Zobacz temat - [r 200] skradzione kluczyki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 200] skradzione kluczyki

dsamulak - Sob Wrz 24, 2011 15:47
Temat postu: [r 200] skradzione kluczyki
Witam wszystkich!

Skrodziono mi kluczyki do mojego roverka. Oczywiście mam zapasowe ale pojawia się problem gdyż nie chce aby złodziej miał możlwość kradzieży mego auta. Lepiej dmuchać na zimne, wiec pytam, czy jest jakas szansa przeprogramowania pilota, immobilaizera aby nie można było otworzyć/uruchomić zapłon tymi kluczykami. Czy ewentualnie znacie jakieś sposby rozwiązania tego problmu? Dziękuje i pozdrawiam forumowiczów.

Firq - Sob Wrz 24, 2011 23:41

nowy komputer z immo pilotami nowa stacyjka wkład zamka i kluczyk... to mi na myśl przychodzi. Skradziono ci czy zgubiłeś tak szczerze ??
PTE - Pon Wrz 26, 2011 09:23

Jeśli masz sprawny immobiliser, to możesz dokupić drugiego pilota i dorobić drugi kluczyk. Po zaprogramowaniu na nowo dwóch pilotów ten skradziony będzie dla złodzieja bezużyteczny (w sensie, ze nie otworzy nim Twego samochodu). Złodziej będzie mógł co prawda otworzyć auto kluczykiem, ale nie uruchomi go (chyba że zna 4-cyfrowy kod do immobilisera).

Dużo zależy od tego, gdzie skradziono Ci klucze. Jeśli daleko od domu i jest duża szansa, że złodziej nie będzie w stanie skojarzyć od jakiego pochodzą z auta, to podane przeze mnie rozwiązanie powinno wystarczyć. Jeśli masz uzasadnione obawy, iż może dostać się do Twego auta, to niestety pozostaje Ci zakup nowej stacyjki i zamków.

dsamulak - Pon Wrz 26, 2011 10:06

PTE napisał/a:
Jeśli masz sprawny immobiliser, to możesz dokupić drugiego pilota i dorobić drugi kluczyk. Po zaprogramowaniu na nowo dwóch pilotów ten skradziony będzie dla złodzieja bezużyteczny (w sensie, ze nie otworzy nim Twego samochodu). Złodziej będzie mógł co prawda otworzyć auto kluczykiem, ale nie uruchomi go (chyba że zna 4-cyfrowy kod do immobilisera).

Dużo zależy od tego, gdzie skradziono Ci klucze. Jeśli daleko od domu i jest duża szansa, że złodziej nie będzie w stanie skojarzyć od jakiego pochodzą z auta, to podane przeze mnie rozwiązanie powinno wystarczyć. Jeśli masz uzasadnione obawy, iż może dostać się do Twego auta, to niestety pozostaje Ci zakup nowej stacyjki i zamków.


Gdzie mogę dokupić pilot i zaprogramować go?
I w jakiej cenie?

PTE - Pon Wrz 26, 2011 11:34

Np. na Allegro - jest tego multum.

Co do zaprogramowania, to w Zamościu raczej nie uświadczysz nikogo, kto posiada Testbook'a. Powinno Ci się udać w Lublinie. Szczegóły dostępne są na forum.

dsamulak - Pon Wrz 26, 2011 16:48

PTE napisał/a:
Np. na Allegro - jest tego multum.

Co do zaprogramowania, to w Zamościu raczej nie uświadczysz nikogo, kto posiada Testbook'a. Powinno Ci się udać w Lublinie. Szczegóły dostępne są na forum.


jeszcze mi powiedz ile zaprogramowanie może mnie wynieść.

pgrad - Pon Wrz 26, 2011 18:01

w Łodzi 160zł, ale w innych częściach pl można zrobić nawet za 50zł
dsamulak - Pon Wrz 26, 2011 20:54

PTE napisał/a:
(...)Złodziej będzie mógł co prawda otworzyć auto kluczykiem, ale nie uruchomi go (chyba że zna 4-cyfrowy kod do immobilisera)(...)



wydaje mi si, że jak zmienione będą kody w immo to i kluczykiem nie powinien otworzyć. czy się mylę?

Firq - Pon Wrz 26, 2011 21:15

a co ma immmo do kluczyka ?? kluczyk jest kluczykiem i jak zmienisz kod immo to tak czy inaczej kluczyk bedzie pasował do zamka i bez problemu ktoś go moze otworzyć
kipy - Pon Wrz 26, 2011 21:18

dsamulak jak tylko kod immo będzie zmieniony, a kluczki pozostaną te same to proste, że auto ci otworzą bez problemu. Kwestia pozostaje czy ci ukradli te kluczyki czy je gdzieś zgubiłeś.

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2011 21:18 ]
Firq no i mnie uprzedziłeś :mrgreen: pozdro

Firq - Pon Wrz 26, 2011 21:21

:hura: :hura: :hura: :hura: :hura:
dsamulak - Wto Wrz 27, 2011 08:44

kipy napisał/a:
dsamulak jak tylko kod immo będzie zmieniony, a kluczki pozostaną te same to proste, że auto ci otworzą bez problemu. Kwestia pozostaje czy ci ukradli te kluczyki czy je gdzieś zgubiłeś.

[ Dodano: Pon Wrz 26, 2011 21:18 ]
Firq no i mnie uprzedziłeś :mrgreen: pozdro


niestety zgubiłem. co do kluczyka to sadzilem ze kluczyk tez ma w srodku jakis chip

kipy - Wto Wrz 27, 2011 09:58

Nie kluczyk nie ma żadnego chipu, Jeśli zgubiłeś gdzieś nie w swojej okolicy to niesądzę aby ktoś chodził po całym Zamościu i szukał specjalnie twojego R. Tak jak koledzy radzą dorób drugi kluczyk na zapas i zakoduj pilota, przy okazji odczytają ci jak będziesz chciał kod immo na przyszłość :wink: Pozdrawiam i życze powodzenia
dsamulak - Wto Wrz 27, 2011 12:15

kipy napisał/a:
Nie kluczyk nie ma żadnego chipu, Jeśli zgubiłeś gdzieś nie w swojej okolicy to niesądzę aby ktoś chodził po całym Zamościu i szukał specjalnie twojego R. Tak jak koledzy radzą dorób drugi kluczyk na zapas i zakoduj pilota, przy okazji odczytają ci jak będziesz chciał kod immo na przyszłość :wink: Pozdrawiam i życze powodzenia


a można przeprogramować stary pilot, czy musze nowy kupić?

kipy - Wto Wrz 27, 2011 14:43

PTE już wcześniej odpowiedział na twoje pytanie :wink: