Zobacz temat - [All z PG1] Short Shifter w PG1
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [All z PG1] Short Shifter w PG1

Remigiusz - Sob Lis 26, 2011 18:39
Temat postu: [All z PG1] Short Shifter w PG1
Witam,

Jakoś ze jest ten temat jak wykonać shortshifter w skrzyniach PG1 strasznie porozrzucany w rożnych tematach opisze dwie możliwości jak to wykonać:

1.) Za pomocy oryginalnego drążka:
Trzeba po prostu jak pokazane na foto dospawać 2cm kawałek pręta do lewarka



2.) Kupujemy gotowego Shortshiftera do Hondy Civic (~80zl)
Szukamy gdzieś na szrocie elementu Nr 8


I montujemy go u nas. Od Civica shortshifter ma trochę mniejsza kule dlatego trzeba inny element bo reszta jest taka sama :wink:


W obydwu patentach trzeba potem jeszcze obciąć ten kawałek przeciwwagi co wchodzi śrubka Nr 22 i nakrętka Nr 23. Bo jak wydłużmy to będzie nam uderzało w tłumik :wink:

I to koniec teraz możemy się cieszyć krótsza droga na zmianę biegów :mrgreen:

Poniżej instrukcja do montażu tulejek i short od Marka

Kod:

.  |    |
.  |    |
.  |    |
. _|    |_
. \       /
.  \     /
.   \   /
.    \_/

Markzo - Pon Lis 19, 2012 22:44

Witam!
zamieszczam tutaj link do aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2944194780

instrukcja montażu:
http://www.sendspace.com/file/zauy62

pozdrawiam!

Alexi - Pon Lis 19, 2012 22:56

powiedz ze przestanie klekotać :D a biorę od raz :D
Remigiusz - Pon Lis 19, 2012 23:22

Markzo, Trochę te nasze inaczej wyglądaj bo maja tylko jeden otwór



Ten 2 dziurkowy Shifter jest dla MK1 i MK2 czyli przed i po lifcie bo tam według Anglików jakoś inny rozstaw jest. Nasz ma dziurę 20mm niżej jak pokazałem na lewarku w 1. poście :wink:

Klekotac przestanie alexi, bo robisz całkiem jak by nowe mocowanie :wink: Ja się tego doczekać nie moglem bo mnie to klekotanie lewarka juz max denerwuje :neutral:

Alexi - Wto Lis 20, 2012 00:36

Ale ja już swój wydłużałem :/
Remigiusz - Wto Lis 20, 2012 01:15

alexi, :lol: No fakt, to czemu w tedy nie naprawiłeś sobie klekotania od razu :roll:
tuners - Wto Lis 20, 2012 06:12

Dawaj znac jaka cena i jaki czas oczekiwania
Markzo - Wto Lis 20, 2012 06:31

Myslalem to rozwiązać w ten sposob, zbiera się np 5 chetnych to jade do laser-mena żeby to wyciął i do swoich ziomków po tulejki itp. Na laser czekałem teraz chyba 4dni, dziś popytam co koleś o dalszym robieniu tego mysli ;)fajna byla by jakas orientacyjna lista ;)
dobryziom - Wto Lis 20, 2012 11:40

jak bedzie to dobrej jakosci to sie pisze :)

1. dobryziom

Raptile - Wto Lis 20, 2012 17:43

alexi napisał/a:
powiedz ze przestanie klekotać a biorę od raz


Dokadnie i nie bedzie drozszy niz pol samochodu ;) takze tez czekam na 1 montaz

dobryziom napisał/a:
ak bedzie to dobrej jakosci to sie pisze

1. dobryziom


2.Raptile

ADI-mistrzu - Wto Lis 20, 2012 19:10

Markzo, w SolidWorks'ie pracujesz :mrgreen: ?
Remigiusz - Wto Lis 20, 2012 19:25

ADI-mistrzu, To są foty z UK :razz: I było to w Solidzie rysowane :wink:
ADI-mistrzu - Wto Lis 20, 2012 19:30

aaa.... :razz:
Alexi - Wto Lis 20, 2012 21:59

No to ja mam pozamiatane. A mogłem zaczekać :/
Markzo - Wto Lis 20, 2012 22:30

ADI-mistrzu napisał/a:
Markzo, w SolidWorks'ie pracujesz ?

inventor, cad, catia ;) solida chetnie kiedyś poznam :)

alexi napisał/a:
No to ja mam pozamiatane. A mogłem zaczekać

lewarek duzo nie kosztuje ;) jutro moze bede mial tulejki, w tym tygodniu chce go zalozyc, mam nadzieje, ze moj zmotany wydech nie bedzie przeszkadzał...

redcloud - Wto Lis 20, 2012 22:48

Chcecie powiedzieć, że ten short shifter wyeliminuje to cholerne klekotanie?? Jeżeli tak, to też się piszę (zwłaszcza jeżeli cena do stówy będzie).
maniu48 - Sro Lis 21, 2012 09:06

Mysle że spokojnie do stóweczki będzie.
redcloud - Czw Lis 22, 2012 12:26

No to jak tylko nie bedzie klekotac to biore :)

[ Dodano: Czw Lis 22, 2012 12:26 ]
W razie czego mamy backup w UK:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item19d60aedda
+przesylka do Polski 4 funciaki

Zdjęcie jest identyczne z tym, które wrzucił Markzo. Markzo daj znać czy już to shifter siedzi u Ciebie i jak się sprawuje.

Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 14:31

redcloud, Zdjęcia są stąd:

http://www.darkicedesigns...rt-shifter.html

Ogólnie to tam to widziałem i pomyślałem ze my to tez zrobimy :wink:

[ Dodano: Czw Lis 22, 2012 14:31 ]
JA tylko czekam na potwierdzenie ze moje pomiary pasują :wink:

Markzo - Czw Lis 22, 2012 15:33

Główne elementy gotowe, zamieszczam foty :) otwory gwintowałem sam, bo laser-men tego nie robi, przeleciałem je pierwwszym rozmiarem gwintownika, żeby troche ciasniej sruba wchodziła. Tulejki się robią, będą na dniach (moze nawet jutro). Jak tylko dojdą to składam u siebie i się okaze czy Remix dobrze pomierzył ;)

Zastanawiam się nad zabezpieczeniem antykorozyjnym, w sumie to jest bardzo grube więc nie powinna tego rdza zjesc, z drugiej strony szkoda zostawić na działanie deszczu i śniegu. Malne to chyba na czarno po prostu ;)

redcloud - Czw Lis 22, 2012 15:43

markzo jak bedziesz to robil juz do produkcji dla reszty chlopakow (i mnie) to moja sugestia jest albo: rzuc antykorozje przed malowaniem albo gołą stal zostaw to sobie sam to zabezpieczę. Nie maluj tego w fazie produkcjyjnej :)
Markzo - Czw Lis 22, 2012 15:52

tym sie bede martwil jak juz zamontuje i bedzie banglac ;) ale raczej pasuje dac cos antykorozyjnego pod spod...
Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 16:07

Daj to do cynkowni :wink:

[ Dodano: Czw Lis 22, 2012 16:07 ]
Sie płaci tylko za kilogram wsadu chyba coś 2zl :wink:

Markzo - Czw Lis 22, 2012 16:14

skad ja CI tu cynkownie wydre... bez przesady.
redcloud - Czw Lis 22, 2012 16:15

o, ocynk dobra rzecz. u mnie gdzies w okolicy jest ocynkownia - dobry pomysl!
Remigiusz - Czw Lis 22, 2012 16:27

Jest ocynkowania gdzieś zaraz kolo Rzeszowa sąsiad tam bramę cynkował :wink:

[ Dodano: Czw Lis 22, 2012 16:27 ]
Mi chodziło tylko ze na większa sakle otem by można było to dać do ocynkowni niż malować ręcznie :wink:

hebdzik - Czw Lis 22, 2012 17:19

Panowie dajcie znać co i jak z tym shortem czy się udało czy nie:) mam Hondę Civic 2.0 iTD ze skrzynią PG1 i tez bym chętnie przygarnął takiego shorta :mrgreen:
redcloud - Nie Lis 25, 2012 19:42

NO I :?: :?: :?: Nie wytrzymam takiego napięcia :!: :!: :!:
Markzo - Nie Lis 25, 2012 22:53

jutro jak dobrze pójdzie będzie montaż, film+foty.
Raptile - Pon Lis 26, 2012 00:08

Czekamy ;)
maniu48 - Pon Lis 26, 2012 14:58

Kurcze gdzie ten film, foty??
Trzeba nam to zobaczyc jak wygląda i czy działa.
Markzo nagraj filmik jak drążek zachowuje się przed montażem SS.

Markzo - Wto Lis 27, 2012 16:39

Gotowe :) działa :) poniżej fotki oraz film. Skok jest krótki, ale nie za krótki, luzu brak. Chodzi to z wyczuwalnym oporem, pewnie tulejka się musi dotrzeć. Potestuje chwile w czasie jazdy i wtedy zdam relację ;)

Montaz banalny, wsio pasuje. U mnie z racji customowego wydechu i zmiany położenia kata delikatnie haczy o jego obudowę sam pręt od zmiany, dlatego jutro sklepie kata i będzie cacy ;)

Wrażenia pozytywne ;) Powinno pasować bez problemu do każdego z Was ;) Jutro SS leci do Maniu48 i Remigiusza, jak oni potwierdzą, że wsio oki ruszy sprzedaż :)

FILM:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

maniu48 - Wto Lis 27, 2012 16:50

Good Job :ok:
redcloud - Wto Lis 27, 2012 17:22

rzeczywiście fajne, ale to trzeba dobrze przed wodą zabezpieczyć bo inaczej będzie wyglądało wrótce jak cała reszta naszych wybieraków :)
andrew0503 - Wto Lis 27, 2012 19:31

Mam nadzieję, że testy przebiegną szybko i pomyślnie :wink:
A na razie dopisuję się do kolejki chętnych i cierpliwie czekam, rozkoszując się natrętnym brzęczeniem drążka :razz:

szpynior - Wto Lis 27, 2012 20:40

Spoko spoko a wiecie czy do R75 można gdzieś zakupić :)
Remigiusz - Wto Lis 27, 2012 21:58

Markzo, O !@!$# dałem ciała za duży otwór jest , trzeba będzie ten 1mm luzy odjąć niestety bo widzę ze nawet na bardzo zardzewiały jest za duży luz. Dlatego mowie ze trzeba było zrobić najpierw kilka sztuk i wersja jest jeszcze do przeróbki pomierzę u siebie i zrobię nowy model na wycinkę :neutral:

[ Dodano: Wto Lis 27, 2012 21:58 ]
Aha bo jak jest jeszcze więcej miejsca do wydechu to by można było zrobić krótszy skok lub druga dziurę jeszcze :wink:

Markzo - Wto Lis 27, 2012 22:07

wiesz, to nie przeszkadza, bo można sobie wyregulować skok, skrócić lub wydłużyc ;) jak mam skrócony na max, jechałem kawałeczek i jest idealnie (mimo obcierającego kata). Świetnie to działa. Znowu mnie choroba łamie dlatego ide sie polozyc, jak ogarne siebie to jakas relacja z jazdy bedzie, ale jest super!
Remigiusz - Wto Lis 27, 2012 22:29

Markzo, Wiem tylko ze jak dokręcisz za silnie te górne śruby to w tedy dol rozpycha i blokuje się potem mechanizm i jest opór :/ Trzeba to jeszcze jednak przerobić do perfekcji :razz:

Tak sobie myślałem ze choroba ciebie łapie po ilości paczek chusteczek w aucie :D

redcloud - Wto Lis 27, 2012 22:33

Dobra, dzisiaj byłem pod autem i stwierdziłem, ze aktualnie pomiędzy rurą od wydechu i końcówką całego mechanizmu jest ledwo miejsca na 3 palce. Jakim cudem tam wcisnęliście te short shifter? Fakt, wkładam strumienicę zamiast kata ale i tak przecież tej samej wielkości będzie??
Raptile - Wto Lis 27, 2012 22:37

jak zawsze Remi co spier :d
Markzo - Wto Lis 27, 2012 22:45

Remigiusz napisał/a:
Markzo, Wiem tylko ze jak dokręcisz za silnie te górne śruby to w tedy dol rozpycha i blokuje się potem mechanizm i jest opór Trzeba to jeszcze jednak przerobić do perfekcji

mozesz mi wysłać rysunek z cad'a to moge to porpawić, bo i tak musze zrzucić wydech. Jeśli chcesz poprawiać sam, to tak, żeby otwór byłstyczny do górnej krawędzi, a nie na dole ;)

redcloud napisał/a:
Dobra, dzisiaj byłem pod autem i stwierdziłem, ze aktualnie pomiędzy rurą od wydechu i końcówką całego mechanizmu jest ledwo miejsca na 3 palce. Jakim cudem tam wcisnęliście te short shifter? Fakt, wkładam strumienicę zamiast kata ale i tak przecież tej samej wielkości będzie??

nie dygaj, ja mam jakieś 3mm między mechanizmem a wydechem ;) 3 palce to w wuj miejsca ;)


Raptile napisał/a:
jak zawsze Remi co spier

To czekamy na nie spier.. wersje shorta od Zaby :)

Raptile - Wto Lis 27, 2012 22:47

;)
Kozik - Wto Lis 27, 2012 22:52

Markzo, a nie obawiacie się że ten spiczny plan będzie się rozkręcał? i nie będzie powodowało to luzów? ja mam szorta ale spawanego, więcej roboty ale pewniej
Remigiusz - Wto Lis 27, 2012 22:55

Markzo, Musze te pliki poszuka i je tobie wyślę :wink: Trzeba tylko otwór zmniejszyć i będzie w tedy do górnej krawędzi :wink:

redcloud, 3 palce to jest prawie 5cm to sporo miejsca :!: :razz:

[ Dodano: Wto Lis 27, 2012 22:55 ]
Kozik, Czemu by się miało rozkręcać :wink: Orig tez jest tylko na jednej śrubie skręcony a potem to złapie rdza i już będzie nie do rozkręcenia :wink: Mozna by dać jeszcze nakrętkę kontrująca ale uważam ze rdza zrobi swoje :wink: Lub gwint na końcu zapunktować i się już nie wykręci albo kleju Locktite czerwony do śrubek i to jest pewne :wink:

dobryziom - Sro Lis 28, 2012 09:37

ja też sprawdzę ile u mnie jest miejsca miedzy wydechem bo mam trochę większą średnicę... co do śrubek to skręca się na loctail i bajeczka :)
Markzo - Sro Lis 28, 2012 12:22

ja mam 63,4mm wydech i nie wadzi o rury tylko o kata więc powinno być ok :)

Pierwsze testy w czasie jazdy zrobione, bajka ;) krótki skok, spoko precyzja ;) nieporównanie lepiej od tego co było ;)

Jutro Maniek powienien mieć SS to też sie podzieli wrażeniami :)

hebdzik - Sro Lis 28, 2012 17:20

to kiedy jakas lista chetnych ;p ? :twisted:
Markzo - Sro Lis 28, 2012 17:26

Poprawimy z Remikiem ten otwór, żeby był mniejszy i bardziej dopasowany i możemy działać ;) sprzedaż będzie przez allegro, żeby nie było problemów :)
maniu48 - Sro Lis 28, 2012 17:41

A ja myslę nad zalozeniem jakiegos gumowego weza albo profesionalnie obwine oryginalna tulejkę tasma izolacyjną zeby nie było luzu. W razie ,,W'' zlikwiduje to możliwe drgania i stuki jak by kiedys mialy takowe wystapic.
hebdzik - Sro Lis 28, 2012 17:46

Markzo a jest szansa zrobić jeszcze mniejszy skok lewarka?
maniu48 - Sro Lis 28, 2012 19:30

Mi wydaje się ze na tym SS już więcej nie zrobisz bo rura wydechowa będzie przeszkadzać. możesz jeszcze skrócić sam lewarek (od góry). Widziałem jeszcze gdzieś na necie SS ale montowany przy samej skrzyni chodziło o skracanie albo przedłużanie cięgiełek-to chyba do hondy było ale nie wiem czy do PG1.
redcloud - Sro Lis 28, 2012 23:05

No spoko, przez Allegro ma to sens. Akurat mam auto rozgrzebane na kanale więc mam szansę sobie zamontować. Pamiętacie o jakiejś antykorozji czy zestaw będzie "czysty"?
maniu48 - Czw Lis 29, 2012 15:10

No SS założony i działa. Nie miałem czasu na robienie krzyżaka, myślę że po jego zrobieniu nie było by nic luzu. Poniżej fotki i filmik jak to działa w dieslu.Przeciw wage trzeba zdjąć albo przerobić.



redcloud - Czw Lis 29, 2012 16:05

maniu48 rozumiem, że jeździłeś bez przeciwwagi? same plusy :)
Remigiusz - Czw Lis 29, 2012 18:59

redcloud, Ta waga nie jest na nic potrzebna zadna K-seria z PG1 po liftcie tej przeciw wagi juz nie ma najwięcej w Dieslu były i plusów ani minusow nie ma.

[ Dodano: Czw Lis 29, 2012 18:59 ]
Nie powiem biegi jak szalone teraz wskakują :lol:

maniu48 - Czw Lis 29, 2012 19:00

Dokladnie. Przeciw waga została zdemontowana i jezdze bez. A wie ktoś do czego ona jest potrzebna??
Remigiusz - Czw Lis 29, 2012 19:02

maniu48, Do przeciw wagi :roll:

Na poważnie miała drgania wyrównać na drążku

Markzo - Czw Lis 29, 2012 19:04

Ja wreszcie ogarnąłem to jak należy ;) poprawiłem wydech i teraz jest baaajka ;) krótko, precyzyjnie z fajnym lekkim oporem ;) lewarek nie lata, nic nie dzowni i sie nie tłucze ;) no i teraz mozna bić z 1 na 2 prawie nie zwalniając :D I LIKE IT!

