Zobacz temat - [r216] Prolemy po zmianie skrzyni automatycznej na manualna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r216] Prolemy po zmianie skrzyni automatycznej na manualna

marhew - Wto Lis 08, 2011 19:21
Temat postu: [r216] Prolemy po zmianie skrzyni automatycznej na manualna
Witam.
Wpisując numer VIN w forumowej szukajce dowiedzialem się ze moj r200 miał skrzynie automatyczną CVT. Oczywiście ktoś ją wymienił na manualną jednak nie było żadnej ingerencji w komputer etc. W autodacie czy workshopie ewidentnie są 2 rodzaje sterowników- jeden do automatu a drugi do manuala.
Jakie są różnice miedzy tymi komputerami? Czy koniecznie trzeba je wymienić? Czy przez to auto może dużo palić, słabo przyspieszać na wysokich obrotach i szarpać po puszczeniu gazu?
I druga sprawa, co to jest na poniższym obrazku? Nie ma tego w skrzyni manualnej, czy możliwe że przez ten element auto nie pali ze stacyjki? Bo widać, że jest to jekiś przełącznik inhibitora rozrusznika, jednak nic mi to nie mów...


Firq - Wto Lis 08, 2011 22:23

Na obrazku czujnik ze auto jest na postoju przez to nie pali ze stacyjki jak sie nie myle... Sterownik jest na pewno inny wiec musisz wymienić i przez to auto szarpie i jest mułowate przez zły sterownik
marhew - Wto Lis 08, 2011 22:42

a czy moglby ktoś mi doradzić, skąd ten kabel wychodzi do tego czujnika? ewentualnie gdzie go szukać? Patrzyłem za nim dziś z 2h i nie mogę znaleźć żadnej luźnej wtyczki...
Firq - Sro Lis 09, 2011 21:14

być moze ktoś go uciął zaizolował i wsadził w instalacje i przec to go nie idzie znaleźć.
Musiał byś poszukać w RAVIE