Zobacz temat - [All] Renowacja skóry
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [All] Renowacja skóry

FatMatic - Pon Lis 07, 2011 00:43
Temat postu: [All] Renowacja skóry
Witam !!

Mam fotele od v-teca i w paru miejscach mają przetarcia, pęknięcia w części skórzanej, Widziałem na YouTube film jak goście właśnie radzili sobie z takim problemem za pomocą specyfików dostępnych na allegro

Film jak i specyfiki są tego samego gościa, jak dla mnie efekt rewelacyjny ale mam pytanko czy ktoś już miał styczność z czymś takim ??
Zestaw z allegro to buteleczki 150 ml co /podobno/ wystarcza na 2 fotele lub kanapę.

gacek - Pon Lis 07, 2011 10:17

FatMatic, widziałem firmę która przyjeżdża do ciebie i robi takie coś na miejscu ale chcieli chyba za 2 przednie fotele z 400zł ;/
PS jakbys robil to czekam, ze porobisz fotki jak ci wyszlo przed i po oraz jaki koszt calkowity byl, poniewaz swoja skore rowniez bym odswiezyl.
pozdrawiam

FatMatic - Pon Lis 07, 2011 17:59

jednak skusze się na ten produkt i porobie zdjęcia przed i po :)

P.S jak mi sie uda i bedzie super efekt to sam założę firemkę konkurencyjną za 350 PLN :)

Harry - Pon Lis 07, 2011 23:22

jeżeli nie masz popękanych,a tylko są odbarwione to możesz pomalować tylko lakierem wodnym- tylko też trzeba umieć :wink:
FatMatic - Wto Lis 08, 2011 07:38

właśnie że jest popękana... i pasuje mi ją lekko szlifnąć tą gompeczką :) na weekendzie się zabiorę w ciepełku do tego :)
kruszan - Wto Lis 08, 2011 07:39

czekam niecierpliwie na efekty :)

proszę o fotorelację jak przed i po, krop po kroku bo to najważniejsze aby ocenić, zabieram sie za renowacje i zabieram, ale jak Ci wyjdzie elegancko to wchodzę w to :)

Harry - Wto Lis 08, 2011 12:14

jeszcze tak robią, że można mydłem bez detergentów porobić te popękania, w te szczeliny i później na to lakier wodny
mORGAN - Wto Lis 08, 2011 16:10

A jakie specyfiki dokładnie chcesz kupić?
FatMatic - Czw Lis 10, 2011 15:35

kruszan, po długim weekendzie sie za to zabiore.

Harry, też słyszałem ale szału po tym nie ma, bo to namaczasz skóre która się naciąga a lakier ją łaczy i skurcza (tak to wyglada na chłopski rozum)

mORGAN, myślałem nad COLOURLOCK co jest na allegro i na YT ale 60 zł za 150 ml jak na moje fotele to za duzo i myślałem nad Urad N2 za 40 zł i tutaj mnie wiem czy zaufać filmikowi czy zaryzykować z czymś nowym. Różnią się ilością specyfików w zestawie.

Tutaj daje Wam pole do popisu :) jaki chcecie abym wypróbował ??

mORGAN - Nie Lis 13, 2011 15:48

Możesz wrzucić zdjęcia uszkodzonych miejsc?
wild_weasel - Nie Lis 13, 2011 21:56

FatMatic, ja się szykuję do zamówienia produktów firmy Gliptone.
Koledzy z forum Jaguara polecali tu i tu. Niestety, mimo że mam w Poznaniu dystrybutora, to znacznie taniej wychodzi ebay... Jeśli masz dostęp do tych środków, to myślę, że warto spróbować :)

FatMatic - Pon Lis 14, 2011 23:56

wild_weasel, fajnie to wygląda ale ja nie mam dużo tego przetarcia zresztą na prośbę mORGAN'a, jutro podrzucę fotke po 15, wracając, ja mam skórka + welur więc wystarczy tylko boczek siedziska przepucować bo na tych zdjęciach co dałeś to jak już odnawiać to całość a u mnie nie ma takiej potrzeby :) popękaną skórkę mam na powierzchni 30x40 mm więc nie opłaca mi się zabawa w drogie specyfiki :) ale bardzo Ci dziękuje za zainteresowanie i podesłane artykuły
gacek - Sro Lis 16, 2011 12:50

wild_weasel napisał/a:
FatMatic, ja się szykuję do zamówienia produktów firmy Gliptone.
Koledzy z forum Jaguara polecali tu i tu

