Zobacz temat - Slax - R600
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Slax - R600

slax - Czw Paź 27, 2011 14:30
Temat postu: Slax - R600
Witam wszystkich.

Chciałbym Wam zaprezentować mojego Roverka. Do rzeczy.

Pacjent: Rover 600



Rok produkcji: 1997 - załapałem się na wersje już po liftingu
silnik: 1,8 - F18A3 115 km
Kolor: Jakiś bordowy, nie sprawdzałem dokładnie
Przebieg: 259 340 - kiedy trafił w moje ręce

Roverka nabyłem droga zamiany na jego poprzednika R416 SI. Samochód oczywiście nie bez wad, generalnie auto było bardzo zapuszczone, widać było, że poprzedni właściciel nie często go sprzątał... Brudne plastiki, wszechobecny kurz, a wykładziny to myślałem że nie dopiorę... Na szczęście mechanicznie autko w dosyć dobrym stanie, do poprawienia było tylko kilka rzeczy:

- Kompletnie nie działający ręczny
- Stukające łożysko wałka pośredniego lewej półosi
- Pęknięta przednia szyba
- No i trzeba by wyprać tapicerkę

Parę słów o wyposażeniu. Jako, że jest to wersja z silnikiem 1.8 nie jest zbyt bogato wyposażony:

- Elektryczne szyby przód
- Autoalarm
- Immobilizer
- 2x Airbag
- ABS
- Jasna welurowa tapicerka
- klimatyzacja

Modyfikacje ukończone:

- Na początek (może to nie do końca modyfikacja ale zeszło mi przy tym parę dni), pranie tapicerki. Po krotce, wyjąłem z auta wszystko co się dało, fotele, tylna kanapę, wykładzinę. Z foteli oraz kanapy zostały zdjęte obicia i dokładnie wyprane, potem wszystko poskładane do kupy. Efektem czego jest czyste i pachnące wnętrze.

- Podświetlenie zegarów. Tarcze podświetlona białymi listwami Led, natomiast oryginalne wskazówki zostały zastąpione wskazówkami z BMW serii 3, do tego podświetlone na kolor pomarańczowy.




- Kierownica z R400



- Zaślepiony EGR

- Regeneracja tylnych zacisków, ręczny znowu działa

W planach:

- Montaż elektrycznych szyb z tyłu (zakupione)
- Montaż elektrycznych lusterek (zakupione)


- Boczki z ciemnym drewnem (zakupione)




- Montaż oryginalnego oświetlenia w podsufitce z tyłu (zakupione)
- Wygłuszenie drzwi(maty zakupione)
- Jakieś głośniki w drzwi (zakupione okazyjnie Clarion Clarion SRP1721S)
- Naprawić automatyczną antenę (zakupiona nowa)
- Montaż halogenów (już zakupione)
- Reperaturki tylnych błotników
- Nowa maska
- Nowy lewy błotnik

Puki co to tyle, postaram się na bieżąco opisywać przeboje z moim R600.
Poniżej jeszcze kilka fotek.





leszczu - Czw Paź 27, 2011 14:40

Ładna sztuka. :grin:
Pawkaz - Czw Paź 27, 2011 15:10

Ladnie wyglada.Widze, ze dbasz o nia ;)
chmielu - Czw Paź 27, 2011 20:02

ladnie ladnie :)
ale nie trzeba spolerowac tych matowych kloszy lamp ?
dodatkowa przypadlosc roverkow to ulamane pręciki w grillu :P

slax - Pią Paź 28, 2011 10:40

Lampy to trzeba by wypolerować... jest jeszcze parę innych rzeczy do zrobienia. jestem właśnie w trakcie montowanie elektrycznych lusterek, niestety instalacje trzeba zrobić praktycznie od nowa, ale to nie problem. Instalacje mam już prawie gotową, podłączyłem wszystko w domu i sterowanie działa. Mam tylko dwie niewiadome:

1. Skąd wziąć stały + po przekręceniu stacyjki, w drzwiach pewnie takiego nie znajdę?
2. Na schemacie widać połączenie elektryczne lusterek, ma czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie należy wpiąć +. na niebiesko masa, przy takim podłączeniu działa sterowanie lusterek natomiast nie działa podgrzewanie. Zgodnie z moim tokiem myślenia w przy takim podłączeniu w miejscu zaznaczonym na żółto powinno się pojawić napięcie po wciśnięciu pstryczka na przełączniku, tak się nie dzieje...

