Zobacz temat - [r620 SDI] klekot po puszczeniu sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620 SDI] klekot po puszczeniu sprzęgła

bubas83 - Czw Paź 13, 2011 21:54
Temat postu: [r620 SDI] klekot po puszczeniu sprzęgła
Witam. Od jakiegoś czasu szarpie mi autem przy ruszaniu i przy redukcji np. w czasie skręcania w boczną drogę. Nie mogę ruszyć płynnie tylko czuć wyraźne poszarpywanie i na 2 przy mocnym dodaniu gazu troche autem telepie, jakbym koło miał krzywe. Na postoju przy wciśnietym sprzegle jest cisza (znaczy słychać tylko silnik), a gdy puszcze słychać taki brzydki metaliczny klekot. Jak obstawiacie, sprzęgło czy skrzynia siada?? Bo nie wiem czy sie opłaca kupować nowe sprzęgło, jak są skrzynie na allegro ze sprzęgłem używane oczywiście. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :grin:
Balas87 - Czw Paź 13, 2011 22:06

Jeśli chodzi o poszarpywanie to prawdopodobnie poszła ci któraś ze sprężynek tarczy sprzęgłowej ( odpowiadają za tłumienie drgań )
Jeśli chodzi o metaliczny szelest to się nie ma co przejmować - zużyte jest łożysko które podpiera wałek sprzęgłowy - miałem to w xsarze ( mam i teraz ) zrobiłem tak 30 tys i auto jeżdzi do dnia dzisiejszego, kolega je ma.

bubas83 - Wto Lis 01, 2011 20:54

Zakańczam temat, wymieniłem komplet sprzęgła (firma Valeo - podobno w miare dobre) i teraz śmiga aż miło :grin: ustało szarpanie jak i klekot spod maski. Na starym sprzęgle poszły faktycznie sprężynki a łożysko ledwo się trzymało. Warto było wydać troche kaski bo teraz całkiem inna jazda :cool: Pozdro.