PS> Przy średnicy wydechu 2,5 cala trzeba troche zeszlifować mocnowanie przeciwwagi i jest gitara.

maniu48 - Czw Lis 29, 2012 19:09

Aha to juz wiem wszystko. po zdjęciu przeciwwagi na neutralnym drążek delikatnie drży w dieslu własnie z powodu jej zdjęcia.
redcloud - Czw Lis 29, 2012 19:30

Dobra, to dawajcie te ustrojstwa :) . wdrażajcie seryjną produkcję.
scorpion - Pią Lis 30, 2012 10:12

hm a jaki koszt tego patentu?? :wink:
szoso - Pią Lis 30, 2012 16:55

scorpion napisał/a:
hm a jaki koszt tego patentu?? :wink:

czytać umie czy nie bardzo? :wink:
na pierwszej stronie podał ile to może kosztować

scorpion - Pią Lis 30, 2012 17:01

tak napisane ale ja pytam o konkretna cene :razz:
redcloud - Pią Lis 30, 2012 17:08

Panowie bo już mi strumienica przyszła i chce montować w przyszłym tygodniu (będzie wspawywana). Jakieś widoki na ustrojstwo?
Markzo - Pią Lis 30, 2012 17:20

Zamówienie moge puscic nawet jutro, tylko z tym większym otworem, nie wiem czy go zmniejszac czy nie. Tulejki już zamówiłem, narazie 20 sztuk.
redcloud - Pon Gru 03, 2012 09:43

Rozpoczynamy nowy tydzień panowie. Zostaje większy otwór czy zmniejszacie?
Acha, dajemy jakieś tłumienie dookoła tej tulejki?

dobryziom - Pon Gru 03, 2012 11:07

jak już robimy tuleje to moze by coś pomyśleć nad ta pierwsza od strony skrzyni?
maniu48 - Pon Gru 03, 2012 13:33

Cytat:
Acha, dajemy jakieś tłumienie dookoła tej tulejki?


Ja to skręciłem wszystko na maxa i jest lux bez zadnych tłumień.

sew87 - Pon Gru 03, 2012 17:16

a czy do 75 tez sie da cos takiego zamontowac?
Remigiusz - Pon Gru 03, 2012 18:06

sew87, Pewno się tez da ale tam nie jest PG1 :wink:
sew87 - Pon Gru 03, 2012 18:17

u no to kiszka bo na alledrogo nie do 75 :(
redcloud - Wto Gru 04, 2012 15:34

Panowie, pchacie temat dalej?
Remigiusz - Wto Gru 04, 2012 15:48

redcloud,


Spokojnie ludziska wszytko będzie dostępne chcemy to zrobić dobrze a potrzeba kilka korekcji. Tylko ze do tego trzeba czasu :wink:

Planujemy jeszcze zrobić tulejki na ten krzyżak bliżej skrzyni :wink:

redcloud - Wto Gru 04, 2012 15:54

Spoko Remi, po prostu jak mi mech wspawa strumienicę to nie chcę jej potem odcinać żeby montować SS.

A po co wymieniać tuleję w krzyżaku?

Poza tym wiesz jak na forum jest :) trzeba się dopytywać bo sprawa utknie :mrgreen:

Remigiusz - Wto Gru 04, 2012 16:31

redcloud, To ze strumienica będzie to i tak uważam ze da rady tam dojść :wink:

Bo na krzyżaku tez są luzy często gęsto :wink:

Ehh tam czemu tak piszesz ze utknie nie w naszym tematach :wink:

Markzo - Wto Gru 04, 2012 16:38

Po prostu nie wyrobiliśmy się dziś z Remixem żeby u niego pomierzyć SS. Nie ma potrzeby ściągać wydechu do montażu shorta. Jutro Remik wpadnie to założymy mu SS i obczaimy czy robimy zmiany czy nie, troche cierpliwości. Nic nie utknie, tulejki się juz robią.
dobryziom - Wto Gru 04, 2012 16:44

Remigiusz napisał/a:
Planujemy jeszcze zrobić tulejki na ten krzyżak bliżej skrzyni :wink:


o i to mi sie podoba :)

[ Dodano: Wto Gru 04, 2012 16:44 ]
redcloud napisał/a:
A po co wymieniać tuleję w krzyżaku?


bo jest tam zwykle jeszcze wiekszy luz niż na tym pod drazkiem...

redcloud - Wto Gru 04, 2012 18:16

Dobra, czekam cierpliwie Panowie, ja oczywiscie pisze sie na komplet :) (tak, z tuleja krzyżaka-tak na wszelki wypadek)
andrew0503 - Wto Gru 04, 2012 19:12

Remigiusz napisał/a:
Spokojnie ludziska wszytko będzie dostępne chcemy to zrobić dobrze a potrzeba kilka korekcji. Tylko ze do tego trzeba czasu :wink:

Wiadomo, że potrzeba czasu, czekam cierpliwie po cichu kibicując projektowi.
Remigiusz napisał/a:
Planujemy jeszcze zrobić tulejki na ten krzyżak bliżej skrzyni :wink:

:brawa:

Markzo - Sro Gru 05, 2012 15:26

Spotkałem się z Remikiem, wszystko zostaje tak jak teraz, ponieważ dzięki temu pasuje i do polifta i do przedlifta - bo różną się wielkością tej tulei w lewarku. Jutro składam zamówienie na shorty, jak tylko bede je miał (przyszły tydzień) rusza sprzedaż.
redcloud - Sro Gru 05, 2012 16:15

i super! znacie już koszty?
Remigiusz - Sro Gru 05, 2012 22:42

Wiec tak to wygląda u mnie na lewarku od MK2 poliftowym :razz: Pasuje idealnie i pomierzone jednak było dobrze :wink:









Dla ciekawych jak wygląda jeszcze sprawna tulejka z plastikiem od lewarka :)





Co ciekawe ta tulejka siedzi w tych plastikowych tulejkach i sama na sobie ma jeszcze gumowe o-ringi :wink:

Markzo - Czw Gru 06, 2012 13:46

Sprawa wygląda tak, tulejki już mam - 20 sztuk. Shorty zamówione, będą w poniedziałek/wtorek. ALE ;) Pogadałem z Laser-menem i będzie nierdzewka, a nie czarna stal :) także odpada problem korozji i zabezpieczenia ;) koszt porównywalny, całość powinna z przesyłka kosztować ~80zł. W przyszłym tygodniu ruszy sprzedaż :)
maniu48 - Czw Gru 06, 2012 14:19

Czas rozpocząć listę chętnych.
redcloud - Czw Gru 06, 2012 14:30

lista chętnych a nie na Allegro? (w sumie allegro będzie kasowało za prowizję, więc może lista chętnych a potem allegro?)
dobryziom - Czw Gru 06, 2012 14:34

w tym tulejka przy skrzyni?

ja sie oczywiscie pisze :)

Markzo - Czw Gru 06, 2012 16:06

lista narazie tu, orientacyjnie. NIe chca zamówić na wyrost i potem z tych SS robić ozdób na choinkę ;)

Dobryziomie tulejka przy skrzyni będzie osobnym tematem, ale też to kwestia tygodnia, może dwóch.

dobryziom - Czw Gru 06, 2012 16:26

to ja czekam spokojnie na komplet :) od razu pomaluje elelemnty zeby juz do tego nie wracać :)
Markzo - Czw Gru 06, 2012 16:32

Short będzie z nierdzewki :) Te tulejki jutro pomierzymy z Remixem jak rozbierzemy ten krzyżak, trzeba tylko jakiś PU rozsądny ogarnąć bo tokarz jest juz :)
Perez - Czw Gru 06, 2012 17:19

To ja też się piszę szczególnie, że dzisiaj coś mi strzeliło i najprawdopodobniej będę zrzucał skrzynię. Tak OFF znalazł ktoś w końcu wzmacniane łożyska do skrzynki?
Raptile - Czw Gru 06, 2012 17:51

Lista na SS do PG1:

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka

andrew0503 - Czw Gru 06, 2012 17:56

Lista na SS do PG1:

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2.andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka

redcloud - Czw Gru 06, 2012 18:04

Lista na SS do PG1:

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka

hebdzik - Czw Gru 06, 2012 21:03

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka

tuners - Czw Gru 06, 2012 23:41

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki :-)

Markzo - Pią Gru 07, 2012 00:28

oki, to jutro postaramy się ogarnąć tulejki, bo widze komplety chcecie ;)
Perez - Pią Gru 07, 2012 02:51

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki

dobryziom - Pią Gru 07, 2012 10:15

Perez napisał/a:
Tak OFF znalazł ktoś w końcu wzmacniane łożyska do skrzynki?


nie... tylko oryginał lub zamiennik ale co do jakości to nie wiem bo ja smigam na oryginałach i jak na razie żyja ale ktoś dwałą zaminnik musisz podpytać. Ewentualnie czytałęm ostanio obszerny artykół na temat łozysk walcowych ktore są duzo mocniejsze może udało by sie dobrać z nich jakiś zamiennik?

[ Dodano: Pią Gru 07, 2012 10:15 ]
Perez napisał/a:
1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki

adamsky - Pią Gru 07, 2012 11:13

A ja wyjdę z ukrycia :P
1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki

bociannielot - Pią Gru 07, 2012 11:36

adamsky, coś przeskrobał że się ukrywasz :P ;)
adamsky - Pią Gru 07, 2012 11:39

W sumie to nic. Powrócił do mnie R i czaje się na jakieś mody, a że czasu nie mam to się nie udzielam na forum :p
Markzo - Pią Gru 07, 2012 13:36

Kolejny SS założony. U Remiego daliśy go z wodzikami od polifta, w którym tulejki krzyżaka są w super stanie - efekt mega, dużo lepszy niż u mnie. Krzyżak ze starych wodzików wyjęliśmy, rozebrany i tulejki już obmyślone, będą na całej długości, a nie jak OEM tylko na początku. Jak zdążę to popytam o materiał PU i w przyszłym tygodniu ogień :)
dobryziom - Pią Gru 07, 2012 13:45

Markzo fajnie że ogranisz temat i poświecasz swój czas piona :)

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik + tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki

hebdzik - Pią Gru 07, 2012 16:12

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki

Remigiusz - Pią Gru 07, 2012 16:49

Wiec tak bo teraz ok 70km jazdy mogę powiedzieć ze naprawdę rewelacja jest z Short shiftem. Plus tez taki ze lewarek od MK2 jednak robi robotę jak krzyżak jest cały i teraz czuć jak wchodzi każdy bieg z precyzja :wink:

Porównanie to przed i po to nieba i ziemia. Jedynie co dziwne ze lewarek bez tej przeciwwagi napierdziela na wolnych obrotach, znaczy telepie nim :mrgreen:

Aha i jak ktoś by nie wiedział jak zamontować gałkę od MK1 do lewarka od MK2 to wystarczy tylko nawinąć trochę taśmy izolacyjnej i nabić gałkę i trzyma jak ta lala :razz:

Markzo - Pią Gru 07, 2012 16:51

dobryziom napisał/a:
Markzo fajnie że ogranisz temat i poświecasz swój czas piona

e tam, luz ;)

Ogarnąłem materiał na tuleje, PU, biały. Twardszy niz poliuretan, ale gośc w sklepie mówi, że bedzie cacy. Także porozmawiam tylko z tokarzem i będą tulejki, po projekt już jest, wkleje foty jutro :)

[ Dodano: Pią Gru 07, 2012 16:51 ]
Remigiusz napisał/a:
Wiec tak bo teraz ok 70km jazdy mogę powiedzieć ze naprawdę rewelacja jest z Short shiftem. Plus tez taki ze lewarek od MK2 jednak robi robotę jak krzyżak jest cały i teraz czuć jak wchodzi każdy bieg z precyzja

Porównanie to przed i po to nieba i ziemia. Jedynie co dziwne ze lewarek bez tej przeciwwagi napierdziela na wolnych obrotach, znaczy telepie nim

Aha i jak ktoś by nie wiedział jak zamontować gałkę od MK1 do lewarka od MK2 to wystarczy tylko nawinąć trochę taśmy izolacyjnej i nabić gałkę i trzyma jak ta lala

super, że jesteś zadowolony ;) opłacało się leżeć w śniegu pod autem ;D

Remigiusz - Pią Gru 07, 2012 17:07

Markzo, No ba dziękuje tobie jeszcze raz za pomoc i garaż :wink: Czyli byles w Chemii Rzeszów :?:

Na początku było dziwne z tymi biegami ale teraz super fajne to jest :razz:

tomi_zog - Sob Gru 08, 2012 11:10

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka

Remigiusz - Sob Gru 08, 2012 14:18

Kolejna fajna sprawa co dziś na mrozie zauważyłem ze biegi elegancko wchodzą a nie jak dawniej się czasem nie chciała wbić 1 czy 2 jak był zimny silnik :wink:

Coraz bardziej mnie ten SS zaczyna cieszyć :wink:

Chudeck - Sob Gru 08, 2012 23:09

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka

Markzo - Nie Gru 09, 2012 10:24

Tulejki do krzyżaka pomierzone, jutro kupuje materiał i jade do tokarza ;)

krótki film, o co chodzi i czemu warto je wymienić:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Na obrazkach poniżej widać uproszczony zarys krzyżaka oraz tulejki, które już nie są tylko na kawałku wewnętrznej tulejki, a na jej całej długości ;) mam na próby i wzór krzyżak Remika, więc jutro wsio spasujemy jak trzeba, sprawdzimy działanie i ma być git :)

screeny projektu:

redcloud - Nie Gru 09, 2012 10:30

Markzo czy od strony skrzyni też dasz tuleję w całości czy podzielisz ją na dwie tak jak w oryginale?
Markzo - Nie Gru 09, 2012 10:31

one wszystkie będą dzielone na pół ;) inaczej, nie dałoby się tego poskładać ;) tyle, że na całej długości tulejki :)
Remigiusz - Nie Gru 09, 2012 11:22

No i gitens :wink: Tak to miało wyglądać i tez mi się wydaje ze to pożyje dłużej niż oryginał :wink:

Jeszcze dodam ze do wybijania klina co trzyma krzyżaka do skrzyni warto mieć 6mm wybijak :wink:

dobryziom - Nie Gru 09, 2012 11:44

i to mi się podoba mówiłem że trzeba zrobić też krzyżak od skrzyni i będzie malinowo :)
kruszan - Nie Gru 09, 2012 12:19

Remigiusz napisał/a:
Jedynie co dziwne ze lewarek bez tej przeciwwagi napierdziela na wolnych obrotach, znaczy telepie nim :mrgreen:


A nie da się podgiąć miejsca na drążku (przeciwwagi) aby była równo z tłumikiem czyli nad nim, a nie ją usuwać zupełnie? Bez niej, może taki niepożądany efekt być.

Remigiusz - Nie Gru 09, 2012 18:27

kruszan, Ale to w niczym nie wadzi aż tak :wink: Nakrece filmik jeszcze :wink:
scorpion - Nie Gru 09, 2012 19:05

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)

arczi83 - Nie Gru 09, 2012 19:43

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki

redcloud - Nie Gru 09, 2012 20:11

zaraz się tulejki skończą :)
Markzo - Wto Gru 11, 2012 13:16

Żeby nie było, że temat umarł ;)
Pierwsza partia shortów z nierdzewki oraz materiał na tuleje ;)

EDIT:
odebrałem tulejki do shortów, chromonikiel ;) Krzyżak razem z materiałem już u tokarza, wsio pomierzone i obgadane, czekam na wykonanie ;)

redcloud - Wto Gru 11, 2012 15:45

Markzo, a juz miałem posta wysyłać :)
Koko_24 - Wto Gru 11, 2012 17:31

markzo jak będziesz miał już to wszystko kompletne będziesz wystawiał to na allegro???
andrew0503 - Wto Gru 11, 2012 20:41

Markzo napisał/a:
Żeby nie było, że temat umarł ;)

Nawet nie wątpiłem, super, że masz głowę na karku i poświęcasz swój prywatny czas.
Markzo napisał/a:
Krzyżak razem z materiałem już u tokarza, wsio pomierzone i obgadane, czekam na wykonanie ;)

Ten materiał to delrin?
A i jeszcze jedno pytanie, czy shorty będą nagwintowane, czy to już we własnym zakresie?

Markzo - Wto Gru 11, 2012 23:40

Koko_24 napisał/a:
markzo jak będziesz miał już to wszystko kompletne będziesz wystawiał to na allegro???

taki mam zamiar ;)

andrew0503 napisał/a:
Nawet nie wątpiłem, super, że masz głowę na karku i poświęcasz swój prywatny czas.

chciałbym to przyśpieszyć ile sie da, ale niektórych rzeczy nieprzeskoczę :/ shorty i tulejki to małe zamówienia i każdy mi to robi po godzinach czy z doskoku, ale i tak w sumie max. tydzień każą czekać ;)

andrew0503 napisał/a:
Ten materiał to delrin?

to PU.

andrew0503 napisał/a:
A i jeszcze jedno pytanie, czy shorty będą nagwintowane, czy to już we własnym zakresie?

nagwintowane, z śrubkami, podkładkami itp - komplet :)

Remigiusz - Sro Gru 12, 2012 01:49

Markzo, Mi jeden komplet zostaw tych tulejek :razz:
cjqumel - Pon Gru 17, 2012 14:29

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki
13. Cj Qumel SS + tulejki

radzio9090 - Pon Gru 17, 2012 22:59

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki
13. Cj Qumel SS + tulejki
14. radzio9090 SS + tulejki

maniu48 - Sro Gru 19, 2012 15:22

Heh odezwał się gość który miał mi zrobić SS. Jest niby 20 szt. pomalowane proszkowo. Jutro ma mi dać te SS do ręki to wrzuce foto.
redcloud - Sro Gru 19, 2012 15:26

maniu48 jak Twoje SSy do Markzowych? osobny temat?
Remigiusz - Sro Gru 19, 2012 16:31

redcloud, Sa to te same SS :wink: Tylo ze gość się nie odzywał to Marek dla nas wykonał projekt :wink: Nic złego się nie dzieje będzie i tak myślę jeszcze więcej chętnych na to :wink:
redcloud - Sro Gru 19, 2012 16:32

a, ok :) dobrze, że trzymacie rękę na pulsie
Markzo - Sro Gru 19, 2012 19:55

Tulejki do krzyżaka gotowe, jutro założę do siebie i ruszamy z handlem.

EDIT:
KOSZT: 120zł CAŁOŚĆ, czyli:
-short shifter,
-tulejka short shiftera,
-śruby do short shiftera,
-tulejki krzyżaka przy skrzyni biegów - 4 sztuki (2 małe, 2 duże),
-śruby do krzyżaka,
-wysyłka w cenie.

Wrzucam foto tulejek. Pasowanie ciasne, montaż raczej nie w palcach ;) Imadło i ma być ok. Narazie mam wszystkiego 7 kompletów, sprzedaż przez forum póki co. Kolejność jak z listy czy teraz jeszcze raz zapisy?

FOTO:

redcloud - Sro Gru 19, 2012 20:02

Markzo dawaj dane do przelewu a nie gadaj tyle :D
andrew0503 - Sro Gru 19, 2012 20:06

Markzo napisał/a:
Kolejność jak z listy czy teraz jeszcze raz zapisy?

