Zobacz temat - MTU jak wypowiedzieć umowę po zeszrotowaniu auta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - MTU jak wypowiedzieć umowę po zeszrotowaniu auta

adamek.o2 - Pon Wrz 12, 2011 14:15
Temat postu: MTU jak wypowiedzieć umowę po zeszrotowaniu auta
Witam.
Zeszrotowałem niedawno auto ubezpieczone w MTU.
Jakie powinny być moje kolejne kroki aby całkowicie zakończyć umowę ubezpieczenia w MTU ?

Mam przedziurawione tablice i dowód rejestracyjny oraz zaświadczenie o zeszrotowaniu. Jednak wydzieł ruchu drogowego, w którym auto było zarejestrowane jest dość daleko. Jak je wyrejestrować całkowicie i znieść umowę OC ??

longer86 - Pon Wrz 12, 2011 16:38

wyprawa do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania pojazdu, dokument ze szrotu w tym wypadku jest jak umowa sprzedaży. Następnie udać się do MTU lub listownie wysłac wypowiedzenie umowy OC i załączyć do tego kopie dokumentu ze szrotu i wydziału komunikacji potwierdzające zezłomowanie pojazdu. najlepiej wysłać to poleconym, żeby dotarło, warto też zachować kwit nadania. i dla bezpieczeństwa po jakimś czasie od wysłania przedzwonić czy dotarło
adamek.o2 - Pon Wrz 12, 2011 16:49

Dzięki za odpowiedź...

To jeszcze..

czy te tablice można do wydziału odesłać po wydanie takiego kwitu ? czy koniecznie osobiście trzeba tam być ? dodam, że zareestrowany na starszego pana, który nie bardzo pojedzie 200km do właściwego wydziału komunikacji ;(

Chyba, że wyrejestrować można w dowolnym ?

longer86 - Pon Wrz 12, 2011 18:15

nie wiem czy można w dowolnym, w każdym razie przy sprzedaży auta żeby wyrejestrować trzeba było być osobiście bo trzeba podpisać, a tablice trzeba raczej oddać przy wyrejestrowaniu tak jak nowy właściciel zdaje stare po sprzedaży auta i dostaje nowe(tutaj brak nowych ;))
machi12 - Pon Wrz 12, 2011 20:25

No musisz mieć decyzję i umowę. Najlepiej wyślij to wypow. z żółtą kartką, żebyś wiedział kiedy odebrali. Różne pasztety widziałem ;)
chudson - Pon Wrz 19, 2011 15:55

Do wydziałku komunikacji ( właściwego nie obojętnego ) można z upoważnieniej za tą stardzą osobę podjechać ale różnie urzędy chcą - jedne upowaznienia na swoich druczkach inne potwierdzone upowaznienie np w urzędzie gminy , jeszcze inne mogą chcieć tylko notarialne