Zobacz temat - [R75]Proszę o opinię - bass w aucie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75]Proszę o opinię - bass w aucie

domel101 - Nie Paź 30, 2011 16:51
Temat postu: [R75]Proszę o opinię - bass w aucie
Witam. Chciałbym poznać opinię użytkowników skrzyni basowej w naszych roverkach, chodzi mi o jakość głosu, basu. Wczoraj włożyłem do swojego bagażnika taką samoróbke(do siebie do domu) podłączoną pod auto(sprzęt) mego brata i byłem zawiedziony jakością głosu w kabinie gdzie w jego r200 to grało jak złoto. Czy jak kupię bardzo porządną skrzynie to będzie lepiej? Proszę o opinię i porady. Pozdrawiam.
Piotrass - Nie Paź 30, 2011 17:27

Miałem w bagażniku tubę Magnata 1200W, grało sympatycznie :)
Rowan - Nie Paź 30, 2011 17:31

Mam skrzynie Rockforda 150W RMS w szczelinówce i jest aż nadto. Lusterka się trzęsą przy wiekszej głośności.
dafit - Pon Paź 31, 2011 13:47

ja miałem skrzynkę od zestawu domowego 5.1 creative i też grało sympatycznie, w r75 pewnie ze względu na jego budowę i bardziej "zabudowany" bagażnik nie zagra to to jak w r200 , pewnie też kwestia jak ustawiłeś ten sub...
21matys - Pon Paź 31, 2011 13:53

ja podczas jazdy otwieram "okienko" na narty w tylnej kanapie bo wtedy znacznie lepiej łupie :) fakt faktem bagaznik jest dobrze orginalnie wygłuszony co powoduje słabszą słyszalnosc basu w kabinie..
longer86 - Pon Paź 31, 2011 15:27

dobry sub w zamkniętym bagażniku zrobi swoje... traktując bagażnik jak skrzynię :D już w 3 aucie wożę skrzynię blaupunkt'a ze wzmacniaczem GTA mk2 były to i chyba nadal są to najtańsze zestawy np na allegro. w zupełności wystarcza do narobienia hałasu
kris-tofer - Sro Lis 02, 2011 23:15

21matys napisał/a:
fakt faktem bagaznik jest dobrze orginalnie wygłuszony co powoduje słabszą słyszalnosc basu w kabinie..
no oparcie kanapy jak w każdym samochodzie. Sedan ma to do siebie, że jego konstrukcja nie da takiego efektu dźwiękowego jak w checzbeku, dlatego w R200 gra lepiej, ale domel101, podłączyłeś suba u siebie przez wzmacniacz? czy pod radio?
Rowan - Czw Lis 03, 2011 21:13

Ale w 75 jest jednak szczelny bagażnik. Oparcie w nim jednak mocno tłumi dźwięk z bagażnika... Ciekawostką jest to, że w górnej partii auta bass jest słabszy, a schylając sie do dołu kierownicy np. Dużo mocniej go słychac...
kris-tofer - Czw Lis 03, 2011 21:23

aż takich odsłuchów nie robiłem :) ale faktem, że oparcie kanapy jest dosyć masywne, ale sam bagażnik - konstrukcja, to boczki i blacha, gruby dywan no i z góry półka...
U mnie też samoróba subwofer i gra bardzo dobrze, ale ja mam duży na dwa głośniki.

pelson91 - Czw Lis 03, 2011 21:58

kris-tofer napisał/a:
U mnie też samoróba subwofer i gra bardzo dobrze, ale ja mam duży na dwa głośniki.
tylko do niedzieli ;P
kris-tofer - Czw Lis 03, 2011 22:00

ma się rozumieć :)