Jaki zestaw chcesz kupić, oraz ile on wyniesie?
PS liczę na wstawienie fotek przed i po:)

FatMatic - Czw Wrz 11, 2014 14:16

Minęły prawie 2 lata :) i znalazłem czas na kontynuację renowacji foteli :P :)
Już się chwalę rezultatem:


Przed nałożeniem szpachli:




po nałożeniu szpachli:



po 1 warstwie farby:



po 2 warstwie farby:



po 3 warstwie farby:



po nałożeniu 3 warstw lakieru jako efekt końcowy:


Mogę jeszcze natrzeć kremem NIVEA dla większego połysku ale fotele nie są pierwszej młodości więc zostawiam to tak jak jest :D
Jutro kolej na fotel kierowcy, teraz wiem na co zwrócić uwagę i ile szpachli nałożyć.
Jak na HOME-MADE to efekt jest satysfakcjonujący :)

Harry - Czw Wrz 11, 2014 17:58

jaką szpachle użyłeś do tego ?
FatMatic - Czw Wrz 11, 2014 19:08

Firmy RENOSKÓR

Na allegrogo pełno tego jest i lakiery i farbki też można kupić u jednej osoby. Jako odtłuszczacz używałem Acetonu i bezyny ekstrakcyjnej ale aceton za bardzo wysusza więc zostałem przy benzynie

tronsek - Czw Wrz 11, 2014 19:17

FatMatic napisał/a:
teraz wiem na co zwrócić uwagę i ile szpachli nałożyć.
To może opisz troszkę dokładniej co i jak :błagam: bo sam się też powoi przymierzam do odnowienia skóry.
FatMatic - Czw Wrz 11, 2014 20:16

Powiem tak... oglądałem mnustwo filmików i czytałem mase instrukcji ale każda skóra, pęknięcie czy wytarcie jest inne.
- Na początek oczywiście oczyszczenie powierzchni z zabrudzeń czyli woda + mydło.
- Miejsce mojej operacji przetarłem papierem ściernym od 300 do 600 (tak wszyscy podają ja otarłem się 500 i miałem już dość, żeby trochę ją zmatowić postawiłem na 400) Najwięcej schodzi z wyrównaniem powierzchni popękanej, wszystkie wystające fragmenty skóry starłem na równo i odtłuściłem benzynką.
- Nakładanie szpachli? doświadczalnie... w zależności od gęstości szpachli i głębokości ubytków, ja wolałem 2 razy nakładać a cieniej niż raz z wiadra i dłużej czekać aż wyschnie (między warstwami oczywiście lekki mat papierem ściernym 350) nie da się nałożyć szpachli tak aby ta nie znalazła się na "dobrej / gładkiej" powierzchni skóry więc TU UWAGA !! zminimalizować szpachle poza załamaniami do minimum bo ciężko się ściera (ruszył ją tylko papier 350)
- Co do farby i lakieru to tu nakładałem je gąbką do naczyń (fotele mam welur + skóra i jej powierzchnia jest różna dlatego gąbkę przeciąłem na 3 części. 2-ch użyłem do lakieru bo farba przestaje brudzić dopiero przy 3-ciej warstwie lakieru.

Warstwy:
szpachla - 1-2
farba - 3-4
lakier - 3-4

Między warstwami farby i lakieru powinno być ok 1-2 h przerwy ( "powinno" u mnie max 30 minut przy suszarce i efekt taki sam) Różne dane - różny sposób, w praniu sami zobaczycie.

P.S
Ze względu na dużą wilgotność bo od 3 dni ciągle pada, pomagałem sobie suszarką do włosów ale opalarka ustawiona na minim temperaturę też da rade :)

A tu efekty fotela kierowcy :) tylko na boczku (zdjęciu 1) była użyta szpachla, na pozostałych wyłącznie farba i lakier.

