Zobacz temat - [Forum] - mapka google z użytkownikami forum
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - [Forum] - mapka google z użytkownikami forum

MaReK - Pon Paź 03, 2011 03:39
Temat postu: [Forum] - mapka google z użytkownikami forum
Witam ponownie,

znów korzystając z chwili samotności na "królewskim tronie", wzbogaciłem forum o kolejny gadżet. Część użytkowników już sama zauważyła, część proszona była przeze mnie na SB do testowania.

http://forum.roverki.eu/googlemap.php

Pomysł był kiedyś zaproponowany przez samych użytkowników. Nigdy jednak nie było czasu na zrealizowanie go, tak aby był dopasowany do naszego forum.

Gadżet pozwala każdemu użytkownikowi forum dodać swoją lokalizację do mapki google.
Na mapkę nanoszone są kolorowe baloniki, symbolizujące:

- ciemna czerwień - administratorzy
- zieleń - moderatorzy
- ciemny niebieski - klubowicze
- niebieski - użytkownicy/sympatycy
- pomarańczowy - miejsca (np. stałe miejsca spotów lub najbliższych spotkań ogólnopolskich) - dodawać baloniki w tej kategorii mogą tylko administratorzy

Oprócz głównej strony z mapką, informacje w postaci aktywnego linku (do balonika) będą dostępne z poziomu czytania tematu, tam gdzie inne informacje o użytkowniku, tj. avatar, przynależność do grupy, ilość postów, itp. itd.

Dodawanie do mapy naszych lokalizacji jest dość proste.
Należy wejść w wyżej wymieniony link, następnie wybrać z górnego menu "Dodaj swoją lokalizację". Następnie wybrać region w którym się znajdujemy, powiększyć go przez dwuklik lub plusik w lewym górnym rogu mapki, odnaleźć bliżej swoją lokalizację i postawić w odpowiednim miejscu balonik. W kolejnym kroku należy zrobić "Zapisz współrzędne" i wszystko w temacie.

Do zobaczenia na mapie ;)

Pozdrawiam,

tronsek - Pon Paź 03, 2011 06:27

MaReK, To mi się podoba. Fajny gadżet. :brawa:
colin1983 - Pon Paź 03, 2011 08:31

Fajna opcja z tą mapą :razz:
greg-si - Pon Paź 03, 2011 11:51

MaReK napisał/a:
Fajna opcja z tą mapą :razz:

x2

Ps. Specjalnie nie zmieniłem tego co cytowanie selektywne podało w miejscu autora cytatu. Coś się czasami krzaczy ;)

haszczyc - Pon Paź 03, 2011 11:54

proponowałbym żeby odnośnik na mapkę był bardziej widoczny bo nie ukrywam że wszedłem na to przez przypadek :)
MaReK - Pon Paź 03, 2011 12:06

haszczyc napisał/a:
proponowałbym żeby odnośnik na mapkę był bardziej widoczny bo nie ukrywam że wszedłem na to przez przypadek :)

Masz jakieś propozycje ;D ? Względem tego co było wczoraj - mały napis, a tej mapki u góry?

Ja nie mam pomysłu gdzie to wstawić? Można by na górną belkę menu.

[ Dodano: Pon Paź 03, 2011 12:06 ]
greg-si napisał/a:
Ps. Specjalnie nie zmieniłem tego co cytowanie selektywne podało w miejscu autora cytatu. Coś się czasami krzaczy ;)


Szybkie quote(cytowanie selektywne) ma tą wadę, że javascript czasami wariuje.
Przed wysłaniem posta do bazy, warto jednak użyć "podgląd" aby sprawdzić czy wszystko jest okej - Panie moderatorzu ;P

greg-si - Pon Paź 03, 2011 12:27

MaReK, jak zmienić to ja wiem i dla mnie to nie problem. Tak tylko napisałem czysto informacyjnie ;)
kzrr - Pon Paź 03, 2011 12:27

Ale jest jeden myk :D
Rafał mieszka tam gdzie ja i mnie już nie widac :P

To samo będzie w każdej większej mieście, może dałoby rade to ogaranać ? Bo niedługo np: w Warszawie będzie jeden wielki znacznik :P

MaReK - Pon Paź 03, 2011 12:32

Mapka domyślnie jest w skali 1:x. Tak aby pokazywać cały kontur kraju - domyślnie Polska.
Jeśli chcesz widzieć więcej, musisz powiększać obraz w danym regionie, jak inaczej chciałbyś to rozwiązać :) Będzie nas tu grubo ponad 500 osób przy dobrych wiatrach. Mapa będzie gęsto zaludniona w tej skali.

haszczyc - Pon Paź 03, 2011 12:39

MaReK, niestety nie wiem w jakim widocznym miejscu to umieścić pasowałby też jakiś napis bo obrazek - odnośnik jest ok, fajna mapa będzie ona obrazować ilu jest roverkowiczów w danej części kraju
MaReK - Pon Paź 03, 2011 12:41

W/g statystyk przycisk Zaloguj/Wyloguj jest najczęściej klikany.
Oczywiście pomijam tematy w dziale Technicznym...