I tu pytanie, czy to mój tok myślenia jest błędny? Czy porostu przełącznik jest skopany (rozebrałem go i nie widać uszkodzeń)? Czy może jeszcze czegoś brakuje w instalacji, przekaźnika?

3. Co to za rzecz która zaznaczyłem na zielono?

Pomóżcie, bo chciałbym to w sobotę zamontować w samochodzie, i tak jak pisałem sterowanie działa dobrze, nie wiem tylko co z tym podgrzewaniem.

camaro17 - Sob Paź 29, 2011 16:30

slax, bardzo fajna 600-tka, oby ci służyła jak najdłużej bezawaryjne .... :)
Alexi - Pon Paź 31, 2011 12:35

Tak tak koniecznie tego grilla zmień ;-) Bo strasznie się rzuca w oczy :)
Matbia - Wto Sty 24, 2012 22:35

Niezła 600stka!! Jednak to żeberko z grilla widać jak wół :P Jakbyś miał wymienić grill to od razu w czarny mat! zmienia "Fejsa" 600stki kosmicznie :)
slax - Sro Sty 25, 2012 15:57

dzięki, grill na bank będzie na czarno, tak jak miałem w r400 i tak jak u Ciebie. Puki co nie kupuje samego grilla bo muszę wymienić tez maskę...

Mam natomiast jeszcze jeden pomysł, chciałbym wrzucić do środka komplet skórzanych foteli i kanapę z Accorda VI gen, oglądałem troszkę fotek na forum accorda i wydaje mi się że będzie to pasowało, muszę jeszcze tylko popytać i rozstaw mocować do podłogi, poproszę tez kolegów z forum hondy o żeby porobili fotki tych szyn to się okaże czy gra warta świeczki.

Dlaczego skóry z Accorda, a no dlatego ze mi się strasznie podobają do tego maja elektryczna regulacje i są podgrzewane, a z R600 takie ciężko wyrwać.

co myślicie?

des - Sro Sty 25, 2012 16:17

Podoba mi się podświetlenie zegarów. Spokojne, delikatne kolory.
davidlive - Sro Lut 01, 2012 11:10

daj na bieżąco jakieś info co do tych foteli , sam bym takie wsadził .

Ale i tak obecnie nie narzekam mam Silverstone od anglika czyli dwa przednie z regulacją szkoda tylko że manualną :cry:

Balas87 - Sro Lut 01, 2012 13:30

gdzie dorwałes takie fotele ! ;)
Alexi - Sro Lut 01, 2012 14:08

Zarąbiste fotele! Chodź sam jestem za welurem to te są klasa.
slax - Sro Lut 01, 2012 17:01

davidlive napisał/a:
Ale i tak obecnie nie narzekam mam Silverstone od anglika czyli dwa przednie z regulacją szkoda tylko że manualną
Miałem tak w R400 zrobione :mrgreen:

Dobra, na prośbę kolegi davidlive, opisze krótko jak zamontować kierownice od R400 do R600 w wersji z Air Bag kierowcy, no i jak to wszystko podłączyć, co wbrew pozorom nie jest żadna filozofią.

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale mój "właściwy" aparat się popsuł i fotki robiłem starym Fuji.

No to do dzieła.

UWAGA!!!
Przed odpięciem poduchy bezwzględnie odłączyć akumulator, analogicznie przy podłączaniu!



Potrzebne nam będą:
- Kierownica i poducha z R400/R45
- grzechotka z przedłużka
- nasadka nr 19
- śrubokręt/końcówka Torx 25
- szlifierka kontowa
- kawałek odpowiedniej rurki
- taśma izolacyjna

1. Demontaż starej kierownicy.

Zdejmujemy stara kierownice. Najpierw odkręcamy poduszkę, w tym celu trzeba wyjąć dwie zaślepki z tyłu kierownicy, pod nimi znajdują się dwie śruby na Torx 25, odkręcamy je i poduszkę mamy w ręce. Poduszka od tyłu zabezpieczona jest takim białym plastikiem/osłoną należy ja zdjąć, następnie delikatnie wypinamy żółta wtyczkę, odkładamy poduchę na bok.
Teraz w ruch idzie grzechotka i nasadka nr 19, trzeba jedną ręką mocno przytrzymać kierownice a druga odkręcić nakrętkę, można tez kogoś poprosić żeby nam kierownicę przytrzymał. Oki, rozpinamy przewody od klaksonu, delikatnie zdejmujemy kierownicę z wielowypustu, trzeba uważać żeby nie uszkodzić przewodów, bo muszą one przejść wszystkie przez mały otwór. Mamy kierownice w ręce :mrgreen:

Tutaj niestety nie posiadam żadnych zdjęć, ponieważ kierownice zmieniałem już parę miesięcy wcześniej, ale sprawa jest bardzo intuicyjna, wszystko robimy powoli i bez pośpiechu, żeby niczego nie uszkodzić.

