Zobacz temat - Zniżka na paliwo dla forumowiczów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Zniżka na paliwo dla forumowiczów

slav - Wto Paź 25, 2011 13:52
Temat postu: Zniżka na paliwo dla forumowiczów
Ogólnie chodzi o to, że klub dogaduje się z jakąś siecią stacji paliw, która wydaje karty uprawniające do zniżki na swoich stacjach. Zniżka zależy od ilości zatankowanego paliwa w danym miesiącu. Im więcej użytkowników z tego korzysta tym zniżka większa.

Podpatrzyłem pomysł na forum Forda: http://forum.fordclubpols...ad.php?t=130532 i jak widać u nich się to sprawdza.

Jak myślicie, czy u nas też dałoby się takie coś zorganizować?

leszczu - Wto Paź 25, 2011 14:04

Się sprawdza, bo Fordów od groma jest, a roverków, sam wiesz ile. :/
slav - Wto Paź 25, 2011 14:32

Zgłębiłem temat i wygląda to tak, że akcję organizuje www.klubseatibiza.pl
Do tej akcji przyłączają się ciągle kolejne fora motoryzacyjne i albo najpierw zbierają chętnych w ramach własnego forum i przekazują do forum seata, albo ich użytkownicy bezpośrednio rejestrują się na forum seata i tam samodzielnie wszystko załatwiają.
Aktualnie wyrobionych jest ~2300 kart, a zniżka w tej chwili wynosi
- stacje Orlen – 8gr/litr*
- stacje Bliska – 5gr/litr*
* dotyczy 1litra dowolnego paliwa, czyli: LPG, ON, PB9X

Oskar - Wto Paź 25, 2011 15:52

No super pomysł!
colin1983 - Wto Paź 25, 2011 16:52

Przydała by się zniżka :!:
Pawkaz - Wto Paź 25, 2011 16:53

Pomysl ok, ale sadze, ze u nas nie przejdzie ze wzgledu na ilosc Roverkow oraz MG (aczkolwiek ciesze sie ,ze R i MG jest malo )
slav - Wto Paź 25, 2011 17:44

Pawkaz napisał/a:
Pomysl ok, ale sadze, ze u nas nie przejdzie ze wzgledu na ilosc Roverkow oraz MG (aczkolwiek ciesze sie ,ze R i MG jest malo )


Gdybyśmy się chcieli dogadać sami z siecią paliwową to pewnie faktycznie nie dałoby rady, dlatego też inne fora z tego co doczytałem nie robią tego na własną rękę, tylko się podłączają pod tą akcję z forum Seata która już uzbierała zniżki - wiadomo - "w kupie siła" :)
Razem wszyscy uczestnicy we wrześniu zatankowali na karty z tego programu zniżkowego ponad 100000 litrów więc to jest jakieś stanowisko do negocjacji.

longer86 - Wto Paź 25, 2011 18:05

pomysł zacny, zwłaszcza teraz, roverki mniej popularne to i zniżka większa :D ehhh rozmarzyłem się...

a wiadomo coś jakiej stacji paliw dotyczą owe zniżki np. w przypadku forum seata?
na jakiej podstawie wydawana jast karta uprawniająca do zniżki? klubowicz forum czy każdy zarejestrowany użytkownik który się o kartę upomni? bo już widzę osoby rejestrujące się na forum aby tylko zniżkę mieć

kzrr - Wto Paź 25, 2011 18:33

Wydaje mi się że to troche inacze się odbywa. Ktoś z forum seata to zapoczątkował i się udało, żeby sprawa nabierała tempa i była opłacalna zaczęto szukać chętnych nie tylko wsród miłośników seata ale i innych mark, albo może taki był wymóg koncernu - min 2500 czy 3000 uczestników. Pewnie osoba która legitymuje się taką kartą zniżkową wcale nie ma niej loga swojej marki etc etc.

longer86 napisał/a:
a wiadomo coś jakiej stacji paliw dotyczą owe zniżki


Aktualnie wyrobionych jest ~2300 kart, a zniżka w tej chwili wynosi
- stacje Orlen – 8gr/litr*
- stacje Bliska – 5gr/litr*

może im więcej kart, więcej zatankowanego paliwa tym z czasem żniżka będzie większa. Dobre i 8 gr jeśli ktoś przebiegi robi.


