Zobacz temat - Wojtuuus/Wojtek88: 1992 Rover 416 GSi - 4 doors saloon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Wojtuuus/Wojtek88: 1992 Rover 416 GSi - 4 doors saloon

Wojtek88 - Sro Lis 23, 2011 19:16
Temat postu: Wojtuuus/Wojtek88: 1992 Rover 416 GSi - 4 doors saloon
Oto przed Wami auto pełne historii..

MODEL:
1992 Rover 416 GSi, 4-doors saloon

KOLOR:
Cherry red pearl

SILNIK:
D16A6 swap, przebieg ok. 147 tys. km.

UKŁAD DOLOTOWY:
Seria

UKŁAD WYDECHOWY:
Seria – nowy wydech od kolektora, dosyć świeży

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA:
-Elektrycznie sterowane szyby
-Elektrycznie sterowane lusterka
-Elektryczny szyberdach (otwierany, uchylany)
-Dimmer
-Klimatyzacja (sprawna, nabita, działająca, chłodząca)
-Centralny zamek

UKŁAD NAPĘDOWY:
-Automatyczna 4-biegowa skrzynia z nad biegiem w stanie co najmniej bardzo dobrym.

ZAWIESZENIE:
Seria – koza, wymienione wszystkie gumki, zawieszenie w stanie igła. Ostatnio wymienione amortyzatory na KYB (olejowe)

UKŁAD HAMULCOWY:
Seria – przód tarcze, tył bębny
-nowe tarcze i klocki
-zregenerowane zaciski
-zregenerowane jarzma

BODY-KIT:
-Czarne oldschool’owe tablice rejestracyjne. (niestety były, auto musiałem przerejestrować)
-Poliftowa maska,
-Poliftowe lampy tylne
-Przednie lampy dwu komorowe
-Bordo pasek naokoło auta,
-chlapacze przód – OEMy
-felgi OZ Racing 14” (oponki toyo cf1, na tył szukam jakieś godnej 'gumy')

ŚRODEK:
Seria - zadbane wnętrze,
-OEM dywaniki ROVER.
-Podświetlany schowek
-Podświetlana zapalniczka i popielniczka
-Podłokietnik dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie
-Regulowane w fotele z przodu (góra/dół, pochylenie, odcinek lędźwiowy)
-Panoramiczne lusterko wsteczne
-Oryginalna mata na deskę rozdzielczą ROVER.

CAR-AUDIO:
-Blaupunkt Palm Beach C51

INNE:
-naklejka: Baby on board od firmy Gerber ;)
-naklejka od serwisu skrzyń automatycznych – ciekawe czy zakład jeszcze prosperuje :P
-znaczone wszystkie szyby
-naklejka na blendzie – ROVERki.pl
-hak holowniczy, niestety nie dodaję punktów lansu, jednak uratował Roverka od wielu groźnych stłuczek ;)

Historia auta:
Auto zostało kupione w 1996 roku przez moich rodziców jako 4-letnie, wcześniej jeździł Nim brat mojej mamy, który zajmował się tymi autami oraz częściami do Rover’a, samochód został sprowadzony z Francji, ale jest z rynku Szwajcarskiego. Na początku, została wymieniona maska i światła tylne na poliftowe (gust i estetyka). Wychowałem się przy tym aucie, musiałem go pokochać po sprzedaży Poloneza 1.5 SLE ;) Auto jest bliźniacze do Hondy Concerto, jest to praktycznie to samo auto, różni się detalami.
Przez niespełna 19 lat, to auto poprzez ćwierć miliona kilometrów bezawaryjnej jazdy udowodniło swoją niezawodność. Tak naprawdę nigdy nas nie zawiodło, jednak spotkanie zaworu z tłokami daleko od domu nie było przyjemne a było wynikiem zaniechania bądź niewiedzy mechanika o regulacji zaworów na czas. Po tym przykrym incydencie w 2008 roku, kupiony został silnik D16A6 z przebiegiem 140 tys. km. oraz zerowym apetytem na olej. Przy okazji auto otrzymało nowy lakier i szereg części eksploatacyjnych:

-świece zapłonowe
-filtr powietrza
-filtr oleju
-nowy płyn chłodniczy
-nabita klimatyzacja
-tarcze, klocki
-wymiana oleju – 10w40
-wymiana oleju w skrzyni
-nowy pasek rozrządu
-nowy pasek klimatyzacja
-nowy pasek do wspomagania
-nowy napinacz paska do klimatyzacji
-pełna regeneracja alternatora

i wiele, wiele innych…

Rover otrzymał nowy lakier na całej powierzchni zewnętrznej auta, zostały wspawane progi i nadkola, każdy rdzawy punkt został usunięty, również podszybie zostało wymienione na nowe i zabezpieczone przed rdzą. W tej chwili pomimo, że auto jest garażowane od 19- lat pojawia się w kilku punktach rudy szkodnik, ale ja się tym zajmę ;)


PLANY:
-lekka gleba, pewnie Jamex
-usunąć drobne ogniska korozji
-podłokietnik
-chlapacze tył OEM
-chuchać, dmuchać, dbać, jeździć, przykryć kocem..

FOTKI:

Rok 2004, zlot ROVERki.pl, miałem 14 lat :D



Kilka lat temu:



[ Dodano: Nie Paź 02, 2011 22:14 ]
Nowa kierownica z Tomcia.. Jakieś 15 lat temu służyła mi do zabawy a teraz jest w aucie ;)


[ Dodano: Sro Lis 23, 2011 19:16 ]
Widzę, że na tym forum to trochę nudnawo jest, tak więc UP w temacie:

Dziś listonosz przyniósł mi długo wyczekiwaną paczkę ;)

Już na miejscu :D


Automat + podłokietnik = :)

pelson91 - Sro Lis 23, 2011 19:35

pięknie pięknie :D elegancki egzemplarz, dobrze wyposażony ;) oby jeszcze pojeździł ;)
Wojtek88 - Pią Sty 13, 2012 15:35

Jakieś njusy :P



W planach - 3cm niżej, zajęcie się rudą, polerka - detailing ;)

frydrys - Pią Sty 13, 2012 17:59

zdecydowanie za wysoko :grin: pozatym swietna baza do modów pogratulowac takiego nabytku :razz: przy okazji nie orientuje sie jak jest przy roverkach bo na allegro można dostac same spreżyny niby pisze ze na seryjne mozna montowac i idzie w dół a ile w tym prawdy??
Gekus - Pią Sty 13, 2012 23:51

frydrys napisał/a:
na allegro można dostac same spreżyny niby pisze ze na seryjne mozna montowac i idzie w dół a ile w tym prawdy??