2. Zamienność kierownic.

Generalnie kierownice prawie pasują Plug nad Play, prawie bo wielowypust jest taki sam i pasuje idealnie, natomiast "naba" kierownicy, która nachodzi na wielowypust jest odrobinę dłuższa w R600.

Kierownica R600



Kierownica R400




Widać wyraźnie, że naby różnią się wysokością. Jeśli przykręcili byśmy kierownice R400 bez przeróbek to ta blokowała by się o zwijak/taśmę SRS do tego stopnia ze nie daje się jej obrócić.

3. Dorabiamy tulejkę :rotfl:

Sprawa jest dosyć prosta, musimy w jakiś sposób przedłużyć nabe w kierownicy od R400, najprościej dorobić taka tulejkę:











Tulejka musi być wysoka na ok 8mm, średnica zewnętrzna też musi się mniej więcej zgadzać. Tulejkę można dorobić na przykład z jakiegoś kawałka rurki, tak ja to zrobiłem.
Można tez obciąć kawałek naby z oryginalnej kierownicy, ja nie poszedłem tą drogą, gdyż tnąc oryginalna kierownicę pozbawił bym się możliwości powrotu do oryginalnego stanu rzeczy, tym bardziej ze nie byłem pewien czy cała operacja się powiedzie. Teraz natomiast bez wahania obciął bym kawałem naby ze starej kierownicy i dopasował do nowej.

Rzecz jasna w tulejce trzeba naciąć rowki i zostawić wypusty, tak żeby pasowało to do naby w kierownicy. Wszystko zresztą widać na zdjęciach mam nadzieje. :mrgreen:



Jeszcze dwie fotki poglądowe:





Jak już dopasowaliśmy tulejkę do naby w kierownicy, możemy sobie to razem skleić taśma izolacyjną. Pomoże to nam w późniejszym montażu, tulejka będzie odpowiednio wycentrowana względem naby.

Tak to wygląda:


4. Przygotowanie Air Bag'u.

Przewód do poduszki zostaje oryginalny od R600. Zasadniczo jedyna przeróbką jaka trzeba tu poczynić to wyłamanie dwóch kawałków plastiku przy żółtej wtyczce, która podłączamy do poduszki. Ponieważ w przypadku oryginalnej poduszki od R600 żółta wtyczka posiada dwa małe zatrzaski, które w przypadku poduszki od R400 są zbędne, trzeba je po prostu delikatnie wyłamać. Teraz wtyczka pasuje idealnie do gniazdka. Dodatkowo można rozebrać te żółta wtyczkę i delikatnie podgiąć wsuwki, wtedy wtyczka pewniej "siedzi" w gniazdku.



Strzałkami zaznaczyłem, w których miejscach są zatrzaski, które należy wyłamać. Na zdjęciu już ich nie ma. Sprawa także jest bardzo intuicyjna, wystarczy przypasować wtyczkę do gniazdka w poduszce i od razu wiadomo o co biega :mrgreen:




Jeszcze jedna sprawa, niektórzy na forum pisali że poduszka z R400 możne nie działać z sterownikiem w R600, Ja po podłączeniu nie stwierdziłem żadnych problemów, kontrolka po przekręceniu kluczyka gaśnie po chwili tak jak powinna, a w sterowniku brak jakichkolwiek błędów. Także uważam, ze wszystko działa jak należy. :mrgreen:



5. Podłączenie klaksonu.

Do masowego przewodu (czarnego), trzeba dorobił najlepiej oczkowy konektorek i przykręcić gdzieś do "ramy" kierownicy, natomiast + (czerwony), również dorabiamy konektorek w postaci wsuwki i łączymy z czarnym kablem który wychodzi z taśmy/zwijaka - pozostał tylko jeden wolny.

Fotka dla lepszego obrazu stanu rzeczy.




