyć maski, chyba spadła linka. W trakcie jazdy, czasami jakby lekko poszarpywał, zarówno na małym gazie jak i bez dotykania pedału. Dodam, że w czerwcu zdiagnozowano kończącą się pompkę paliwa - tę pod maską. Miała 30% wydajności oraz oring od IC do wymiany.
Czy mocne uderzenie w bok mogło być przeczyną powyższych problemów ? Czekam na rzeczoznawcę i nie wiem czy mogę ten problem wrzucić jako skutki wypadku ?

dukat11 - Pią Wrz 02, 2011 12:10

monia0023 napisał/a:
oring od IC do wymiany


prawdopodobnie rozszczelnił się układ turbo. Dlatego będzie spadek mocy i kłęby dymu.

haszczyc - Pią Wrz 02, 2011 14:54

monia0023, uuuu ale dostałaś .... współczuje .... ale przypominam sobie że miałaś uszkodzone lusterko od pasażera wiec może warto je jakoś lekko uszkodzić by ci wreszcie wymienili na pełnosprawne ?
monia0023 - Pią Wrz 02, 2011 14:58

Nowe lusterko, bez obudowy: 1800 zł polskich :cry:
haszczyc - Pią Wrz 02, 2011 15:11

monia0023, no właśnie przed przybyciem rzeczoznawczy może zrób coś z tym lusterkiem by podciągnął je pod ta szkodę ? w ogolę jak to się stało ?
monia0023 - Pią Wrz 02, 2011 19:19

Na zjeździe ze skrzyżowania jedna pani nagle zmieniła zdanie dokąd chce jechać i, mimo ciągłej linii, nagle, z dużym zrywem, postanowiła z prawego pasa skręcić w lewo, waląc przy okacji drugą panią, czyli mnie, w bok ukochanego samochodu :boisie: :beczy:
Po wizytach u speców widzę, że straty rosną :sad: poszły spinki tapicerki drzwi i klamka wew.
Z tym lusterkiem to jakoś nie umiem :oops:

SyntaX - Pią Wrz 02, 2011 19:23

Przytrzyj je o jakiś murek albo potraktuj czymś ostrym będzie wyglądało na rysy po-kolizyjne.
haszczyc - Pią Wrz 02, 2011 21:12

monia0023, Moniko to jest idealna okazja z tym lusterkiem, dokładnie tak jak SyntaX, pisze:) albo skontaktuj się z jakimś specem co ci doradzi i zrobi małe co nie co z tym lusterkiem
kamil652 - Pią Wrz 02, 2011 22:13

spec dojdzie do tego ,ze nie ta wysokość kolizji i lusterko nie mogło być uszkodzone ... ale to moje zdanie .
stazaj88 - Pią Wrz 02, 2011 23:15

Ja bym nie kombinował z tym lusterkiem, bo rzeczoznawca dojdzie do tego że lusterko nie mogło się uszkodzić. Po za tym jeżeli policja była wzywana do zdarzenia, to na pewno misiaki zrobili fotki uszkodzeń...
longer86 - Pią Wrz 02, 2011 23:35

stazaj88 napisał/a:
Po za tym jeżeli policja była wzywana do zdarzenia, to na pewno misiaki zrobili fotki uszkodzeń...
nie zawsze robią, w sumie spisują protokół, a fotki robi rzeczoznawca z ubezpieczalni jeżeli to było uderzenie z boku to ciężko może być żeby lusterko podciągnąć, co innego gdyby pojazdy jechały równolegle
kasjopea - Pią Wrz 02, 2011 23:39

haszczyc, SyntaX bardzo proszę powstrzymać się od tego typu sugestii na forum publicznym.
andyhell - Sob Wrz 03, 2011 13:30

Ja stawiam na uszkodzony intercooler (spadek mocy, przerywanie, czarny dym-dużo czarnego dymu :mrgreen: )
wojtekhan - Nie Wrz 04, 2011 15:34