Dlatego wydawało mi się, że obrazek mapki będzie budzić zainteresowanie.
Oczywiście można puścić massmailing, ale bez przesady ;)

haszczyc napisał/a:
fajna mapa będzie ona obrazować ilu jest roverkowiczów w danej części kraju

Zaryzykowałbym stwierdzić, że nawet świata ;D

kzrr - Pon Paź 03, 2011 12:43

Można by np: podzielić userow według województwa tez może byc ciekawie :P Inne woj. inny kolor :D ale to już wymyślanie :D
mzas - Pon Paź 03, 2011 12:51

Tez osobiście trafiłem na to przez przypadek. Bardzo fajny pomysł.
Ja widzę miejsce na odnośnik do mapy pomiędzy logiem klubu a "szukaj" , dałbym go w odległości takiej jak są "wiadomości" po lewej stronie.

I uważam również że dostęp do mapki powinny mieć osoby zalogowane , nie goście ani inni z zewnątrz.!

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 13:49

Wszystko widać jak trzeba, klikasz na usera pojawia sie jego nick i avatar na mapie i potem robisz zooma i widzisz gdzie ktoś mieszka :wink: A jak szukasz kogoś w pobliżu to robisz zoom na obszar i gotowe. Ja uważam ze wszystko jest fajnie zrobione i nie trzeba już nic dorabiać :wink:

Tylko jak można dodać to miejsce spotów :wink:

marcin316 - Pon Paź 03, 2011 14:23

Ja się tylko trochę boję, że jeśli ktoś będzie szukał części do konkretnego modelu auta w danym kolorze to ta mapa stanie się dużą pomocą dla ewentualnych "zamówień" na te części ;)
MaReK - Pon Paź 03, 2011 14:50

mzas napisał/a:
Tez osobiście trafiłem na to przez przypadek.

mzas napisał/a:
Ja widzę miejsce na odnośnik do mapy pomiędzy logiem klubu a "szukaj" , dałbym go w odległości takiej jak są "wiadomości" po lewej stronie.


Gdyby nawet był on na środku ekranu jako pop-up, to i tak nie wszyscy by się o nim dowiedzieli ;) Na razie w takiej wersji jak teraz wrzuciłem na menu-bar, za logo ROVERki.pl. Ley wróci do życia klubowego, to może podeśle lepsze wykonanie obrazków ;)

mzas napisał/a:
I uważam również że dostęp do mapki powinny mieć osoby zalogowane , nie goście ani inni z zewnątrz.!

Zastanawiałem się tworząc ów gadżet czy ludzie niezalogowania (niezarejestrowani) powinni mieć do niego dostęp... Na początku wychodziłem z założenia, że ludzie mogą bez zalogowania śledzić występowanie Roverów/MG w kraju i zagranicą, ale po Twojej sugestii stwierdziłem, że skoro taki garaż jest dla zalogowanych to i niech ten gadżet będzie w podobnej konfiguracji.

marcin316 napisał/a:
Ja się tylko trochę boję, że jeśli ktoś będzie szukał części do konkretnego modelu auta w danym kolorze to ta mapa stanie się dużą pomocą dla ewentualnych "zamówień" na te części ;)

Nie przesadzaj ;) Gdyby nawet było zamówienie, można dojść do właścicieli po danych ogólnodostępnych na forum. Oczywiście jeśli ktoś się b. boi to albo stawia link ogólnikowo bez dokładnej adresacji, albo nie dodaje się w ogóle ;) W dobie wszędobylskiego facebooka i google i tak wiele informacji wypływa z naszych komputerów, a my nie mamy o tym zielonego pojęcia ;)

Alexi - Pon Paź 03, 2011 17:58

Nie działa zmiana rodzaju mapy :P
Pawkaz - Pon Paź 03, 2011 19:19

alexi napisał/a:
Nie działa zmiana rodzaju mapy

Potwierdzam :mrgreen:
Oraz nie mozna pozniej skasowac swojej lokalizacji, mozna co najwyzej zmienic :grin:

Remigiusz - Pon Paź 03, 2011 19:22

Pawkaz napisał/a:
Oraz nie mozna pozniej skasowac swojej lokalizacji, mozna co najwyzej zmienic :grin:


Potwierdzam, wczoraj się jeszcze dało :roll:

Chris83 - Pon Paź 03, 2011 21:13

Parse error: syntax error, unexpected '.' in /home/roverki/www/forum/googlemap.php on line 47
:sad:

OK poszło
:mrgreen:

MaReK - Pon Paź 03, 2011 22:52

Faktycznie z jakiegoś powodu serwer nie przyjmuje wiadomości o zmianie rodzaju mapy ;/
Popracuję nad tym ;) Jeszcze rano działało gówno jedne ;)

dudekmis - Pon Paź 03, 2011 23:35

haha dodany a na mapach google nawet mój samochód stoi na parkingu :P
MaReK - Wto Paź 04, 2011 01:49

Update: trzeba było ściągnąć posiłki i udało się uruchomić znowu wybieranie rodzaju mapy.
tronsek - Wto Paź 04, 2011 20:40

A według jakiej zasady zostali pod mapą wypisani użytkownicy, którzy wstawili swój marker ?? Można ich wypisać wg alfabetu ?? Znaleźć teraz jakiegoś użytkownika jest trochę kłopotliwe.
Pawkaz - Wto Paź 04, 2011 20:53

tronsek napisał/a:
A według jakiej zasady zostali pod mapą wypisani użytkownicy, którzy wstawili swój marker

Wydaje mi sie ze w kolejnosci dodania

maryba - Wto Paź 04, 2011 20:56

Pawkaz napisał/a:
tronsek napisał/a:
A według jakiej zasady zostali pod mapą wypisani użytkownicy, którzy wstawili swój marker

Wydaje mi sie ze w kolejnosci dodania


raczej nie ..ja byłem chyba 4 czy 5 ..a jestem prawie na samym końcu ;)

pelson91 - Wto Paź 04, 2011 21:09

bo na końcu są Ci co dodali się jako pierwsi ;) chyba :roll:
maryba - Wto Paź 04, 2011 21:14

hmm.. to niech tam Marek doda jakiegoś ORDER BY :) co by było wiadomo jak i co
MaReK - Wto Paź 04, 2011 21:47

Domyślnie sortował po 1. statusie na forum (ADM/MOD/USER) 2. userid.
Zmieniłem aby 2. username ;)

Pozdrawiam,

tronsek - Wto Paź 04, 2011 21:49

Teraz jest :ok:
maryba - Wto Paź 04, 2011 23:21

dudekmis napisał/a:
haha dodany a na mapach google nawet mój samochód stoi na parkingu :P


przynajmniej sprzed roku , jeśli nie sprzed dwóch jest ta mapa, jeszce moje Scorpio stoi pod balkonem ;) , ale mały R 200 jest.

mzas - Sro Paź 05, 2011 14:01

Zdjecia Google Maps mogą mieć nawet 5 lat ( fajną opcją są zdjęcia historyczne terenów np. z przed 30 lat ) . Warszawa aktualna wygląda mi na lata 2007-2009 na pewno nie później.
Pawkaz - Sro Paź 05, 2011 16:43

W 2008 roku ocieplali blok w ktorym mieszkam, a co za tym idzie barwy zostaly zmienione.Wg google jest jeszcze przed remontem :mrgreen:
pelson91 - Sro Paź 05, 2011 16:55

piana na kostce po myciu zdradza, że myłem auto (tylko ja myję auto ręcznie na podwórku z moich domowników), a auto mam od lata 2010
andrew0503 - Sro Paź 05, 2011 20:20

Oooo, a na działce, dzięki zdjęciom google, odnalazłem hopelka vectorka, autka, którego nie mam od 2009r. I zabudowania, których też już dawno nie ma :/
Alexi - Sro Paź 05, 2011 22:11

Różne części mapy pochodzą z różnych lat :) szkoda ze panoram nie ma.
MaReK - Sro Paź 05, 2011 22:16

Pogawędkę o aktualizacji map googla proponuję przenieść do Offtopicu.
Alexi - Sro Paź 05, 2011 22:37

Propozycja nie przyjęta ;p
nikon - Czw Paź 06, 2011 09:58

MaReK, szacun za mapkę. Ja już zaznaczony. :brawa:
tronsek - Pon Paź 17, 2011 18:57

MaReK, :hm: a może by tak na mapkę wrzucić miejsca wszystkich zlotów, które się odbyły ??
nikon - Pon Paź 17, 2011 21:01

Ja proponowałbym umieścić na mapce miejsca wszystkich spotów lokalnych???
Może to dość dużo do roboty, ale myślę, że warto!!! Tak dla nowych Sympatyków i Klubowiczów. :grin:

