Zobacz temat - Markzo R75 KV6
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Markzo R75 KV6

Markzo - Nie Wrz 11, 2011 13:58
Temat postu: Markzo R75 KV6
heja!

Po paru latach wreszcię się udało! 10 listopada 2009 jako kolejny rodzinny samochodzik w naszym garażu zagościł on:



Rok produkcji: 1999
silnik: 2.5 KV6 177KM
skrzynia: automatyczna
kolor: srebrny
przebieg: w chwili zakupu 153 000, obecnie 204 000
wyposażenie:
-4 x airbag,
-komputer pokładowy,
-podgrzewane siedzenia,
-4 x el. szyby,
-2 strefowa automatyczna klimatyzacja,
-kontrola trakcji,
-alarm i cz.
-spryskiwacze lamp,
-abs,
itp itd.
z ciekawostek, to jest to jedyna 75tką jaką widziałem z chromowanym całym grillem ;)

Tak autko wyglądało zaraz po zakupie:







z moją ex coupe:


Autko przez ten czas uległo paru modom:

17 calowe felgi KING:


Na zimę mamy komplet ori 15 calowych alufelg, także stalówki z pierwszych zdjęć to nieaktualny temat :P

pomalowane zaciski:



elektryczne fotele:
http://forum.roverki.eu/v...light=konwersja

elektryczna roleta szyby tylnej:


drewniana kierownica (niestety sprzedawca wysłał nam zły odcień... dlatego szukamy dalej ciemnego drewienka ;) )


tak wygląda dziś:













75tką była naszym cichym marzeniem już od paru lat, całkiem okazyjnie udało nam się kupić ten egzemplarz. Jak narazie, nie nastręcza on nam zbyt wielu kłopotów a daje ogromną radość z jazdy i samego posiadania. Przejechaliśmy razem ponad 50kkm, od początku na LPG. Roverek ani razu nas nie zawiódł, zawsze dojechał do celu. Przez ten czas, popsuło się pare rzeczy. Hm... popsuło to za duże słowo, po prostu się zużuły:

-oba wahacze z tulejami,
-klocki hamulcowe przód,
-swiece,
-kable,
-3 cewki zapłonowe,
-pompka spryskiwaczy lamp,
-nabicie i odgrzybienie klimy,
-jeden wtrysk gazowy.

Standardowo wymiana wszystkich filtrów i płynów, łącznie z olejem w skrzyni biegów.

Jedyne usterki, które nas dotknęły:
-pęknięte śmigło wiatraka chłodnicy,
-trzeba było wyprostować felgi,
-przegub wewnętrzny dostał luzu, więc została wymieniona cała półoś z 2 przegubami.

Pozatym Roverek śmiga aż miło ;)

Plany? hm...odnowa lakieru, może lusterka chrom? chciałbym bardzo dołożyć tempomat ;) pozatym cieszyć się jazdą ;)

Brt - Nie Wrz 11, 2011 14:13

dołóż tempomat jak sie tylko da ;) ... bo to superwygodna sprawa :) :ok:
Markzo - Nie Wrz 11, 2011 14:31

zobaczymy, może się uda ;) jeszcze jedno foto:


Daraz2 - Nie Wrz 11, 2011 18:45

super autko, super wygląda na tych felgach i ten chromowany grill po prostu ekstra :) z tym tempomatem nie będzie lekko ale słyszałem ze ludzie montują . :D
pozdrawiam

SlawekG - Pon Wrz 12, 2011 20:53

Bardzo fajnie utrzymane auto, super się prezentują pomalowane zaciski - choc nie wszystkim to się podoba - jak dla mnie SUPER :ok: Widać, że auto jest w rękach pasjonata :) A tak a propo; to nie wszystkie grile są w calości chromowane? Aż jutro z ciekawości obejrzę swój :>
Markzo - Pon Wrz 12, 2011 23:12

