Zobacz temat - [R216] Spalona instalacja elektryczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Spalona instalacja elektryczna

rovek - Wto Paź 11, 2011 08:13
Temat postu: [R216] Spalona instalacja elektryczna
Witam, mam roverka 216 ze spaloną instalacją i potrzebuje pomocy. Mam instalację od 214 si, którą chcę zaadoptować. Chciałbym prosić was o zdjęcie 216 pod maską oraz mam pytanie. W tym roverku nie ma pilota, czyli odcięta jest centralka i immobilizer. Aby to przywrócić wystarczy wstawić komputer od innego i zmienić koło zamachowe czy to bardziej zagmatwane?
Firq - Sro Paź 12, 2011 22:00

zalezy jak kto to immo odłączył bo jak zostawił same kable to duzo zagadek będziesz miał a jeśli chodzi o podłączenie immo i pilota to potrzebujesz kompa centralke i pilota
Cytat:
i zmienić koło zamachowe
po co ?? a jeśli chodzi o zmiane instalacji z 1.4 si do 1.6 to życze powodzenia....
rovek - Czw Paź 13, 2011 21:28

Firq napisał/a:
a jeśli chodzi o zmiane instalacji z 1.4 si do 1.6 to życze powodzenia....

Jest identyczna.
Firq napisał/a:
po co ??

Słyszałem, że na nim zapisany jest kod od immobilaizera i czujnik go odczytuje. Poprawcie mnie jeżeli się myle.

tronsek - Czw Paź 13, 2011 21:30

Kod immo jest zapisany w ECU.
ADI-mistrzu - Czw Paź 13, 2011 21:34

A można wiedzieć jak spaliłeś instalacje? I rozumiem że ECU poszedł?
rovek - Pią Paź 14, 2011 23:13

Cytat:
Kod immo jest zapisany w ECU.

Więc aby zaadoptować immo wymienić wystarczy komputer?
ADI-mistrzu napisał/a:
A można wiedzieć jak spaliłeś instalacje? I rozumiem że ECU poszedł?

Kupiłem roverka ze spaloną instalacją, kolektorem i paroma rzeczami. Podpalił się najprawdopodobniej dlatego, że ktoś zostawił coś łatwopalnego pod maską albo od paliwa. Komputerowi nic nie jest ale poprzedni właściciel odłączył immo u swojego elektryka i nie wiem teraz co i jak odłączył.

tronsek - Sob Paź 15, 2011 07:23

rovek napisał/a:
Więc aby zaadoptować immo wymienić wystarczy komputer?
:taa: Kupujesz komputer wraz z pilotami i będzie śmigać.
rovek - Sob Gru 24, 2011 20:30

Roverek już pali i jeździ lecz jak to bywa przy robieniu "na ślepo" jest pare niedociągnięć. Otórz
1.nie działają światła cofania oraz biegu wstecznego
2.nie działa prędkościomierz (tutaj wskazówkę dał mi ADI-mistrzu - impulsator lub kabelki lecące bezpośrednio)
3.samochód odpala jedynie przy zaciągniętym ręcznym, uważam że to spowodowane jest przez pomylenie przeze mnie kabli sygnałowych z hamulcowymi tylko nie wiem czy przy wiązce silnika czy przy wiązce napięcia pod maską
4.gdzie znajduje się czujnik położenia wału bo już sam nie wiem czy dobrze podłączyłem wtyczkę.
Niestety w starej wiązce jest coś nagmatwane i muszę robić większość od podstaw. Jeżeli ktoś kojarzy co jak i gdzie z kabelkami i przekaźnikami w punktach 1 i 3 proszę o pomoc.

tronsek napisał/a:
rovek napisał/a:
Więc aby zaadoptować immo wymienić wystarczy komputer?
:taa: Kupujesz komputer wraz z pilotami i będzie śmigać.

Jak skończą się kłopoty z instalacją wezmę się za to, mam komputer oraz immo od starego roverka.

[ Dodano: Pon Lis 07, 2011 19:19 ]
2. licznik działa, w impulsatorze nie było igiełki
4. Znalazłem, poprawiłem i obroty się wyregulowały.

[ Dodano: Sob Gru 24, 2011 20:30 ]
1. Światła działają