6. Montaż nowej kierownicy.

Zwijak SRS powinien znajdować się mniej więcej w tej pozycji, wtedy mechanizm odbijania kierunkowskazów będzie pasował do frezów na nabie kierownicy i przewody wychodzące ze zwijaka wypadają w miejscu gdzie w kierownicy jest odpowiedni otwór.



Przystępujemy do montażu, przekładamy przewody z taśmy/zwijaka SRS przez otwór w kierownicy, teraz zakładamy kierownice na wielowypust, przykręcamy nakrętkę, tu tez trzeba mocno złapać kierownicę druga ręką, żeby się nie obracała razem z kluczem.
Następnie podłączany przewody od klaksonu. Teraz czas na poduszkę, wpinamy żółta wtyczkę na miejsce, układamy przewody w środku.

Fotka poglądowa.



Poduszka jest mocowana analogicznie jak w przypadku oryginalnej kierownicy, to znaczy dwoma śrubami z tyłu kierownicy, z ta różnicą że tu nie ma żadnych zaślepek. Znowu idzie w ruch Torx 25.

Znowu fotka poglądowa.




Kierownica założona, podłączamy akumulator, odpalamy auto i jedziemy sprawdzić czy zamontowaliśmy kierownicę prosto, jeśli nie, to ściągamy poduchę i przestawiamy na wielowypuście, tak do skutku. Przy demontażu, można sobie zrobić pionowa kreskę na trzpieniu kolumny kierowniczej, która będzie nam pokazywała pozycje na wprost.



To było by na tyle, możemy się teraz cieszyć z nowej/fajniejszej kierownicy :rotfl:

davidlive - Pią Lut 03, 2012 20:42

Dzięki za mega fajny opis montażu , na prawdę się przyda :twisted: :twisted: :twisted:
Balas87 - Czw Lut 16, 2012 08:46

jak tam nowe fotele ?? ?
slax - Czw Lut 16, 2012 11:59

Balas87, Fotele musza poczekać na cieplejsze dni, czyli do wiosny. Puki co mecze sie z obudowami tweeterów w trójkątnych zaślepkach mocowania lusterek :mrgreen:
Raptile - Czw Lut 23, 2012 18:53

234 up
slax - Czw Lut 23, 2012 19:33

Oki doki, troszkę się ostatnio nudzę i dlatego się parę rzeczy przy eR urodziło :mrgreen:

1. Tweetery w trójkątach lusterek.

Na początek w ruch poszła żywica poliestrowa i rajstopy (wcale nie stare) :mrgreen: następnie włókno szklane i szpachlówka.





Pierwszy plan zakładał, żeby całość wykończyć szpachlówka najdokładniej jak się da i pomalować na czarny mat. Ale przypomniało mi się, ze zostało mi trochę beżowej ekoskóry i tak obudowy tweeterów zostały "obciągnięte" w ten sposób.











a tak to wygląda na samochodzie:





Wyraźnie widać, że kolorek się niestety odrobinę różni, ale na wiosnę zamierzam odświeżyć boczki drzwi farbą do skóry, także cała ta rewia kolorów się wyrówna.

PS. Czy to normalne w R600, że boczki są w dwóch kolorach. Chodzi mi o to ze sam boczek jest jaśniejszy nic rączka drzwi i deska rozdzielczą? Mam wrażenie ze to na słońcu wyblakło tak, a dodam ze wszystkie r600 z jasnym wnętrzem które oglądałem tak wyglądały :/


2. Lampka w podsufitce nad tylna kanapą :mrgreen:

Kiedyś całkiem przypadkiem wszedłem w posiadania oryginalnej lampki do eR600. Teraz przyszedł na nią czas.





3. Czujniki parkowania - tez się w końcu doczekały :rotfl:

Tutaj dużo fotek nie mam, z tyłu wiadomo jak to wygląda. Centralkę zamontowałem w bagażniku, natomiast wyświetlacz z pipczykiem na lusterku wstecznym, a wygląda to tak:




Pozdrawiam :rotfl:

Mayson - Pon Mar 12, 2012 00:01

slax napisał/a:
Czy to normalne w R600, że boczki są w dwóch kolorach. Chodzi mi o to ze sam boczek jest jaśniejszy nic rączka drzwi i deska rozdzielczą? Mam wrażenie ze to na słońcu wyblakło tak, a dodam ze wszystkie r600 z jasnym wnętrzem które oglądałem tak wyglądały

To normalne.