W moim kanciaku(ex Pływaka) był taki setup. Moja opinia na ten temat jest taka, że przy samych sprężynach dużo traci się na komforcie, bo amortyzatory już nie pracują tak jak trzeba. Pasuje dokupić jakieś dobre amorki - krótsze i twardsze - a te kosztują..

Co do tego ile poszedł w dół: Jamexy(bo tylko te są dostępne do kanciaka na allegro) mają obniżać auto o 40mm, jednak wg opinii/obliczeń Pływaka, samochód obniżył się o ~55mm.
______

Wojtku - kanciaczek malinka! :mniam: :serducha:

frydrys - Wto Sty 17, 2012 00:34

i wszystko jasne :grin: tylko na allegro nie widziałem amorków do R.. chyba ze od hondy pasują jakies?? bo w sumie R45 i honda civik to to samo
Pływak - Wto Sty 17, 2012 08:20

Potwierdzam to co napisał Gekus krótsza sprężyna + seryjny amortyzator to nie jest dobre rozwiązanie. Na początku niby było w miarę ok i byłem zadowolony ale amortyzatory seryjne w połączeniu z obniżającymi sprężynami szybko się zużywają przez co później nie tłumią tak jak trzeba i auto ma tendencje do dziwnych zachowań. Jak to mówią człowiek uczy się na błędach i do nowego auta założyłem już kompletny dedykowany zestaw sprężyny + amortyzatory i różnica jest kolosalna :D Niestety do kanciaka sensowny zawias to spory wydatek bo za bardzo nie ma w czym wybierać i z lepszych amortyzatorów pozostaje koni za trochę ponad 2K zł komplet bez sprężyn :/
Wojtek88 - Pon Sty 23, 2012 15:04

Kolejne focisze na facebook-u!

Link - http://www.facebook.com/p...7594670?sk=wall

Kilka fotek (TEASER!)






Więcej informacji w niedziele, więcej fotek również w niedzielę.

Co do wysokości auta - seria Pany, seria! Auto niedawno dostało nowe amorki KYB na przód, więc nie wiem jak będzie z tym obniżeniem. Dobry zestaw - amorki + sprężyny to już duży koszt, więc na razie sobie odpuszczę, mam swoją taczkę (Civic 4G) na SPAX'ach, -50, więc Rover na razie zostaje full stock..! Generalnie auto więcej stoi niż jeździ, tym bardziej, że zima a trzeba w Roverku próg lewy wymienić,bo poprzedni blacharz okazał się partaczem :(

Szukam chlapaczy tylnych OEM, ale nie mogę nigdzie dostać.. :/

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 10:34 ]
Jedno foto z mojego telefonu (kiepska jakość), jak będzie więcej fot z detailingu to oczywiście wrzucę. Jestem w szoku, jak auto teraz wygląda i się prezentuje, do pełni szczęścia, trzeba zbliżyć się do ziemi, jakieś 3 cm i zrobić porządek w środku!

Detailerswwa - dali radę! :serce:

Foto z mojej nokii :bezradny:



Jeśli kochasz swoje auto, ten zabieg (detailing) będzie dobrym przypieczętowaniem miłości do Twojego auta. :wink: :cool:

[ Dodano: Pon Sty 23, 2012 15:04 ]

50/50 :wink: :wink: :wink:









:mrgreen:

tronsek - Pon Sty 23, 2012 17:57

:brawa: Pięknie to wygląda. Widać, że ten ROVER'ek dla Ciebie dużo znaczy.
Brakuje tylko, aby tylną blendę dać od Coupe i pomalować w kolor nadwozia.

Markzo - Wto Sty 24, 2012 07:49

wygląda zacnie ten lakier ;) tylko podkladki pod tablice troche nie pasuja ;)
Wojtek88 - Wto Sty 24, 2012 13:23

Markzo napisał/a:
wygląda zacnie ten lakier ;) tylko podkladki pod tablice troche nie pasuja ;)


Markzo, podkładki są OK, jestem związany również z civic4g.pl, mam już drugiego 4G :oops: Rover jest dla mnie relikwią, także oprócz ramek c4g jest wlepka ROVERki.pl - jest 'fifty-fifty'.

Jeszcze trochę o aucie - jak się zrobi ciepło, jadę do blacharza z progami.. Potem korekta przez Artura z detailerswwa na lato.. Planuję jamexy.. I pranie oraz czyszczenie środka ;) Zastanawiam się też nad odświeżeniem pokrywy zaworów - oczywiście kolor ten sam - OEM :D

Mam pytanie do Was, poszukuję jakiś w pewnym sensie rarytasów do sedana, ale nie wiem gdzie szukać poza allegro czy ebay. Poszukuję oryginalnych chlapaczy tylnych, trzeciego światła stopu, spoiler tylny na klapę - również oryginalny.. Hm ?

Tronsek, apropo blendy, nie myślałem o tym, potrzebuję jakiś Virtual Tuning, żeby się przekonać ;)

tronsek - Wto Sty 24, 2012 14:24

Wojtek88 napisał/a:
Tronsek, apropo blendy, nie myślałem o tym
To pomyśl, bo moim zdaniem warto :ok:
Pływak - Wto Sty 24, 2012 14:56

Wojtek88 napisał/a:


Tronsek, apropo blendy, nie myślałem o tym, potrzebuję jakiś Virtual Tuning, żeby się przekonać ;)


Ja miałem u siebie w kanciaku blende z coupe


Wojtek88 - Wto Sty 24, 2012 23:13

Pomyślę, nie wygląda źle, tymczasem na facebook-u pełna relacja w jednym miejscu:

http://www.facebook.com/m...57594670&type=1

Jeśli ktoś nie ma facebook-a wklejam kilka najlepszych wg mnie fotek:











fot. Mateusz Dąbrowski

Gekus - Czw Sty 26, 2012 15:25

Wojtek88 napisał/a:
Jeśli ktoś nie ma facebook-a wklejam kilka najlepszych wg mnie fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

fot. Mateusz Dąbrowski


.. ŁAŁ ! Dawno nie widziałem tak wypucowanego kanciaka! Śliczny jest! :ok:

Kozik - Czw Sty 26, 2012 19:16

Wojtek88, a pod względem technicznym też jest tak wypucowany
Wojtek88 - Czw Sty 26, 2012 20:15