Chyba jak z listy(wiem, wiem jestem mądrala, bo drugi na liście :cwaniak: )
To ja poproszę na pw o dane do wpłaty, w zamian podam dane do wysyłki :wink:

Markzo - Sro Gru 19, 2012 20:07

radzio9090 napisał/a:
1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki
13. Cj Qumel SS + tulejki
14. radzio9090 SS + tulejki


żeby był jakis porządek, pierwsze 7 osób z listy? Odpowiada Wam to? kolejne tulejki i shorty już się robią.

Skoro tak, to te 7 osób z początku dawać dane do wysyłki na PW, jutro shorty pójdą do Was, najpóźniej w piątek.

Perez - Sro Gru 19, 2012 22:47

Ja będę się musiał wstrzymać. Samochód cały czas w warsztacie, a ja nie uzbierałem kasy na skrzynię.
jarekft - Sro Gru 19, 2012 23:00
Temat postu: SS+TULEJKI
Witam i ja się dopisałem proszę o info do przelewu na PW od razu wyślę zwrotnie moje dane
ps:Gratuluje cierpliwości i zaangażowania

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki
13. Cj Qumel SS + tulejki
14. radzio9090 SS + tulejki
15.jarekft SS+tulejki

:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

Markzo - Czw Gru 20, 2012 13:41

Proszę osoby z tej piewrszej 7ki na liście o deklarację, czy bierzecie czy nie. Nie wiem czy mam kupować materiał i zamawiać dalej, dla pozostałych? prosiłbym o w miare szybkie deklarację, bo wszystko już zapłaciłem z własnej kieszeni:)

EDIT:
Tulejki zamontowane :) Krótka instrukcja:

1. Po demontażu z auta rozcinamy nity:


2. Wybijamy rozcięte nity i otrzymujemy to:


3. Stare plastiki wyjmujemy, wewnętrzną metalową tulejkę wsadzamy w jedną nową tulejkę i wciskamy do końca:


4. Wkładamy tą z metalową tulejką w mocowanie, drugą przystawiamy z drugiej strony i obie ściskamy, gotowa pierwsza część:


5. Rozcinamy drugiego nita:


6. Wyjmujemy bebechy:


7. Wciskamy metalową tulejkę w nową zrobioną z PU:


8. Dokładamy mocowanie oraz drugą tulejkę i ściskamy razem:


9. Gotowy element:


10. Skręcamy całość śrubami, kontrując nakrętki.


Teraz najważniejsze sprawy:
1. nie skręcać tego za mocno, bo krzyżak nie będzie działał, dokręcić tak, żeby miał swobodny ruch i zrobić kontre nakrętkami.
2. Całość do zrobienia w 30minut, jak ktoś nie ma imadła, można delikatnie użyc młotka.

NAJWAŻNIEJSZA RZECZ!!!!!

Są 2 rozmiary tulejek w krzyżaku od strony skrzyni biegów (od strony lewarka są te same). Prawdopodobnie różnica jest między dieslem a benzyną (lewarek z diesla ma mniejsze, benzyna większe) dlatego proszę pisać przy danych do wysyłki rodzaj silnika!!! Nie jestem pewien czy to reguła, ale partia z większymi tulejkami ma taką małą fazkę do około (około centymetr od krawędzi), a ta z mniejszymi (czyli w teorii diesel) nie ma żadnej, jest gładka. Proszę na to zwracać uwagę!!

Remigiusz - Czw Gru 20, 2012 14:28

Pokaz fote jaka różnica to jest w tymi tulejkami bo az dziwne :) Ale jak widać jednak nie są jednak jednakowe jak było to tej pory przyjmowane :wink:

Do wbijania tych PU tulejek dobrze jest użyć smaru silikonowego łatwiej wskoczą do środka za pomocy młotka gumowego np :wink:

Markzo - Czw Gru 20, 2012 16:04

Krótki film jak to teraz działa:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Ja jestem baaardzo zadowolony, jest super.

Fotek roznicy nie mam, nie zdążyłem tego obfocić :/

maniu48 - Czw Gru 20, 2012 16:08

No i to mnie się podoba, Krótko, szybko, sztywno.
andrew0503 - Czw Gru 20, 2012 16:32

Fajna precyzja przy wrzucaniu biegów, nie ma niepotrzebnego wachlowania, a jeśli dodatkowo nic nie dzwoni to już pełnia szczęścia :smile:
Raptile - Czw Gru 20, 2012 16:52

Aż mi lewarek stanął ! :mrgreen:
maniu48 - Czw Gru 20, 2012 17:54

No po około 2 miechach gość zrobil mi SS. Pomalowane proszkowo. Jeszcze tulejki musze dorobic lub dokupić. Jakby sie pokończyly Markzo'wi to i ja moge komuś sprzedac.
pelson91 - Nie Gru 23, 2012 13:14

1. Raptile SS+tulejki do krzyżaka
2. andrew0503 SS+tulejki do krzyżaka
3. redcloud SS+tulejki do krzyżaka
4.hebdzik SS+ tulejki do krzyżaka
5.tuners SS + tulejki
6.Perez SS+ tulejki
7.dobryziom SS+ tulejki
8.adamsky SS+tulejki
9.tomi_zog SS + tulejki krzyzaka
10.Chudeck SS+ tulejki krzyżaka
11.scorpion ss +t odbiór osobisty+rabat:)
12. arczi83 SS + tulejki
13. Cj Qumel SS + tulejki
14. radzio9090 SS + tulejki
15.jarekft SS+tulejki
16. pelson91 SS+tulejki

Markzo - Nie Gru 23, 2012 18:00

Zrobiłem już całkiem sporo kilometrów to zdam relację. Nawet po nocy na mrozie, nie ma problemów z wbiciem biegów, wszystko chodzi lekko i płynnie. Przed montażem SS i tulejek było sporo gorzej :/ przy spokojnej jeździe jest tak samo fajnie jak przy upalaniu, nawet przy chwilowym przytrzymaniu na odcince elegancko można przepinać biegi ;) kilka osób powinno w poniedziałek otrzymać kompleciki, czekam na relacje z montażu i jazdy.

PS. jakby komuś nie pasowały te tulejki od strony skrzyni to odrazu dzownić na 880-300-660!

hebdzik - Pon Gru 24, 2012 11:19

tak dziś doszedł do mnie SS wygląda to świetnie, lecz myślę założę go dopiero po świętach;p dodam ze SS ja zakupiłem do swojej Hondy Civic Aerodeck z silnikiem 2.0i TD i skrzynią PG1 :mrgreen:
camaro17 - Pon Gru 24, 2012 12:02

hebdzik, na tym forum więcej dowiesz się o dieslach niż na forum Hondy :)

To dziwne nie spotkałem jeszcze Hondy Civic lub Accorda z silnikiem L-seria który był by przerabiany tak jak nasze Roverki , MG :) Hondziarze nie wiedzą co mają pod maską :)

hebdzik - Pon Gru 24, 2012 13:17

camaro17 wiem o tym, Honda = benzyna, diesli nie uznają:p ja uznaje;) bo ja mam autko zabawkę:P którym śmigam na co dzień i jeszcze w długie trasy, i np moje auto nie zimuje w garażu jak większość Hond i zamierzam też powiększać moc mojego diesla stąd znalazłem się na tym forum, i np bacznie sledze temat Remika który wyczynia cuda z tym silnikiem :twisted: i sorki za OT
Wojtek88 - Wto Gru 25, 2012 00:12

hebdzik napisał/a:
camaro17 wiem o tym, Honda = benzyna, diesli nie uznają:p ja uznaje;) bo ja mam autko zabawkę:P którym śmigam na co dzień i jeszcze w długie trasy, i np moje auto nie zimuje w garażu jak większość Hond i zamierzam też powiększać moc mojego diesla stąd znalazłem się na tym forum, i np bacznie sledze temat Remika który wyczynia cuda z tym silnikiem :twisted: i sorki za OT


Filozofia hondy to silniki benzynowe, ot co.

Maniu48, nie wygląda to na dobrze położoną powłokę poprzez proszek :shock:

maniu48 - Wto Gru 25, 2012 11:56

Może dlatego, że jest tego dość grubo??nie wiem
Markzo - Pią Gru 28, 2012 12:43

Oki, po nowym roku lecimy dalej ze sprzedażą ;) kto chętny?
cjqumel - Pią Gru 28, 2012 15:02

Ja bardzo chętnie ale jestem dopiero 13 na liście :-|
Markzo - Pią Gru 28, 2012 15:04

Czyli pewnie jednak będzie sprzedaż przez allegro, bo nie wszyscy zaglądają do tematu ;) zatem po nowym roku aukcja i z niej zamawiamy ;)
redcloud - Pią Gru 28, 2012 16:37

Markzo ale podnieś cenę o koszty prowizji dla Allegro :) (jakieś 1 zł).
Markzo - Pią Gru 28, 2012 16:42

Nie przesadzajmy ;) btw doszła 2 paczka? masz wsio?
scorpion - Pią Gru 28, 2012 17:08

scorpion chętny:)
pelson91 - Pią Gru 28, 2012 17:42

Jak gadaliśmy, Markzo, ja po nowym roku również biorę
redcloud - Pią Gru 28, 2012 17:47

tak, Markzo mam wsio, pewnie się przymierzę do montażu w weekend :)
xtek - Sob Gru 29, 2012 14:01

Tez bym wzial - czekam na link do aukcji, tak bedzie prosciej ;)
hebdzik - Sob Gru 29, 2012 16:29

i kolejny SS zamontowany:) na pokładzie Hondy Civic







Markzo mam takie pytanie, czy SS które testujecie na autach nie dzwonią Wam na niskich obrotach?
i kolejne pytanie czy ktoś nie ma tego elementu krzyżaka,
http://imageshack.us/a/im...7kopiowanie.jpg
gdyż u mnie otwór klinujący jest już chyba wyświechtany i jest tam pewien luz, przynajmniej u mnie ;-)

maniu48 - Sob Gru 29, 2012 17:23

Nic mi nie dzwoni kolego ;)
Markzo - Sob Gru 29, 2012 17:27

hebdzik, czy wszystko pasowało? nie, nic mi nie dzowni, ani remikowi ani mańkowi...

Odnośnie tego elementu na fotce, to po prosto daj tam śrubę i skręć go ;) będzie spokój :) jak wrażenia?

Masz nieseryjny wydech chyba? bo coś bardzo blisko jest do lewarka... może musisz tak jak ja, delikatnie przyszlifować od dołu mocowanie przeciw wagi?

hebdzik - Sob Gru 29, 2012 18:06

tak wszystko pasowało :) tulejki tez były zrobione perfekcyjnie, no właśnie skręciłem go i mam tam pewien luz, muszę zmierzyć otwór w klinie przy skrzyni bo możliwe ze tam sie to dzieje:) nie ma potrzeby szlifowania przeciwwagi, jest tam wystarczająco miejsca:) tak wiec nie haczy, możliwe ze gdzieś samego SS słabo skręciłem, po sylwestrze zerknę na to jeszcze okiem :razz: wrażenia bardzo pozytywne, biegi wchodzą precyzyjnie, skok lewarka tez bardzo fajny jestem zadowolony :mrgreen:
Remigiusz - Pon Gru 31, 2012 13:00

Hej,

Takie nie mile odgłosy robi u mnie Short shifter po 2.500km :|

http://www.youtube.com/watch?v=wIxq59v25U4


Obawiam się ze mogą się zaczynać luzować te dolne śrubki i będzie dalej klekotało :sad:

redcloud - Pon Gru 31, 2012 13:31

Może na lockite trzeba to montowac?

Zanurkuj Remi i sprawdź czy rzeczywiście się luzują. Jeżeli tak to kontrnakrętki trzeba dać, nie?

nicco_nuwai - Wto Sty 01, 2013 12:25

kontr nakretki to juz tam koledzy dawali z tego co widzialem, ale moze lepiej zastosowac nakretki "samokontrujace" one maja w gwincie juz taka gume jakby - ciezko sie je skreca i same sie nie luzuja.
Remigiusz - Wto Sty 01, 2013 12:41

nicco_nuwai, Te nakrętki z teflonem ja stosowałem ale jak widać nie ma to za bardzo dobrego rezultatu :evil:

Nawet na postoju z ślinikiem wyl. słychać jak klekocze coś pod lewarkiem jak się biegi miesza :mad:

dobryziom - Wto Sty 01, 2013 12:42

redcloud napisał/a:
Może na lockite trzeba to montowac?



chyba właśnie Markzo na loctail montował.

Kozik - Wto Sty 01, 2013 12:47

ja mam spawane i nic mi nie drga już ponad pół roku :mrgreen:
redcloud - Wto Sty 01, 2013 12:48

o właśnie Kozik, zakręcić nakrętką i chwycić spawem - tak to masz zrobione? Może zrób jakąś fotkę?
Kozik - Wto Sty 01, 2013 12:54

redcloud, ja mam zwyczajnie wydłużony ten bolec i pospawany, nie mam tego ustrojstwa, szorta robiłem sam, ale w sumie jak już komuś pasuje to może złapać spawarą w paru miejscach i będzie wytrzymałe,
ja u siebie całą dźwignię rozbierałem i wspawałem 1,5cm druta pomiędzy lewarek a tą tulejkę

[ Dodano: Wto Sty 01, 2013 12:53 ]
przy rozbieraniu jest potem problem by ten kondom naciągnąć żeby nie wiało do środka ;) ale mam "na śmierć" albo się złamie albo będzie działać a ciężko by druta złamać ;)
a ten krzyżak dałem do tokarza i on mi to zrobił, mam zakute a nie skręcone

[ Dodano: Wto Sty 01, 2013 12:54 ]
ten Wasz szort ma podstawową zaletę montuje się go w 10 minut z dźwiganiem samochodu ;)

Remigiusz - Wto Sty 01, 2013 13:18

Kozik, Fajne rozwiązane jest w lewarkach od po liftowych tam już tych kondomów nie ma i masz taka jak by gumowata watę to zatyka cala dziurę od spodu i juz nie ciągnie :D I muszę przyznać ze cieplej teraz jest od środkowego tunelu przez to :)
Markzo - Wto Sty 01, 2013 17:08

Nie skręcałem nic na loctite, w zestawie macie nakrętki, które się nie odkręcą :) nie z teflonem, bo te zaraz puszczały. Ja u siebie nie mam żadnego luzu ;)
hebdzik - Sro Sty 02, 2013 18:23

i co Panowie macie jakiś pomysł na popuszczające się nakrętki :p ?
pelson91 - Sro Sty 02, 2013 18:25

wszystkim ten SS tak szybko pada?
Markzo - Sro Sty 02, 2013 18:55

Te nakrętki, które są w zestawie się nie odkręcają. Na swoim zrobiłem już 1500km i jest spokój. Na początku miałem luz bo nie dałem żadnych nakrętek... Ewentualnie dać niebieskiego loctite i będzie już na wieki :)
Remigiusz - Sro Sty 02, 2013 19:42

Powiem tak moje było trochę inaczej skręcane :P Żeśmy w sumie o Loctite zapomnieli :-|

Ja się tym nie pokoje bo dokręcę i myślę ze będzie :wink: Problem był taki ze to na teflonie skręcałem i wiem ze za mocno dokręciłem i potem luzowałem śrubę i myślę ze teflon się wyrobił :wink: Trzeba będzie dać nakrętkę na kontrę :razz:

redcloud - Sro Sty 02, 2013 21:47

wot, panikę siejesz Remi :)
Raptile - Czw Sty 03, 2013 10:15

redcloud napisał/a:
wot, panikę siejesz Remi


Jak zawsze ;P

hebdzik - Czw Sty 03, 2013 19:30

dobra sprawę shorta opanowałem, po prostu skręciłem śruby tak jak maja być i Tigiem spawnołem tak ze się nie odkręcą :) ale niestety u mnie dzwoni krzyżak na klinie mianowicie albo trzonek ze skrzyni sie obrobił , albo element krzyżaka nachodzący na niego, w związku z czym muszę sobie dorobić ten element krzyżaka

http://imageshack.us/a/im...7kopiowanie.jpg

i dlatego mam prośbę czy mógłby mi ktoś podać wymiary tej części jak będzie zakładał short, bo nie mam dostępu do kanału :razz: z góry dziękuje

i co z aukcja z shortami bo wiem ze niektóre osoby czekają i się niecierpliwią :)

redcloud - Czw Sty 03, 2013 19:33

hebdzik, linka popraw bo nie robi
hebdzik - Czw Sty 03, 2013 19:44

juz chodzi :)
xtek - Sob Sty 05, 2013 10:35

Czy jest juz jakis orientacyny termin rozpoczecia aukcji? Na co teraz czekamy, sa jakies opoznienia w produkcji? ;)
Markzo - Sob Sty 05, 2013 12:59

Pisałem, że w przyszłym tygodniu wsio ruszy :) szorty się gwintują a tuleje toczą, kupiłem coś koło 2m prętów PU, żeby tych tulejek trochę było. Spokojnie, jeszcze kilka dni :)
xtek - Sob Sty 05, 2013 15:20

Markzo napisał/a:
Pisałem, że w przyszłym tygodniu wsio ruszy :) szorty się gwintują a tuleje toczą, kupiłem coś koło 2m prętów PU, żeby tych tulejek trochę było. Spokojnie, jeszcze kilka dni :)


Specjalnie czytalem caly temat i nie znalazlem nigdzie takiej zapowiedzi, dlatego zapytalem ;) Pisales tylko, ze sprzedaz ruszy po nowym roku ;) Czekam w takim razie z nadzieja! :)

pelson91 - Sob Sty 05, 2013 15:24

ja sie jednak troche obawiam, ze zrobie cos nie tak przy montazu i mi sie rozsypie gdzies w drodze :mrgreen:
redcloud - Sob Sty 05, 2013 17:09

Markzo & Remi (jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam) rządzicie chłopaki!
Kolejny banan na paszczy po montażu. Precyzja, cisza, i ten skok!! Wypas!