Sami sobie jako klub jednej marki to raczej za dużo nie zdziałamy w takim temacie, zresztą był już temat pare msc temu jeśli dobrze pamiętam o podobnej tematyce.

tronsek - Wto Paź 25, 2011 18:48

kzrr napisał/a:
Aktualnie wyrobionych jest ~2300 kart, a zniżka w tej chwili wynosi
- stacje Orlen – 8gr/litr*
- stacje Bliska – 5gr/litr*

może im więcej kart, więcej zatankowanego paliwa tym z czasem żniżka będzie większa.
To jest MAX. Już większych zniżek nie można mieć.
Ja mam kartę wyrobioną przez klub fiesty. Jakieś 6-10zł miesięcznie jestem do przodu.

kzrr - Wto Paź 25, 2011 18:53

tronsek napisał/a:
Jakieś 6-10zł miesięcznie jestem do przodu.


Ile robisz miesięcznie/rocznie km ? Diesle czy benzyną :) ?

Niby grosze i pytanie czy warto się tak bardzo angażować w to...

tronsek - Wto Paź 25, 2011 18:57

W zeszłym miesiącu zatankowałem do Coupe ponad 130 litrów gazu i ok 10 benzyny. a miesięcznie nią robię ok 800-1300km,
pelson91 - Wto Paź 25, 2011 20:47

jak dla mnie nawet 5gr za litr zniżki to żadna zniżka. paliwo i tak jest drogie i tak. więc chyba szkoda zachodu
tronsek - Wto Paź 25, 2011 20:53

pelson91 napisał/a:
dla mnie nawet 5gr za litr zniżki to żadna zniżka.
Lepsza taka niż żadna.
pelson91 - Wto Paź 25, 2011 20:55

nawet koszt wyrobienia tej karty forumowicza będzie mi się zwracał pewnie z pół roku
tronsek - Wto Paź 25, 2011 21:10

pelson91 napisał/a:
nawet koszt wyrobienia tej karty forumowicza będzie mi się zwracał pewnie z pół roku
To zależy ile tankujesz w miesiącu. W zależności gdzie tankujesz to 170-270 litrów i koszt karty się zwraca. Dla mnie jest to 1,5-2 miesięcy.
pelson91 - Wto Paź 25, 2011 21:14

mi 50litrów na miesiąc wystarcza zwykle
greg-si - Wto Paź 25, 2011 21:36

tak jak tronsek mam kartę z forum fiesty.
Słyszałem że podłączyć się pod seata teraz nie jest łatwo.

kzrr - Wto Paź 25, 2011 21:54

Dla osobiście to może być całkiem zacna opcja. Czasami są miesiące gdzie robię tak jak w sierpniu 3800km i to już będzie coś.

Pytanie ile kosztuje wyrobienie takiej karty ?

greg-si - Wto Paź 25, 2011 22:40

13,5zł wraz z przesyłką do Ciebie.
Harry - Wto Paź 25, 2011 23:18

a jak ją wyrobić?
Alexi - Wto Paź 25, 2011 23:25

Moim zdaniem to i tak reklama i patent na ściągnięcie ludzi. Zapłacisz tę samą cenę (albo i wyższą) na stacjach ORLEN uradowany ze masz zniżkę. A tym czasem różnica między orlenem/bliska a np. 123 statoil to lekko 15 gr albo i lepiej. No tak ale TRZEBA na orlenie tankować bo to święta stacja. Dziwie się ze jeszcze proboszcz nie nakazuje tam tankować ;-) Ahhhh no tak zapomniałem też o wszelkich programach lojalnościowych ;-) A tu drożej ale nabije sobie trochę punktów. A potem wymienię je na komplet śrubokrętów made in chrl ;-)
kruszan - Sro Paź 26, 2011 00:04

alexi napisał/a:
Moim zdaniem to i tak reklama i patent na ściągnięcie ludzi. Zapłacisz tę samą cenę (albo i wyższą) na stacjach ORLEN uradowany ze masz zniżkę. A tym czasem różnica między orlenem/bliska a np. 123 statoil to lekko 15 gr albo i lepiej. No tak ale TRZEBA na orlenie tankować bo to święta stacja. Dziwie się ze jeszcze proboszcz nie nakazuje tam tankować ;-) Ahhhh no tak zapomniałem też o wszelkich programach lojalnościowych ;-) A tu drożej ale nabije sobie trochę punktów. A potem wymienię je na komplet śrubokrętów made in chrl ;-)


coś w tym jest... ja uważam jeszcze LUKOILA, oni jako jedyna stacja w Polsce nie bierze paliwa od złodziejskiego orlenu i lotosu... co tu dużo pisać, tusk jest na topie, wszystko zabiera ceny paliwa mają progres :) a 1,80zł kosztuje produkcja paliwa, 50% to podatki, nie ma co płakać mają jeszcze x2 vat podnieść :)

haha, jak dobrze, że póki co robię zapasy i skupuje "oszczędności..."