Auto jest w automacie, przegubów nie słychać, gumki w zawiasie były wymieniane ponad rok temu a 5 tys. kilometrów nie zrobiłem przez ostatnie półtora roku. Ostatnio dłuższa trasa to wakacje i spalanie na poziomie 7l/100km z klimą włączoną ;) Robiąc rolkę napinacza, zrobiono geometrię i zbieżność, fachowiec w Arce-Auto Kuźni powiedział, że dawno nie miał do czynienia z automatem tego typu w tak dobrym stanie :roll: Kupiłem też KYB na przód, bo auto przeglądu nie przechodziło, po wymianie ich, bez żadnych ALE Rover ma już od kilku miesięcy przegląd ale i tak mało jeździ ;)

Pod maską trochę poci się obok skrzyni i spod aparatu, ale to dosłownie pocenie się ;) Niebawem wleci pokrywa zaworów pomalowana proszkowo (polecam FoxBox'a z Warszawy, tanio i dobrze ;) )

Jedyny mankament, to delikatny negatyw lewego koła z tyłu, pytałem o tylne rozpórki tutaj na forum, czy pasują z Concerto, ale nikt nie raczył odpisać, może nikt nie wie? :oops:

Generalnie w aucie od 1996, robione było wszystko od A do Z na czas i ja teraz po moim śp. Tacie będę kontynuował. Zacząłem od detailing-u, bo auto miało kilka rysek i porządna korekta lakieru musiała być ze względów estetycznych - ten lakier ma po prostu ogromną głębie! :mrgreen:

Według mnie, nie ma sensu pucowania auta, jeśli zawieszenie jest w opłakanym stanie, hamulce nie działają, nie ma sprzęgła itd. Ten samochód nie jest broń Boże przygotowany na sprzedaż, mam nadzieję, że będzie bardzo długo w mojej rodzinie.

Kozik - Czw Sty 26, 2012 20:55

Wojtek88 no to pogratulować salonówki z 92 roku :)
Wojtek88 - Czw Lut 02, 2012 17:46

Kilka fotek:






Przed:


Po:

leszczu - Czw Lut 02, 2012 17:58

Chyba najbardziej dopieszczony kanciak na naszym forum. :wink:
Wojtek88 - Wto Maj 15, 2012 18:48

Mało wnoszący 'up', sedan sobie stoi w cieplutkim garażu, jest regularnie przepalany, jak jest ładna pogoda, wyjeżdżam nim na nocne turlanie kół ;)

Ostatnio zajrzałem do filtra powietrza:



wymieniłem filtr, bo znalazłem nowy, nieodpakowany w domu :mrgreen:

Przyjrzałem się bliżej puszce od filtra, niestety nigdy nie była czyszczona przez mojego tatę, odkręciłem wszystko, wziąłem do domu, szczotka i ludwik - udało się, nie widać nagaru, lekki połysk (zdjęcie robione telefonem :roll: )



A na koniec pokażę ile 'nastukane' od nowości:



Może niebawem opiszę mój DD - Coupe ;)

[ Dodano: Nie Maj 13, 2012 14:35 ]
Z nowości to mycie auta z garażowego kurzu, przejechanie quik detailerem a wcześniej wytarcie do sucha mikrofibrą dały efekt:



kawałek mnie i Karolina :mrgreen:

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 18:48 ]
Takie tam wczorajsze 'pindrzenie'



Coraz częściej myślę o jakiś spręzynach obniżających, szkoda, tylko, że u nas są tylko jamexy i h&r - które kosztują połowę wartości auta :P

tronsek - Wto Maj 15, 2012 20:07

Wojtek88 napisał/a:
szkoda, tylko, że u nas są tylko jamexy i h&r - które kosztują połowę wartości auta
Są jeszcze VOGTLAND'y w przyzwoitej cenie: http://www.vogtland.pl/ro...0596-p-688.html
Wojtek88 - Czw Cze 14, 2012 19:58

Dzięki tronsek, pewnie się na nie skuszę !

Tymczasem garść fotek:





Ma ktoś z Was doświadczenie z przekaźnikiem od wiatraka, bo nie załącza mi się tak jak powinien, termostat wymieniony, ale chyba przekaźnik padł, wie ktoś gdzie on się znajduje i gdzie mogę go dostać? :)

[ Dodano: Sro Maj 30, 2012 19:52 ]
Jako, że zostały mi zepsute kable zapłonowe z D16Z2 z mojego civic-a, którego sprzedałem a na kablach były separatorki VMS (Vision), postanowiłem, że założę je do roverka ;)





Civic-a sprzedałem na ats'ach, więc roverek przyjął bling-bling ronale turbo, gleba mi się śni nocami :D

[ Dodano: Sob Cze 09, 2012 14:21 ]
Wczoraj 'up' w temacie Coupe a sedanik zmienił koło w między czasie, ats'y pojechały z civic-em.



[ Dodano: Czw Cze 14, 2012 19:58 ]
Jakieś nowe 'partsy'


Tak sedan wygląda z daleka, zdjęcie powala jakością, nie ma to tamto :P


Cały kierunkowskaz, który nie ma ułamanych zaczepów:


Może sam zdecyduję się pomalować blendę? Czas pokaże! :smile:

tronsek - Czw Cze 14, 2012 20:37

Wojtek88 napisał/a:
Cały kierunkowskaz
Załóż białe kierunki na błotnik. Z przodu są białe, z tyłu są białe a na błotnikach te pomarańczowe nie pasują do niczego.
Wojtek88 napisał/a:
Może sam zdecyduję się pomalować blendę?
Pewnie, że sam pomaluj, jak coś to zawsze fachowiec może poprawić.
Wojtek88 - Sro Cze 20, 2012 20:52

Przy porządkowaniu piwnicy znalazłem bagażnik dachowy, trochę było kłopotów z zamontowaniem, fotka poglądowa:


:roll:

ArO - Sro Cze 20, 2012 22:54

ale ten bagażnik to tylko na potrzeby zdjęcia ma sie rozumeć? :P
pelson91 - Sro Cze 20, 2012 23:04

e tam, źle z nim nie wygląda ;) nawet całkiem mu pasuje, tak oldschoolowo wygląda
Gekus - Wto Cze 26, 2012 17:23

Żeby ten bagażnik wyglądał, to potrzeba mu ziemi :)

No i tak jak tronsek powiedział, kup boczne kierunki od ZR i będzie miód.

Felgi mi się osobiście zupełnie nie widzą na tym aucie :)

Wojtek88 - Sro Cze 27, 2012 15:16

Gekus, nie jesteś pierwszy który mi to mówi, jednak innych felg nie mam, te wg mnie wyglądają dobrze na kanciastej linii, same w sobie te felgi są klasyczne, darzę je sentymentem tak jak i auto i chyba na razie zostaną. Mogę zrobić jakąś roszadę, w końcu 2x Coupe i sedan jest ;)

Zaproponujcie jakąś felgę, byle nie chińską i w miarę klasyczną o ciekawym wyglądzie, no i raczej rozmiar 15!

Co do bagażnika, jest na aucie cały czas i tyle, lepiej żeby był nad autem niż gdzieś w piwnicy :P

HiS - Pią Cze 29, 2012 22:29

W moim odczuciu auto z tym bagażnikiem sprawia wrażenie dziadkowej furki. Takie delikatne spostrzeżenie.
camaro17 - Sob Cze 30, 2012 11:25

Wojtek88, moim zdaniem, przy takiej feldze brakuje ci tylko i wyłącznie odpowiedniego zglebienia, fajnie by było abyś tam wsadził gwint, wtedy mógł byś osiągnąć bardzo fajne obniżenie a fela którą obecnie posiadasz idealnie by się komponowała.

Co do bagażnika, pewnie chciałbyś osiągnąć styl zlotowy, jaki można oglądać przy obniżonych na maxa furach z niezłymi felgami, jednak coś ta jeszcze brakuje....
np. takiej lotki którą montuje się na przodzie prze pierwszym przęsłem aby strugę powietrza rzucała w górę :)

Wojtek88 - Pon Lip 09, 2012 16:22

Nie wiem co z obniżeniem, na razie jest jak jest, same sprężyny powinny pomóc, ale fajniej by było na gwincie :mrgreen:

Przygotowania do lekkiej zmiany tyłu auta:



Przejadę jeszcze papierem p2000, odtłuszczę, podkładzik albo i bez, kilka warstw koloru, potem klar i montaż. Zabawa będzie wieczorem, na razie za gorąco na malowanie :P

tronsek - Pon Lip 09, 2012 19:08

Tego właśnie najbardziej brakuje w Twoim Sedanie :brawa:
Zrób coś w końcu z tymi pomarańczowymi kierunkami w błotnikach, bo do niczego nie pasują.

camaro17 - Pon Lip 09, 2012 21:27

Wojtek88, najlepiej wzoruj się na takim projekcie, oczywiście nie musisz aż tak mocno schodzić w dół ale pomyśl o tym ma być czysto, ładnie i schludnie bez żadnych wodotrysków :)

Co do obniżania, albo sprężyny albo gwint, ja się mocno gryzłem, ale koniec końców wybrałem do swojej ZR-ki gwint KW, siadła przepięknie :) wygląda jeszcze lepiej, jeździ znakomicie, czytałem tu i ówdzie że będzie twardo itp... BZDURA :) Nie odczuwam żadnej negatywnej różnicy, prócz tego że na równych odcinka idzie jak po sznurku :)


Wojtek88 - Pon Lip 09, 2012 23:28

Znam auto i właściciela, Goliat to spoko ziomuś, on ma gwint Buddy Club, który nie chce wiedzieć ile kosztował :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jednak dziś nie pomaluję (amelinowe to, żarcik :P ) bo dopiero do domu wróciłem :razz:

Pływak - Wto Lip 10, 2012 10:04

Wojtek88 napisał/a:

Zaproponujcie jakąś felgę, byle nie chińską i w miarę klasyczną o ciekawym wyglądzie, no i raczej rozmiar 15!

BBS RS lub RM w 16" z oponą 195/45 i porządną glebą. Taki rozmiar leży idealnie na kanciaku :D

Wojtek88 - Pią Lip 13, 2012 00:45

Tak to się zaczęło:



A tak skończyło:



ładnie? no fakt, nie do końca, nie poszło mi malowanie, z kilku powodów, głównie dlatego, że moja wiedza nt. lakiernictwa jest skromna :roll: Na szczęście znam osobę, która zna się na tym i lubi to robić, Paweł (lozek) mi pomógł i wyszło znakomicie!

Zdarłem cały lakier papierem p1000, mokro na mokro, po moich nieudanych próbach, poprawił Paweł co miał poprawić a resztę wykonał sam, czyli, zapodkładował - poprawił papierkiem wszystkie niedogodności, nałożył bazę a potem bezbarwny, ja tylko okleiłem blendę papierem i patrzyłem jak mistrz dzielnie walczy :mrgreen:











Przez noc blenda będzie schła u mnie w pokoju, potem lekka polerka, może bez i montaż :wink:

I jak wyszło? :>

tronsek - Pią Lip 13, 2012 05:54

Na tych zdjęciach wygląda :ok: Najważniejszy będzie efekt na aucie.
Wojtek88 - Pią Lip 13, 2012 14:49

Zamontowane:



a tak wygląda bezzz, smutno:


Razem z tablicą i gotowe:


Wybaczcie brudny samochód :oops:

ArO - Pią Lip 13, 2012 21:03

wyglada zacnie :)
a gdzie on jest niby brudny ;o

Wojtek88 - Nie Paź 14, 2012 15:50

Zakurzony biedny, stoi w garażu gdzie się bardzo kurzy, wiem, trochę przesadzam :P

Jeszcze dwie fotki, które będą dopełnieniem blendy i komory silnikowej roverka:





[ Dodano: Wto Sie 07, 2012 22:56 ]
niebawem zbliżam się do przekroczenia 264k km :mrgreen:

a roverkowi dałem prezent, który leżał w gablotce już kilka ładnych lat:



:wink:

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2012 15:25 ]
Wczoraj porządkując płyty cd, znalazłem jakieś tam zdjęcia i między innymi ujrzałem zdjęcia rover'ka podczas pobytu w niemczech kiedy to padł nam silnik i było to najprawdopodbniej spotkanie zaworu z tłokiem :cry:





Rover, cały czas odpoczywa sobie w garażu, wracając ze zlotu civic-a 4g w Warszawie, samochód zgasł, zalało świece doszczętnie, muszę wymienić uszczelki gniazd świec.. Podczas zlotu prezentował się tak:





:oops:

[ Dodano: Sob Paź 13, 2012 21:34 ]
Sedan nie chciał odpalać, powodem był aparat zapłonowy :sad: Kupiłem na zaprzyjaźnionym forum aparat i kable WN w bardzo, bardzo rozsądnych pieniądzach, rover odpalił od pierwszego razu. Auto nie jest jeźdżone w deszcz, ale podczas przestoju zebrała się gruba warstwa kurzu, auto umyte, wysuszone, opony przejechane meg'sem, szyby też, na suchy lakier quick detailer, powoli autko będzie musiało się przygotować do zimy :cry:





[ Dodano: Nie Paź 14, 2012 15:50 ]
Jedna fotka ze spotkania /motore.pl 14.10.2012, czyli dziś/


tronsek - Nie Paź 14, 2012 18:07

Przepiękny !!
Wojtek88 - Nie Paź 28, 2012 19:23

Fotka pstryknięta przez GiiFOTO


UniculTLX - Sob Lis 24, 2012 22:19

Chyba najbardziej odpieprzony Kanciak sedan jakiego widziałem :D Wojtek, megaszacunek! :mrgreen:
Wojtek88 - Czw Gru 20, 2012 23:46

Dziękuję serdecznie, postaram się na wiosnę aby był jeszcze.. no wiecie ;)

Wczoraj przyszła długo oczekiwana przeze mnie paczka.





aha, to z niderlandów, nigdy takiej części na oczy nie widziałem; jak żyję; póki nie otworzyłem paczki ;D

30 metrów pokonałem dziś sedanem, aby rozprostować nogi, w garażu po heblach dałem a na zewnątrz wyjechał na chwilę żeby poczuć -13*C



na zdjęciu może nie widać, ale na tylnej półce leży też znalezisko, które nabyłem za 15 pln w igła stanie.

To by było na tyle..

tronsek - Sob Gru 29, 2012 22:49

A myślałeś o jakiś dekielkach w felgach ??
Wojtek88 - Sro Lut 06, 2013 15:19

tronsek napisał/a:
A myślałeś o jakiś dekielkach w felgach ??


Tak, znalezienie oryginalnych dekielków do Ronali Turbo graniczy z cudem, a z logiem Rovera nie będę szukał, bo to wstyd trochę.. Może po prostu z logiem ronal kupię, ew. poproszę znajomego, który 'ogarnia' m.in. naklejki 3D i zrobi projekt i będę miał 'prawie' oryginalne..

Dziś sedan i równocześnie pogoda mi zrobiła wielki psikus. Od jakiegoś czasu zmagam się z aparatem zapłonowym, stary/nowy przeniosłem do Coupe, kupiłem używkę za 30 pln, ale od znajomego dostałem info, że raz działa raz nie i rzeczywiście tak było. Aż w końcu umarł do końca, wymieniłem palec, cewki ,w sumie 4 sztuki - używki i nic. Podmieniałem moduł i nic. Co się okazało? Źle podpiąłem piny właśnie w module, sedan na chodzie, ale zaczął padać śnieg :cry: :cry: :cry:

Wielkie podziękowania dla Artura za pomoc przy pomocy w rozkręcaniu kopułki milion razy ^^

Tak więc, sedan jeździ, odpala, jak się cieplej zrobi to trochę pojeździ, jadę na zrobienie progów a w głowie kłębi się pomysł na B16A1 w czterech drzwiach, co się z tego urodzi, nie wiem, na razie myślę i zbieram wiedzę :)

[ Dodano: Sro Lut 06, 2013 15:19 ]




^^

Markzo - Sro Lut 06, 2013 17:13

kupiles juz cos po tomciu?
greg-si - Sro Lut 06, 2013 18:58

Wojtek88, kupuj te H&R`y, będzie twardziej ale też dużo lepiej będzie wyglądał na tej fajnej feldze. Tym bardziej że cena super korzystna.
Sam myślę czy nie kupić sobie drugiego, nowego kompletu.

No i co to za VI gen ;D

Wojtek88 - Sro Lut 06, 2013 23:28

Markzo napisał/a:
kupiles juz cos po tomciu?


kupiłem 6G w sedanie, ek4 ferio, praktyczniejsza furka, jednak tęsknię do Tomcat'a, ale w gruncie rzeczy wiem, że będzie mu równie dobrze u nowego właściciela, jak u mnie.


greg-si napisał/a:
Wojtek88, kupuj te H&R`y, będzie twardziej ale też dużo lepiej będzie wyglądał na tej fajnej feldze. Tym bardziej że cena super korzystna.
Sam myślę czy nie kupić sobie drugiego, nowego kompletu.

No i co to za VI gen ;D


Szpieg :P

Spokojna rozczochrana, temat trochę się obudził. Będzie delikatna gleba, h&r jak dobrze pójdzie, a dopełnieniem całości (bo nikt się nie pytał co jest w paczce z Holandii :<) będą oem owiewki do rover'a r8 ^^

greg-si - Czw Lut 07, 2013 17:19

Wojtek88 napisał/a:
Szpieg :P

Na CKP jest sporo fajnych rzeczy i przeglądam tamto forum codziennie. Także żaden szpieg ;)
O niebieskim jajku też wiem :D
Ferio są fajne. Ceelx`a ferio super się prezentuje :)

Wojtek88 - Czw Lut 07, 2013 18:42

greg-si napisał/a:
Wojtek88 napisał/a:
Szpieg :P

Na CKP jest sporo fajnych rzeczy i przeglądam tamto forum codziennie. Także żaden szpieg ;)
O niebieskim jajku też wiem :D
Ferio są fajne. Ceelx`a ferio super się prezentuje :)


Żarcik kosmonaucik, jajko turkusowe miałem około roku, teraz jeździ nim moja siostra - fajne autko do nauki, nie drogie w utrzymaniu 1.3 na 'patelni' ze wspomą i elektryką, żyć nie umierać, mnóstwo części zamiennych ^^

Ceelx'a ferio to 5g, jest fajny, ale trochę przebajerzony, ale widać, że wywala poszczególne gadżety, ja mam 6g, drobna różnica.

Wracając do tematu roverka, nie będzie b-serii, zostaje to co jest, a szkoda, bo mam pełną specyfikacje gościa z Grecji, który do swojego sedana gti zapakował właśnie B16A1 na custom łapach, tzw. ebay i ma teraz ~177 KM, także mały sleeperek ;)

Wczoraj zakupiłem na allegro drugą lampę tylną, po zdjęciach igła stan, lewą już mam, także teraz będzie komplet. Na wiosnę polerka kloszy tychże lamp i auto zupełnie inaczej będzie się prezentować.

Może coś jeszcze trafię do sedana, ale tanio i dobrze, po fajnej cenie coś wyrwać w przypadku sedana jest bardzo ciężko, wiedzą to Ci, którzy mają i dbają ;)

Riko - Pon Lut 11, 2013 09:59

Bardzo ładna sztuka musze tak zrobic ze swoim Cabrio :)
Julek - Sro Lut 20, 2013 17:37

piekny jest kolor felgi super!
Wojtek88 - Sro Lut 20, 2013 20:31

Dzięki za opinie, podbudowujące.

mam już komplet lamp, przekaże je Arturowi aby swoją magiczną mocą je wypolerował by były jak nowe, tymczasem znalazłem kolejne 'stare zdjęcia', jeśli się nie mylę to jest to rok 2004.



Poszukuję tylnego zderzaka w stanie bdb, mój był kiedyś malowany (najprawdopodniej klarem), kiedyś był sklejany - nie pamiętam dlaczego, także jakby ktoś coś słyszał o niemalowanym zderzaku do przedlifta to proszę o odzew!

Aha, wpłaciłem $ za sprężyny :smile: :smile: :smile:

AndrewS - Pią Lut 22, 2013 01:19

a czego poliftowego nie chcesz ?? przemalowalbys go w kolorze nadwozia i by bylo git
Wojtek88 - Pią Lut 22, 2013 23:59

Musiałbym kupić komplet zderzaków, jakby to wyglądało, poza tym struktura rózniła by się gdybym kupił tylko jeden, a nie chce robić większego polifta niż jest (w domyśle grill i tylne lampy)

zapomniałbym, hak trzeba raczej zdjąć, bidulek już się nadźwigał w swoim życiu..

:<

Swego czasu kupiłem od ziomka z forum (nie dobregozioma) nakładki na końcówki do wydechu z podwójną końcówką, mam nadzieję, że kupię właśnie taki tłumik i końcówki się wykorzysta. Wtedy będzie tak, no, mniej więcej:



<3

AndrewS - Sob Lut 23, 2013 00:17

pytam sie, bo u mnie walają sie oba, boję się że któregoś dnia wylecą na śmietnik
wiadomo że nie są idealne trzeba by było przy nich popracować

Wojtek88 - Wto Mar 19, 2013 16:39

pewnego pieknego dnia, wolnego od pracy i obowiazkow





to już dzisiaj <peace> <peace> <peace>



dobranoc ^^

[ Dodano: Wto Mar 19, 2013 16:39 ]
Takie tam z R216 SLi, nowy nabytek kuzynostwa mojego znajomego, namówiłem ich na kanciaka ^^





Odszczurzaliśmy go :)

Markzo - Pią Mar 22, 2013 08:36

gdzie ta gleba?
Wojtek88 - Nie Kwi 14, 2013 18:06

Pudło z H&R'ami leży na fotelu pasażera :smile: W civicu zmieniłem sprężyny, na rovera nie starczyło czasu, poza tym teraz jest za zimno, leży śnieg i trochę mi się nie chce, w pierwszej kolejności planuję zrobienie progów a potem dopiero położę go na gljebje :cfaniak:

[ Dodano: Nie Kwi 14, 2013 18:06 ]
Dziś w dobrym prajsie wpadł kolektor do d-serii, megan racing, używka, zmieni się pewnie dźwięk silnika :)

wygląda mniej więcej tak, jest już wypalony, jestem ciekaw efektu jak go wrzucę:


tronsek - Nie Kwi 14, 2013 20:09

Przed wrzuceniem owiń go bandażem termicznym, bo inaczej będzie potwornie gorąco w komorze silnika.
Wojtek88 - Czw Cze 20, 2013 15:58

Bandaż był, chyba ponad pięcioletni, albo i więcej :O, rozpadł mi się podczas demontażu, w civicu czwartej generacji miałem zwyczajnego 'chińczyka' i w ogóle nie było za ciepło, ale dzięki za radę.. Tak dużo do roboty, tak mało czasu na wykonanie..

[ Dodano: Sob Kwi 20, 2013 17:32 ]
Ronale nawoskowane specjalnym środkiem do gołego aluminium, było jeżdżone i znowu w garaż, poszukuję akumulatora, który zniesie 4-5 odpaleń w miesiącu a resztę czasu odpoczynek w ciepłym garażu, ktoś coś ?!

[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 17:18 ]
Była okazja, pachnie nowością ^^











[ Dodano: Pon Cze 17, 2013 17:01 ]
Jestem na tropie blacharza, jak się uda, będzie zrobione z głową i bez rujnowania portfela, potem sprężyny, wywalenie haka.

Tymczasem wczoraj spłukałem kurz i przejechałem się po okolicy, samochód żyje ^^





[ Dodano: Czw Cze 20, 2013 15:58 ]
Jeszcze takie tam z wczoraj :P


leszczu - Pią Cze 21, 2013 11:29

Wygląda jakby prosto z salony wyjechał. ;)
Wojtek88 - Wto Sie 27, 2013 19:02

leszczu napisał/a:
Wygląda jakby prosto z salony wyjechał. ;)


złośliwi mówią, że na nim jest tylko wosk :lol: niestety, ale prace przy nim idą mozolnie, ciężko jest dwa auta na raz utrzymywać :<

dzięki za miłe słowa!

[ Dodano: Sob Lip 20, 2013 18:09 ]
Odkurzyłem owiewki, mija już trochę czasu kiedy dotarły do mnie z Anglii i Holandii ale teraz dopiero zauważyłem, że w jednej z paczuszek (z tylnymi owiewkami) jest instrukcja obsługi ^^

Swoją drogą dziwna nazwa tych owiewek, słyszałem już różne - visiors, deflectros, ale "slimline weathershield" nie :D

Tak więc slimline weathershield impressions :P

























na koniec skan:



poza tym sedan stoi, mam plan go odgruzować, tzn. wyjąć wszystko z bagażnika oraz tylnej kanapy (sporo rzeczy do EK). Próbuję bawić się w elektryka i coś tam ponaprawiać, bo jest nie zły bajzel z kablami ;<

[ Dodano: Wto Sie 27, 2013 19:02 ]






autko zaprowadziłem na kuracje wzmacniająca i deczko obniżającą, bo powinny wpaść h&r'y, plan jest na zreanimowanie progów i nadkoli oraz kilka drobnych napraw.. :)

Markzo - Sro Sie 28, 2013 17:59

nie ładnie tak na rezerwie poginać ;) fajny kant ;)
Wojtek88 - Czw Lis 07, 2013 17:01

Tutaj Marku rezerwa jest duuużo niżej niż zwykle, ten typ tak ma.. :) Trochę czasu minęło, mój civic przez dłuższą chwilę stał na miejscu roverka w garażu, ale stety/niestety roverek już prawie gotowy!

Info z ostatniej chwili, autko czeka na ostatnie zabezpieczenie antykorozją (baran). Naprawiona elektryka, tj. wiatrak włącza się poprzez sygnał z termostatu! Dowiedziałem się, że autko lekko było puknięte kiedyś z tyłu, wychodzi na to, że kiedyś między 1992 a 1995 rokiem, dodatkowo dwa razy ktoś nam wjechał w przeszłości w hak, więc blacharz/lakiernik zauważyli to i owo. Założone również HRy. Jak odbiorę autko w przyszłym tygodniu to zrobię fotki i zamieszczę je tutaj, nie mogę się doczekać!

