Zobacz temat - [R 420 SDi] Bujają, kołyszą się klosze w reflektorze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 420 SDi] Bujają, kołyszą się klosze w reflektorze

Wylany - Pią Wrz 30, 2011 10:57
Temat postu: [R 420 SDi] Bujają, kołyszą się klosze w reflektorze
Witajcie. Zamieniłem reflektory w 420 '96 na reflektory od 400, rocznik nieznany, używane. Przy wprawianiu żarówek zauważyłem, że cały klosz kołysze się góra - dół. W starych stał sztywno. Regulacja elektryczna działa poprawnie i świecą na dobrej wysokości. Boję się, że się poobijają jak wjadę w kilka dziur, albo coś.
Dodatkowo zamiast mieć strumień ___/ mam __ / czyli na środku ciemny punkt.
Co ja tam wstawiłem do tego samochodu?

szoso - Pią Wrz 30, 2011 11:49

Wylany napisał/a:
Co ja tam wstawiłem do tego samochodu?

lampy :grin:
musi być luz między bolcem silniczka a odbłyśnikiem, wtedy będzie się ruszał

Wylany - Pią Wrz 30, 2011 11:59

Wiesz, gdyby był luz, to regulacja nie dałaby rezultatu. No chyba, ze to się opiera na bolcu od silniczka, nie jest przymocowane. To by oznaczało, że w starych miałem cały czas na maxa do góry, bo sie nie ruszało.
mirwin - Pią Wrz 30, 2011 12:08

W tych reflektorach bolec silniczka wchodzi w taki plastik, który jest wciśniety w klosz. Ten plastik ma z boku taki zatrzask, który blokuje jego ruch. Jesli sie wyrobił lub sciął to może byc taki efekt, że regulacja działa ale nie w pełnym zakresie. Mam podobnie i nie wiem skąd zdobyć ten plastik.
szoso - Pią Wrz 30, 2011 12:12

te plastiki ja u siebie przykleiłem bo wyłaziły z lamp i to może być właśnie efekt latania tych odbłyśników
kupić ich nigdzie nie kupisz ale możesz przykleić

Wylany - Pią Wrz 30, 2011 12:14

Trza klosz zdejmować, czy jakoś po ginekologicznemu sie dostane do tego badziewia?
szoso - Pią Wrz 30, 2011 12:18

nie trzeba zdejmować, pomagałem sobie śrubokrętem po zdjęciu zaślepki świateł drogowych
mirwin - Pią Wrz 30, 2011 15:05

szoso napisał/a:
nie trzeba zdejmować, pomagałem sobie śrubokrętem po zdjęciu zaślepki świateł drogowych

A jak potem wcisnąłeś bolec od silniczka? Wchodzi on dość ciasno, a nie ma jak przytrzymać klosza, który się wychyla.

szoso - Pią Wrz 30, 2011 15:07

trzeba to wciskać od razu z bolcem razem
mirwin - Pią Wrz 30, 2011 15:30

Tak myślałem, jaki klej używałeś? Myślałem o Distalu, ale nie wiem czy bedzie dobry.
szoso - Pią Wrz 30, 2011 15:36

taki, jest niezły, kleiłem nim kiedyś w innym aucie odbłyśniki bo odpadły