Zobacz temat - [R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?

Krystian1982 - Pią Lis 25, 2011 00:20
Temat postu: [R all] Czym zabezpieczacie lakier po myciu?
Hej. Chciałbym Was podpytać jakie środki stosujecie do zabezpieczania lakieru po umyciu samochodu. Sam trzymam samochód pod chmurką i dodatkowo nie mam zaparcia, żeby godzinami wcierać w karoserię kolejne specyfiki. Dlatego wdzięczny będę za wskazanie prostych w użyciu i niedrogich (najlepiej typu all in one) środków przy pomocy których mogę zabezpieczyć lakier przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.
rovek - Nie Lis 27, 2011 13:59

Dokładne mycie, a po myciu raz na jakiś czas pasta tempo. Diabelski połysk po każdym następnym myciu.
Pływak - Wto Lis 29, 2011 17:35

rovek, takie rady sobie daruj pasta tempo po za tym, ze sciera nam lakier nie zabezpiecza go w zaden sposob po za tym chyba nie widziales prawdziwego polysku :razz:

Krystian1982, niestety jak nie masz zaparcia to nic dobrego Ci polecic nie moge. Dobry wosk wytrzyma spokojnie 3 miesiace ale trzeba poswiecic na to kilka dobrych godzin zeby dobrze przygotowac powierzchnie i nalozyc wosk. Imho warto raz na 3-4 miesiace poswiecic wiecej czasu niz przy kazdym myciu babrac sie tanimi marketowymi specyfikami. Gdzies nawet na tym forum opisywalem co i jak wiec mozesz poszukac jesli Cie temat zaintereuje :D

KNA - Czw Gru 01, 2011 00:17

Pasta Tempo to najgorsze badziewie jakie może być. Efekty jakie daje po wypolerowaniu dla przeciętnego użytkownika auta będą świetne, ale już po pierwszym myciu praktycznie cały efekt znika i zostają mikro rysy po paście, które doskonale widać pod słońce, a po dłuższym stosowaniu doskonale matuje lakier. Nie raz już się spotkałem z opinią kolegów, że jestem głupi bo wydaję kupę kasy na kosmetyki, a oni kupują "super" pastę Tempo za 7zł i mają prawie taki sam efekt (oczywiście w tym przypadku "prawie" robi wielką różnicę), tylko że mój efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy i nie niszczy lakieru lecz go chroni, a ich tak jak już wcześniej napisałem. Sto razy lepszy będzie jakiś markowy wosk, który można kupić od około 20zł do nawet 150zł. Z tych tańszych i dających naprawdę dobry efekt (lepszy niż Tempo) polecam "Formula 1 Carnauba car wax", kiedyś stosowałem i byłem zadowolony.
Od dłuższego czasu interesuję się auto detailingiem, czyli "porządniejszą" pielęgnacją samochodu i zainteresowanym polecam to forum:
http://forum.kosmetykaaut.pl/index.php
Są tam wszystkie (a nawet i więcej) informacje na temat kosmetyki aut.

mzas - Czw Gru 01, 2011 21:38

TUTAJ
Pisałem coś chyba o zabezpieczeniu lakieru. Generalnie ,środki z niskiej półki na długo nie starczają...

vengador - Pią Gru 23, 2011 19:49

Ja polecam hydro wosk, tani nie jest, no i ciężko dostać małe opakowanie, ale jest super jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wnikaniem brudu, nie uchroni jednak od smoły i kamieni. Po myciu lekko zraszasz auto, spłukujesz wodą i gotowe, kropelki jak po woskowaniu, zero zmęczenia.
kangaroo69 - Czw Gru 29, 2011 19:04

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wosk Ice firmy Turtle ,niebieski w płynnej postaci, na Allegro dotępny z przesyłką za 50pln. Przede wszystkim w odróżnieniu od innych specyfików nie zatrzymuje wody. Dla porównania ja użyłem wosku Autolandu za 20pln, a kolega Ice, pracujemy razem więc obserwowaliśmy auta co dziennie, efekt był taki że na moim samochodzie połysk znikł po dniu a i woda już się zbierała a kolegi golf z wysokim połyskiem i brakiem kropli wody 2 tygodnie wytrzymał :grin: Jednak myślę że pomimo pięknego wyglądu mocno samochodu nie zabezpieczy bo nakłada się go w postaci niby mgiełki, co za grubą warstwą nie jest :???:
Pozdrawiam :smile: