Zobacz temat - [R416]Dziwne zachowanie kontrolki abs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416]Dziwne zachowanie kontrolki abs

najko - Nie Paź 02, 2011 11:30
Temat postu: [R416]Dziwne zachowanie kontrolki abs
Witam,
Wymieniałem sprzęgło i po złożeniu wszystkiego do kupy od razu mialem problemy z abs'em,
wyglądało to tak:
Abs uzbrajał się elegancko po włączeniu zapłonu, ale go nie było... okazało się, że był syf na zębatce i czujniku, wyczyściłem i abs wrócił, teraz mam taki problem, że po włączeniu zapłonu abs uzbraja się prawidłowo i kontrolka gaśnie, ale jak odpalam auto kontrolka znowu sie zapala na chwilę tak jak by sie ponownie abs uzbrajał no i abs jest, ale jakoś dziwnie słabo łapie.
I teraz pytanie, czy u was ta kontrolka zaświeca się tylko po przełączeniu zapłonu, następnie gaśnie i juz się nie zaświeca? Czy może tak jak u mnie zapala się drugi raz przy odpaleniu..

flapjck1 - Nie Paź 02, 2011 11:49

powinna sie zapalic po wlaczeniu zaplolnu, poswiecic kilka sek. a potem zgasnac
najko - Nie Paź 02, 2011 11:51

no właśnie tak robi, ale niepokoi mnie to ze poźniej drugi raz się uzbraja... co to może być?
shilus82 - Nie Paź 02, 2011 13:27

być może jakiś spadek napięcia na pompie czy coś, a abs potrzebuje duuuużo prądu
najko - Wto Paź 04, 2011 16:19

jak najlepiej to sprawdzić? Czy jest możliwość naruszenia jakichś przewodów lub czegoś takiego przy wyjmowaniu skrzyni?
shilus82 - Sro Paź 05, 2011 07:52

Poobserwowałem u siebie kontrolkę ABS i mam tak samo, najpierw się zapala, potem gaśnie. Po odpaleniu znów na 3-4 sek. się zapala, a potem gaśnie i wszystko działa najzupełniej normalnie.
najko - Czw Paź 06, 2011 01:10

aha, więc jest możliwość, że przedtem było źle z tą kontrolką:) oki dzięki
marcin333 - Nie Paź 09, 2011 14:02

Każde wlaczenie zapłonu, kontrolka abs powinna się zapalić i po chwili zgasnąć.