haszczyc - Sro Paź 26, 2011 00:35

kruszan, tylko że co ma do tego rząd polski? jak paliwo drożeje w całej Europie, osobiście dla mnie ten program to nic szczególnego gdyż oszczędności są marne zanim osobiście mi by się zwróciło te 13.50zł mając zniżkę tylko 5gr na litrze, w dodatku ciągle tankując na Orlenie, i ta zaleta jechać, nadrabiać parę km więcej do Orlena bo mam tam zniżkę 5gr ;) fakt czasem ja tak miałem, że specjalnie jechałem na drugi koniec miasta bo paliwo było tańsze o 5gr, ale już z tego wyrosłem na szczęście :/ dla mnie największa oszczędność to jeździć w stylu eco driving i póki co efekt widzę, wcześniej w mieście 7,6 obecnie schodzę do 7,0-7,1l/100km na tych samych trasach w mieście więc dla mnie to jest największa oszczędność
tronsek - Sro Paź 26, 2011 06:01

Harry napisał/a:
jak ją wyrobić?
Tutaj masz temat: http://www.fiestaklubpols...t=47677&start=0
kzrr - Sro Paź 26, 2011 08:12

13,5 to troche dużo za wyrobienie takiej karty, tzn nie tyle dużo ale zanim się zwróci...
greg-si - Sro Paź 26, 2011 09:25

alexi napisał/a:
Zapłacisz tę samą cenę (albo i wyższą) na stacjach ORLEN uradowany ze masz zniżkę. A tym czasem różnica między orlenem/bliska a np. 123 statoil to lekko 15 gr albo i lepiej. No tak ale TRZEBA na orlenie tankować bo to święta stacja. Dziwie się ze jeszcze proboszcz nie nakazuje tam tankować ;-) Ahhhh no tak zapomniałem też o wszelkich programach lojalnościowych ;-) A tu drożej ale nabije sobie trochę punktów. A potem wymienię je na komplet śrubokrętów made in chrl ;-)

A skąd posiadasz taką tajemną wiedzę że na orlenie jest najdrożej (w danym regionie)?
Skąd wiesz czy ktoś ma dostęp do takich stacji na których jest taniej?
Czy ktoś każe tutaj tankować na orlenie?

Alexi - Sro Paź 26, 2011 09:34

A to trzeba być apostołem światłości albo magiem wojennym żeby widzieć ceny na stacjach? Nikt mi nie wmówi ze Orlen ma konkurencyjne ceny.
greg-si - Sro Paź 26, 2011 09:44

alexi napisał/a:
A to trzeba być apostołem światłości albo magiem wojennym żeby widzieć ceny na stacjach? Nikt mi nie wmówi ze Orlen ma konkurencyjne ceny.

Weź się przejedź troszkę i zobacz jakie są różnice na stacjach orlenu w promieniu 50km. Swego czasu u mnie było to 30gr.
U mnie orlen jest najtańszą stacją w mieście (na której mogę zapłacić kartą).

longer86 - Sro Paź 26, 2011 10:07

są i ludzie w innej sytuacji gdzie tak jak u mnie orlen jest monopolistą i jak na razie to jedyna stacja. najblizsza inna to 20 km, i różnice są do 20 groszy, ale tankuje tam jak mi sie uda przejazdem, na codzień zostaje orlen
Harry - Sro Paź 26, 2011 10:15

alexi napisał/a:
Nikt mi nie wmówi ze Orlen ma konkurencyjne ceny.

ostatnio tankowałem tylko na orlenie,bo miał najniższe ceny- dlaczego?
bo jak krawaciarze policzyli,że mają straty i nikt nie kupuje paliwa, nie robi zakupów w sklepie to tracą sporo i dlatego obniżyli, pewnie teraz wyszli na swoje i znowu ceny najwyższe mają z tego co zauważyłem
Mieli wtedy sporo taniej niż na neste

Alexi - Sro Paź 26, 2011 11:50

greg ... Gdybym nie widzial tego na wlasne oczy to bym nie pisal.
zelu - Sro Paź 26, 2011 12:36

u mnie to samo z orlenem ceny paliw drozsze o 10gr na litrze... w okolicy mam jeszcze lukoil i shella gdzie ceny sie roznia 1-2gr. Ostatnio na jednym orlenie w okolicy dali ceny na 5.09 i byl szal na stacji przez dwa tyg, a teraz znowu w gore. Poza tym na orlenie obok mnie jaka lipna benzyna jest...
Kruchy - Sro Paź 26, 2011 20:54

zelu napisał/a:
Ostatnio na jednym orlenie w okolicy dali ceny na 5.09


Dziwne, że cena wzrosła do 5,32-5,39 od 9 lub 10 października ;)

zelu - Sro Paź 26, 2011 21:20

no to by sie zgadzalo bo taka cena byla mniej wiecej na poczatku pazdziernika gdzie wszedzi indziej byla ok 5,20 dokladnie nie powiem bo statystyk nie prowadze... potrzebuje to tankuje nad cena nie ubolewam
Alexi - Czw Lis 03, 2011 12:40

Psze Statoil 5.26



Orlen 5.33



I ta cena zawsze jest wyższa na orlenie.