Markzo - Sob Sty 05, 2013 19:20

Wsio pasowało? zadowlonyś?
redcloud - Sob Sty 05, 2013 20:16

no :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
andrew0503 - Pon Sty 07, 2013 19:04

To dziś i ja zamontowałem ss oraz tulejki. Czytając powyższe posty, śrubki od SeSa, a dokładnie gwinty zabezpieczyłem dla pewności niebieskim loctitem. A teraz kilka uwag, jeśli ktoś lubi gmerać przy wybieraniu wstecznego, lubi brzęczenie drążka i uwielbia prowadzenie drążka rodem z węgierskiego Ikarusa to niech sobie odpuści montaż tego ustrojstwa :razz: . Chylę czoła przed pomysłodawcami tego projektu, nie myślałem, że będzie aż taki efekt "na żywo". A teraz koniec wazeliny, powiem krótko dziękuję :)
Markzo - Wto Sty 08, 2013 14:14

xtek napisał/a:
Specjalnie czytalem caly temat i nie znalazlem nigdzie takiej zapowiedzi, dlatego zapytalem Pisales tylko, ze sprzedaz ruszy po nowym roku Czekam w takim razie z nadzieja!

Faktycznie nie wyraźnie to napisałem, masz rację ;)

W tym tygodniu będzie aukcja na allegro, dziś po południu jade zobaczyć ile tulejek zrobił tokarz (dzownił do mnie, żebym przyjechał ocenić) i mam nadzieje na dniach ruszy sprzedaż. Link będzie w 2 poście tego tematu oraz tu.

andrew0503 napisał/a:
To dziś i ja zamontowałem ss oraz tulejki. Czytając powyższe posty, śrubki od SeSa, a dokładnie gwinty zabezpieczyłem dla pewności niebieskim loctitem. A teraz kilka uwag, jeśli ktoś lubi gmerać przy wybieraniu wstecznego, lubi brzęczenie drążka i uwielbia prowadzenie drążka rodem z węgierskiego Ikarusa to niech sobie odpuści montaż tego ustrojstwa . Chylę czoła przed pomysłodawcami tego projektu, nie myślałem, że będzie aż taki efekt "na żywo". A teraz koniec wazeliny, powiem krótko dziękuję

Cieszę się bardzo! czy tulejki do krzyżaka pasowały dobrze?

andrew0503 - Wto Sty 08, 2013 15:30

Markzo napisał/a:
Cieszę się bardzo

Ja chyba bardziej :mrgreen:
Markzo napisał/a:
czy tulejki do krzyżaka pasowały dobrze?

Miało być ciasno spasowane i rzeczywiście tak było, żadnych problemów :)

barney79 - Sro Sty 09, 2013 18:55

Witam Panowie.Proszę o linka jak będzie aukcja.Czekam z niecierpliwoscią. :grin:
maniu48 - Czw Sty 10, 2013 20:06

Ha. tulejki pozakładane. jest zejebiście, któtko-to dzielo SS, precyzyjnie i bez luzów dzieki tulejką. Polecam to w 100%.
Chudeck - Pią Sty 11, 2013 00:20

no to ja tylko czekam na aukcje, bo mi smar po rękach cieknie na samą mysl :mrgreen:
Markzo - Sob Sty 12, 2013 17:10

tak jak obiecałem, oto link:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2944194780

Zapraszam do kupna ;)

nicco_nuwai - Sob Sty 12, 2013 17:39

Markzo napisał/a:
tak jak obiecałem, oto link:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2944194780

Zapraszam do kupna ;)


zamowienie poszlo :)

dodajecie do tego jakas instrukcje idiot odporna? bo komus bede dawal to do zlozenia, sam na dworzu nie bede kladl sie na cyce na snieg :P

zobaczymy co to zrobi moim lewarem :) w tej chwili luz na biegu mam taki jak w teori w starym aucie powinien byc na luzie, a zeby trafic w dobry bieg trzeba wajha zrobic zamach jak w kamazie :)

pozdro

Markzo - Sob Sty 12, 2013 17:42

nicco_nuwai napisał/a:
dodajecie do tego jakas instrukcje idiot odporna? bo komus bede dawal to do zlozenia, sam na dworzu nie bede kladl sie na cyce na snieg

tak, będzie PDF albo druk (pdf jutro zrobie, to albo dołoże do paczki, albo wysle plik).

nicco_nuwai - Sob Sty 12, 2013 17:52

Markzo napisał/a:
nicco_nuwai napisał/a:
dodajecie do tego jakas instrukcje idiot odporna? bo komus bede dawal to do zlozenia, sam na dworzu nie bede kladl sie na cyce na snieg

tak, będzie PDF albo druk (pdf jutro zrobie, to albo dołoże do paczki, albo wysle plik).


spoko, moze byc wersja elektroniczna, wdrukuje sobie :)

podziekowal serdecznie

jarekft - Sob Sty 12, 2013 19:00

Dzięki za aukcję już kupiłem jako 3 info rocznika i modelu poszło w alledrogo :wink:
xtek - Sob Sty 12, 2013 23:22

Kupione i zaplacone.
Jak jest z ta przeciwaga w dieslu, trzeba zdejmowac? Nie ma negatywnych skutkow?

Markzo - Nie Sty 13, 2013 09:57

Po niedzieli polecą do Was SS, najpóźniej w środę powinny być :ok:

xtek napisał/a:
Jak jest z ta przeciwaga w dieslu, trzeba zdejmowac? Nie ma negatywnych skutkow ?

Chłopaki zdejmowali (Maniu48) ale mówił, że wsio oki ;)


WAŻNA SPRAWA!
Są 2 odmiany tulejek - białe i czarne. Ci, którzy dostaną czarne nie zdziwcie się :D Otóż te tulejki są zrobione trochę inaczej, mianowicie: po włożeniu tej małej metalowej tulei do tulejki z PU będzie ona wsuwać się lekko i bez oporu. Dopiero po włożeniu w metalowy "krzyżak" luz jest kasowany i tulejka siedzi bardzo ciasno. Sprawdziłem, siedzi bez żadnego luzu. :ok: to tak żeby nikt się nie przestraszył, że bubla dostał ;)

pistolet - Nie Sty 13, 2013 10:47

Hmm a gdybym chciał założyć takie ustrojstwo do swojej skrzyni R65, czy wyeliminowało by to problem z 1 biegiem i wstecznym, które czasem się "zacinają"?
leszczu - Nie Sty 13, 2013 11:06

pistolet napisał/a:
Hmm a gdybym chciał założyć takie ustrojstwo do swojej skrzyni R65, czy wyeliminowało by to problem z 1 biegiem i wstecznym, które czasem się "zacinają"?

Ten short jest tylko do skrzyń PG1.
Nawet jeśli byś znalazł shorta do R65, to twoich problem by nie wyeliminowało. :wink:

maniu48 - Nie Sty 13, 2013 18:39

O jak pięknie aukcja ruszyła-super. Co do przeciwwagi to zdjąłem i drążek delikatnie drży ale to naprawde minimalnie-nie przeszkadza to w niczym, nic nie dzwoni nie stuka. Naprawde polecam zestaw w 100% a nawet w 120%. Tylko pamiętajcie o odpowiedznim poskręcaniu tego wszystkiego bo ja przy SS za mocno skrecilem srube-wchodze do auta, próbuje wbic bieg a tu lipa-ciezko jak cholera. Trzeba z czuciem a najlepiej dokrecic sprawdzic jak wchodza biego jak ok to dokrecic jeszcze troszke, jak za ciezko to odkrecic-znalezc zloty srodek.
andrew0503 - Nie Sty 13, 2013 20:19

maniu48 napisał/a:
Trzeba z czuciem a najlepiej dokrecic sprawdzic jak wchodza biego jak ok to dokrecic jeszcze troszke, jak za ciezko to odkrecic-znalezc zloty srodek.

O tak :) Najlepiej na bieżąco sprawdzać.
Trochę się obawiałem wpływu śniegu i mrozu na shorta, ale jest lepiej niż było fabrycznie, przy temp. -16 żadnych problemów, drążek chodzi jak powinien. Trochę km. już zrobiłem, parę parkowań na wstecznym, bez porównania z tym co było :)

xtek - Nie Sty 13, 2013 21:20

maniu48 napisał/a:
Co do przeciwwagi to zdjąłem i drążek delikatnie drży ale to naprawde minimalnie-nie przeszkadza to w niczym, nic nie dzwoni nie stuka.



Hmmm, mam nadzieje, ze drzy bez zadnych odglosow, bo znow mnie to bedzie denerwowac ;)

Remigiusz - Nie Sty 13, 2013 21:22

maniu48 napisał/a:
Co do przeciwwagi to zdjąłem i drążek delikatnie drży ale to naprawde minimalnie-nie przeszkadza to w niczym, nic nie dzwoni nie stuka.


Napierdziela jak głupi :mrgreen: ale za to po ciuchu jak wszystko ze trzyma i śrubki nie są luźne :wink:

Markzo - Wto Sty 15, 2013 13:09

Wszystkie paczki dziś poszły, jutro powinny być :) jak by był jakiś problem to walić na 880-300-660 :)

Czy są jeszcze chętni na shorty?

pelson91 - Wto Sty 15, 2013 13:21

ja chętny nadal
niuton - Wto Sty 15, 2013 16:58

Też bym to pochytał chętnie. Miałe mdziś dospawać sobie troche pręta przy innej akcji przy drążku ale się nei udalo znajomemu zabraćć za temat więc chętnie przytule.
2 pytania:
Remigiusz już wszystko hula? Bo coś brzęczało, nie są wadliwe?
Po co ta tuleja, krzyżaki itp, bo nie bardzo to rozumie...

Markzo - Wto Sty 15, 2013 16:59

niuton, przeczytaj temat, jest wsio opisane i wyjaśnione łącznie z fotami i filmem :ok:
niuton - Wto Sty 15, 2013 19:49

No doczytałem, wczoraj w nocy przeleciałem temat i nie wiem kiedy padło stwierdzenie krzyżak, a nie wiedziałem czego się tyczy. Także jestem chętny. Została jakaś sztuka czy trzeba czekać? Osobiście wolałbym mieć zaspawane na amen, ale to rozwiązanie też jest OK. Pojeżdzilem na R65 na shorcie i bez jak w kamazie...
Markzo - Wto Sty 15, 2013 19:54

Tulejek jeszcze pare mam, ale shorty musze dać do wycięcia laserem. jakby było paru chetnych to nie ma sprawy, a nie chce robic na zapas zeby nie utopic kasy.
niuton - Sro Sty 16, 2013 09:16

1. Pelson
2. Niuton

No to jużdwóch:) Ile minimum musisz ich zrobić żeby było opłacalne, dycha? Pójdą na alledrogo.

Markzo - Sro Sty 16, 2013 09:23

5 to takie minimum. Tulejki do benzyny mam, do diesla chyba 5 kompletów, takze to tylko kwestia samych blach shorta.
pelson91 - Sro Sty 16, 2013 09:25

no dla mnie diesel :D spoko, na pewno się jeszcze zbiorą ludzie, chyba nie wszyscy co byli na wcześniejszych listach kupili
Markzo - Sro Sty 16, 2013 09:50

w sumie shortów poszło razem ze mną jakieś 17 kompletów, większość do diesli. Tylko chyba 3 osoby ( ze mna) zamowily do benzyn.
frezer20 - Sro Sty 16, 2013 10:20

Słuchajcie mam pytanie czy ta metalowa tulejka z zestawu ja trzeba młotkiem wbić ? Bo nawet po wyszlifowaniu niedoskonałości poprodukcyjnych nie chce wejść.
Markzo - Sro Sty 16, 2013 10:21

Ona ma wejsc ciasno, sprawdzałem wymiary przed wysyłką i były wszystkie w normie. Mozesz delikatnie przeszlifowac otwór w SS, ale tylko minimalnie, zeby potem luzu nie bylo. Jak bedzie problem dzown :ok:
frezer20 - Sro Sty 16, 2013 10:23

Rozumiem. ona wchodzi ze 3 mm w ss i dalej dupa :)
Albo ją składam nie tak jak trzeba.
Ta metalowa tulejka z zestawu to ona ma iść do ss czy to krzyżaków?
Może to głupie pytanie ale się pogubiłem.

Markzo - Sro Sty 16, 2013 10:27

Daj znać jakie wrażenia po montazu :ok:
frezer20 - Sro Sty 16, 2013 10:53

Markzo napisał/a:
Daj znać jakie wrażenia po montazu :ok:



Jak mi się uda ;)

nicco_nuwai - Sro Sty 16, 2013 11:17

witam!

Paczka dotarla, odczucia podobnie jak kolega frezer20 - trzeba delikatnie dopracowac zadziory technologiczne/poprodukcyjne i tulejka i male sruby wejda w ss.

Markoz - masz juz instrukcje do wydruku? Bo o ile jest to dosc intuicyjne w skladaniu, o tyle chce miec pewnosc ze mnie nie skasuja x2 za "domyslanie sie" :)

pozdrawiam

Markzo - Sro Sty 16, 2013 12:19

Proszę, oto instrukcja montażu:
http://www.sendspace.com/file/zauy62

Remigiusz - Sro Sty 16, 2013 12:32

Nie wiem czemu wy do tematu nie dodajecie instrukcji :wink:

Ok, jest na 1. stronie :razz:

frezer20 - Sro Sty 16, 2013 12:33

Wilekie dzieki.
Przy najbliższej okazji biore się za montaż.

Markzo - Sro Sty 16, 2013 13:04

Remigiusz napisał/a:
Nie wiem czemu wy do tematu nie dodajecie instrukcji

Poniżej instrukcja

mi wywaliło błąd, wiec wrzucilem na send'a :) dzięki :) możesz wrzucić na 1wszą stronę tematu, żeby łatwiej było znaleźć?

Remigiusz - Sro Sty 16, 2013 13:08

Markzo, Bo za duży plik trzeba było tylko trochę jakość zmniejszyć :razz:
nicco_nuwai - Sro Sty 16, 2013 13:10

podziekowal, juz wydrukowane :)

dobrze napisane.

pozdro.

Chudeck - Sro Sty 16, 2013 21:13

ja wciaz czekam, aż mnie nosi :mrgreen:
nicco_nuwai - Sro Sty 16, 2013 21:57

frezer20 napisał/a:
Jak mi się uda


i jak postepy? bo okazalo sie ze ja tez jestem w duzej, czarnej dupie...

Markzo - Sro Sty 16, 2013 23:06

nicco_nuwai napisał/a:
i jak postepy? bo okazalo sie ze ja tez jestem w duzej, czarnej dupie...

U Kolegi jest jakis problem z pasowaniem metalowej tulejki. Sprawdzałem to przed wysyłką ale nie wkładałem tulejki do końca. Prosze sprawdźcie, czy te dolne otwory w SS mają 12mm. Tulejki wszystkie trzymają wymiar, sprpawdziłem każdą przed wysyłką, jeśli ktoś ma problem z jej wpasowaniem niech odrazu pisze albo dzwoni. Gwinty pod śruby są zrobione ciasno, żeby się to nie rozkręcało. W razie jakiś pytań i kłopotów proszę śmiało dzownić i pisać.

Remigiusz - Sro Sty 16, 2013 23:11

Moze by lepiej jakąś fote wstawić o co chodzi, bo jak nie chce coś wejść, zawsze można rozwiercić otwór na tulejkę albo wbić młotkiem na sile i się wyrobi :wink:
Markzo - Czw Sty 17, 2013 07:42

Kolega próbował wbić młotkiem, to teraz mu nie wchodzi śruba do tulejki. Podejrzewam, że przy cięciu laserem był jakiś fakap i może otwór jest zniekształcony. Proponowałem przelecieć wiertłem 12 otwór a ja tulejkę dośle drugą, jeśli ta jest uszkodzona.


UWAGA!!!!
rozmawiałem z kolegą nicco_nuwai i przyczyną problemów z wpasowaniem tulejki jest przyciasny otwór w short shifterze. Przed montażem niech każdy go zmierzy i w razie konieczności przewierci wiertłem 12 lub podpiłuje pilnikiem, żeby nie zniszczyć tulejki - otwór ma mieć 12mm z obu stron.

Chudeck - Czw Sty 17, 2013 19:25

Zasmuce was, u mnie wszystko ładnie pasuje, są tylko takie małe nadlewy, ktore trzeba ściąc :mrgreen:
nicco_nuwai - Czw Sty 17, 2013 20:33

Witam!

Dzieki Markzo za wsparcie i obsluge serwisowo-gwarancyjna :) - dam znac jak dojdzie wymieniona tulejka,

Reasumujac, moj egzemplarz mial te nadlewy/stopy poprodukcyjne w otworach malych (fi 6) i otworze tulekji (fi 12). Spilowanie ich pilnikiem do zera nie wystarczylo aby wlozyc recznie (lub z uzyciem niewielkiej sily) tulejke i sruby (w ta polowke nie nagwintowana). Probowalem przebic mlotkiem srube przez male otwory to mi gwint zjechalo ze sruby, tak samo proboalem rozdziewiczyc otowor wbijajac tulejke - skoczylo sie to pohaczeniem scianek tulejki oraz zawinieciem jej kolnieza do wewnatrz (zmniejszeniem swiatla ponizej fi 8 - sruba juz nie wchodzila)

Male otwory przelecialem wiertlem fi 6 i teraz jest ok - glaciutko wchodzi. Duzy otwor zgodnie z sugestia kolegi Markzo pomierzylem i mial niecale fi 12, wiertlo 12tka nie wchodzilo ani dupa ani wiertlem w otwor, wiercenie przeprowadzilem na raty bo mi sie wiertlo klinowalo a nie chcialem isc ogniem zeby nie zwichrowac otworu (nie mam statywu), po przewierceniu otworu (malo co wylecialo pazdzieza) zarowno wiertlo wchodzi bez oporu, jak i sama tulejka (ta poniszczona i pohaczona) wchodzi recznie bez uzycia jakiejs dramatycznej sily. Sama poniszczona od bicia mlotkiem tulejke rozwiercilem na fi 8 i sruba tez wchodzi juz gladko.

Czekam teraz na montaz, albo gdzies pojade, albo sam jak sie na kanal u wuja dostane. Sucha przymiarka wskazuje ze wszystko powinno juz pasowac bez niespodzianek.

Takze zamiast sie pierdzielic w gladzenie pilnikiem, odrazu przeleciec fi12 i fi6 i po poroblemie :)

pozdrawiam

andrew0503 - Czw Sty 17, 2013 20:33

Markzo napisał/a:
Przed montażem niech każdy go zmierzy i w razie konieczności przewierci wiertłem 12 lub podpiłuje pilnikiem, żeby nie zniszczyć tulejki

To raczej proponuję pilnikiem okrąglakiem, wiertłem ręcznie, no chyba,że otwór ma ma więcej niż mm różnicy. Po wierceniu można nadmiernie rozbić otwór, u mnie wystarczyło lekko skrobakiem przejechać w otworze i było ok :)

nicco_nuwai - Czw Sty 17, 2013 20:46

andrew0503 napisał/a:
To raczej proponuję pilnikiem okrąglakiem, wiertłem ręcznie


kazdy musi to juz indywidualnie z rozsadkiem dopasowac, u mnie np ryplalem okraglakiem i nic, wiertlo recznie nawet nie wchodzilo w otwor (nawet po usunieciu wrzerow), ale masz racje - lepiej z rozsadkiem niz rozrajlowac otwor zaduzo

pozdr

andrew0503 - Czw Sty 17, 2013 20:57

nicco_nuwai napisał/a:
lepiej z rozsadkiem niz rozrajlowac otwor zaduzo

O i tu trafiłeś do sedna, nic dodać nic ująć :)
Pozdrawiam

xtek - Czw Sty 17, 2013 21:39

Markzo napisał/a:
Sprawdzałem to przed wysyłką ale nie wkładałem tulejki do końca.


