Zobacz temat - Wizyta w Heritage Motor Centre w Gaydon.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wizyta w Heritage Motor Centre w Gaydon.

Tomi - Wto Lis 22, 2011 23:03
Temat postu: Wizyta w Heritage Motor Centre w Gaydon.
Będąc w Anglii, nie mogłem nie odwiedzić słynnego miejsca związanego z brytyjską motoryzacją, a szczególnie ważnego dla marek Rover i MG. Mowa o Heritage Motor Centre w Gaydon (http://www.heritage-motor-centre.co.uk/). W muzeum tym znajduje się wiele znamienitych egzemplarzy brytyjskich samochodów, bardzo wiele prototypów i bardzo wiele ciekawostek. Poniżej trochę fotek z tego wypadu:

Ostatni egzemplarz Rovera 75, który zjechał z taśm produkcyjnych w Longbridge i ostatni wyprodukowany Rover.


Przed muzeum ZS po lifcie (na 18-kach) :)

MG XPoweR SV



Wśród Roverów i MG stały eksponowane były Rollsy, Bentleye, Astony, Wolsleye, Triuphy i wszystko to co produkowano w Anglii.




Niektórych można było nawet dosiadać (tu Rover 6HP z 1906 roku):


Samochód Królowej Elżbiety II (Rover P5B 3500 V8):






Land Rover Defender z filmu "Tomb Rider":

Land Rover z filmu "Sędzia Dredd" (Judge Dredd) z Sylwestrem Stalone:

Rover Light Six Sportsman'a "Blue Train" model z roku 1929:






MG "Old Number One":


Rovery Jet T3 i T4 (prototypy napędzane turbiną gazową):





Pierwszy z prototypów następcy serii MGB/MGC/MG RV8, który w końcu wyewoluował w MGF'a:







Rand Rover Stormer:


Rover SD1 Kombi:





Prototypy MG, które biły rekordy prędkości:









Rover-BRM jeden z bohaterów wyścigu 24H Le Mans w roku 1964. Samochód napędzany turbiną gazową:







MG 6R4, niedoszły bohater WRC:






Zwycięzcy Rajdu Monte Carlo:








Road Rover (prototyp):
[img]http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720
/387678_261218833929860_100001252365709_866383_1800086872_n.jpg[/img]
Pierwszy wyprodukowany egzemplarz Rovera 75:


Prototyp Forda, który był testowany w Top Gear przez James'a May'a:




A po drodze spotkałem m.in:


Niestety z racji mnogości eksponatów, nie dało się zrobić zdjęcia każdemu egzemplarzowi wystawionemu w Muzeum, a tym bardziej uwiecznić więcej detali, z których słyną brytyjskie samochody. Mam nadzieję, że moje zdjęcia choć trochę oddają atmosferę, którą można odczuć obcując z historią angielskiej motoryzacji.

kruszan - Wto Lis 22, 2011 23:21

aż się łezka kręci na co niektóre :)

super foty!!

Aro_1988 - Wto Lis 22, 2011 23:36
Temat postu: Wizyta w Heritage Motor Centre w Gaydon.
Ja osobiście dziękuję Tobie za zamieszczenie tych zdjęć. Wiedzą o historii marki Rover i MG, jak i motoryzacji angielskiej nie sięgam lat wcześniejszych niż 90te, także materiał zamieszczony przez Ciebie daje mi do myślenia, że będę musiał zgłębić swoją wiedzę, bo widać że wiele ciekawych pojazdów, jak i prototypów zapisało się w historii angielskiej motoryzacji. Dla mnie te zdjęcia to bardzo ciekawy materiał. Już wiem, gdzie kiedyś chcę pojechać, zgłębiać i podziwiać historię marki samochodu, którym jeżdżę :wink: Póki co zostaje internet i jakieś inne źródła, ale może kiedyś uda się tam pojechać. A jak wspominasz, że wiele ciekawych eksponatów jeszcze tam można zobaczyć, to tym bardziej ciekawi jakie inne ciekawe pojazdy są w tym muzeum. Dzięki za podzielenie się fotkami :wink: Pozdrawiam
Jugol - Sro Lis 23, 2011 01:27

Tomi kawał dobrej, ROVERkowej roboty :brawo: . Właśnie wróciłem z kopalnianej 3-zm i cieszę oczko :mniam:
tronsek - Sro Lis 23, 2011 06:21

Coś wspaniałego !!
Tomi :brawa:

walkie - Sro Lis 23, 2011 08:08

Tomi, piękne foty i egzemplarze na nich. Zazdrocha za taką wycieczkę ;)
Kozik - Sro Lis 23, 2011 08:42

Tomi masz w sprzedaży takie znaczki? ;> przygarnąłbym ;D


Vigoslaw - Sro Lis 23, 2011 08:45

Człowieku, jak ja Ci zazdroszcze :shock:

Świetny materiał, pokazuje, jaka to jest zasłużona marka dla Brytyjczyków.