Eh
To musiało boleć:(

U mnie drobne zarysowania na zderzakach i auta mi szkoda.
Szczęście w nieszczęściu, że wiesz kto to zrobił. Mi już z trzech stron obdarli 75-kę na parkingu i jakoś zawsze ktoś zapomniał zostawić wizytówki :/

monia0023 - Wto Wrz 06, 2011 12:27

Poszukuję pilnie oringu do IC, może zamiennika (?).
A może ktoś zna rozmiar tej uszczelki. Boję się jeździć :olaboga:
PS
mam nadzieję, że to tylko oring a nie jakieś poważniejsze uszkodzenie :/

darox - Wto Wrz 06, 2011 12:59

Czesc Monika

Wymiary orginalne: 54mm x 47,5mm x 3,5mm Part No PYX 100320

monia0023 - Wto Wrz 06, 2011 13:26

darox, dziękuję bardzo :lol:
marecki6 - Wto Wrz 06, 2011 19:35

cześć
ja oringi kupiłem u tego gościa na allegro :

http://allegro.pl/oring-o...1748579353.html

monia0023 - Wto Wrz 06, 2011 20:58

marecki6, życie mi ratujesz :!: DZIĘKUJĘ
kris-tofer - Wto Wrz 06, 2011 23:51

jeśli chodzi o lusterko to gruby papier ścierny, przecież wystaje od obrysu auta dlatego przy kolizji musiało oberwać, z resztą nawet to widać.

Z tym dymieniem na czarno, to nie będzie wina wtryskiwaczy? leją zamiast rozpylać czy coś, lub przepływka, lu z zablokowany i mocno zabrudzony sadzą EGR i dolot?

longer86 - Sro Wrz 07, 2011 09:23

kris-tofer napisał/a:
przecież wystaje od obrysu auta dlatego przy kolizji musiało oberwać, z resztą nawet to widać.
musiał by w auto TIR uderzyć, uderzenie poszło z boku więc maska jest zdecydowanie pod lusterkiem... ja bym nie kombinował na siłę bo po co sobie szkód narobic niepotrzebnie.

Dymienie to najlepiej obejrzeć jak wygląda połączenie rury z IC może akurat wypadło i 2x 1.80zł załatwi sprawę bo to najtańsze, a potem szukać ewentualnie innych przyczyn

sobrus - Sro Wrz 07, 2011 10:16

Współczuje :( gdzie to sie stało?

Mi niedawno o mało renault nie skasował roverka na al. Solidarności, ale w ostatnim momencie uciekłem (na szczęście miałem po prawej wolny pas).

Piękny Roverek, wydaje mi się że kiedyś go widziałem.

Czy oprócz drzwi i progu coś jeszcze wizualnie ucierpiało?

sash997 - Sro Wrz 07, 2011 17:59

dym i strata mocy to nieszczelny dolot, miałem to samo po lądowaniu w rowie,ale nie pękaj bo roverki dobrze wyceniają:)ja za zderzak, inercooler, chłodnice,zbiornik wyrównawczy i osłone dolna którą miałem akurat odkręconą :lol: dostałem 7tyś pln :grin: a do wymiany był tylko dziurawy intercooler i dziurawa chłodnica :razz:
monia0023 - Sro Wrz 07, 2011 18:30

Był Pan Rzeczoznawca. Jutro powinnam dostać wycenę. Strzelił fotki dookoła samochodu i stwierdził, że to co widać gołyn okiem zaliczy bez dyskusji, zaś jeżeli chodzi o ewentualne uszkodzenia mechaniczne - mam wnioskować na infolinię o powtórne oględziny, jak mechanik zdejmie osłony i wszystko po drodze do usterki. Niedowierza, że ten strzał spowodował takie dymienie z rury, przyznaje, że układ IC może być nieszczelny ale niekoniecznie na skutek stłuczki, dopuszcza także inne przyczyny, np wtryski, oczywiście niesprawne nie na skutek wypadku. W czerwcu Mariusz sprawdzał auto na T4 i wszystko było OK. Niestety nie mam wydruku. Pokazałam także dziurę wyrwaną w dolnej osłonie silnika - wylądowałąm na pasie zieleni, przeskakując krawężnik. Nie wiem czy ją uwzględni - zdjęcia nie pstryknął, coś niejasno majaczył o oględzinach na kanale u mechanika :/ Coś czuję, że z WARTĄ to tak szybko nie pójdzie i na kolejny zlot znowu pojadę rozbitym samochodem.

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2011 18:30 ]
sobrus, oberwałam na skrzyżowaniu Diamentowej z Wrotkowską (rondo które jest skrzyżowaniem)

maziciel - Sro Wrz 07, 2011 19:00

Niestety z WARTA sa same problemy. Kiedys mialem z nia nieprzyjemnosci jak mi facet wyjechal przed motocykl. Rzeczoznawca kompletny kretyn, wedlug ktorego naciagniete/szarpniete przewody hamulcowe i uderzona pompa hamulcowa to zadna szkoda... O peknietej szybie powiedzial, ze to stara sprawa... Musialem sie odwolywac i ciagnelo sie to jakis czas.
longer86 - Sro Wrz 07, 2011 19:03

jak rzeczoznawca kazał wnioskować o kolejne oględziny to bym od razu zadzwonił na tą ich śmieszna infolinię, bo potem będzie, że poszkodowany nic nie zgłaszał.

