Zobacz temat - [daewoo matiz] kopci na biało
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [daewoo matiz] kopci na biało

piterazim - Nie Lis 20, 2011 16:32
Temat postu: [daewoo matiz] kopci na biało
Witam

Wczoraj autko młodej - matiz life 800 rok 99 zaczęło kopcić na biało. Zasłona dymna na całego. Zbiorniczek wyrównawczy pusty. Olej w normie, czarny. Korek nad głowicą czysty. Teoretycznie walnięta uszczelka pod głowicą. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić?

szoso - Nie Lis 20, 2011 19:23

nie wiem co jest z tymi matizami
u kolegi miesiąc po wymianie uszczelki padł silnik

Tomek1212 - Nie Lis 20, 2011 20:37

Dolej płynu, zgaś silnik, odczekaj z 5-10minut. Wykręć świece, po czym pierwsza osoba niech zakręci rozrusznikiem, a druga popatrzy czy przez otwory świec nie wyleci woda (mgiełka). Przy okazji po oglądnięciu świec będzie widzieć czy bierze wodę i na które cylindry. Dla pewności możesz jeszcze zmierzyć kompresję.
Jednak raczej nie spodziewałbym się niczego innego niż uszczelka pod głowicą.

piterazim - Wto Lis 22, 2011 11:27

Dzisiaj się za truchło zabiorę. Mam nadzieję że wymiana uszczelki wystarczy. Nie wiem ile młoda bez wody jechała, najbardziej się boję że pierścienie mogły się zapiec. Muszę tylko klucz dynamometryczny zorganizować.
vengador - Pią Gru 23, 2011 19:36

pytanie czy cały czas kopci czy tylko przy odpalaniu a potem mija
piterazim - Sob Gru 24, 2011 22:15

Przyczyną kopcenia była przerwana uszczelka pod głowicą. Wciągnął całą wodę do cylindra. Wymieniłem uszczelkę i splanowałem głowicę. Teraz chodzi jak koreańska pszczółka. Trochę po wymianie kopcił, ale to normalne - w tłumiku było jeszcze pełno wody i musiało minąć trochę czasu zanim wyparowała
polofix - Sob Gru 24, 2011 23:40

piterazim napisał/a:
Przyczyną kopcenia była przerwana uszczelka pod głowicą. Wciągnął całą wodę do cylindra. Wymieniłem uszczelkę i splanowałem głowicę. Teraz chodzi jak koreańska pszczółka. Trochę po wymianie kopcił, ale to normalne - w tłumiku było jeszcze pełno wody i musiało minąć trochę czasu zanim wyparowała

jesli to autko twojej dziewczyny i masz zamiar z nia byc na dluzej to sprawdz jej wahacze z przodu. sa razem ze swozniami a one maja glowki jak koniec malego palca u reki.

rafalmis1 - Sro Paź 23, 2013 21:31

U mojej dziewczyny to samo kopci na biało, ale jak zapali ciepły czy zimny, na wolnych obrotach spokój, dopiero jak zacznę dusić gaz, to aż drzwi w garażu nie mogę znaleźć:D, mam rozebrany rozrząd wiec przy okazji może coś jakoś mogę sprawdzić??
Może być to wina zapłonu??

Pooka20 - Nie Sty 24, 2016 12:35

Nie mam pojęcia co to może być. Najlepiej znajdź dobrego fachowca powinien znaleźć usterkę.
BigBoyPL - Nie Sty 24, 2016 20:01

Jak nagle po dużych mrozach zacznie kopcić na bardzo biało a na ziemi zostaje biała sadza to spala się płyn chłodniczy i są 2 opcje albo uszczelka pod głowicą albo płyn był pomieszany z wodą i pękła jakaś ścianka w środku silnika ;] Doświadczenie z autopsji w służbowych samochodach.