Jak tak czasami pomyślę, że fani niemieckiej motoryzacji, się smieją z mojego samochodu...

Po takie prezentacji mogę jeszcze bardziej dumny jezdzić :grin:

POzdrawiam,

V.

Tomi - Sro Lis 23, 2011 09:33

Możesz odpowiedzieć fanon BMW, że pierwszy samochód marki BMW był produkowany na angielskiej licencji Austina (Austin Seven), a fanom VW, że gdy Hitler myślał o założeniu tej marki, Rover i MG były już znanymi na świecie producentami samochodów :)

[ Dodano: Sro Lis 23, 2011 09:33 ]
Aro_1988 napisał/a:
A jak wspominasz, że wiele ciekawych eksponatów jeszcze tam można zobaczyć, to tym bardziej ciekawi jakie inne ciekawe pojazdy są w tym muzeum. Dzięki za podzielenie się fotkami :wink: Pozdrawiam


Eksponatów jest bardzo wiele, do tego stopnia, że oglądając jeden, wchodzi się na drugi :)
Jeśli ma się wiele czasu, jest tam również tor terenowy, do jazdy Land Roverem. Były też testy Jaguarów.











kasjopea - Sro Lis 23, 2011 10:38

Tomi, można to umieścić na stronie klubowej?
Tomi - Sro Lis 23, 2011 10:57

Można. Wartym podkreślenia jest fakt, że chyba wszystkie wystawione auta są autentyczne i oryginalne, co jest niezmiernie ważne, że w polskich muzeach są to najczęściej repliki i modele.

Zresztą przy następnej wizycie w Anglii, spędzę tam więcej czasu. Obfotografuję każdy model Rovera, MG i inne ciekawe auta wraz z opisami. Wezmę do tego statyw aby zdjęcia były lepszej jakości. Wejście 11GBP/os.

[ Dodano: Sro Lis 23, 2011 10:57 ]
Kozik napisał/a:
Tomi masz w sprzedaży takie znaczki? ;> przygarnąłbym ;D

Obrazek


Tak, ostatnio takie rzeźbiłem :)

Yog-Sothoth - Sro Lis 23, 2011 11:23

I najbardziej boli to że marki z taką historią skończyły tak marnie.. :(
Pawkaz - Sro Lis 23, 2011 17:21

A czy w muzeum jest Rover 8hp ? bo to chyba pierwszy R ;)
Tomi - Sro Lis 23, 2011 21:54

Pawkaz napisał/a:
A czy w muzeum jest Rover 8hp ? bo to chyba pierwszy R ;)


Prototyp Rover 8HP powstał powstał w 1904 roku. Bardzo podobny jest Rover 6HP z 1906 roku :)




Ale był też 8HP z 1904 roku :)

Bumelant - Czw Lis 24, 2011 11:53

Piękne - szczególnie ten zielony do bicia prędkości - opad szczeny. Jestem zły na siebie - często tam bywam i pod nosem to muzeum a nigdy nie było okazji. Następnym razem na banka się wybiorę obejrzeć "rodzynki". Pozdrawiam
longer86 - Czw Lis 24, 2011 12:07

fajnie... fajnie było by sie wybrać, auta do zobaczenia tylko tam... i zastanawia mnie jedno, może mnie ktos uświadomi :D

Czy to cudo: MG XPoweR SV ma przednie światła od punto? :razz:

pelson91 - Czw Lis 24, 2011 12:16

longer86 napisał/a:
MG XPoweR SV ma przednie światła od punto? :razz:

też m się to w oczy rzuciło, a tył od fiata coupe :lol:

Tomi - Czw Lis 24, 2011 13:31

Od Punto 2. Tylko, że przy małoseryjnej produkcji to normalne.

Ten panel jest dobrze znany posiadaczom MG ZS i R45 po lifcie. Czy mogę powiedzieć, że w moim MG ZS mam panel klimatyzacji z Pagani Zondy?


pelson91 - Czw Lis 24, 2011 13:40

albo Pagiani Zonda ma panel klimatyzacji od Ciebie ;)
longer86 - Czw Lis 24, 2011 13:50

ja bym powiedział że biorą to co najlepsze :P więc zonda ma panel od rovera :P
Tomi napisał/a:
Od Punto 2. Tylko, że przy małoseryjnej produkcji to normalne.

tak tylko pytam nie mówię że źle zrobili, zastanawiałem sie tylko czy to to samo czy łudząco podobne...

Co do modeli 75, pierwszy i ostatni wyprodukowany... widać że wycackane laleczki, ładnie się prezentują