PRZED

PO


PRZED

PO


PRZED

PO


PRZED

PO

BigBoyPL - Pią Wrz 12, 2014 21:00

Ciekaw jestem jak z wytrzymałością tego środka, czy pod wpływem tarcia oraz różnych temperatur nie zacznie się kruszyć itp.
Jeśli rozpęknie się w tym samym miejscu tylko głębiej to będzie widać białe ?

FatMatic - Pią Wrz 12, 2014 22:22

Powiem tak. Po wyschnieciu i zamontowaniu foteli w aucie, "pougniatalm" pod roznymi katami skore i nzachowuje sie jak jedna calosc. Jak sie zepsuje to przy takich groszowych kosztach mozna co 2 miesiace regenerowac. Ale teraz bede zwracal uwage na powloke lakieru. Bo na tym ostatnim fotelu polozylem nie 4 a 5 warstw lakieru i co najdziwniejsze nie widac przejscia faby miedzy rodzimyym kolorem juz po 2 warstwie lakieru wiec nie ma co sie przejmowac i mozna regenerowac tylko kawalek skory.
borsuk88 - Sro Wrz 17, 2014 17:57

czytając twój post wziąłem i zamówiłem na próbę zestaw do renowacji kierownicy - szpachla , farba, lakier wykończeniowy - no i jestem po nałożeniu 2 warstw farby - jeszcze ze 2 mnie czekają , jutro będe nakładał lakier bezbarwny - tak z 5-6 warstw! efekt- szału nie ma ale to chyba ze względu na brak zdolności malarskich! ha! no i kolor troszkę inny wziąłem niż był ! a to fotki z początku roboty efekt końcowy wstawię w weekend!
FatMatic - Nie Wrz 21, 2014 21:19

no czekam na efekt :) Od czegoś trzeba zacząć :) a co do warstw to jak jak mówiłem doświadczalnie :) jeśli nie masz pęknięć to szpachla jest zbędna.
tronsek - Pon Wrz 22, 2014 19:29

Dzisiaj ja zacząłem renowację skórzanych foteli od swojej Coupe'ty. Na początek wziąłem fotel pasażera, który był w lepszym stanie niż fotel kierowcy. Renowacja zostanie przeprowadzona dzięki środkom firmy Lederzentrum.
Tak wyglądał przed rozpoczęciem prac:








A tak wygląda fotel po dokładnym czyszczeniu oraz po aplikacji rozpuszczalnika GLD:



Jutro pierwsze szlifowanie, a następnie nakładanie płynnej skóry w miejscach mocno uszkodzonych i farby.
Jak na razie wszystko idzie pomyślnie.

Lysack - Wto Wrz 23, 2014 09:37

Tronsek -> oprócz efektów będę wdzięczny także za info o wydajności tych środków.

Mam w sumie 4 fotele do objechania, choć w moim przypadku to głównie 4 boczki i 2 środki oparcia. Reszta jest w miarę, więc jak zabraknie środków to nie będzie się to rzucać w oczy. Wystarczy mi na te 6 głównych elementów?

tronsek - Wto Wrz 23, 2014 22:19

A oto efekt końcowy. Zostało jedynie jeszcze raz zaaplikować utrwalacz i ogarnąć dziurkę w zagłówku. Czekam właśnie na przesyłkę z płynną skórą.











Teraz kolej na fotel kierowcy, którego boczek oparcia jest w fatalnym stanie - w dwóch miejscach skóra jest przetarta na wylot. W tym celu zamówiłem spoiwo do włókien skóry i płynna skórę.