Bedziesz mial nauczke na przyszlosc zeby zawsze wkladac do konca : )

U mnie tez tulejka nie wchodzi w otwor, sa w nim jakies gluty pozostale po laserze, musze to dopiero przeszlifowac albo przewiercic. Z jednej strony w ogole otwor nie wyglada na okragly tylko bardziej jajowaty. Nie mam teraz suwmiarki zeby to sprawdzic, ale w sobote przy wierceniu pomierze.

Chudeck - Pią Sty 18, 2013 14:41

Powiedzcie mi koledzy czym wy scinaliscie te nadlewy? mnie sie kazde wiertło wcina w metal i nic wiecej. Wiertła z HSS tez nic nie dają
nicco_nuwai - Pią Sty 18, 2013 15:05

Chudeck napisał/a:
Powiedzcie mi koledzy czym wy scinaliscie te nadlewy? mnie sie kazde wiertło wcina w metal i nic wiecej. Wiertła z HSS tez nic nie dają


Ja duzy otwor zwyklym pilnikiem okraglakiem, a male otwory pilnikami iglakami. Gluty byly twarde, wsumie do gladkiego to ryflalem kolo 20-30min (ale to tez z powodu przymiarek i kombinowania). Potem jak przewiercalem to wiertlo mi blokowalo sie, ale zwyklym wiertlem przejechalem na wolnych obrotach na kilka rat.

pozdr.

hebdzik - Pią Sty 18, 2013 16:41

nie trzeba nic rozwiercać ani szlifować !! !!!! tylko trochę ruszyć głowa! Proponuje żebyście wzięli tulejkę i jeden element SS w imadło i po prostu go wprasować!!, a drugi element , się robi tak ze zakłada się SS na lewarek i dociąga się wszystkie śruby równomiernie ! po trochu i gwarantuje ze drugi element tez się wprasuje! ;)
Markzo - Pią Sty 18, 2013 17:39

Jeśli ktoś ma problem z tymi otworami, nie ma czym ich poprawić lub nie wie jak, można śmiało go do mnie odesłać ja poprawie co trzeba i go odeśle tego samego dnia :)
Chudeck - Pią Sty 18, 2013 19:05

Postaram sie sam to zrobic, jak coś to zamowie drugi komplet:D mniejsze gluty usunąłem. Problem mam z tymi większymi, robilem to w domu, wiec imadła nie posiadam.

a jeszcze na chwile wracajac, jak ktos ma ten nadlew wyjątkowo duży i niewygodny to mozna sobie zagniesc tulejke

xtek - Sob Sty 19, 2013 19:17

Strasznie mnie wku#wil montaz tego cuda. Nie mam dwoch lewych rak, bo wszystko w aucie robie sam, ale tutaj ktos niezle dal du#y. Trzeba bylo napisac, ze bedzie to jeszcze trzeba poprawiac pare godzin. Po pierwsze nie mialem wiertla 12 zeby poprawic otwory w SS. Z jednej strony otwor mial 12mm, ale albo laser byl krzywy albo co, bo po drugiej stronie gdzies od polowy bylo 10. Tulejki nie dalo sie wcisnac, bo by sie pogiela i sruba by nie weszla. Ciul, kupilem i poprawilem. Tulejki do krzyzaka (te wieksze) byly za dlugie i gdy schodzily sie w srodku to wystawaly o jakies 3mm na zewnatrz. Musialem je skrocic. Z mniejszymi tulejkami tez byl problem bo metalowa tulejka nie chciala w nia wejsc. Musialem te metalowa tuleje przeciac i dzieki temu weszla. Nie udalo mi sie dzis tego zrobic, bo sie zdenerwowalem. Ostatni raz kupuje taki DIY. Nie wiem kto zmascil czy sprzedawca czy tokarz czy laserman, ale drugi raz bym w to nie wszedl. Pozdro.
Chudeck - Sob Sty 19, 2013 21:26

też dostałem troszke zwichrowaną tą blache od shorta, bo faktycznie wyglada na to, ze laser pod maleńkim kątem zszedł i otwory sa zdecydowanie nierówne. Ja z braku imadła w domu i niektorych narzędzi bawiłem sie 1.5h i obrobiłem tylko te 2 małe otwory
Markzo - Sob Sty 19, 2013 21:40

xtek napisał/a:
Strasznie mnie wku#wil montaz tego cuda. Nie mam dwoch lewych rak, bo wszystko w aucie robie sam, ale tutaj ktos niezle dal du#y. Trzeba bylo napisac, ze bedzie to jeszcze trzeba poprawiac pare godzin. Po pierwsze nie mialem wiertla 12 zeby poprawic otwory w SS. Z jednej strony otwor mial 12mm, ale albo laser byl krzywy albo co, bo po drugiej stronie gdzies od polowy bylo 10. Tulejki nie dalo sie wcisnac, bo by sie pogiela i sruba by nie weszla. Ciul, kupilem i poprawilem. Tulejki do krzyzaka (te wieksze) byly za dlugie i gdy schodzily sie w srodku to wystawaly o jakies 3mm na zewnatrz. Musialem je skrocic. Z mniejszymi tulejkami tez byl problem bo metalowa tulejka nie chciala w nia wejsc. Musialem te metalowa tuleje przeciac i dzieki temu weszla. Nie udalo mi sie dzis tego zrobic, bo sie zdenerwowalem. Ostatni raz kupuje taki DIY. Nie wiem kto zmascil czy sprzedawca czy tokarz czy laserman, ale drugi raz bym w to nie wszedl. Pozdro.

Xtek trzebabyło dzwonić, zrobilbyśmy zwrot kasy czy cos. Pierwszy raz się spotkam, że jest taka lipa ;/ szkoda...

xtek - Nie Sty 20, 2013 21:09

Markzo napisał/a:

Xtek trzebabyło dzwonić, zrobilbyśmy zwrot kasy czy cos. Pierwszy raz się spotkam, że jest taka lipa ;/ szkoda...


Wiesz co... Nie wiem jakbys mi mogl pomoc przez telefon. Sobota po poludniu, wybierak rozgrzebany, auto unieruchomione a ja na niedziele potrzebuje auto na 200km jak co tydzien. Staralem sie to mimo wszystko zlozyc do kupy.

Dzis byl drugi dzien montazu. Nerwow mnie to kosztowalo niemalo. Zszedlem do kanalu i pomyslalem "Hej, moze to ze mna jest cos nie tak i te czesci sa dobre?". Zadzwonilem wiec po kolege mechanika, ktory sam ma rovera i naprawia je masowo. Ze sztukowaniem i dopasowywaniem tulejek uporalem sie juz wczoraj wiec na dzis zostal sam SS. I sie znow zaczelo. Jak sie okazalo gwint w SS byl zrobiony krzywo a sruby dolaczone do zestawu byly chyba z plasteliny. Wszelkie proby wkrecenia malych srub do SS konczyly sie calkowita likwidacja ich gwintu. Byly za miekkie w stosunku do twardego materialu SS. Jakosc samego gwintu w SS tez pozostawiala wiele do zyczenia. Jako ze nie dalo sie z nim juz nic rozsadnego zrobic to stwierdzilismy, ze przewiercimy go tak zeby sruba przeszla i zlapiemy nakretkami zalanymi loctite. Od poczatku mialem watpliwosci, bo IMHO te sruby sa stanowczo za cienkie jak na obciazenia, ktorym sa poddawane. To przeciez wlasciwie tylko one trzymaja wszystko do lewarka. No nic, przewiercilismy, skrecilem na maksa jak sie tylko dalo. Jakos to nawet dzialalo. Myslalem, ze jest ok, wyjechalem w trase. Po 100km jazdy zaczelo dzwonic tak jak na filmiku Remiego. Przejechalem 200km i wybierak na szczescie nie odpadl, ale dzwoni na kazdym biegu i przy kazdych obrotach. O dziwo luzu nie ma, wiec nie wiem co teraz dzwoni. Teraz juz nie mam ochoty nawet na to patrzec do przyszlego weekendu. Plan jest taki, ze albo kupuje uzywany wybierak i wracam do ustawienia domyslnego uznajac strate kasy albo w SS wywierce wieksze otwory (takie jakie powinny byc od poczatku) i zagwintuje porzadnie po swojemu na odpowiednio gruba srube zeby to sie dobrze trzymalo. Juz latwiejsze i przyjemniejsze bylo wydzieranie skrzyni biegow albo kazda inna robota, ktora robilem przy tym aucie.

Domyslam sie Marku, ze miales dobre intencje, ale wykonanie tego zestawu pozostawia wiele do zyczenia. Moze 10% bym zwalil na problemy z moim autem w stylu zapieczone sruby albo cos, ale 90% czasu spedzilem na poprawianiu bledow produkcyjnych. W kwestii problemow z poprzedniech posta - na przyszlosc polecam ciecie woda a nie laserem, przynajmniej nie bedzie glutow. Albo chociaz kontrolowanie po tym jak ktos cos zrobil i wysylasz to dalej.

Gdybym wiedzial, ze tak to bedzie wygladac to bym nie kupowal. Zamienilem mala grzechotke na wieksza grzechotke przy ktorej bedzie sie jeszcze trzeba nagrzebac - jakbym nie mial nic lepszego w weekend do roboty.

Powodzenia dla ludzi, ktorzy jeszcze nie montowali i uda im sie to zrobic w pol godziny!

Markzo - Nie Sty 20, 2013 22:08

Xtek, dziwi mnie to co piszesz i to mocno. Mam auto o mocy 200KM+, które często widzi odcinke, mocne przyśpieszenia. Duże obciążenia zespołu napędowego to norma. SS uzytkuje najdłużej z wszystkich i nie miałem żadnego dzwonienia czy odkręcania. A autem śmigam codziennie. Śruby są ok, tak samo nakrętki. Nie są ani za małe ani za słabe. Odkręciło się, bo rozwierciłeś gwint. A gwint jest po to, żeby po wkręceniu śruby zakontorwać ją nakrętką. Nie ma prawa nic się odkręcić.

Co do reszty Twoich "żali" - pisałem wyraźnie wcześniej - jest jakiś problem, coś nie pasuje, nie umiem/nie wiem jak to poprawić - odesłać ja to poprawię. Z ciekawości (została mi 1 blacha od SS) rozwierciłem otwory pod śruby (śr. 6mm) i ten duży pod tulejkę 12mm. Nie zajęło mi to więcej niż 10minut. A użyłem do tego wiertarki, imadła i normalnego wiertła za bodajże 3zł.

Sprawa tulejek przy skrzyni biegów. Też troche mi to nie pasuje, bo tokarz dostał cały mechanizm zmiany biegów i każdą tulejkę do niego pasował. Są one krótsze, tak aby nie stykały się w środku - daje to mozliwość ich wybicia. I to działa, bo montowałem to u siebie i jeszcze w 1 zestawie, jest tak jak powinno. Do tego sporo osób montowało to już i każdego to pasuje jak trzeba. Nie chce mi się wierzyć, że musiałeś ciąć metalową tulejkę żeby wsadzić ją w PU, to jest od dużo miększy i poddaje się przy wciskaniu.

To nie zestaw od Xpowera za 100funtów czy jakaś inna firmówka po 3-4stówy. Ja na tym nie zarabiam, nie wiem czy do tego całego biznesu nie dołożyłem, bo jeżdżenia i załatwiania było masę. Rozwiercenie 3 otworów lub odesłanie tego do mnie, żebym to poprawił to nie jakis szczególny wyczyn, nie przesadzajmy.

Jeśli jestes niezadowolony to go zdemontuj, odeślij a ja Ci oddam pieniądze.

Chudeck - Nie Sty 20, 2013 22:23

ja chyba w zasadzie tylko z braku imadła cierpie :mrgreen: Zdam relacje na pewno jak zamontuje. Pozdrawiam
xtek - Pon Sty 21, 2013 10:25

Markzo napisał/a:
Xtek, dziwi mnie to co piszesz i to mocno. Mam auto o mocy 200KM+, które często widzi odcinke, mocne przyśpieszenia. Duże obciążenia zespołu napędowego to norma. SS uzytkuje najdłużej z wszystkich i nie miałem żadnego dzwonienia czy odkręcania. A autem śmigam codziennie. Śruby są ok, tak samo nakrętki. Nie są ani za małe ani za słabe. Odkręciło się, bo rozwierciłeś gwint. A gwint jest po to, żeby po wkręceniu śruby zakontorwać ją nakrętką. Nie ma prawa nic się odkręcić.


Nie wiem czy wiesz, ale w dieslu silnik nie pracuje tak rowno jak w benzynie i jednak drgania sa troche wieksze, wiec twoje 200KM i jechanie pod odcinke nic nie zmienia.

A co do gwintu to bym do niego wkrecil te sruby gdyby sie dalo.

maniu48 - Pon Sty 21, 2013 11:35

Markzo ja też uzywam długo SS-w zasadzie tak jak ty i nic nie stuka i dzwoni a mam diesla. Jak zalozylem wszystko tak jezdze bez jakiegokolwiek poprawiania.
frezer20 - Pon Sty 21, 2013 13:22

U mnie poszło wszystko ładnie. SS założony i rewelacja jak biegi chodzą :)
Może faktycznie troszkę problemu było z tą tulejką , ale dremel dał rade :)
Krzyżaka nie wymieniałem bo jakimś cudem zawleczka mnie pokonała heh
Może następnym razem.

nicco_nuwai - Pon Sty 21, 2013 18:26

witam!

Zgodnie z umowa mialem zdac relacje z montazu...


Zabawa trwala od 14 do po 17, kulturalnie na kanale.... Ale nie udalo sie...

Robilem to we 2ch z tesciem, obaj nie jestesmy jacys motyla noga - ale nie udalo sie.

Po koleji. Krzyzak mialem juz na srubach - a nie na nitach wiec nie bylo problemu, wyberak odkrecilem dosc szybko i wydobylem na zewnatrz. Jednak musialem rozdzielic krzyzak bo nie szlo wybic zawleczki.

Tulejki w wybierak wprasowalem w imadle, pasowaly ok, tulejki w druga czesc wprasowalem od gory sciskiem slusarskim, po czym skrecalem dluga sruba + duze podkladki zeby wprasowac dolna polowe - wciagnelo ladnie. Przyszlo do skladania, pojawila sie watpliwosc co do wpasowania krzyzaka - ale wyszlo na to ze pasuje tylko w jedna strone - w przeciwnym wypadku wybierak haczyl o element konstrukcyjny. Montaz krzyzaka musialem poprzedzic lekkim go rozgieciem od str skrzyni bo nie szlo wbic tego na aucie...

Okazalo sie ze short (w zw z lewarkiem przed i po liftowym) - akurat u mnie byl z luzem, poskrecalem i montuje wybierak - musialem podgiac przeciwwage bo ocierala o rure wydechowa (tu tez nie obylo sie bez niespiodzianek, przeciwwaga pomimo ze byla skrecona sruba, to byla rowniez przyspawana z jednej str do wybieraka - nie do ruszenia). Rowniez pojawil sie problem, szerokosc pomiedzy lapa wybieraka a shortem byla inna ( zapas okolo 3mm) musialem skrecic na hama zeby zgiely sie te widelki.

Testuje temat i wchodza tylko biegi 1-3-5, dolne 2-4-r nie. Sprawdzilem czy sruby nie blokuja o blok, czy przeciwwaga nie blokuje sie o cos - wszystko bylo ok. Sprawdzalem rozna wysokosc shorta na lewarku i bez rezultatu, po usunieciu shorta i montazu fabrycznym - wszystko wchodzi i dziala idealnie.

Tulejki swietnie sprawdzily sie na luzy w krzyzaku, u mnie byla wrecz masakra.

Rozmawialem z kolega Markzo i nie wiadomo co jest przyczyna, teraz juz zjechalem z kanalu i nie mam jak sprawdzic i sfocic montazu, jedyne co to polozylem sie na snieg z latarka i wychodzi na to ze wybierak jest zamontowany porawidlowo (bazujac na zdjeciu z rave) - jedynie co moglem zciapciac to montaz krzyzaka - ale zakladam ze jak bym go wsadzil odwrotnie to by biegi nie dzialaly w konfiguracji fabrycznej - a tu nie ma zastrzezen.

w tej chwili zostawiam bez shorta bo nie jest mi jakos specjalnie potrzebny - najbardziej zalezalo mi na tulejkach.

tyle wydumek...

Markzo - Pon Sty 21, 2013 20:23

Czekam na fotki od spodu, bo to, że wszystko pasuje a na shorcie nie działają biegi 2,4 i R to jakiś ewenement :| chyba, że ktoś u Ciebie coś rzeźbił mechanizmie zmiany biegów - nie miałeś nitów tylko śruby no i przyspawana przeciw-waga :/
nicco_nuwai - Pon Sty 21, 2013 20:40

Markzo napisał/a:
ktoś u Ciebie coś rzeźbił mechanizmie zmiany biegów



Przypuszczam ze temat byl zwiazany z pratycznie wywalonymi tulejkami w czesci ktora siedzi w skrzyni - jak zdjelem krzyrzaka to tylko reszta sie wysypala - kawalki plastiku/gumy i 2 tulejki metalowe. Moze ktos to skrecil na hama zeby zniwelowac choc troche luz.... hgw...

Z przeciwwaga tez ciekawa sprawa bo te widelki wybieraka maja jedna strone dluzsza i tam jest spaw/nit hgw co - i nie wyglada to na grzebane dorabiane...

ale masz racje - ewenement nieziemski... - zdjecia nie wiem czy i kiedy bede wstanie dostarczyc - pomimo proby polozenia sie na sniegu pod auto - nie udalo mi sie wczolgac na tyle zeby cos sfocic - jedynie co to przyjrzalem sie z boku wybierakowi i jest wsadzony w dobra strone (bazujac na rave)

pozdro.


edyta:

tak se mysle zkad by tu wziac kanal - jutro rano jak bede jechal do pracy to moze zajade na stacje diagno - jak beda mieli pusto - to moze mnie wpuszcza to cykne fotke...

xtek - Pon Sty 21, 2013 21:42

nicco_nuwai napisał/a:
maja jedna strone dluzsza i tam jest spaw/nit hgw co - i nie wyglada to na grzebane dorabiane...