SlawekG napisał/a:
Bardzo fajnie utrzymane auto

dzięki, staram się ;)

SlawekG napisał/a:
super się prezentują pomalowane zaciski - choc nie wszystkim to się podoba - jak dla mnie SUPER

fajniej wyglądały by z małym logiem R :P

SlawekG napisał/a:
Widać, że auto jest w rękach pasjonata

:oops:

SlawekG napisał/a:
A tak a propo; to nie wszystkie grile są w calości chromowane? Aż jutro z ciekawości obejrzę swój

była o tym nawet dyskusja na forum, bardzo żadka wersja, sam spotkałem się z tym raz :)

bleki - Sro Wrz 14, 2011 07:48

Sliczne auto !! Zazdroszczę tego grila i rolety w prądzie :wink: Fajnie felga się prezentuje a ten napis na zaciskach to dałbym mniejszy ale to tylko moje zdanie auto Tobie ma się podobać i tyle :smile:
Markzo - Pon Paź 10, 2011 19:01

Autko wróciło z XX ZLotu :) problemow żadnych, a frajda z powrtonej jazdy autostradą ogromna (skillowany passat przy cos 190km/h ) :D Dzięki uprzejmości Mariusza418 75 zostala podpieta pod T4. Przebieg autentyk, auto w dobrej kondycji, nowe mapki na pokładzie i wyłączony ten wkurzający niemiecki język komputera! :D wyjasnila się przyczyna wzrostu spalania - tylna sonda lambda zle pracuje :) Mariusz powiedzial, ze da rade dolozyc tempomat, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

dla ciekawskich, maly sprint :) sorki za jakosc...
http://www.youtube.com/watch?v=YBWEuqi8xsg

chmielu - Pon Lis 21, 2011 22:50

generalnie nie przepadam za kolorem srebrnym, ale w tym przypadku wyglada jakos tak inaczej, fajniej :)

ile bym dal za kogos ogarnietego w mojej okolicy, co mi podepnie pod T4 mojego roverka :(

Markzo - Pon Lis 21, 2011 23:08

teraz, na 15 calowych ori alusach z zimówkami już tak fajnie nie wygląda, ale jest tak komfortowo jak na kanapie u babci :D no niestety, kawałek do T4 (Mariusz lub Jowi) jest, ale warto zdecydowanie się wybrać :)
chmielu - Wto Lis 22, 2011 20:11

niech mi tylko Gawin ogarnie to spalanie w aucie, pojade do gazownika, aby jescze mi doregulowal instalacje, i wtedy sie wybiore w jakis konkretny dzien do Jowiego :)
Markzo - Pią Sty 06, 2012 15:22

udało się dorwać (dzięki Tomiemu_114) ori kierwonice z ciemnym, przedliftowym drewnem ;) wreszcie wnętrze wygląda jak powinno ;)
tronsek - Pią Sty 06, 2012 22:40

Zapodaj jakąś fotkę :błagam:
Markzo - Sob Sty 07, 2012 08:21

Fotki kiery:




Drewno jest w super stanie, skóra jak widać nie pasuje kolorystycznie, to się ogarnie :) Wreszcie się nie gryzą kolory drewna :D

a tu troche mniej miła sprawa...
tak wygląda 75tką z brakującym zwojem spręzyny, poza dolnym mocowaniem.



