Zobacz temat - [R200 SDi] Stuki w zawieszeniu przy mocnym przyśpieszaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 SDi] Stuki w zawieszeniu przy mocnym przyśpieszaniu

plemaster - Pią Paź 14, 2011 20:45
Temat postu: [R200 SDi] Stuki w zawieszeniu przy mocnym przyśpieszaniu
Zauważyłem że kiedy mam włączony "guziczek mocy" ;) to w momencie ostrego ruszania w zawieszeniu słychać dość głośne pojedyncze stuknięcie. Dzieje się to tylko z guziczkiem.
Myślicie że coś z zawieszenia powoli umiera czy po prostu samochód nie jest dostosowany do takiej mocy i coś sobie strzela? ;)

Firq - Pią Paź 14, 2011 20:59

a koła nie zrywaja przyczepności i masz wrażenie ze stuka ?? na jakich biegach stuka ??
plemaster - Pią Paź 14, 2011 21:08

Nie nie zrywają...to jest taki jeden głośny stuk/trzask, tylko na jedynce.
Firq - Pią Paź 14, 2011 21:42

na wstecznym tez ??
plemaster - Pią Paź 14, 2011 21:50

no tego nie próbowałem....nie przyszło mi do głowy żeby ruszać na wstecznym na maxa z guzikiem ;P
Raptile - Pią Paź 14, 2011 21:51

sprawdz poduszke silnika tą długą pod silnikiem
Firq - Pią Paź 14, 2011 21:52

hehe spróbuj-warto :D a normalnie jak ruszasz to nie stuknie tak ?? bez guzika o tym mówie ??
empi - Pią Paź 14, 2011 22:08

mam to samo, przy bardzo mocnym ruszaniu.

Przy hamowaniu jakbys jechal w dół i wciśniesz hamulec w deske też Ci zapewne stuknie.
Też miałem pomysł że to łapa silnika, ale ona u mnie wygląda na ok, nie jest ani popękana, ani rozwalona.

plemaster - Pią Paź 14, 2011 22:35

bez guzika wszystko ok..Kurcze trochę strach bo to naprawdę niezłe trzaśnięcie jest.
Co do hamowania to nie jestem pewien ale chyba też coś takiego się działo (dawno już ostro nie hamowałem ;P )

Raptile - Pią Paź 14, 2011 22:41

empi,"nie wygląda" ? Sprawdzic ja mechanicznie czy nie jest zerwana/sie nie zrywa
plemaster - Nie Paź 16, 2011 09:12

a jak sprawdzić taką poduszkę ? ;P
empi - Nie Paź 16, 2011 14:03

Pierwsze to mozesz wizualnie sprawdzić, tam masz po bokach takie jakby gumowe osłonki, odchylasz je i patrzysz w koło czy poduszka nei jest gdzieś, pęknięta etc.

Jak rozwiążesz problem to daj znać.

Jeśli byś potrzebował tego wkładu to tu chyba jest najtaniej z tego co patrzyłem
http://tedgum.pl/sklep/pr...68bf4ba21a0c118

Zigisc - Nie Paź 16, 2011 16:16

Miałem podobny problem z tym ze stuki pojawiały mi się gdy przyspieszałem i gwałtownie puszczałem pedał gazu. W moim przypadku pomogła wymiana końcówek drążków.
roksana1002 - Czw Paź 20, 2011 00:44

plemaster, sprawdził bym jeszcze gumy drążków reakcyjnych sa w przedniej belce
Firq - Czw Paź 20, 2011 20:15

teraz mi sie przypomniało ze miałem kiedyś podobnie jak Ty i okazało sie ze przegub zewnętrzny się kończył... sprawdź to w ten sposób ze skręć kołami w lewo ostro rusz i potem w prawo i tak samo jeżeli tylko przy skręcie w jedna stronę będzie pukać to będzie to przegub
plemaster - Czw Paź 20, 2011 20:34

Przeguby niedawno sprawdzane i jeden wymieniony więc to na pewno nie to.
Co do poduszek to znalazłem jedną - tą po lewej stronie....prawa to nie wiem gdzie jest.....gdzieś pod filtrem powietrza? Lewa wygląda ok.
Jak sprawdzić gumy drążków reakcyjnych i gdzie one dokładnie są ? jakieś foto może;)

Firq - Pią Paź 21, 2011 22:07

gumy drążków reakcyjnych są na belce pod zderzakiem drążki idą od wahacza to belki
sprawdzisz je próbując ruszać kołem tył przód na podstawku i jeśli jest luz to trzeba to wymienić
poduszka skrzyni biegów jest pod obudową akumulatora pod pompą ABS

to że wymieniłeś przegub nie znaczy ze nie był wadliwy i stąd te problemy a zawsze mógł drugi pójść

zegas11 - Sob Paź 22, 2011 23:01

witam,dobrze sprawdż poduszkę silnika,tę pod spodem,jak klękniesz z prawej strony auta i zajzysz pod silnik to ją zobaczysz wtedy niech ktoś odpali auto i je lekko przegazuje będzie widać jak szarpie.Moga też być łączniki stabilizatora,lub gumy mocujące sam łącznik.
zelu - Nie Paź 23, 2011 09:18

a moze to amortyzatory nie trzymaja juz? zobacz czy jak ruszysz tak zeby kola buksowaly to bedzie wiecej tych stukow
plemaster - Nie Paź 23, 2011 09:40

No stuków więcej nie ma....ale to prawda, z amortyzatora już mi trochę cieknie więc możliwe że to jest przyczyną. Łączniki są ok bo niedawno zmieniane przeguby też ok (jeszcze raz sprawdziłem dla pewności). Jeszcze obadam tą dolną poduszkę.
empi - Wto Paź 25, 2011 23:08

obadales ?:)
plemaster - Czw Kwi 19, 2012 09:44

Trochę to trwało...ale wymieniłem ostatnio amortyzatory i problem zniknął :)