Lysack napisał/a:
info o wydajności tych środków
W sumie jeszcze nie skończyłem, ale mogę już coś powiedzieć o wydajności tego zestawu.
Zestaw składa się z:
- soft clean - 200ml
- rozpuszczalnik GLD - 150ml
- benzyna do skóry - 150ml
- farba do skóry - 150ml
- utrwalacz - 150ml (służy również do okresowej pielęgnacji)
Zestaw jest moim zdaniem bardzo wydajny. Środkiem czyszczącym wyczyściłem kpl. tapicerki, czyli fotele przednie i tylną kanapę i zostało go jeszcze na co najmniej 3-4 razy. Tak samo z utrwalaczem. Użyłem go na fotel pasażera i tylna kanapę i też jeszcze sporo mam go w pojemniku.
Farby i rozpuszczalnika tez powinno mi sporo zostać. Jedynie benzyna do skóry, którą używa się do odtłuszczania przed malowaniem dość dużo schodzi.

Tak wygląda ten zestaw:

Do tego dokupiłem jeszcze szczoteczkę do skóry i pad szlifujący, który śmiało można zastąpić papierem ściernym 240-320.
Śmiało mogę polecić ten zestaw.

Lysack napisał/a:
Wystarczy mi na te 6 głównych elementów?
Spokojnie. Jeszcze pewnie trochę Ci zostanie. Tym bardziej, że farbuję się tylko miejsca tego wymagające. ZTCW to przy jasnych tapicerkach troszkę więcej środka czyszczącego i farby schodzi.
Lysack - Wto Wrz 23, 2014 22:51

Ładnie to wygląda :)

U mnie jest czerwona skóra, więc może być trochę trudniej, ale za to fotele w nieco lepszym stanie, więc z drugiej strony mniej do regeneracji.

Już mam naszykowany fragment skóry do wysyłki, żeby dobrali mi kolor - no cóż, to chyba jutro wysyłam :) Mam jedną małą dziurkę w niezbyt widocznym miejscu, ale jednak. Dlatego do kompletu dokupię płynną skórę.

Coś jeszcze warto dobrać? Szczotka ma twarde włosie? Obecnie czyściłem skórę mazakiem do butów skórzanych. (taki jak szczotka do naczyń, tylko z miękkim włosiem, coś pomiędzy pędzelkiem do malowania, a szczoteczką do zębów). Pad też się przyda, bo chyba wolę nie ryzykować złego dobrania grubości ziarna.

Długo zajęła Ci taka operacja? Bo fotele są u rodziców na strychu, a wolałbym wyrobić się przez weekend, bo nie wiem kiedy znowu u nich będę :)

FatMatic - Sro Wrz 24, 2014 15:53

Lysack napisał/a:

Długo zajęła Ci taka operacja? Bo fotele są u rodziców na strychu, a wolałbym wyrobić się przez weekend, bo nie wiem kiedy znowu u nich będę :)


Ja pomagałem sobie suszarką do włosów (opalarka też może być) Oczywiście na na mokrą, świeżo nałożoną warstwę :D

tronsek - Sro Wrz 24, 2014 18:49

Przez weekend spokojnie powinieneś ogarnąć wszystkie 4 fotele. Musisz liczyć jakieś 2-2,5h na fotel. Ta farba dość szybko schnie, jednak warto pomagać sobie suszarką do włosów.
Balas87 - Czw Wrz 25, 2014 11:06

Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska :( ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
tronsek - Czw Wrz 25, 2014 21:17

Dziś dotarła do mnie płynna skóra i fotel kierowcy został zrobiony. Poniżej porównanie najgorszego elementu, z zastosowaniem płynnej skóry.
Płynną skórę kupiłem z firmy Furniture Clinic.
PRZED:

PO:

Podsumowując, z efektu zastosowanych środków oraz ich wydajności jestem zadowolony. Korci mnie, aby poprawić fotel pasażera, ale to się zobaczy.