Fajna ta 600-ta :)

Mam pytanie - robiłeś gwizdki w trójkątach od lusterek aby fajnie wyglądało czy jakiś inny cel? Pytam, bo przecież pod szybą są oryginalne miejsca na 2 gwizdki fabryczne.

Fotele od Accorda VI gen. pasują do V gen.?? Nawet nie wiedziałem...

slax - Wto Mar 13, 2012 09:46

Mayson napisał/a:
Fajna ta 600-ta
Dzięki ale od twojej byłej dzielą ja tata swietlne :mrgreen:

Mayson napisał/a:
robiłeś gwizdki w trójkątach od lusterek aby fajnie wyglądało czy jakiś inny cel? Pytam, bo przecież pod szybą są oryginalne miejsca na 2 gwizdki fabryczne.
wiesz co w sumie to powstało to trochę z nudów, zostało mi trochę maty szklanej i żywicy i tak sie jakos wymodziło, muszę jeszcze tylko wyrównać kolor boczków i tych trójkątów z deską rozdzielczą.

Mayson napisał/a:
Fotele od Accorda VI gen. pasują do V gen.?? Nawet nie wiedziałem...
Jeszcze tego nie sprawdzałem, ale koledzy z forum accorda zapodali mi wcześniej fotki mocować i wygląda na to ze trzeba będzie przerobić po jednym mocowaniu do podłogi bo u nas jest pod skosem a u nich jest równolegle do podłogi, ale rozstaw szyn jest taki sam wiec trzeba trzeba będzie tylko przełożyć mocowanie. Za jakiś czas jak bedzie juz cieplutko to postaram sie ogarnąć temat, i pokaze co i jak.

pozdrawiam

Balas87 - Wto Mar 20, 2012 09:57

czekamy na te fotele :)))
slax - Pon Mar 26, 2012 00:29

Balas87 napisał/a:
czekamy na te fotele ))
spokojnie, z fotelami muszę się trochę wstrzymać...

Ale jako że mam komplet dodatkowych klamek wewnętrznych, które m zostały ze starych boczków wymyśliłem sobie że je podświetlę :mrgreen:

Puki co wyrzeźbiłem jedną, tak to wygląda







I jak, pasowało by to do roverka? Czy wiocha?

Matbia - Pon Mar 26, 2012 10:15

Mi to się podoba!! Ale pewnie co niektórzy powiedzą że nienawidzą takiej światełkologi... z tego co widzę jest to dobrze zrobione! Świetny pomysł wykonania! Co tam wsadziłeś jakiś plastyk? Moim zdaniem żeby to ładnie grało to musi to świecić minimalnie, nie zajasno, tak aby faktycznie zaznaczało jedynie położenie klamki a nie przy okazji oświetlało pół boczka...
slax - Pon Mar 26, 2012 20:57

Dobra wymodziłem i zamontowałem dwie klamki z przodu. Źródło światła jest trochę inaczej umiejscowione iż pokazałem wcześniej, myślę że tak jest lepiej. Docelowo będzie to świecić dużo słabiej, muszę tylko zakupić inne rezystory, bo teraz jest zdecydowanie za jasno.

To tak po krótce, na pierwszych dwóch fotkach widać co i jak jest zamontowane. W klamce wyciąłem podłużny otwór, i wpasowałem w niego kawałem pleksi. pleksi jest zmatowiona, co by się swatało ładnie rozchodziło, od tyłu podświetlona jest jedna pomarańczową diodą LED.





I tu efekt, tylko jak wspomniałem za jasno puki co.





I jak? :mrgreen:

PS. Sorki za jakość zdjęć

pelson91 - Pon Mar 26, 2012 20:58

slax napisał/a:
I jak? :mrgreen:
rewelacja :) pieknie to sie prezentuje, czekam na fotki z wnetrza auta ;)
Markzo - Sro Mar 28, 2012 01:41

świetna robota! a zegary po prostu gniotą na maxa, duże brawa za włożoną pracę, efekt mega!
camaro17 - Sro Mar 28, 2012 10:56

slax, również muszę się przyłączyć do GRATULACJI i podziwu na temat ZEGARÓW, bardzo ładnie Ci to wyszło !! Jeżeli natomiast chodzi o podświetlenie klameczek od środka SUPER delikatnie, ciepłe światło idealnie nadaje się do tego, teraz w twoim wnętrzu panuje bardzo ciekawa i nastrojowa atmosfera :)
slax - Sro Mar 28, 2012 13:14