U mnie tez przeciwwaga byla z jednej strony przyspawana i na bank byl to spaw fabryczny - byl nie do rozerwania i z zewnatrz nie bylo go widac. Musialem uciac caly element diaxem.

Kozik - Pon Sty 21, 2013 22:40

Markzo napisał/a:
że wszystko pasuje a na shorcie nie działają biegi 2,4 i R to jakiś ewenement


mi biegi nie wchodziły krótko przed tym jak przestały wchodzić całkiem, okazało się że się skrzynia rozkręciła w środku

nicco_nuwai - Wto Sty 22, 2013 10:47

Witam!

Kozystajac z uprzejmosci diagnosty - wszedlem na kanal i takimi o to zdjeciami dysponuje:

http://imageshack.us/phot...0122084804.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084810.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084817.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084822.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084827.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084830.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084834.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122084855.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122085003.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122085007.jpg/
http://imageshack.us/phot...0122085016.jpg/




Prosze o weryfikacje

cjqumel - Wto Sty 22, 2013 23:11

dziś odebrałem shorta :mrgreen: jak zamontuje zdam relacje jak było :twisted:
Balas87 - Sro Sty 23, 2013 15:24

Czy owe urządzenia można jeszcze dostać???
Markzo - Sro Sty 23, 2013 15:36

Jesli bedzie 5 lub wiecej chetnych to nie ma sprawy ;)
pelson91 - Sro Sty 23, 2013 15:43

tylko bardzo proszę o lepsze wykonanie, bo nie chciałbym rzeźbić przy montażu. miały pasować p&p, a tu tyle różnych wypowiedzi na ten temat...
niuton - Sro Sty 23, 2013 15:48

To może założymy listę, bo chyba jest 3ch chętnych z tego co widzę, to może jeszcze ktoś się dopisze i będzie grało.
1)niuton

tuners - Sro Sty 23, 2013 18:46

Ja tez juz dzwonilem bo nie zdazylem w ostatniej turze a chetny jestem
Alexi - Sro Sty 23, 2013 19:15

Chętnie bym się na to pisał ale a już przedłużany drążek. Chyba że znajdę jakiś.

Gdyby ktoś maił takowy proszę o PW ;-)

Balas87 - Sro Sty 23, 2013 19:49

Markzo, wpadnę do ciebie z browarami to mi pomożesz w założeniu :D :D
Markzo - Sro Sty 23, 2013 22:08

Balas87 napisał/a:
Markzo, wpadnę do ciebie z browarami to mi pomożesz w założeniu :D

nie ma sprawy ;) będzie świadek, że to nie jest coś trudnego ;)

Róbcie liste i możemy działać ;)

xtek - Sro Sty 23, 2013 22:14

Markzo napisał/a:

będzie świadek, że to nie jest coś trudnego ;)


No to teraz pojechales. Owszem, nie jest to trudne - tylko czesci musza byc dobrze wykonane przede wszystkim.

niuton - Czw Sty 24, 2013 08:00

No to z postów jest 4 chętnych, z listy jeden. Organizacja jak ta lala chłopaki...
tuners - Czw Sty 24, 2013 16:30

1)niuton
2)tuners

karol6376 - Nie Sty 27, 2013 17:08

1)niuton
2)tuners
3)karol6376

Markzo - Wto Sty 29, 2013 15:39

Oki nie ma co czekac chyba, robic dla Waszej 3? Tulejki mam kwestia lasera i blach ;)
karol6376 - Wto Sty 29, 2013 15:43

Ja na 100% biorę :D
Markzo - Wto Sty 29, 2013 15:44

Niuton? Tuners? Pelson?
niuton - Wto Sty 29, 2013 16:00

Tak tak, melduje się
andrew0503 - Wto Sty 29, 2013 19:22

To jeszcze od siebie dodam, jeśli montujemy ss i mamy możliwość to warto wtedy oczyścić a potem zabezpieczyć smarem części składowe ss-a i mechanizmu zmiany biegów przed syfem z drogi :)
tuners - Wto Sty 29, 2013 21:17

Mnie to nie masz co pytać 2 razy Jasne że tak :)
pelson91 - Wto Sty 29, 2013 23:23

no dobra, jak już robisz to i mi zrób. mam tylko nadzieję że SS będzie lepszej jakości niż te które wcześniej wysyłałeś ;)
Chudeck - Sro Sty 30, 2013 14:32

pelson91, one nie sa kiepskiej jakosci, wrecz przeciwnie, ta blacha przezyje Twoje kolejne 3 samochody :mrgreen: sposob produkcji tej blachy jest nieco do poprawy, ale zakładam, ze to nie wina Markzo
Markzo - Sro Sty 30, 2013 14:47

Shorty zamówione - 4 sztuki, przekazałem uwagi odnośnie tych otworów. Pewnie w poniedziałek powinny pójśc paczki.
niuton - Sro Sty 30, 2013 23:08

a kaska jak? odbiór czy z góry bo albo ja zawiesiłem albo nic na ten temat nie psiałeś...
Markzo - Sro Sty 30, 2013 23:14

Będe miał szorty w domu to się na PW odezwe po dane do wysyłki i dam dane do przelewu ;)
marcinZG - Pon Lut 04, 2013 17:50

Zostawilem dzisiaj auto w warsztacie i przy okazji poprosilem o zalozenie short shiftera.
Facet po zobaczeniu elementow wycedzil tylko "ja pierd... jak to jest zrobione...", po czym wreczylem mu z usmiechem instrukcje montazu, ma sie podjac wyzwania.
Dam znac co z tego wyszlo :)

UPDATE: a wiec odebralem auto, lewarek chodzi o niebo lepiej. Ale zostaly wymienione same tulejki, mechanik stwierdzil, ze nie mogl zalozyc short shiftera, bo dosc mocno kolidowalby z tlumikiem i po prostu by o niego uderzal. Poza tym stwierdzil, ze jakosc wykonania to naprawde "partyzantka" :) Powtarzam tylko slowa czlowieka, ktory to montowal, ja osobiscie jestem zadowolony, ze lawarek chodzi zdecydowanie lzej, a "efekt orkiestry" zostal prawie wyeliminowany. Jesli ktos jest chetny, to oddam swojego short shiftera, za polowe tego co zaplacilem, czyli 60 zl, w tym przesylka :)

Staniol - Sro Lut 06, 2013 23:00

A ma ktoś jakiś pomysł na wyeliminowanie luzu na tym 'wałku' przy skrzyni? zaznaczyłem go na zdjęciu:

(pozwoliłem sobie wykorzystać zdjęcie kolegi nicco_nuwai)

Czy w jakiejś hondzie (Accord, Civic) jest taki sam system wybierania biegów, drążka itp co w R620sdi?

Markzo - Czw Lut 07, 2013 14:34

Staniol napisał/a:
A ma ktoś jakiś pomysł na wyeliminowanie luzu na tym 'wałku' przy skrzyni? zaznaczyłem go na zdjęciu:

rozwiercić i dać śrubę?

Paczki jutro powinny u Was być :)

tuners - Czw Lut 07, 2013 17:04

Ok czekamy :-)
xtek - Czw Lut 07, 2013 18:59

marcinZG napisał/a:
oza tym stwierdzil, ze jakosc wykonania to naprawde "partyzantka"


O prosze, widac ze to nie tylko moje zdanie.

Staniol napisał/a:
A ma ktoś jakiś pomysł na wyeliminowanie luzu na tym 'wałku' przy skrzyni?


Dac srube. Jeszcze lepiej jak sie natnie poziomo element od krzyzaka, wtedy mocno skrecic sruba i nie bedzie luzu.

hebdzik - Czw Lut 07, 2013 19:55

Staniol masz ten sam problem co ja:) ja po prostu poszedłem do zakładu ślusarskiego żeby mi zrobili nowy element krzyżaka:) i tyle jeszcze go nie założyłem ale czekam na trochę pogody:) zrobiłem go 0.80mm mniejszy i zamierzam go nabić na trzonek skrzyni i tyle:)
tuners - Pią Lut 08, 2013 14:04

Short dzisiaj przybył :) niestety wiem czemu niektórzy mówią że to partyzantka
Ci sami co na mój samochód mówią pojazd kosmiczny a na rozwiązania w nim zastosowane "się nie da" xd no ale trudno nie wszystkich da się przekonać

Jedyne co tutaj wymieniłbym to śrubki i nakrętki na co najmniej 8.8 chociaż przy konsolach wodomierzowych(w blokach) zestawy skręcamy na oryginalnych 5:8 i wytrzymuje ciśnienie wody.(chociaż 25 i zr to bardziej cywilizowane samochody w 200kach pewnie biegi zmienia się nogą albo młotkiem więc trzeba blachy co najmniej 15mm ;) )

Jak wyzdrowieje i powrócę do świata żywych zabieram się za ładne spasowanie szorta i jadę mącić

Markzo - Pią Lut 08, 2013 17:54

tuners napisał/a:
Short dzisiaj przybył niestety wiem czemu niektórzy mówią że to partyzantka

znam takich, co partyzantką nazywali najpierw uszczelniacz wału, potem pompe oleju, potem cały 2,0Turbo, a na koncu twierdzili, ze w ogole Rover jest do bani ;) ale tak często bywa, jak ktoś czegos nie potrafi zrobić i nie umie się do tego przyznać. Rozumiem, że wycięta z nierdzewki forma to partyzantka ;) rotfl.

tuners napisał/a:
Jak wyzdrowieje i powrócę do świata żywych zabieram się za ładne spasowanie szorta i jadę mącić

Każdego shorta Wam rozwierciłem a gwinty przeleciałem gwintownikiem. Dlatego ostrożnie z rozwiercaniem otworów, bo np: tulejki metalowe wchodzą w palcach do ok 3/4 długości otworu, jak bardziej się powiększy otwór to będzie luz i franca będzie dzwonić.

karol6376 - Pią Lut 08, 2013 18:04

Do mnie też short doszedł :D wszystko ok, tylko Markzo chyba u mnie jednego Shorta za bardzo rozwierciłeś bo tulejka wchodzi luźno do niego i boje się żeby nie było efektu dzwonienia. Całośc dopiero bedę zakładał jak sie warunki pogodowe poprawią :)
Markzo - Pią Lut 08, 2013 18:06

Ale ma luz? sprawdzałem każdą parę. Tulejki do krzyżaka pasują, te 3 sztuki metalowe?
karol6376 - Pią Lut 08, 2013 18:12

Luzu nie ma, ale mogę palcami tulejkę przołożyć przez otwór w Shorcie, ta druga jest idealna, weszła tylko troszkę a potem ją wprasowałem imadłem :D Tulejki do krzyżaka idealne :)
pelson91 - Pią Lut 08, 2013 23:22

moje wchodzą luźno :/ i mają luz
Markzo - Sob Lut 09, 2013 01:11

pelson91 napisał/a:
moje wchodzą luźno i mają luz

Czarne tulejki do krzyżaka? piszesz w liczbie mnogiej, wiec domyslam sie, ze o nie chodzi ;) wroc pare stron do tylu :D tak ma byc - zaciskają sie na metalowych wkładach po wciśnięciu do krzyżaka :ok:

pelson91 - Sob Lut 09, 2013 01:22

ok, jak będę montował to się okaże :D
Markzo - Sob Lut 09, 2013 13:19

ha! kolejna nowość ;)

Od paru dni bieg wchodziły ciężej, coś zaczęło dzownić. Myślałem, że to wina słabej pompy sprzęgła. Ale nie ;) Sprawdziłem shorta i tulejki - siedzą bez żadnego luzu ;)

Oto winowajca:



Ktoś tu mówił, jak to w benzynie short nie jest narazony na drgania i że w dieslu to olaboga jak sie trzęsie. U mnie z racji luzu na poduchach silnika przy ostrej jeździ ruch silnika wyszarpnął całe mocowanie lewarka z gumy i przy odpuszczeniu gazu wbił je w gume pod kątem. Z prostokątnej gumy zrobił się łuk :D

Narazie obróciłem gumę o 180stopni i jest git, biegi wchodzą super :ok: jednak trzeba będzie pomyślec nad jakims lepszy rozwiązaniem, bo nie wróże temu dlugiego zycia. także jak komuś coś jeszcze dzowni to mozna się temu przyjżeć, prosta sprawa 2 śrubki i 3min roboty.

Staniol - Sob Lut 09, 2013 13:29

Markzo, jeśli masz ją dalej wyjętą to zmierz średnice otworów i ich rozstaw.
cjqumel - Sob Lut 09, 2013 15:03

to jest chyba coś takiego ?? ?

http://www.strongflex.eu/...biegow_199.html

Remigiusz - Sob Lut 09, 2013 15:20

cjqumel, Dokładnie to jest to :razz:
Chudeck - Sob Lut 09, 2013 15:53

pasuje toto do 620Ti?:D
hebdzik - Sob Lut 09, 2013 19:13

może to i u mnie dzwoni;p się okażę jak obrócę:)
redcloud - Sob Lut 16, 2013 15:12

U mnie też dzwoniło jak jasna cholera. Jednak wystarczyło, ze lekko dotknąłem lewarka (skok dosłownie o milimetry) i przestawało. Zdjąłem gum maskującą i okazało się, że tam jest plastik zabezpieczony pierś cieniem segera i wyglą da na to, że się wyrobił. Mech powiedział żeby dorwać tzw. zestaw naprawczy do lewarka. Wiecie może gdzie dorwać taki zestaw- na rimmerbrosach brak, na allegro brak. Może będzie pasować od civica?
Czy ten stabilizator, Markzo co wrzuciłeś wyżej to właśnie jest to o czym mówie?

Zdjęcie tego ustrojstwa

Remigiusz - Sob Lut 16, 2013 18:18

redcloud, Od Hondy nie pasuje bo tam kula jest mniejsza :wink: A nówka u Hondy kosztuje coś z 80zl :wink: Potrzebny jest ten plastik o czym mówisz jak się montuje Short shifty te z allegro z innych sklepów do Hondy :wink: Najlepiej szukać używkę :-|

Dzis grzebałem trochę kolo mojego lewarka i co się okazało się jednak nakrętki teflon się nie nadają :razz: Patrze pod auto a tam brak nakrętki tylko sama śruba wystaje :D Dokręciłem orig. śrubę i jak na razie jest jak było na 1. dzień zobaczymy czy odpadnie czy nie :razz:

redcloud - Sob Lut 16, 2013 18:39

Remigiusz, to czego mam szukać na allegro? jak się to nazywa fachowo?
Remigiusz - Sob Lut 16, 2013 19:45

redcloud, Nie mam pojęcia jak to się nazywa : Jest to Nr. 8 ale od Hondy.

http://www.lingshondapart...&block_03=17408

redcloud - Sob Lut 16, 2013 19:53

ale od hondy nie pasuje :(
Remigiusz - Sob Lut 16, 2013 19:54

redcloud, To jest zestaw do tłoczków hamulcowych zestaw naprawczy :razz:
redcloud - Sob Lut 16, 2013 19:54

no dobra :)
to jest to: Nr 12
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003582

czyli wystarczy, że kupię to ustrojstwo za 14 funtów +przesyłka i będzie git?

Remigiusz - Sob Lut 16, 2013 20:00

redcloud, Jak masz to pęknięte to tak :wink:
hebdzik - Nie Lut 17, 2013 00:55

Remi a w tym lewarku co mi dałeś to było dobre:P?
Remigiusz - Nie Lut 17, 2013 01:34

hebdzik, Dawałem tobie lewarek :mrgreen: :-| Nie pamiętam już :-| Jeżeli tak to było to dobre ;-)
hebdzik - Nie Lut 17, 2013 07:23

dawałeś mi od przed lifta:)
karol6376 - Pią Lut 22, 2013 18:51

Hej!

A więc tak u mnie SS zamontowany w połowie. Założyłem tylko tulejki. Wszystko super. Kupiłem tą poduszkę drążka od skody, wyjąłem tą swoją, zeszła z lekkim oporem. Porównałem moją i od skody, i są takie same. Chciałem założyć nową i za chiny nie mogłem jej założyć, mało miejsca mam albo takie koślawe łapy. Żeby wyjąć cały lewarek to musi być wydech odkręcony?

Staniol - Pią Lut 22, 2013 19:07

karol6376, też miałem ciężko założyć nową, ale dałem rade, posmarowalem troche smarem i weszło.
karol6376 - Pią Lut 22, 2013 19:12

Staniol, ok to spoko będę działał jutro. Jaką zakładałeś? Oryginał?
greg-si - Pią Lut 22, 2013 19:34

Jak zakładałem tą poduchę poliuretanową to wykręciłem cały drążek. Inaczej bym jej nigdy nie włożył (PU 90Sha, guma jakieś 60Sha). Najpierw spłaszczyłem drążek tam na wejściu a później go rozbiłem żeby nie wyleciał z poduchy. Musi teraz być dobrze :)
Staniol - Sob Lut 23, 2013 13:27

Ja zakładałem tą ze skody, pasuje prawie idealnie, przyciąłem tylko troszke (może z 1mm) żeby lepiej pasowała. Skoda 8zł, ori 150zł :mrgreen:
Markzo - Sob Lut 23, 2013 13:28

mi guma znowu nawala, kupuje od skody w takim razie, dzięki!
karol6376 - Pią Mar 29, 2013 07:39

No ja już po operacji, SS już w pełni na pokladzie Hondy :D powiem jedno jest MEGA SUPER :D . Biegi wchodzą rewelacyjnie, zero luzu. Problemów przy zakładaniu nawet nie było :D Markzo tylko nie wiem czy nie za mocno skręciłem krzyżak przy skrzyni, ogólnie wszystko jest super ale mogą być jakieś konsekwencje jak sie go za mocno skręci?
Markzo - Pią Mar 29, 2013 08:43

Generalnie krzyżak powinien nie mieć luzów, ale ruszać się płynnie i w miarę lekko, możesz przy montażu dać tam trochę smaru w te miejsca gdzie opierają się tulejki ;)
krzdry - Sob Mar 30, 2013 00:56

czy jest jakaś lista chętnych do której mógłbym się dopisać ?
jrdarus1 - Sob Mar 30, 2013 09:25

Również bym był zainteresowany !
Markzo - Sob Mar 30, 2013 09:30

Będzie min. 5 chętnych to nie ma problemu ;)
jrdarus1 - Sob Mar 30, 2013 12:23

no to robim listę :D

1. krzdry
2. jrdarus1






Edit: znalazlem na allegro takie coś http://allegro.pl/short-s...3129827960.html

czy to od nas?? czy sa wszystkie podzespoły i jaka różnica cen?

karol6376 - Nie Mar 31, 2013 07:40

jrdarus1 nie wiem czy od nas ale podzespoły wszystkie takie same. A cenowo to chyba tak samo wychodziło.
Markzo - Nie Mar 31, 2013 09:48

To nie moje ;) nie wiem jakie materiały, domyślam się, że zgapione od naszego ;)
pelson91 - Nie Mar 31, 2013 10:03

ja kupiłem od Markzo i na pewno nie mam wszystkich tych podzespołów któe są na aukcji (brakuje dwóch tulejek na śruby (jednej długiej i jednej krótkiej)
jrdarus1 - Nie Mar 31, 2013 15:47

yhy to raczej zamówię z allegro ponieważ od razu po świętach będę zamawiał dodatkowy tłumik środkowy i od razu bym montował za jednym razem wtedy jak układ wydechowy będzie zdjęty.