:serce: :serce: :serce:

Plan na następne miesiące jest prosty:
- uruchomić klimę - sprężarka padła ?!,
- popatrzeć co w zawiasie piszczy/trzeszczy (przód),
- sprawdzić stan hamulców,
- wyprać wnętrze,
- ogarnąć podsufitkę,
- doprowadzić audio do stanu używalności oraz zainstalować tam blaupunkt'a sqr49 :mrgreen:

Zastanawiam się czy kupić repliki wahaczy poprzecznyc, potocznie nazywanych lca :wink:



Pooozdrawiam!

tronsek - Czw Lis 07, 2013 18:52

Wojtek88 napisał/a:
Założone również HRy. Jak odbiorę autko w przyszłym tygodniu to zrobię fotki i zamieszczę je tutaj, nie mogę się doczekać!
Czekam na fotki. Najlepiej porównawcze.

Wojtek88 napisał/a:
popatrzeć co w zawiasie piszczy/trzeszczy (przód),
U mnie po wymianie sprężyn też coś trzeszczy/skrzypi w przodzie.

Wojtek88 napisał/a:
Zastanawiam się czy kupić repliki wahaczy poprzecznyc, potocznie nazywanych lca
Po co ?? Chyba tylko dla wyglądu. ZTCW te wahacze ponoć mają twardsze tulejki. Wolałbym zamiast tych wahaczy wstawić poliuretany w cały zawias. Koszt podobny, a efekt dużo lepszy.
Wojtek88 - Nie Lis 10, 2013 12:42







garść marnych fotek z telefonu, odebrany :oops:

a lil bit dropped :mrgreen:

greg-si - Nie Lis 10, 2013 13:49

jest lepiej :)
tronsek - Nie Lis 10, 2013 14:11

Sądziłem, że na HR-ach niżej siądzie. Mierzyłeś ile usiadł ??
BlackD - Nie Lis 10, 2013 14:51

No powiem że piękna klasyka.Ronal jakby rozmiar większy był to by już miodzio było
Wojtek88 - Sro Lis 13, 2013 20:11

tronsek napisał/a:
Sądziłem, że na HR-ach niżej siądzie. Mierzyłeś ile usiadł ??


Nie, nie mierzyłem i nie zamierzam, wydaje mi się, że z każdym kilometrem więcej, powinny się na swój sposób ułożyć i deczko niżej będzie. Dowiedziałem się wczoraj od znojemgo, co może być powodem lekkiego negatywu lewego tylnego koła, na wiosnę trzeba będzie wymienić małe cukierasy z tyłu..

greg-si napisał/a:
jest lepiej :)


dzięki ;)

BlackD napisał/a:
No powiem że piękna klasyka.Ronal jakby rozmiar większy był to by już miodzio było


dzięki, 16" w kanciakach rzeczywiście ma sens, ale jest taka a nie inna felga, więc temat wyczerpany :P

Zapomniałem wspomnieć, że z tyłu są nowe, nieporysowane i niepopękane oryginalne lampy ^^ Niestety, ale lakier w roverku dostał po zadku, muszę wyglinkować całość, umyć porządnie, przejechać maszyną i zabezpieczyć wszystko woskiem, chropowaty po prostu się zrobił przez to, że stał długo poza moim garażem :<

[ Dodano: Sro Lis 13, 2013 20:11 ]
udało się coś przyfocić ;-)





kupuję taśmę dwustroną, jakąś porządną i montuję owiewki na dniach :mrgreen:

Markzo - Pią Lis 15, 2013 15:32

zderzaki w kolorze wychodziły w sedanach?
Wojtek88 - Sro Lis 27, 2013 16:49

Markzo napisał/a:
zderzaki w kolorze wychodziły w sedanach?


tak, w poliftach :wink:

[ Dodano: Wto Lis 19, 2013 00:55 ]
Zabawa w pierdołki.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:





.. czyli uruchomienie radia, wymiana żarówek popielniczki, zapalniczki i podświetlenia biegów przy lewarku :roll:

[ Dodano: Sro Lis 27, 2013 16:49 ]
Świeższe fotki ^^









Mogę powiedzieć, że zarażam miłością do starszych ROVERków, w szczególności kanciaków. Nie cały rok temu wujek mojego znajomego Krzyśka kupił 216 GSi po lifcie w fajnym stanie i za ne duże pieniądze, potem dziewczynie Krzyśka kupiliśmy pod Krakowem białego przedlifta w stanie naprawdę bardzo dobrym. Z tym samym wujkiem jakieś 3 tyg. temu przyciągnęliśmy spod Poznania 'czterysetkę' (co prawda nie kant, ale też już leciwe autko) R416 z silnikiem hondy d16y3 i automatyczną skrzynią biegów, auto z przebiegiem 52k km - rzeczywisty, piekna sprawa takie auto i jeszcze z silnikiem hondy :mrgreen: Żeby jeszcze było śmieszniej, Krzysiek kupił kilka dni temu Coupetkę w okolicach Częstochowy, też w fajnym stanie, doprowadzamy wszystkie cztery sztuki do ideału :wink: :wink: :wink:







Niestety foto coupe nie mam, ale jakieś fotki na dniach się ogarnie, z resztą namówię Krzyśka by opisał autko/a :mrgreen:

Pozdrawiam! :-)

tronsek - Sro Lis 27, 2013 18:01

Kanciaki mają coś w sobie. W sumie na tamte czasy, to był chyba jedyny model, który oferował tyle wersji nadwoziowych. Coupe, Cabrio, Hatchback 3D, Hatchback 5D, Sedan i Kombi.
Wojtek88 - Pon Lip 11, 2016 16:23

z 'nowości' roverek zimuje, odstapil miejsca ek4 w parkingu podziemnym pod moim mieszkaniem, do marca bedzie sobie zimowal w innym, a potem trzeba bedzie korzystac z nowego sezonu 2014 :)



[ Dodano: Pon Lip 07, 2014 21:27 ]
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be jeszcze z wiosennym kurzem..

[ Dodano: Czw Sie 21, 2014 17:44 ]
Wczoraj spod narodowego yountimer warsaw reprezentanci kantów; cóż coupe też kant, jednak sylwetka ponadczasowa i kanciasto-obła. Trochę osób zwracało uwagę na te nasze 'zabytki' ^^



[ Dodano: Sob Sie 30, 2014 00:27 ]


Wybaczcie nieporządek za autem..