Sprężyna pękła wieczorem, w garażu. Rodzice słyszeli, metalowe brzdęknięcie i uderzenie, jednak nikt nie wiedział co to. Na drugi dzień, mama obudziła mnie mini wybuchem ;) cofnęła i pęknięta sprężyna wbiła się w oponę :/


Całe szczęście, że w garażu a nie na drodze. Kupiłem 2 mcpersony z nowymi sprężynami, przełożymy całość :)

leszczu - Sob Sty 07, 2012 10:53

No nie pogadasz, teraz wnętrze wygląda bardzo ładnie. :grin:
Markzo - Sob Sty 07, 2012 12:34

leszczu napisał/a:
No nie pogadasz, teraz wnętrze wygląda bardzo ładnie.

podziękował ;) brakuje mi do szczęścia 5 tego guzika na konsoli i innego radyjka. Radio w sumie juz zaklepane, kminie jak dołożyc i odpalic tempomat ;)

Harry - Sob Sty 07, 2012 12:42

o wiele lepiej wygląda z tą kierownicą, oponę ładnie przedziurawiło
Rowan - Sob Sty 07, 2012 14:14

Markzo, a jakie radyjko planujesz wsadzić? :razz:
Markzo - Sob Sty 07, 2012 15:23

Rowan napisał/a:
Markzo, a jakie radyjko planujesz wsadzić?

o takie :) http://www.goauto.com.au/...jpg?OpenElement

czyli po prostu wyższy model :) brak $$ na to co Wy montujecie ;)

tronsek - Sob Sty 07, 2012 17:36

Markzo napisał/a:
o takie http://www.goauto.com.au/...jpg?OpenElement

czyli po prostu wyższy model brak $$ na to co Wy montujecie
Dobry wybór :ok: Moim zdaniem ten model wygląda najlepiej w R75
sash997 - Sob Sty 07, 2012 18:14

a moim zdaniem najlepiej to takie radyjko w naszych R wygląda
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=74938

Markzo - Nie Sty 08, 2012 00:06

Pisałem wyżej, nie mamy luźnych 2k na taką stację ;) zresztą chyba Johny nie czuje takiej potrzeby ;)

W poniedziałek przekładka obu mcpersonów i mam nadzieje dojedzie zamówiona oponka.

sash997 - Nie Sty 08, 2012 00:59

ja też narazie nie bo R czeka na ładne alusie, po alu przyjdzie czas na wymarzoną stacje :mrgreen:
kruszon - Nie Sty 08, 2012 16:43

Markzo, co do kiery do super, tylko kolorystyke wartoby wyrównać.. Bo obszycia kremowe a poducha jak i reszta plastików w R75 szara. Sądząc po wytarciu na lewej stronie kiery możnaby zrobić albo nowe obszycie albo pomalować... I wtedy będzie cacy :ok:
Pozdrawiam

Markzo - Nie Mar 18, 2012 00:12

wiosna... ;) Od Tomiego_114 mam taki feluneczek - stan igła, nawet lakier nie porysowany;) ori poliftowe 16tki. Czemu? Johny zazyczył sobie, że ma być komfort jak "na kanapie u babci". Balon 215/55/16 i auto płynie po naszych dziurach :)
greg-si - Czw Sie 02, 2012 09:31

Dzieje się coś?
Brt - Czw Sie 02, 2012 09:32

Na 17 pewnie by lepiej wygladał, ale rozumiem ideę "większego balonu" ;) ... sam na zimę w belli wracam do 15 ;)
Markzo - Czw Sie 02, 2012 09:34

Roverek dostał nowy olej, wszystkie filtry oraz co najważniejsze - kompletny rozrząd z pompą wody i paskiem wielorowkowym z napinaczami rolkami itp. Całość ogarnął Tomi_114 - profi robota :ok:

A wizualnie wpadły lampki z ciemnymi srodeczkami:

Raptile - Czw Sie 02, 2012 09:37

Jakos nie pasują mi te przyciemnione lampy do tego koloru :sad:
Brt - Czw Sie 02, 2012 09:43

mi też ;) .... na pierwszy rzut oka to ma sie takie wrażenie, że lustra są już "zużyte" ;) ... z lamp do R75 zdecydowanie lepiej wyglądają te soczewkowe co Tomi ściągał .... kumpel w Gło zakłądał i zdecydowana różnica w wygladanie na + jest moim zdaniem.
Markzo - Czw Sie 02, 2012 09:47

to są ori poliftowe lampki z chyba 2003 albo 2004r, jezdziły na złotym 75 ;) mi sie podoba :)
kzrr - Czw Sie 02, 2012 10:03