Jak mnie w listopadzie przytarli to dostałem dobrą radę od znajomego żeby postawić auto w warsztacie, tam nie marudzą tak jak z zwykłym użytkownikiem auta.

powinien wpisać do protokołu wszystkie uwagi klienta i potem dopiero uwzględniać co zaliczą a co nie i wtedy można się nie zgodzić z ich protokołem.

monia0023 - Sro Wrz 07, 2011 20:04

longer86, ja nie podpisywałam żadnego protokołu, wypełniałam tylko druk zgłoszenia, gdzie na obrazku miałam zaznaczyć krzyżykiem uszkodzone elementy. Oczywiście samochodzik na obrazku nie był zbyt szczegółowy, więc stawiałam WIELKIE te krzyżyki :???:
longer86 - Sro Wrz 07, 2011 20:10

monia0023 napisał/a:
ja nie podpisywałam żadnego protokołu, wypełniałam tylko druk zgłoszenia, gdzie na obrazku miałam zaznaczyć krzyżykiem uszkodzone elementy


to jakoś dziwnie, ale na tym obrazku silnik też zaznaczony tak?

monia0023 - Sro Wrz 07, 2011 20:14

Koledzy proszę !! Niech Ktoś napisze, że wszystko będzie dobrze, bo na razie załamka. Nie mogę znaleźć drzwi używanych z mojego rocznika, a dzisiaj usłyszałam, że nowe rdzewieją, nie wspomnę nawet o czasie oczekiwania - pasterka mnie zastanie :sad: Problemy z zakupem oringu do IC, a jeszcze do końca nie wiadomo, czy to tylko oring.
Jeżżżu, jak bym tą dziewczynkę dzisiaj dorwała, to nie wiem .... :boks: :strzela: :wnerw:

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2011 20:14 ]
longer86, a gdzie tam, nie pozwolił mi kreślić na silniku bo to wskazywało by maskę, ale powiedział, że opisze to dymienie. Jutro się okaże. Ma przysłać mi wycenę na maila :???:

longer86 - Sro Wrz 07, 2011 20:24

oby było dobrze, oringi do IC dostaniesz bez problemu tutaj :http://allegro.pl/oring-o...1748579353.html

sam zamawiałem, oryginalny rozmiar to : 54mm x 47,5mm x 3,5mm
ja kupiłem też u tego gościa : Oring 47x3,5 jest ciut mniejszy ale pasuje idealnie, liczy sobie za to 1.80zł za sztukę, potrzeba 2 tylko napisać maila najlepiej.

a z Wartą walczyć o kasę, TU też zdzierają z nas kierowców nie małą kasę

sobrus - Czw Wrz 08, 2011 10:04

Monia, do poliftowego R75 są inne drzwi?

Tu w Lubartowie coś jest:
http://allegro.pl/rover-7...1795829765.html

poliftowy anglik na części, ma drzwi i lusterko :)

nic się nie martw na pewno będzie dobrze, nie odpuszczaj tylko tej warcie!

monia0023 - Czw Wrz 08, 2011 10:33

sobrus, dzwoniłam do gościa w poniedziałek, chce sprzedać całość :sad:
sobrus - Czw Wrz 08, 2011 10:38

ehh szkoda :( to po co takie aukcje wystawia :/

edit: a jak poznać czy drzwi są do poliftowego czy nie?

znalazłem jeszcze coś takiego, ale obawiam się że stan jest niezadowalający
http://allegro.pl/drzwi-p...1787010082.html

w ART-BIZAR mają sporo częsci do poliftowych, moze warto zapytać o drzwi.

monia0023 - Czw Wrz 08, 2011 13:30

Zaraz mnie cholera trzaśnie :evil: nie mogę się dogadać z warsztatem nt. pompki paliwa, którą chciałam przy okazji wymienić. Może ktoś zapoda nr pompki, która znajduje się przy akumulatorze, warsztat twierdzi, że mam tylko jedną pompę w cenie 1600 zł :strzela:
Do Tomiego nie mogę się dodzwonić i chyba wyprowadzę się z Lublina, bo tu nie ma z kim rozmawiać o moim samochodzie :boks:

sash997 - Czw Wrz 08, 2011 21:58

nie tylko w lublinie niema z kim rozmawiać o tym aucie bo dużo mechaników (np w mojej okolicy) traktuje ten model jak UFO lub inny prom kosmiczny:) a tego rzeczoznawce było z miejsca nabić na pal... jak ze mną sie umawiał to poprosił aby auto znajdywało sie w warunkach warszatowych ( na kanale lub podnośniku) przyjechał,najpierw zrobił fotki z zewnątrz,potem zdjął zderzak, zrobił zdięcia dziurawych chłodnic i reszty uszkodzeń niewidocznych z zewnątrz
monia0023 - Pią Wrz 09, 2011 14:17