Dzięki panowie, aż się zawstydziłem
leszczu - Sro Mar 28, 2012 19:03

Bardzo elegancko to wygląda. :grin:
andrew0503 - Sro Mar 28, 2012 19:41

Przezwyciężając zazdrość(wstydzę się), to gratuluję wykonania. Super wyglądają te zegary i podświetlenie klamki :ok:
Balas87 - Nie Maj 27, 2012 11:35

up fotele
slax - Nie Maj 27, 2012 13:32

Balas87, kompletny brak czasu niestety...
adamek.o2 - Pią Cze 08, 2012 14:37

slax wielkie ogromne gratulacje za te dwa detale , które po prostu przekoks hardkorowo wzbogacają estetykę autka ! Na klameczki podświetlane już się napaliłem i chyba będą takowe u mnie w 400 :))

Wcześniej jednak zależy mi na "Wyszlifowaniu" zegarów aby upodobnić ich podświetlenie do Twojego :)
Mała prośba z mojej strony, niech ktoś kto już to robił wytłumaczy mi jak mam zdjąć tarczki zegarów, gdyż ostatnią próbę ich zdjęcia (do skrobania) zakończyłem dlatego, że nie miałem pojęcia czy muszę jakoś ściągnąć wskazówki prędko i obrotomierza aby odpiąć tarczki zegarów (myślę ,że to by mogło "rozstroić" potem wskaźnik ;/ ) czy jakoś inaczej da się zdjąć te tarczki ?? :roll:

slax - Pią Cze 08, 2012 20:20

adamek.o2, Niestety żeby to zrobić jak należy trzeba zdjąć wskazówki... potem niestety kalibracja.

Na Twoim miejscu zainwestował bym w Zegary Od R45 po liftingu, miałem takie u siebie w R400 i wyglądało także super, zegary pasują na 99% plug and play, trzeba dołożyć jeden 10 centymetrowy kabel dosłownie, zobacz u mnie w garażu jak to wyglądało http://forum.roverki.eu/g...hicle&CID=12816

maniu48 - Pon Mar 10, 2014 18:38

up
slax - Pon Mar 10, 2014 18:41

Witam.

Długo się nic nie działo w temacie, i raczej już nic się nie wydarzy gdyż roverek został sprzedany :neutral: Jego miejsce zajęło już inne autko, ale został mi przecież jeszcze eR 200 coupe, który wymaga co prawda trochę pracy, Jego nie sprzedam na pewno, a jak tylko znajdę trochę czasu zaprezentuje też na forum.

pozdrawiam

toksyn - Pon Mar 10, 2014 20:27

slax napisał/a:
Witam.

Długo się nic nie działo w temacie, i raczej już nic się nie wydarzy gdyż roverek został sprzedany :neutral: Jego miejsce zajęło już inne autko, ale został mi przecież jeszcze eR 200 coupe, który wymaga co prawda trochę pracy, Jego nie sprzedam na pewno, a jak tylko znajdę trochę czasu zaprezentuje też na forum.

pozdrawiam


wpadnijcie na spota, niedługo coś tam będzie ;)

pelson91 - Pon Mar 10, 2014 20:31

R600 w klubowe łapki poszło? czy gdzieś w Polskę?
tomii620si - Pon Mar 10, 2014 22:34

Ech.. No szkoda, że sprzedałeś bo dbałeś..

Twoje liczniki do dzisiaj mnie męczą i muszę zrobić takie u siebie.. :)

Jak zrobiłeś podświetlenie nawiewów bo na fotce teraz przyczaiłem, że pokrętło też masz.... miałeś podświetlane od nawiewów ^^

slax - Wto Mar 11, 2014 09:17

pelson91 napisał/a:
R600 w klubowe łapki poszło? czy gdzieś w Polskę?
raczej w Polskę, wątpię żeby nabywca chciał uczestniczyć w życiu forum/klubu.

cwaniak napisał/a:
wpadnijcie na spota, niedługo coś tam będzie
wpadniemy na pewno

tomii620si napisał/a:
j ak zrobiłeś podświetlenie nawiewów bo na fotce teraz przyczaiłem, że pokrętło też masz.... miałeś podświetlane od nawiewów ^^
tak samo jak liczniki białe i pomarańczowe ledy, w sumie prosta operacja.
Londik - Czw Kwi 21, 2016 09:03