Edit: no chyba że uda nam się szybko uzbierać chętnych! jeszcze 2 osoby :)

pawel_cz - Nie Mar 31, 2013 16:56

Jakby co, to i ja. Wyrób od Markzo

1. krzdry
2. jrdarus1
3. Pawel_cz

krzdry - Nie Mar 31, 2013 22:40

jeśli mogę prosić to jakby znalazła się piąta osoba ,dajcie mi znać na pw co bym nie przegapił zamówienia :D
Markzo - Pon Kwi 01, 2013 16:49

pelson91 napisał/a:
ja kupiłem od Markzo i na pewno nie mam wszystkich tych podzespołów któe są na aukcji (brakuje dwóch tulejek na śruby (jednej długiej i jednej krótkiej)

Bo te tulejki ma każdy w swoim krzyżaku przy skrzyni. No dobra prawie każdy :D Kolega: karol6376 ich nie miał, bo ktoś tam wąż ogrodowy włożył :D

krzdry - Pon Kwi 01, 2013 20:20

a w jakiej cenie można spodziewać się tego forumowego zestawu SS ? to chyba dość jawne ,czy muszę pisać na pw :lol: ?

i przepraszam za mały ot ale muszę zapytać ,

SS powoduje ,że mamy krótsze drogi prowadzenia drążka zmiany biegów ,ponoć przestaje też dzwonić ten cały drążek (dzięki bogu!) a co może być powodem tego że przy dodaniu czy oddaniu gazu mam wrażenie że skrzynia biegów razem z drążkiem chcą mi wyskoczyć z pod ręki ? :neutral: ,domyślam się ,że to któraś z łap ale ma ktoś pomysł ,która jest odpowiedzialna za ruch silnika przód/tył ?
:idea:

Remigiusz - Pon Kwi 01, 2013 20:25

krzdry, Sprawdź sobie dolna łapę ta od miski :wink: Zrób mały test dodaj gazu i puść szybko i znów dodaj i puść i zobacz czy telepie autem ;-)
krzdry - Pon Kwi 01, 2013 21:18

telepie jakby miał silnik wypaść ,na prawdę nic przyjemnego ostatnio jechałem patrolem pod off-road kumpla to tam tak nie telepie (prawie wcale nie było czuć żeby silnik "latał" a rocznik z 91 :lol: ) jak sobie pukałem w pedał gazu :???:
Remigiusz - Pon Kwi 01, 2013 21:33

krzdry, Poduchy do wymiany :neutral: Możliwe ze nawet wszystkie :-|
krzdry - Pon Kwi 01, 2013 21:35

taniej całe auto kupię :sad:

dzięki ,czyli szukam po kolei ,wiem że ta olejowa jest ok bo wymieniałem ale co do reszty to może być różnie zrobię to zanim mi silnik wyskoczy...

Markzo - Pon Kwi 01, 2013 22:46

krzdry napisał/a:
dzięki ,czyli szukam po kolei ,wiem że ta olejowa jest ok bo wymieniałem ale co do reszty to może być różnie zrobię to zanim mi silnik wyskoczy...

kup klej do szyb i zalej sobie poduchy stabilizujące (poprzeczne) i tą od skrzyni biegów, uspokoi się ;)

krzdry - Pon Kwi 01, 2013 23:24

dzięki za radę ! na pewno spróbuje przed wymianą wszystkiego ,ale wybacz głupie pytanie muszę je wyjąć czy da radę zrobić to jakoś w aucie ?
Kozik - Wto Kwi 02, 2013 18:23

krzdry napisał/a:
dzięki za radę ! na pewno spróbuje przed wymianą wszystkiego ,ale wybacz głupie pytanie muszę je wyjąć czy da radę zrobić to jakoś w aucie ?


najlepiej wyciągnąć i poczekać aż klej wyschnie

Markzo - Wto Kwi 02, 2013 22:18

krzdry napisał/a:
dzięki za radę ! na pewno spróbuje przed wymianą wszystkiego ,ale wybacz głupie pytanie muszę je wyjąć czy da radę zrobić to jakoś w aucie ?


Kozik napisał/a:
najlepiej wyciągnąć i poczekać aż klej wyschnie

Dokładnie tak, ja zostawiłem na noc i było ok ;)

krzdry - Sro Kwi 03, 2013 23:21

a nie wiecie przypadkiem w jakim dziale w rave ,powinienem szukać jakiegoś schematu ? nie chciałbym żadnej przegapić a nie wiem czy wszystkie łapy i poduchy już znalazłem :oops:
pawel_cz - Czw Kwi 04, 2013 14:38

Tu masz wszystko ładnie pokazane: http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001238
krzdry - Pią Kwi 05, 2013 00:47

dzięki wielkie ,szkic wiele wyjaśnia :wink: - znalazłem te trzy łapy przy czym widzę ,że ktoś w szalony sposób zabrał się przede mną za łapę pod półką akumulatora , jest cała pocięta tak jakby ktoś nie bardzo wiedział jak ją wymienić i od tej zacznę w sobotę zabawę ;)

jak tylko auto zacznie jeździć ,dam znać czy problem rozwiązany :wink:

jrdarus1 - Wto Kwi 09, 2013 10:18

Sprawa się lekko skomplikowała ponieważ wczoraj gdy zmieniałem olej w skrzyni przyjrzałem się w miejsce gdzie miał byc zamontowany SS no ale niestety nie wejdzie, mam customowy układ wydechowy i jest on za duży i nie ma miejsca już na SS, na krzyżaku niewielki luz. Jak by można było to bym chciał same tulejki.
marcinZG - Wto Kwi 09, 2013 18:25

jrdarus1 napisał/a:
Jak by można było to bym chciał same tulejki.

No wlasnie ja tez :)

krzdry - Sro Kwi 10, 2013 17:25

a ja chciałbym i tulejki i ss , wie ktoś jak wygląda sprawa zamówienia ? :?:
Markzo - Sro Kwi 10, 2013 18:41

5 chętnych i będzie co kto chce ;) tokarz ogarnie tulejki z tych co mam ;)
RAKU_44 - Wto Cze 04, 2013 09:34

To co jest już w końcu tych 5 chętnych czy jestem 4 ?
Ja bym się rzucił jak szczerbaty na suchary na całego shorta ;)

Koko_24 - Czw Cze 06, 2013 13:11

Koledzy temat nadal aktualny??? bo tez byłbym chętny na cały taki zestaw:D
RAKU_44 - Czw Cze 06, 2013 17:45

Ja jednak odpadam, zakupiłem już cały zestaw od pewnego forumowego Rzezimieszka który miał na zbyciu jeden ;)
marcinZG - Sro Cze 12, 2013 18:14

Czy ktos z Was dysponuje "zapasowa" metalowa tulejka do SS?
Bylbym mega wdzieczny...

Remigiusz - Sro Cze 12, 2013 20:41

Powiem tak. Trzeba coś wymyslec bo zaczyna klekotac jak głupi ten short shift wina jest ta metalowa tulejka. Musi top być jednak z plastiku z podkładka plastikową.
Markzo - Sro Cze 12, 2013 22:59

Mi tam nic nie klekocze, tulejka mocno siedzi i wątpie, żeby mogła się wyrobić.
RAKU_44 - Sro Cze 12, 2013 23:07

U mnie na jałowym trochę stuka, ale może to wina poduszek silnika ?
W sumie to zepsułem trochę jeden komplet (tych grubszych) tulejek bo nie były one jednak plug&play, były nieco za długie i przy próbie wciśnięcia imadłem najpierw ono mi wymiękło, później potraktowałem je "lekko" młotkiem bo niestety odwrotu nie było a nie zmierzyłem sobie długości że jednak do końca nie dojdą :/

Jak na moje oko ten PU słabiej tłumi drgania niż gumki które były w niektórych miejscach w oryginale i stąd to stukanie.

Markzo miałbyś same tulejki PU na stanie do iDT ?

Remigiusz - Czw Cze 13, 2013 08:38

Właśnie ze się wyrabia :D Dotyczy to głownie Diesla :wink: Śruby są wszystkie na maxa dokręcone i klekoce dalej :P
RAKU_44 - Czw Cze 13, 2013 15:12

U mnie klekoce na jałowym i na 4 biegu tak w okolicy 60 km/h, wydaje mi się, że skręcanie wszystkiego na max to niezbyt dobry pomysł bo wtedy drgania są przenoszone na lewarek.

Mnie zastanawia takie cyknięcie przy delikatnym ruszaniu dźwignią zmiany biegów w stronę 1 i 5 (2, wstecznego) jeszcze nie pełny ruch do tych biegów gdzieś tak mniej więcej w połowie zarówno po jednej jak i drugiej stronie i nie jest to raczej odgłos jakichś luzów na krzyżakach wybieraka czy przy shorcie tylko tak jakby u podstawy dźwigni tam gdzie przechodzi ona na drugą stronę podłogi.
Jak dojdą do mnie zapasowe tulejki obadam sprawę dokładnie i rozbiorę wszystko na części pierwsze :-)

xtek - Nie Cze 16, 2013 19:58

No co wy, przeciez wszystko jest IDEALNIE, bo u Markzo jest idealnie i u kazdego musi byc tak samo, BO TAK.

Za dlugie tulejki? NO CO TY? Na bank masz zepsute auto albo po prostu nie umiesz zlozyc tego cudownego P&P zestawu.

Markzo - Nie Cze 16, 2013 20:10

Moja wina, że nie umiesz go założyć? nie chcesz go? to go trzeba było oddać, oferowałem CI zwrot kasy.
xtek - Nie Cze 16, 2013 22:23

Markzo napisał/a:
Moja wina, że nie umiesz go założyć?


Widzisz co napisal RAKU_44 kilka postow wyzej? Problemy z czytaniem?

Markzo - Nie Cze 16, 2013 22:29

xtek napisał/a:
Widzisz co napisal RAKU_44 kilka postow wyzej? Problemy z czytaniem?

śmieszy mnie to, bo ciągle narzekasz, non stop coś Ci przeszkadza, nie działa. Ostatnio Tuners zakładał shorta do swojego ZR iDT i jakoś wszystko pasowało i działa jak trzeba. Cud? Wątpie. Jutro nagram jak to u mnie działa od podwozia, nie wiem co tam można źle założyć. Skoro to jest takie złe rozwiązanie to po co je u siebie montowałeś? trzeba było odesłać i zostać przy serii.

tuners - Pon Cze 17, 2013 05:33

xtek napisał/a:
Markzo napisał/a:
Moja wina, że nie umiesz go założyć?


Widzisz co napisal RAKU_44 kilka postow wyzej? Problemy z czytaniem?


Xtek pisałem Ci już kiedyś , napisz zgadamy się założę Ci niema problemu
Jakoś udało mi się wcisnąć tulejki na drążek wchodzący do skrzyni bez ściągania go
Wprasowalem śróbokrętem i krótką rurką reszta na imadle i chodzi jak marzenie jedynie co myślałem ostatnio że jest jakiś problem przy 1,3,5 a się okazało że za blisko przykrecona konsola od streetwise wadzi o drazek po malej poprawce wszystko ok

RAKU_44 - Pon Cze 17, 2013 10:00

xtek napisał/a:
Markzo napisał/a:
Moja wina, że nie umiesz go założyć?


Widzisz co napisal RAKU_44 kilka postow wyzej? Problemy z czytaniem?


Tulejki były nieco dłuższe, ale mimo to jestem zadowolony z zakupu.
Był to trochę mój błąd bo powinienem w sumie sobie sprawdzić czy na pewno dojdą do siebie i nie winię za to Markzo bo być może z moim wybierakiem było już coś kombinowane.
Poza tym od razu dogadaliśmy się co do nowych tulejek i jak dla mnie podejście do sprawy jest naprawdę :ok:
Kupiłbym ten kit jeszcze raz w ciemno, ale wiadomo jakaś zrzęda zawsze się znajdzie i sieje zamęt szukając dziury w całym...

Markzo - Pon Cze 17, 2013 21:03

Poniższy film przedstawia coś, co dla niektórych jest niemożliwe - działający short shfter:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

pozdrawiam!

maniu48 - Wto Cze 18, 2013 13:05

U mnie była cisza w eR200 dopóki nie zacząłem przekładać tulejki metalowej do SS które ja zrobiłem. Tulejka nie chciała wejsc zacząłem w nią stukać i sie delikatnie odkształciła. Po założeniu tego z powrotem zaczęło mi delikatnie stukać-ale to wyłącznie z mojej winy bo zacząłem kombinować. Po załozeniu na początku do chwili kombinowani(czyli około 4tys km)nie działo się nic. W dieslu nie miałem przeciw wagi, silnik i skrzynia działała i drżała normalnie-nawet podczas jazdy troszkę ostrzejszej-kto był na Spocie w Grzybowie widział. Zresztą ty Markzo jechałes ze mną-drżało coś??
Markzo - Wto Cze 18, 2013 13:27

maniu48 napisał/a:
Zresztą ty Markzo jechałes ze mną-drżało coś??

nie, było cicho :)

Remigiusz - Wto Cze 18, 2013 13:42

Przejedz się u mnie :P Bylem wczoraj wymienić olej jeszcze i od dołu wszystko siedzi sztywno nic nie jest luźne anie nie da się wyczuć ale klekoce :-|

Sie dopracuje jeszcze SS :mrgreen:

redcloud - Wto Cze 18, 2013 14:19

Słuchajcie a jesteście pewni, że to SS? a może to jest to "gniazdo" w którym siedzi drążek?
RAKU_44 - Wto Cze 18, 2013 20:29

Ja obstawiałem gniazdo dokręciłem jeszcze pół obrotu shorta i dzwonienie ustało natomiast samo drżenie gałki jest na wolnych obrotach przy dodaniu gazu przestaje drgać więc nie wiem czy nie zbyt mocno skręcone jest na tym krzyżaku przy skrzyni lub to wina tych feralnych tulejek które nieco zepsułem.
xtek - Wto Cze 18, 2013 23:34

Markzo napisał/a:
Poniższy film przedstawia coś, co dla niektórych jest niemożliwe - działający short shfter:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

pozdrawiam!


Mowil ci ktos, ze zmieniasz biegi jak w traktorze? Widze ciekawe przyzwyczajenia...
Bije poklony przed twoim dwulitrowym turbo, tozto prawdziwy potwor, MASAKRA!

redcloud - Wto Cze 18, 2013 23:43

Proszę...
Markzo - Sro Cze 19, 2013 07:47

xtek napisał/a:
Mowil ci ktos, ze zmieniasz biegi jak w traktorze? Widze ciekawe przyzwyczajenia...

hahaha :D

xtek napisał/a:
Bije poklony przed twoim dwulitrowym turbo, tozto prawdziwy potwor, MASAKRA!

rotfl x2 hahaha :D

Redloud ładniej i prościej się nie da ;)

nicco_nuwai - Czw Cze 27, 2013 19:40

witam!

ja dodam od siebie tylko tyle ze zestaw mam od pol roku (zakladany w styczniu tego roku), wsadzilem tylko tulejki bo SS mi nie pasowal.

i co? nic sie nie dzieje (tfu tfu), jezdze ostro, buda wibruje, silnik wibruje, drazek nie, nic nie dzwoni, wszystko dziala, i juz nie zdarza mi sie "nie trafic" w bieg - jak przed wymiana (wtedy nie mialem wogole tulejek, gniazda byly puste hehehe). robie srednio bak / mc czyli wychodzi okolo 6x 700km = 4200km.

pozdrawiam :)

Markzo - Nie Cze 30, 2013 10:20

Czy ktoś jeszcze byby chętny na short shiftera? mam u kogo dorobić tulejki, także zapraszam :)
Remigiusz - Nie Cze 30, 2013 12:12

Dodam ze dorabiam trochę inne tulejki z Poliamidu i będzie mały upgrade zamiast tej metalowej tulejki :wink:

Ja bym się wstrzymał z ta metalowa tulejka Markzo bo w Dieslach to zaczyna hałasować bo pewnym czasie :neutral:

RAKU_44 - Nie Cze 30, 2013 12:34

U mnie minimalnie hałasuje, ale nie ma żadnych luzów na krzyżaku czy SS raczej to odgłos sprężynowania całego drążka, nie mechaniczny dźwięk i jak dla mnie to wina poduch silnika.

A przy montażu polecam sprawdzić jak się ma płaszczyzna na krzyżaku, na której opierają się tulejki bo u mnie była dość mocno zwichrowana i zanim skręciłem wszystko na śruby całość przeleciałem na szlifierce do momentu uzyskania jednolitej płaszczyzny, później skręcanie w imadle na sucho bez śrub żeby krzyżak ułożył się odpowiednio do tulejek i dopiero montaż.

maniu48 - Pon Lip 01, 2013 15:58

Poliamidowe tulejeczki i podkładki maja być gotowe na koniec tygodnia. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jak to bedzie sie zachowywać.
marcinZG - Pon Lip 01, 2013 21:27

Ja sie pisze na komplet tulejek, wszystko oprocz samego SS.
maniu48 - Wto Lip 02, 2013 11:51

Od razu pisze ze bede mial tylko tulejki do samego SS-nie do krzyżaka. I najprawdopodobniej nie bedą one pasować do SS zrobionego przez Markzo z uwagi na możliwe minimalne rożnice w średnicy otworu, w którym siedzi teraz metalowa tuleja-może to powodować delikatne luzy na drążku. Tulejki z poliamidu robię pod SS zrobionego przeze mnie. Chętni pisać na PW- jeśli ktoś sie zdecyduje zakupić robi to na właśna odpowiedzialność-żeby póżniej nie bylo pretensji ze tulejki maja minimalny luz. Jak bede miał gotowy produkt wrzuce foto i dokladne wymiary-każdy bedzie mogl zmierzyć sobie zmierzyć średnice otworu i zobaczyć czy pasuje czy nie.
svenik - Wto Lip 02, 2013 14:48
Temat postu: shifter
ja potrzebuje short shiftera :) rover 220 turbo w budzie rovera 200
Remigiusz - Wto Lip 02, 2013 15:50

To się doczekać nie mogę :mrgreen:
marcinZG - Wto Lip 02, 2013 17:15

To ja na razie dziekuje. A ile bys maniu48 zyczyl za SS z tulejka?
marekantoniusz - Czw Lip 11, 2013 08:20

odkopuje temat.