Byłam w warsztacie, w celu wymiany o-ringu zakupionego w sklepie wskazanym przez Marecki6. Pasuje idealnie, jednak nic mi po nim, bo na skutek przejechania po stłuczce przez krawężnik i pas zieleni uszkodzeniu uległa dolna osłona silnika, przedni zderzak (od spodu) i najważniejsze: połamane zostału uchwyty trzymające intercooler, który opadł i wypiął się z rury. Nic więc dziwnego, że zostawiałam za sobą taką zasłonę dymną. Zamówiłam już ponowne oględziny przez rzeczoznawcę, tym razem w warunkach warsztatowych. Na ile wyszacował szkodę do tej pory - pozostaje tajemnicą (wew. procedury WARTY) Ciekawe ile to jeszcze potrwa ? :/
longer86 - Pią Wrz 09, 2011 15:25

monia0023 napisał/a:
który opadł i wypiął się z rury


widocznie tej niższej rury, bo oringi były na górną rurę, ale przyczyna w zasadzie podobna. nieszczelność w dolocie

marecki6 - Pią Wrz 09, 2011 21:04

niestety mam podobnie tzn. mialem stłuczkę ale przodem i ułamały mi się uchwyty intercoolera (sam intercooler jest cały) i mam teraz problem bo muszę wymyślić mocowanie alternatywne (jakieś pomysły?) bo jakiś czas temu wymieniłem elegancko te oringi ale wracając 2 dni temu z trasy zauważyłem, że auto muli i kopci więc po trasie łapa pod maskę w okolicę kolanka a tam czarno i tłusto więc kolanko znowu sobie wyskoczyło ... domyślam się, że to przez to, że intercooler w zasadzie trzyma się na wężach i pracuje na nierównościach ... mam jeszcze jeden zestaw oringów na zapas ale jeżeli nie wymyślę sposobu na umocowanie intercoolera to nie ma sensu ich zakładać bo za chwilę sytuacja się powtórzy
monia0023 - Sro Wrz 14, 2011 13:59

Ja mam te plastikowe zaczepy, które się oberwały, jeden wcześniej wywaliłam z garażu (na szczęście śmiecie nie wyniesione) drugi wypadł po zdjęciu dolnej osłony silnika. Można niby oddać do spawania plastiku, ale czy to będzie trwałe ? :/ Na tą chwile panowie w warsztacie podczepili IC opaskami zaciskowymi, a w poniedziałek kolejna wizyta rzeczoznawcy, tym razem w "warunkach warsztatowych" :???:

[ Dodano: Sro Wrz 14, 2011 13:59 ]
No i mam wycenę :strzela: Części wycenione w zamiennikach :shock: niestety rzeczoznawca od siedmiu boleści nie ujawnia kto produkuje zamienniki np. drzwi, czy obudowy progu :evil:
Za eksploatację ucięli 65%, a tapicerka drzwiowa trzyma się na dwóch (słownie: dwa) spinkach. Załamka ...
marecki6, jeszcze raz dziękuję za namiary na gościa od o-ringów. Z rozmowy z nim wynika, że może mieć praktycznie wszystkie uszczelki gumowe do naszych R. O cenach nawet nie wspomnę. Także dzięki raz jeszcze :hejka2:

michalie - Czw Wrz 15, 2011 14:18

monia0023, podaj mi prosze dokładniejsze dane do pana od oringów bo link mi nie dział
marecki6 - Czw Wrz 15, 2011 14:32

szukaj sprzedawcy o nicku SklepGraf
longer86 - Czw Wrz 15, 2011 19:49

http://allegro.pl/oring-o...1818858099.html

link do aukcji, napisać do sprzedawcy o właściwy rozmiar

monia0023 - Pią Wrz 16, 2011 12:50

michalie, proszę bardzo:
KONTAKT:

"Grafi" Rafał Głuchowski

ul. B. Prusa 8/5
21-400 Łuków

e-mail: sklepgrafi@gg.pl

tel. 667 050 666

NIP: 825-196-50-12

REGON: 060342001

Nick allegro: sklepgraf