Remigiusz - Pon Paź 17, 2011 21:10

tronsek, Bardzo dobry pomysł :!: :mrgreen:
MaReK - Pon Paź 17, 2011 23:18

Tronsek, ja nie widzę przeszkód. Ktoś się podejmie tego zadania? Chociażby spisać miejsca i numery Zlotów?

ps.
postuluję aby Zarząd i Administracja forum od górnie zmienili Ci nicka ;P

kasjopea - Pon Paź 17, 2011 23:25

Miejsca i nr zlotów macie tu http://www.roverki.pl/klu...lnopolskie.html , bez dwóch ostatnich. Jutro uzupełnię.
tronsek - Wto Paź 18, 2011 05:58

MaReK napisał/a:
postuluję aby Zarząd i Administracja forum od górnie zmienili Ci nicka ;P
:hm: Czemu ?? Mi się podoba :d
MaReK - Pią Paź 28, 2011 23:34

O kurczę! Nie zakładałem uruchamiając ten plugin, że będzie się cieszył powodzeniem :)
Sporo się tam Was uaktywniło. Co z pomysłem Zlotów (przeszłych i przyszłych)?

hvil - Pią Paź 28, 2011 23:41

MaReK, no kazali to sie zapisalem a co mi tam:D


Moze uda się piątaka za zapisanie wydębić :D :D:D::DD:D:D

MaReK - Sob Paź 29, 2011 01:58

hvil napisał/a:
MaReK, no kazali to sie zapisalem a co mi tam:D

Posłuszny jesteś... myślałby kto;)
hvil napisał/a:
Moze uda się piątaka za zapisanie wydębić :D

Może Klubowicza... honorowego ;)

hvil - Sob Paź 29, 2011 08:19

MaReK, a z honorowym to tego piątaka dostane?:D Jak tak to ostatecznie mogę zostać :mrgreen:

[ Dodano: Sob Paź 29, 2011 08:19 ]
MaReK napisał/a:

Może Klubowicza... honorowego ;)



Naczy ze ja klubowiczem czy Wy mi dacie jakiegoś klubowicza w prezencie bo jak bez piątaka to wole tą drugą opcję:-D Tylko żeby ładny był i kobiecy:-D

MaReK - Sob Paź 29, 2011 13:10

hvil napisał/a:
Naczy ze ja klubowiczem czy Wy mi dacie jakiegoś klubowicza w prezencie bo jak bez piątaka to wole tą drugą opcję:-D Tylko żeby ładny był i kobiecy:-D


Z tego co się orientuje to Ty masz już embargo na ładne kobiece... ;)

kasjopea - Sob Paź 29, 2011 17:05

MaReK napisał/a:
Co z pomysłem Zlotów (przeszłych i przyszłych)?
Tu macie listę zlotów uzupełnioną: http://www.roverki.pl/klu...lnopolskie.html .
kruszon - Wto Mar 06, 2012 13:43

Ha, dodałem i siebie. Co ciekawe gugiel zrobil update map - co ja pacze ;) a tam albo moj byly R albo obecny ZS. Sądząć po stanie Stadionu Narodowego raczej już ZS. W kazdym razie lokalizacja i miejsce na parkingu jak najbardziej się zgadza. :D

Pozdrawiam

MaReK - Wto Mar 06, 2012 13:51

Lepiej późno niż wcale :)
A to Ty na stadionie mieszkasz ;P ?

pelson91 - Wto Mar 06, 2012 13:55

szkoda że tylko Warszawę update'owali, u mnie na podwórku tylko ślady po myciu Meganki :(
kruszon - Wto Mar 06, 2012 13:58

MaReK napisał/a:
A to Ty na stadionie mieszkasz

Nie, ale na podstawie jego stanu probowalem okreslic z jakiego okresu sa mapy, zeby wiedziec czy to Panterka czy ZS. Oczywiscie poszczegolne rejony mogą być z różnych dat, ale wygląda to wszystko w miarę spójnie.

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 13:58 ]
pelson91 napisał/a:
tylko Warszawę update'owali

Nie tylko:
http://technologie.gazeta...cia_Polski.html
Faktem jest, że dość ograniczony ten update, ale zawsze coś.

walkie - Wto Mar 06, 2012 14:26

idąc tym tropem, ja mieszkam w szczerym polu, nawet fundamentów nie mam ;)
btw, jak można sobie znacznik przenieść tak żeby był w bardziej dokładnym miejscu?

kasjopea - Wto Mar 06, 2012 14:52

Jest tam opcja "edytuj swoją lokalizację".
walkie - Wto Mar 06, 2012 16:00

a gdzie, bo ja sie gapilam ale nie wypatrzylam :/

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 16:00 ]
sorki, już znalazłam :)