[ Dodano: Sob Lis 07, 2015 10:47 ]
Autko jakiś czas temu wybudzone z zimowo-wiosenno-letniego snu, gdzie odpoczywało w ciepłym garażu.. Po miesiącu jazdy do pracy postanowiłem sprzedać ówczesne auto do jazdy na codzień i zainwestować w kanta - ciekawskich co było robione zapraszam do 'garażu'.. Ronale R10 Turbo zostały sprzedane, aktualnie jest stal r14 + stare zimówki z kołpaczkami, rozglądam się za świeżą gumą na zimę.. Na lato wpadnie felga z prawie nowymi oponami z mojego siwiczka :)



Pozdrawiam ^^

[ Dodano: Nie Gru 20, 2015 22:11 ]
Auto wystrojone profesjonalnie z pomocą sondy afr, nabijam kilometry, średnie spalanie w mieście 11-12l na 100 km, jazda to czysta przyjemność, przebieg aktualnie 267300 i rośnie szybko, oleju nie ubywa, jest przejrzysty :)

[ Dodano: Sro Lut 17, 2016 20:44 ]
Mała dolewka oleju, przebieg 270300 i ciągle rośnie :P Wczoraj doraźna naprawa nadszybia - korozja :oops:





Trzeba będzie w skrzyni biegów zmienić olej chyba raz jeszcze, żeby ten syf przez który skrzynia czasami szarpnie, żeby układ się wypłukał, zobaczymy :roll:

Średnie spalanie gaziutku w mieście to 11-12 litrów w zależności od ciężaru nogi, w trasie udało się zejść poniżej dyszki, tempo nie ślamazarne :mrgreen:

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2016 13:41 ]
273 kkm pyknęło, im cieplej tym wciąga mniej gaziutku, który tanieje :mrgreen:

udało się zrobić wymianę spoiler'a coupe na oryginalne gumowe dywaniki dedykowane do kanta, co by nie mówić, rarytas :)

odwiedziłem rozpoczęcie sezon YTW 2016 dziadkiem, którego odkurzyłem i umyłem dzień wcześniej, co ciekawe, odkurzałem go ostatnio kilka lat temu a myty kompleksowo był jakoś w październiku :P Niestety dziadzia sobie rdzewieje i się zastanawiam czy kolejną zimę wytrzyma..









Cisne dalej, przebieg rośnie ;)

[ Dodano: Pon Cze 20, 2016 18:32 ]
276000 km, niedługo wymiana oliwy.



[ Dodano: Nie Cze 26, 2016 15:32 ]
276300, wymiana oliwy, shell helix 10w40, filtr - oczywiście oem honda, między wymianą wciągnął 1l, puder na twarz, kondycja silnika super :ok:

wczoraj wytargałem podsufitkę, bo się sypała, robił się baldachim - materiał się odkleił, będzie cała nowa podsufitka w ciemnej alcantarze :mrgreen: Jako, że ciekło w okolic nadszybia, zostanie wycięta szyba i wklejona tak jak być powinna od samego początku, także najpierw szyba, potem podsufitka :)

[ Dodano: Pon Lip 11, 2016 16:23 ]
277000 km, jedziemy dalej :razz:


Kozik - Wto Lip 12, 2016 08:13

Auto ma jeździć a nie stać w garażu :mrgreen:

Wojtek88 - Sro Sie 24, 2016 16:48

Kozik napisał/a:
Auto ma jeździć a nie stać w garażu :mrgreen:
Obrazek


Zdecydowanie.. a auto bezawaryjne więc mogę tylko wklejać kolejne przebiegi dziadka i bonus z autostrady w DE.

Myślę, że spokojnie polecielibyśmy ponad 200, bez najmniejszych problemów.





Niebawem 280kkm, fotka oczywiście będzie :P

jeden z ładniejszych zachodów i rover :P


AndrewS - Sro Sie 24, 2016 21:59

Wojtek88 napisał/a:
Myślę, że spokojnie polecielibyśmy ponad 200, bez najmniejszych problemów


GPS pokazuje tak samo ??
U mnie na fabrycznym rozmiarze opon przy 110 na liczniku gps pokazuje 100, błąd powiększa się wraz ze wzrostem prędkości. :roll:

Wojtek88 - Czw Wrz 08, 2016 21:16

AndrewS napisał/a:
Wojtek88 napisał/a:
Myślę, że spokojnie polecielibyśmy ponad 200, bez najmniejszych problemów


GPS pokazuje tak samo ??
U mnie na fabrycznym rozmiarze opon przy 110 na liczniku gps pokazuje 100, błąd powiększa się wraz ze wzrostem prędkości. :roll:


Nie sprawdzałem, aktualnie mam set lekkich enkei 15x6,5 195/50/15, pamiętam kiedyś zaraz po 2000 roku, lecieliśmy całą rodziną do Włoch + cały bagażnik 190 km/h ale to na 14" :cool:

[ Dodano: Czw Wrz 08, 2016 21:16 ]
Wtórnik tablicy, ktoś ukradł.. 280kkm, spotkanie działkowe i tyle :)





Gekus - Czw Wrz 08, 2016 22:45

Zawsze patrzę na niego z przyjemnością :mrgreen:
Wojtek88 - Pon Sie 06, 2018 15:19

Gekus napisał/a:
Zawsze patrzę na niego z przyjemnością :mrgreen:


dzięki :oops:

ale to stary dziad :P

Po prawie 282k km i 24 lat od nowości półoś powiedziała stop, ukręciła się w standardowym miejscu, pod tłumikiem drgań a przegub wewnętrzny się zmielił w związku z tym..

Kolega mnie holował - tak automat można wbrew pozorom holować z małą prędkością; gdzieś z tyłu głowy miałem obraz leżącej półosi (nie wiedziałem jeszcze jakiej) w piwnicy - okazało się, że to półoś z R216 Coupe, którą jeździłem prawie dwa lata (została mi po swap-ie z DOHC na SOHC), zmierzyłem grubość lagi suwmiarką - zgadza się! Następnego dnia auto już jeździło, ustało też pukanie podczas prostowania auta ze skrętu :cool: :cool: :cool:

fotki :mrgreen:





zaraz 282k km, chyba zrobię prezencik - nowe świece, kable WN, kopułka i paluszek bo dziadzia odpala za 2-gim, 3-cim razem.

[ Dodano: Pon Sie 06, 2018 15:19 ]
Auto po 21 lat u nas w rodzinie, zmienia właściciela.. :cry: :cry: :cry:

W związku z tym wystawię w dziale giełda kilka pierdułek w tym prawdopodobnie jedyne w Polsce oryginalne owiewki do 4d/5d - PW.