Tak jak Brt, piszę do 75 najlepiej założyć soczewki, ale te którą są tutaj też dobrze wyglądają - tak pomiędzy tymi zwykłymi a soczewkami :)

Całe auto na duży plus :)

Markzo - Wto Lis 26, 2013 13:49

Temat zarósł kurzem ;)

Ostatnimi czasy wymienione/zrobione:
-4 nowe sprężynki Lesjofors,
-2 nowe tylne amortyzatory KYB,
-nowe łączniki stabilizatora przód Tekenrot,
-nowe tarcze hamulcowe przód,
-nowe klocki hamulcowe przód,
-nowe 4 oponki Nexen N6000 i Dunlop,
-nowy olej Shell 10W40,
-nowy płyn chłodzący,
-6 nowym oryginalnych świec zapłonowych,
-6 nowych oryginalnych cewek zapłonowych MG Rover,
-nowe przewody zapłonowe Electrospark,
-nowe fajki zapłonowe do tylnego rzędu cylindrów oryginał BMW,
-regeneracja parownika,
-ustawiona zbieżność,
-2 sondy lambda,
-zamontowane na stałe CB radio Uniden,

Autko sprawuje się wyśmienicie ;) Po ogarnięciu układu zapłonowego na nowych OEM komponentach, kolega z klubu GT Rzeszów - Miś, wystroił R na LPG. Zrobiliśmy ok 80km po autostradzie, czego efektem jest chyba idealna mapa gazu - odchyłka ok 0,5% ;) spalanie w jeździe mieszanej wynosi teraz 11,5-11,7l/100km.

Kolejnym modem będzie zamontowanie normalnej i wydajnej nagrzewnicy, bo ta co jest znowu przestała grzać, mam tego serdecznie dość.

Autko dziś dostanie zimowe oponki na ori 15 calowych aluskach :)

Wojtek88 - Sro Lis 27, 2013 18:16

Zdjęcia!!! :)
Markzo - Sro Lis 27, 2013 21:48

Zdjęć z ww rzeczy nie mam, bo i co tu focić ;) a fotki 75 z końca lata są:




rafalmis1 - Sro Lis 27, 2013 22:09

Spalanie takie pokazuje komp czy własne obliczenia??
Markzo - Czw Lis 28, 2013 05:35

Komp przecież nie pokazuje spalania gazu, liczone z ostatnich tankowań.
rafalmis1 - Czw Lis 28, 2013 08:21

i tu się nie zgodzę, ponieważ przy tak niskim spalaniu, idzie ustawić współczynnik do tego stopnia, że odchylenia będą niewielke
Markzo - Czw Lis 28, 2013 08:22

ale po co? jak wtedy na benzynie będzie pokazywał co innego? nigdy nie ruszałem tego wspołczynnika, bo spalanie na PB w zasadzie się pokrywa z tym z komputera i nie widze sensu tego dotykac :)
DENIZOTAC - Pią Lis 29, 2013 11:03

Wnętrze B.Ładne jak w większości r75 ;)
Te 2.5 Literka pewnie robi robotę .

Markzo - Nie Lut 08, 2015 11:53

DENIZOTAC napisał/a:
Wnętrze B.Ładne jak w większości r75

dzięki ;)

DENIZOTAC napisał/a:
Te 2.5 Literka pewnie robi robotę .

coś tam jedzie, najważniejsze że bezawaryjnie :)


MAŁY UP :)
Autko dostało mały zastrzyk gotówki... ;)
-nowa skrzynia automatyczna 2005r. produkcji z polifta 2,5V6,
-wtryski gazowe MED,
-strojenie gazolca,
-obszycie kierownicy,
-nowy kolektor ssący,
-nowe węże odmy,

