Zobacz temat - [Rover 214] Lampka bagaznika i lampka podsufitki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214] Lampka bagaznika i lampka podsufitki

siejson - Wto Lis 01, 2011 19:57
Temat postu: [Rover 214] Lampka bagaznika i lampka podsufitki
Witam wszystkich forumowiczow,wpadlem na pewien pomysl tylko za bardzo nie wiem jak go zrealizowac.
Otoz wiem ze lampka w bagazniku wlacza sie wraz z podniesiem tylnej polki,a chcialbym zeby wlaczala sie tylko po otwarciu klapy bagaznika gdyz polke mam zepsuta.
Nastepnym pytaniem jest jak polaczyc lampke bagaznika z lampka w kabinie zeby np. przy otwarciu tylnej klapy zalaczala sie takze lampka podsufitki,
czyli podsumowywujac jak przerobic lampke w bagazniku zeby zapalala sie zaraz po otwarciu klapy bagazniika i jak ja polaczyc z lampka podsufitki zeby ta zapalala sie takze wtedy gdy otworze klape bagaznika???

ADI-mistrzu - Wto Lis 01, 2011 20:09

Lampka w bagażniku otwiera się z klapą, włącznik jest z zamku.
Można połączyć zamek bagażnika z którąś krańcówką w drzwiach, wtedy otwierając bagażnik samochód będzie myślał że drzwi także się otworzyły.

Pozdrawiam

leszczu - Wto Lis 01, 2011 20:23

siejson napisał/a:
czyli podsumowywujac jak przerobic lampke w bagazniku zeby zapalala sie zaraz po otwarciu klapy bagazniika

Przecież tak jest w oryginale zrobione. :wink:

siejson - Wto Lis 01, 2011 21:29

Adi a moglbys jeszcze mi ppowiedziec czy tych kabli w zamku tylnej klapy jest wiecej niz dwa?a jak tak to jakie musza byc kolory tych dwoch zeby podpiac sie pod krancowke? do tej krancowki wystarczy ze podepne sie tylko pod minus i plus??
ADI-mistrzu - Wto Lis 01, 2011 21:37

Z tego co kojarzę to krańcówki w drzwiach reagują na masę, wtedy przez diodę trzeba by było się podpiąć pod przewód zasilający krańcówki w klapie bagażnika.

Ale najpierw trzeba sprawdzić na co reaguje krańcówka w drzwiach, czy na pojawienie się napięcia czy masy.

siejson - Wto Lis 01, 2011 22:55

a bylbys uprzejmy powiedziec jeszcze jak to sprawdzic??,jestem obecnie za granica i mam taie diody By550 czy one wystarcza nooo i czy to bez roznicy jak je polutuje na kablach???czy wazny jest ulozenie diody we wlasciwym kierunku,tzn chodzi mi o to czy paskiem namalowanym na diodzie w kierunku klapy czy to bez roznicy? sorry za byc moze glupie pytanie ale zielony jestem w tych sprawach najlepeiej jakbys mi wytlumaczyl krok po kroku co zrobic bylbym bardzo wdzieczny:)
ADI-mistrzu - Wto Lis 01, 2011 23:01

Jak jutro będę miał trochę czasu to sprawdzę Ci te krańcówki i napiszę co trzeba zrobić.
siejson - Sro Lis 02, 2011 15:32

okej w takim razie jutro czekam na instrukcje montazu;) pozdrawiam i dziekuje z gory;)

[ Dodano: Sro Lis 02, 2011 15:32 ]
Adi wiec sprawdzalem dzisiaj te krancowki i lampka reaguje na mase , takze teraz moglbys mi opisac jak zrobic z tymi diodami, i do jakich kabli mam sie podpiac (chodzi o kolory) w zamku bagaznika,
teraz moje pytanie koledzy ktore kable odpowiadaja za lampke w bagazniku , b kiedys ja odlaczylem i wisza mi luzne kable ale jak je podlaczam to lampka nie swieci , zarowke sprawdzalem i jest okej takze gdzie szukac przyczyny?

ADI-mistrzu - Sro Lis 02, 2011 16:11

Przewód z krańcówki który reaguje na masę podłączasz dodatkowym przewodem do dowolnej diody i z diody drugim przewodem (drugi przewód wlutowany w diodę od strony paska) podłączasz do czujnika otwarcia klapy bagażnika przy zamku.
Tam jest chyba tylko jeden przewód ale głowy nie daję.

siejson - Sro Lis 02, 2011 16:58

okej bede dzialal;) a nie orientujesz sie co moze byc z ta moja lampka w bagazniku?i chybaa tez zauwazylem ze nie swieci mi sie kontrolka od otwarcia tylnej klapy ale moze to zarowka

czyli ogolnie mam sie podpiac pod przewod ktory jest wpiety do krancowki??bo mam tylko jeden kabel tam

ADI-mistrzu - Sro Lis 02, 2011 18:41

Kiedyś miałem zdjęcie tego zamka ale teraz go już nie widzę...
Jak ściągniesz tą plastikową obudowę (pociągnij ją mocno, normalnie się zsuwa) to zobaczysz na górze zamka takie kółeczko i po lewej stronie powinna być wygięta blaszka.
Gdy zamek jest otwarty to kółeczko dotyka blaszki i zamyka obwód, gdy jest zamknięty to kółko się cofa i obwód jest otwarty.

Wydaje mi się że masz problem z tą blaszką, jak możesz to zrób zdjęcie zamka bez tego plastiku.

leszczu - Sro Lis 02, 2011 21:51

ADI-mistrzu napisał/a:
Kiedyś miałem zdjęcie tego zamka ale teraz go już nie widzę...