Balas87 napisał/a:
Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
Na moich powyższych fotkach masz efekt po zastosowaniu płynnej skóry. Szpachli nie używałem, więc nie wiem jakie po niej są efekty.
haszczyc - Czw Wrz 25, 2014 21:38

tronsek, super efekt powiedź mi te preparaty do odnowy skóry kupowałeś na allegro?
tronsek - Czw Wrz 25, 2014 21:59

haszczyc napisał/a:
super efekt
Dzięki.
haszczyc napisał/a:
te preparaty do odnowy skóry kupowałeś na allegro?
Nie. Zestaw ze zdjęcia powyżej kupowałem bezpośrednio u przedstawiciela firmy, który jest jakieś 25km ode mnie: http://lederzentrum.pl/
Natomiast płynną skórę kupowałem tutaj: http://klinikaskory.pl/produkt/plynna-skora-15ml/
http://klinikaskory.pl/pr...r-binder-50-ml/

FatMatic - Pią Wrz 26, 2014 19:10

tronsek napisał/a:


Balas87 napisał/a:
Witajcie temat skór interesuje mnie od dawna jednak nie wiem dokładnie jak można usunąć zadarcie od zamka na środku siedziska ((. Widać na skórze delikatne dziurki i głęboką rysę pomiędzy nimi... Należało by na to dać szpachlę czy płynną skórę???
Na moich powyższych fotkach masz efekt po zastosowaniu płynnej skóry. Szpachli nie używałem, więc nie wiem jakie po niej są efekty.


Na 1 stronie masz moje fotele z użyciem szpachli :) zobacz jak u mnie była popękana skóra :D więc Twoje zarysowanie nie będzie sprawiało kłopotu :)

Balas87 - Pią Wrz 26, 2014 20:55

Swietne efekty Tronsek ile cię ten zestaw kosztował ?
tronsek - Pią Wrz 26, 2014 22:11

Balas87 napisał/a:
ile cię ten zestaw kosztował ?
Wszystko razem z narzędziami jakieś 350zł :| Są bardzo wydajne i jeszcze sporo mi ich zostało.
borsuk88 - Pon Lis 10, 2014 17:17

ja co prawda za fotele się nie brałem , ale wrzucę jak mi kierownica wyszła! całkiem dobry pomysł z tym malowaniem , bo w końcu nie mam obdartej i oszpeconej kierownicy!dzięki FatMatic za artykuł - żeby nie on pewnie dalej bym miał starą kiere!
macher - Czw Mar 26, 2015 22:12

O wow! Co za efekt Przyznam, że do tego wątku wszedłem przypadkiem, ale tak kierownica niesamowicie mnie zainspirowała. Też muszę taką mieć :mrgreen: No to mam nowy cel, dzięki ;)
arleta90 - Pią Sty 15, 2016 10:23

No przyznam, że efekt zarówno fotela jak i kierownicy super. Moje fotele też są w nienajlepszym stanie ( szczególnie kierowcy) i chciałabym się za to zabrać. Później porobię zdjęcia i wrzucę, może mi doradzicie jaką metodą i jak to zrobić.
AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 17:07

arleta90 napisał/a:
Moje fotele też są w nienajlepszym stanie ( szczególnie kierowcy) i chciałabym się za to zabrać. Później porobię zdjęcia i wrzucę, może mi doradzicie jaką metodą i jak to zrobić.


Zapewne masz boczki zniszczone. Nic z tym nie zrobisz, jedynie wizyta u tapicera. Są one z tworzywa sztucznego a nie prawdziwej skory.

arleta90 - Pią Sty 15, 2016 17:33

Tak, mam poprzecierane boczki. A może jakaś farba żeby je chociaż "pomalować"? Mam fotele na bokach "skóra" a reszta materiał, który dzisiaj "goliłam":P maszynką do golenia, bo był bardzo zmechacony...
AdaskoC - Pią Sty 15, 2016 17:46

Czyli masz alcantare po środku i Eko-skórę po bokach. Markerem mozesz sobie podmalować :-)

Raczej do tapicera lub zmiana poszycia fotela.

arleta90 - Pią Sty 15, 2016 17:57

A co sądzicie o paście do butów?;)
sknerko - Pią Sty 15, 2016 18:59

wybrudzi ciuchy i śmierdzi
Harry - Sob Sty 16, 2016 09:09

są specjalne lakiery do skór
AdaskoC - Sob Sty 16, 2016 15:53

Do eko skór tez?
Harry - Nie Sty 17, 2016 13:33

też to można zastosować, tronek tym brał i ja tak samo, zobacz foty w temacie o moim aucie