Skrzynie wymienił rafalmis1, za co bardzo dziękuję :) wpadł cały komplet wraz ze sprzęgłem, przewodami do chłodnicy. Do tego wymiana oleju i ustawienie stanu wg komputerka ;) jest malinowo :0

Potem od Kozika dostałem wtryski z jego ZS180 - MEDy dedykowane do landirenzo. Montaż bezproblemowy a potem Kozik przez neta z Piaseczna stroił mi auto na LPG :D tutaj wideło:
https://www.youtube.com/watch?v=s3k1SV_GsjI

Roverek śmiga teraz bardzo fajnie, niedługo wymiana oleju w silniku i filtrów :)

rafalmis1 - Pon Lut 09, 2015 00:34

No już nie przesadzaj że tak wszystko sam zrobiłem :roll: ktoś mi pomógł opuścić starą i podnieść nową :P ogólnie bez ciebie i bez słowa motywacji bym poległ, bo czas mnie gonił. Teraz bardziej interesuje mnie kiedy polerka :P
A dla tych co by chcieli skrzynie wymienić w domu, to ostrzegam, nie robie tego w domu, 100 kilo ciężko we 2 włożyć :mrgreen:

juniorszogun - Wto Lut 10, 2015 14:13

fajne i dofinansowane autko
Markzo - Wto Mar 03, 2015 16:14

rafalmis1 napisał/a:
No już nie przesadzaj że tak wszystko sam zrobiłem ktoś mi pomógł opuścić starą i podnieść nową ogólnie bez ciebie i bez słowa motywacji bym poległ, bo czas mnie gonił. Teraz bardziej interesuje mnie kiedy polerka

e tam :D troszkę to było jak wsadzanie słonia do słoika przez ucho igielne, ale daliśmy radę :D

rafalmis1 napisał/a:
A dla tych co by chcieli skrzynie wymienić w domu, to ostrzegam, nie robie tego w domu, 100 kilo ciężko we 2 włożyć

w sumie to 3 osoby się z tym mordowała, jeszcze Twoja ciocia (?) kręciła wciągarką :D

juniorszogun napisał/a:
fajne i dofinansowane autko

dzieki ;)

75 dostało komplet nowych oponek letnich ;) 4x fulda ecocontrol hp ;)

Raptile - Wto Cze 16, 2015 17:43

osochodzi
Markzo - Wto Cze 16, 2015 17:48

Taka sytuacja:

skończyły się miejsca w panelu :D tempomat na pokładzie :)

i działaaaa!


Wielkie podziękowania dla AdaskoC za dostarczenie kompletnego zestawu w bdb stanie ;)

sknerko - Wto Cze 16, 2015 19:21

Markzo fajnie, napisz jak tego dokonałeś i czy komp nie był potrzebny do uruchomienia?
AdaskoC - Wto Cze 16, 2015 19:33

Ja tez montuję za kilka dni w swoim, zmotywowałeś mnie tym ze kompa nie potrzeba do tego, tylko działa po podłączeniu. Bajer fajny i bardzo przydatny :-) Pozdrawiam!
Markzo - Wto Cze 16, 2015 22:00

sknerko napisał/a:
Markzo fajnie, napisz jak tego dokonałeś i czy komp nie był potrzebny do uruchomienia?

Sknerko po prostu podpiąłem wsio :D nasza 75 po kupnie miała 3 przyciski - grzane fotele i TC. Za panelem były 2 wolne wtyczki - roleta i tempomat. Roletę też dołożyłem, wiązka była. Tempomat dostałem u AdaskoC kompletny:
-2 moduły nad nogami pasażera,
-pompka przy podłużnicy,
-gruszka przy przepustnicy,
-pilot na kierownicę (połączone z klaksonami i sterowaniem radiem),
-guzik na panel środkowy,
-wszystkie śrubki i mocowania.

Podłączenie to jakieś 30min, wszystko pasuje P&P. Przy podłużnicy od strony pasażera jest kostka do pompki tempomatu, nad nogami pasażera są 2 wtyki do modułów + mocowanie do sterownika skrzyni automatycznej. W kierownicy naciąłem tylko miejsce na pilota, wpiąłem w ori wtykę obok airbagowej i to wszystko ;) pierwsza jazda i sukces ;)

Podejrzewam, że przy manualu jest kwestia dołożenia czujnika przy pedale sprzęgła ;) Generalnie jeśli jest wtyczka za panelem środkowym to i reszta powinna być ;)

Nie było do tego potrzebne T4, a pamiętam, że kiedyś sprawdzałem listę wyposażenia naszej 75 na T4 i nie było tam wyszczególnionego tempomatu, widać jest to osobny moduł, który nie wymaga odpalenia na T4.

AdaskoC napisał/a:
Ja tez montuję za kilka dni w swoim, zmotywowałeś mnie tym ze kompa nie potrzeba do tego, tylko działa po podłączeniu. Bajer fajny i bardzo przydatny Pozdrawiam!

Dokładnie, teraz to już prawdziwa autostradowa limuzynka ;)

zostało dołożyć TV/Navi hyhy :D będę się przypominał początkiem lipca ;)

sknerko - Wto Cze 16, 2015 22:32

o to nie trzeba całej przepustnicy zmieniać?
AdaskoC - Wto Cze 16, 2015 22:34

Jak masz z wyjsciem na gruszkę to nie :)
sknerko - Wto Cze 16, 2015 22:45

To by ewentualnie kumpel dokładał ale muszę się przyjrzeć jak jest u mnie i u niego bo ja mam 5 przycisków w swoim :P
pbskarpy - Wto Cze 16, 2015 23:02

A tempomat do R600 wejdzie...? ;)
adam_26 - Pią Cze 19, 2015 17:31

No to ciekawy temat już wiem o czym będziemy gadać na spocie :lol:
Remigiusz - Pią Cze 19, 2015 17:42

Pytanie jakie podciśnienie daje ta pompka ? Jak palca się przyłoży To mocno zasysa ?
Markzo - Pią Cze 19, 2015 20:30

adam_26 napisał/a:
No to ciekawy temat już wiem o czym będziemy gadać na spocie

:D :D :D

Remigiusz napisał/a:
Pytanie jakie podciśnienie daje ta pompka ? Jak palca się przyłoży To mocno zasysa ?

na tyle mocne, żeby pokonać opór sprężyny na przepustnicy i linki z pedałem. Taka sama jak ja mam w zs :)

Remigiusz - Pią Cze 19, 2015 21:03

Pytam bo mam pompkę Z R75 i za nic nie chce ciągnąć gruszkę od tempomatu :neutral: Problem w ZR160 z tempomatem nadal nie rozwiązany bo podciśnienie z pompki za słabe :/
Markzo - Pią Cze 19, 2015 21:16

Remigiusz napisał/a:
Pytam bo mam pompkę Z R75 i za nic nie chce ciągnąć gruszkę od tempomatu

no to masz zdymaną pompkę :) na krótko podpięta elegancko ssie :)

Remigiusz napisał/a:
Problem w ZR160 z tempomatem nadal nie rozwiązany bo podciśnienie z pompki za słabe

zr 160 i tempomat?? dokładany?

Remigiusz - Pią Cze 19, 2015 21:20

Tak dokładany Waeco co u mnie w Dieslu Magic Speed MS-50 ;)

Na krotko boruczy większe ciśnienie daje niż podciśnienie niestety :neutral:

Markzo - Wto Cze 30, 2015 09:28

Przeglądzik wakacyjny zrobiony ;) wymienione:
-zatkana i cieknąca nagrzewnica,
-olej Valvoline MaxLife 10w40 + płukana LiquyMolly i filterek,
-oba łączniki stabilizatorów,

Łącznikami się mocno wkurzyłem, były zmienione w zeszłym roku na polecane Tekenroty, a oba były w stanie agonalnym... wytrzymały ok 15kkm :/ troche lipa, bo z wymianą jest duzo zabawy ;/ wpadły MOOGi, zobaczymy jak się spiszą ;)

Raptile - Nie Sie 23, 2015 12:12

bęc
slax - Nie Sie 23, 2015 12:13

łup :
Markzo - Nie Sie 23, 2015 12:13


wrzucę sę fotkę :D

MD - Wto Sie 25, 2015 00:46

Ło paaaanie. Ta fotka...


Otrzymujesz MDkookejkę.


Ja chcę wyższą rozdzielczość na tapetę. :D

Markzo - Sro Mar 02, 2016 05:49

Proszę bardzo: https://www.sendspace.com/file/mkyjti

dzięki ;)

EDIT:

75tka będzie niedługo wystawiona na sprzedaż, jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt ;) na dniach pojawi się ogłoszenie ;)

bociannielot - Sro Mar 02, 2016 10:43

Markzo, co tato kupuje ??
Markzo - Sro Mar 02, 2016 16:15

bociannielot napisał/a:
Markzo, co tato kupuje

Rzecz niespotykana na tym forum - kolejny Rover ;)

slax - Sob Mar 19, 2016 14:18

bryk :D
Markzo - Sob Mar 19, 2016 14:39

Póki co, 75 została z nami - brak jakiejkolwiek sensownej alternatywy :)

Coś przy niej dziś podziałałem ;)
-wymieniłem mcpersony,
-nowe klocki hamulcowe (Textar),
-poduszkę silnika (olejową),
-wymieniłem manszetę i smar w przegubie wewnętrznym,

Podczas wymiany mcpersona z lewej strony dałem ciała - za daleko wysunąłem półoś i rozpiął się przegub w środku :/ niestety musiałem wyjąć półoś i jakoś poskładać do kupy łożysko...
Znalazłem wszystkie wałeczki i osadziłem na smarze wewnątrz pierścienia:

Okazało się, że tak nie jestem w stanie założyć zabezpieczenia... podejście nr 2:


Bez trytytki świat by nie istniał..

tadam!


Poskładane i nawet działa ;) Bierzemy się za poduszkę i kolejny zonk - pękła w pół i nie dał się wykręcić podstawy. Sąsiad dospawał do niej rurkę i poszło :D


nowa siedzi:


Na dziś wystarczy ;)

longer86 - Wto Paź 25, 2016 13:52

hop hop
Markzo - Nie Lis 13, 2016 21:29

7 lat i 1 dzień... szmat czasu :sad: tyle w naszym domu gościła 75tka... 11 listopada odjechała z nowymi właścicielami :( Mam nadzieję, że będzie służyć co najmniej tak dobrze jak nam!

A temat powinien przejąć prebenny :)

Pamiątkowe, ostatnie foto :)

prebenny - Nie Lis 13, 2016 21:36

Na kalendarz! ;)
longer86 - Pon Lis 14, 2016 10:41

Beny ... A zawiozłeś chociaż rogale do Markzo... Żeby dalej 75 byla bezawaryjna? :p
prebenny - Pon Lis 14, 2016 11:02

Niestety :p Był taki plan ale w czwartek rodzice nie dali rady, bo do 23 w sklepie siedzeli.
bociannielot - Pon Lis 14, 2016 12:31

prebenny napisał/a:
Niestety Był taki plan ale
wyszedł z niego ukryty Poznaniak i oszczędził :rotfl:
adam_26 - Pon Lis 14, 2016 20:18

Fajnie że 75 dalej będzie na forum :jupi: jak bym nie miał swojej, to bym się nawet nie zastanawiał brałbym :D Marek tego szaraka byś pokazał :D