Huzar pomiędzy Orlenem a Statoilem.

haszczyc - Czw Lis 03, 2011 15:26

to faktycznie masz taniej u mnie dziś na BP Diesel kosztuje 5,49zł zdrożał o 5groszy
Alexi - Czw Lis 03, 2011 20:55

To akurat nie u mnie a w pobliskim Piszu. Ale i u mnie Orlen nie jest najtańszą stacją.
greg-si - Czw Lis 03, 2011 23:30

Ok ale obecnie rabat na paliwo z orlenu wynosi 7gr i pewnie w niedługim czasie uda się zwiększyć.
maryba - Pią Lis 04, 2011 08:35

Polecam wyrobienie karty NESTE OIL - nic nie kosztuje a każde tankowanie jest o 5 gr tańsze - trzeba tylko dokonać przedpłaty i nie wymaga grupy osób czy organizacji - składasz wniosek i dostajesz.
Co fajne na stronie logujesz sie i widzisz ile kasy wydałeś i ile paliwa zakupiłeś. - widać tez niestety jak paliwo drożeje :(

Tomi - Sob Lis 05, 2011 00:43

haszczyc napisał/a:
to faktycznie masz taniej u mnie dziś na BP Diesel kosztuje 5,49zł zdrożał o 5groszy


Ja tankowałem dzisiaj za 1,40 :(

kruszan - Sob Lis 05, 2011 06:52

Tomi napisał/a:
haszczyc napisał/a:
to faktycznie masz taniej u mnie dziś na BP Diesel kosztuje 5,49zł zdrożał o 5groszy


Ja tankowałem dzisiaj za 1,40 :(


Tomi byś Ty się wstydził narzekać :P Polakowi nigdy nie dogodzisz ;P

swoją drogą, fajnie tak pomarzyć, za niecałe 100zł pełen bak haha :)

maniaq - Sob Lis 05, 2011 15:28

Tomi zapewne zapomnial dodac ze 1,4 GPB ;) wiec .... to ma inny wymiar niz 1,4 PLN :rotfl:
benio_bicos - Sob Lis 05, 2011 16:16

A ja dziś zatankowałem prawie 31 litrów benzynki za 700 DA = +/- 5€

Szkoda tylko, że to nie Polska :beczy:

Pozdrawiam!

Remigiusz - Sob Lis 05, 2011 17:35

benio_bicos, Przywieź tankowca z Algierii :mrgreen:
Tomi - Nie Lis 06, 2011 20:58

maniaq napisał/a:
Tomi zapewne zapomnial dodac ze 1,4 GPB ;) wiec .... to ma inny wymiar niz 1,4 PLN :rotfl:


tankowałem i za 1.4 Euro i za 1.4 GBP.

Alexi - Sro Lis 16, 2011 21:32

Dzisiaj ORLEN ON 5,62 PLN O_o Niedługo trzeba doliczyć kolejne 15 gr :/
greg-si - Sro Lis 16, 2011 22:01

PB 95 na orlenie 5.42 a po zniżce 5.34 :)
des - Czw Lis 17, 2011 15:50

Na Neste PB95 5,35 zł.
har0 - Pią Lis 18, 2011 13:27

Trochę oft ale ja się wzruszyłem :wink:

ceny benzyny z przed 5 lat

u mnie na zwykłej stacji cena ON 5,60 :shock:

leszczu - Pią Lis 18, 2011 13:32

har0 napisał/a:
u mnie na zwykłej stacji cena ON 5,60 :shock:

A u mnie ON 5.41, a PB95 5.31. :wink:

tronsek - Pią Lis 18, 2011 13:40

har0 napisał/a:
ceny benzyny z przed 5 lat
Jeszcze niecałe 3 lata temu ceny były całkiem przyzwoite. http://www.nowiny24.pl/ap...TKI02/920094120
samos - Pią Lis 18, 2011 17:42

Jeżeli ktoś jest z białego lub okolicy, mogę wyrobić taka kartę na stacje orlen i bliskie. zniżka bliska o1 do 4 gr na litrze obojętnie jakiego paliwa, ma orlenie os 2 do 8 gr. rabat rośnie wraz z ilością tankowanego paliwa.

kontakt pw