Jeśli jeszcze można dostać komplet SS i tulejki na krzyżaka to się zapisuje.

1.) marekantoniusz

maniu48 - Pon Sie 26, 2013 20:02

SS zrobiony na tulejkach z poliamidu. Kto chętny odsyłam do działu Giełda-> Sprzedam->Części.
gammathough - Sro Wrz 04, 2013 01:26

Patrz PW ;)

Już mi ten drążek dzwoni jak ministranci na mszy i powolutku szlag trafia...

zaq - Pon Paź 28, 2013 13:18

Może ktoś wysłać rysunki techniczne tych tulejek do krzyżaka żebym mógł sobie dorobić u jakiegoś speca? Chodzi o krzyżak do SDI. Pozdro
gammathough - Wto Paź 29, 2013 23:11

Z tego co wiem, Markzo posiada jeszcze kilka tulejek na stanie :) napisz do niego PW
gosmic87 - Sro Cze 25, 2014 21:13

Witam

Przepraszam, że odkopuje temat ale ma ktoś jeszcze w ofercie komplet na sprzedaż? Jeśli nie to może jakieś rysunki techniczne?

Pozdrawiam

Michał

gwidon1701 - Pią Lip 11, 2014 22:56

Nikt się nie odzywa , a ja też bym się jeszcze skusił .
gosmic87 - Sob Lip 12, 2014 00:04

No niestety. W poniedziałek będę ogarniał lewarek ale sposobem alternatywnym. Przy okazji sprawdzę krzyżak i poduszkę.
capsoft - Sob Lip 12, 2014 08:27

ja dzis moge wam wrzucic zdj shorta swojego niezalozonego i jakies orientacyjne wymiary jak wam to odpowiada
Remigiusz - Sob Lip 12, 2014 09:55

Ja muszę te rysunki odszukać :neutral: Ktoś do mnie o to pytał ale jak na dzień dzisiejszy zaginęły w kompie :-|
capsoft - Sob Lip 12, 2014 10:43

Ja posiadam takowy short (Skrzynia R65):






Zdjęcia z wymiarami (do odczytania z suwmiarki) są pod adresem:

http://s1180.photobucket....0Shifter%20R200

Jak ktoś potrzebuje jeszcze jakichś zdj lub wymiaru którego nie ma to piszcie:)


Poprawka! To jest do R65 a nie PG1! Dzieki markzo za uwagę i czuwanie :)

Markzo - Sob Lip 12, 2014 10:47

ale Ty masz 1,4Si - skrzynia R65. temat jest o PG1.
capsoft - Sob Lip 12, 2014 10:56

Daaamn :D Nie doczytałem :(
Rastamalek - Sob Lip 12, 2014 12:03

Ej jak mam dodać tu link? bo znalazlem na e bayu ss'a i jak wklejam to nie pokazuje calosci linku i on nie dziala
bociannielot - Sob Lip 12, 2014 15:25

Rastamalek, moze jest za długi? skróć go i wstaw skrócony :ok:
Sabz - Sob Lip 12, 2014 16:01

Albo użyj funkcji "code" : )
gosmic87 - Sro Lip 16, 2014 15:11

Lewarek naprawiłem. Chodzi z lekkim oporem, nic nie dzwoni i nim nie trzęsie. Męczyłem się z 4 godziny :P Niestety nadal nie mogę zredukować z 3 na 2 bieg :/ Nie wiem jak to ogarnąć :/
bulala - Sob Wrz 27, 2014 09:58

Siema! nie ma ktoś jakis tulejek ? bo mam ten sam problem co Wy ? potrzebuje 4 tulejki do mg zr 160 benzyna!
Zubek - Nie Paź 05, 2014 20:53

Markzo, Masz jeszcze ten zestaw? Ew. same tulejki na krzyżak?
Markzo - Nie Paź 05, 2014 21:02

Niet, jeśli zebrałoby się paru chętnych moge coś dorobić.
Zubek - Nie Paź 05, 2014 21:12

To ja bym się pisał nawet jakbyś miał same tuleje.
maniaq - Pon Paź 06, 2014 10:27

Chetnie przytule zestaw do kasowania luzów, nie interesuje mnie short, chce zostawic serie - jak z fabryki. Tylko drazek lata niemilosiernie, a ciagle nie moge sie do tego zabrac, jak zbiore pare rzeczy do ogarniecia, to sie wezme za czarnucha :D
slax - Pon Paź 06, 2014 19:18

siema

Koledzy macie może z wymiarowany dokładnie ten SS? Jaki? rysunek? Może .dxf? Narysował bym sobie ładnie i w pracy wyciął na wodzie :mrgreen: Powiedz jeszcze Markzo, jaki koszt samych tulejek do SS i krzyżaka, bo u mnie też lewar lata jak talala

Remigiusz - Pon Paź 06, 2014 20:21

Jak się komuś nie chce robić to krzyżak pasuje od Skody Favorit lub Felicja :)

http://allegro.pl/drazek-...4673775668.html

zacekpl - Wto Paź 07, 2014 10:21

Pasuje to P&P ?
Remigiusz - Wto Paź 07, 2014 13:49

Krzyżak tak :wink: Były kiedyś same te krzyżaki na allgreo dostępne ale już ich nie widzę :neutral:
Markzo - Wto Paź 07, 2014 16:12

Ja teraz kombinuje z krzyżakiem z forda (kolumna kierwonicza) bo wyrobił mi się trzpień w skrzyni i żeby go wymienić musiałbym drzeć skrzynei :/
Remigiusz - Wto Paź 07, 2014 17:25

Markzo, u kurde :neutral: Nie wiem czy przypadkiem nie pasuje tez krzyżak od kolumny ale Rovera bo mam jednego :wink: Trzeba było mówić.

Musiał bym poszukać bo wklejałem tez gdzies na forum krzyzak z kolumny tylko juz nie wiem czego ale chyba tez Skody ze tez pasuje :wink:

Markzo - Czw Paź 09, 2014 04:46

Krzyżak z forda zamontowałem w miejsce naszego ori, koszt sporo większy od tulejek (ok 80zł bo wziąłem markowy z osłoną gumową, chodzi bardzo lekko). Wrażenia... hmm jest tak jak na samym początku z SS i tulejkami. U mnie po prostu "rozbiła" się na większy wymiar wewnętrzny tulejka nachodząca na trzpień ze skrzyni. Nie bardzo było co z tym zrobić, z tego co piszą do mnie ludzie to częsty problem ;| pojeżdżę chwilę i zdam relację :)
Zubek - Sro Paź 15, 2014 16:40

I jak ten krzyżak? Spisuje się jakoś?
Markzo - Czw Paź 16, 2014 04:46

Zubek napisał/a:
I jak ten krzyżak? Spisuje się jakoś?

wg mnie całkiem spoko, przejechałem od założenia z paredziesiąt km i bardzo fajnie ;)

Zubek - Pią Lis 14, 2014 11:23

Markzo, możesz podać bliżej od jakiego modelu to krzyżak, albo jakiegoś linka na allegro?
Markzo - Pią Lis 14, 2014 23:58

http://allegro.pl/krzyzak...4787041929.html o takie to to. Tylko ja kupiłem jakieś niemieckie, bo wyraźnie było czuć różnicę w pracy takiego (20zł) i tego "lepszego" (80zł). Montaż wymaga lekkiej przeróbki, ale to drobiazgi :) sporo już z tym przejechałem i jest jak najbardziej oki :)
Zubek - Sob Lis 15, 2014 10:28

Markzo napisał/a:
Montaż wymaga lekkiej przeróbki, ale to drobiazgi :)

Mógłbyś przybliżyć co i jak trzeba przerabiać? Muszę się za to zabrać i chciałbym być na wszystko przygotowany.

liberoy - Sob Gru 13, 2014 18:46

Hej

Odgrzewam temat, czy można kupić jeszcze gdzieś zestaw ss + tuleje?

tomi_zog - Sro Gru 17, 2014 10:00

podeszlo by cos takiego http://allegro.pl/short-s...4877705916.html
do naszej szkrzynki??

Remigiusz - Sro Gru 17, 2014 11:46

Podejdzie :-)
liberoy - Sro Gru 17, 2014 21:18

O coś się jednak urodziło, a czy ten ss z aukcji to będzie działać na zasadzie p&p czy jakieś dodatkowe modyfikacje będzie trzeba zrobić?
Remigiusz - Sro Gru 17, 2014 21:28

Wiem ze czasem średnicę tej kuli były większe od Rovera. Choć to zależy jak się kupi bo ktoś raz mi mówił ze pasuje p&p tylko ze ten meta drazkadrążka lubi czasem pękać przy ostrym mieszaniu biegów :)

Tak to reszta pasuje p&p jedynie więcej zabawy jest by starego wyciągnąć niż płytki SS zamocować :)

Markzo - Sro Gru 17, 2014 21:38

kumple z forum hondy kiedyś mówili (jeszcze miałem tomcata), że te shiftery się lubiły łamać :D jednemu się na zawodach 1/4 mili złamał :D jeśli są lepiej wykonane to fajna alternatywa, do tego łożyska też na + ;)
liberoy - Czw Gru 18, 2014 09:14

W tej aukcji moją uwagę zwróciła jedna rzecz. Mianowicie, w aukcji jest napisane, że nie pasuje do wersji angielskiej. Przeleciałem allegro i wychodzi na to, że wszystkie ss tam sprzedawane są dedykowane do civica 3D. No i teraz mam problem, żeby nie wydawać bez sensu 7 dych na marne :-/
Remigiusz - Czw Gru 18, 2014 14:28

liberoy, Kup wypróbuj zdaj relacje :D :wink:
liberoy - Czw Gru 18, 2014 18:20

Na forum Civica wyczytałem, że te ss z aukcji nie będą pasować do aut które mają tą kulę plastikową/ teflonową. Przed pracą, sprawdziłem u siebie i kulkę mam stalową więc jest nadzieja. Zamawiam tego ss z aukcji i zobaczymy co z tego będzie :) Jak będę miał na miejscu i będę zakładał to zdam relację.
slax - Czw Gru 18, 2014 18:35

a nei lepiej wyjąć swój lewarek i dospawać kawałek pręta?
liberoy - Sro Gru 24, 2014 21:05

Dla chcącego nic trudnego, ale akurat w moim przypadku:
nie mam dostępu do spawarki i musiałbym jeszcze powymieniać tuleje w shifterze. A tak (mając nadzieję, że będzie pasować) mam to z głowy. A i będę mógł nakręcić inną gałkę zmiany biegów bo ta standardowa roverowska mnie drażni :P


Shifter zamówiony, powinien być w poniedziałek. Po świętach zabiorę się za dopasowywanie. I jeszcze mnie męczy ten krzyżak. Czy może ktoś z forum ma jeszcze do niego tulejki. Jak już robić to wszystko ;)

[ Dodano: Sro Gru 24, 2014 21:05 ]
Mam shifter ;) Niestety z racji wizyty w szpitalu muszę odłożyć o jakiś tydzień montaż :-( Ale chcę jeszcze zorganizować resztę gratów, żeby wszystko zrobić. Chłopaki podpowiedzcie mi, albo podrzućcie zdjęcia jak dopasować inny krzyżak do wybieraka. A ja odwdzięczę się później foto relacją z montażu :)

Remigiusz - Sro Gru 24, 2014 21:24

To git czekamy na zdjęcia :) Co do dopasowania do bierzesz flexa ucinasz co nie trzeba montujesz nowe i ogień :wink:
Strzemo - Pon Sty 12, 2015 14:15

I jak tam sprawa z shortem się ma?
liberoy - Czw Sty 15, 2015 23:34

Sprawa ma się tak, że czekam na wolną od pracy sobotę, żeby się wziąć za to ;P Short leży w domu, krzyżak od forda też. Chęci są tylko czasu brak :P

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 23:34 ]
Mam pytanie do Markzo.

Jak zmieniałeś krzyżak na ten fordowski, to musiałeś się bawić w takie coś:

http://smg.photobucket.co...aft002.jpg.html

czy obyło się bez spawania?

Remigiusz - Pią Sty 16, 2015 00:27

liberoy, Tam był na zdjęciu użyty krzyżak o innej średnicy dlatego spawali kawałek pręta :)
Markzo - Pią Sty 16, 2015 05:46

liberoy napisał/a:
Mam pytanie do Markzo.

Jak zmieniałeś krzyżak na ten fordowski, to musiałeś się bawić w takie coś:

http://smg.photobucket.co...aft002.jpg.html

czy obyło się bez spawania?

nie, takich przebojów nie miałem ;)

tomii620si - Nie Sty 18, 2015 23:07

Jak poskładacie cały komplet to też chętnie się zainteresuje tematem.

No i temat do markzo bo on tutaj na forum jest scalony z kamerą :)
Nagraj filmik jak to wszystko działa poskładane w całość - dlugość skoku itd.
Chodzi mi o to aby nie byl męcząco krótki :)

Pyros - Nie Sty 18, 2015 23:26

Ja w swojej coupecie od dawien dawna mam zamontowany short shifter od hondy civic i wszystko pasuje bez jakichkolwiek przeróbek.
tomii620si - Nie Sty 18, 2015 23:30

A coś konkretniej ? Bo dajmy, ze ten krzyżak z fiesty jest do zrobienia bo koszt pizzy to o shorcie słyszałem, że trzeba coś tam podmienić, zmodzić czy coś ..

Z jakiego civica ? ze starej IV V VI gen ? I ogólnie coś więcej. Bo chce trochę ogarnąć od A do Z tego Ti co nie zdążyłem zrobić z jego poprzednikiem :(

Kozik - Wto Sty 20, 2015 11:47

tomii620si, szorta robi się bardzo łatwo, wyciągasz dźwignie zmiany biegów ucinasz dolną część dokładasz 1,5cm drutu prosisz pana waldka żeby Ci to zespawał i masz szorta na stałe, pod spodem rysunek


--------------o---o

--------------o----o

i oto cały szort szifter, jeśli dobrze pospawany to na wieki

liberoy - Pon Lut 23, 2015 22:59

Po dłuższej przerwie chciałem się w końcu zabrać za montaż shorta i przerobienie krzyżaka przy skrzyni. No i pojawił się problem.
Mianowicie: Krzyżak od forda ma średnice ok 16 mm na wieloklinie a z drugiej strony coś w stylu sześciokąta o średnicy jakieś 17- 18 mm. Drąg wybieraka ma średnicę 22 mm.
Tu pojawia się moje pytanie do osób które z tego krzyżaka korzystały.
Jak wetknąć krzyżak na wybierak?

Zubek - Wto Lut 24, 2015 15:49

Kozik, nie widzę żadnego rysunku :cry:
bociannielot - Wto Lut 24, 2015 15:53

Zubek, to jest rysunek :ok:
Kozik napisał/a:

--------------o---o

--------------o----o

chodzi o skrócenie tylko tego wiec i taki łopatologiczny schemat wystarczy żeby to zobrazować :)

Zubek - Wto Lut 24, 2015 16:03

bociannielot napisał/a:
Zubek, to jest rysunek :ok:
Kozik napisał/a:

--------------o---o

--------------o----o

chodzi o skrócenie tylko tego wiec i taki łopatologiczny schemat wystarczy żeby to zobrazować :)

Dzięki, to jest tak proste że aż nie załapałem że to rysunek. :D
Wytłumacz mi jeszcze o co chodzi z tym drutem bo nie bardzo kumam.

Kozik - Wto Lut 24, 2015 18:32

bociannielot napisał/a:
chodzi o skrócenie tylko tego wiec i taki łopatologiczny schemat wystarczy żeby to zobrazować :)



wydłużenie

przed

gałka zmiany biegów --------------o---o mocowanie drążka

po

od strony gałki bez zmian --------------o----o wydłużyć dolną część druta o 1,5cm


dzięki wydłużeniu drążka poniżej dolna część będzie pokonywała dłuższą drogę przy tym samym ruchu góry

[ Dodano: Wto Lut 24, 2015 18:23 ]
Zubek napisał/a:
Wytłumacz mi jeszcze o co chodzi z tym drutem bo nie bardzo kumam.


chodzi o to że od gałki zmiany biegów do cięgna zmiany biegów na dole idzie drążek zmiany biegów (drut) i od góry masz gałkę zmiany biegów potem kulkę na której kręci się cały drążek i na dole oczko do którego masz przykręcone cięgno zmiany biegów już pod samochodem,
chodzi o to by między kulkę a to oczko wspawać kawałek drutu żeby zwiększyć odległość między nimi o 1.5 cm obciąć i w środek wspawać drut.

[ Dodano: Wto Lut 24, 2015 18:32 ]
prosz

pismem obrazkowym


Zubek - Wto Lut 24, 2015 20:44

No wszystko teraz jasne. Namieszał mi ten "drut". Dla mnie drut jest w siatce drucianej lub nawinięty w silniku elektrycznym. Nie bardzo mogłem wyobrazić sobie taki drut wspawany w drążek. :D
Dzięki.

bociannielot - Sro Lut 25, 2015 09:06

Kozik, no troche mi się rypło :lol:

[ Dodano: Sro Lut 25, 2015 09:06 ]
Zubek napisał/a:
Namieszał mi ten "drut".
pręt było by tu odpowiednim okresleniem ;-)
Zubek - Wto Mar 10, 2015 15:21

Ma ktoś może tulejki do tego krzyżaka?
bazyl1218 - Sro Maj 27, 2015 21:00

Witam.

Odświeżę temat.Potrzebny short shifter i tulejki do krzyżaka.
Ma ktoś do odsprzedania ?Ewentualnie rysunek z wymiarami.
Pozdrawiam.

Pyros - Sro Maj 27, 2015 21:23

Short pasuje od civicka 5gen. Tulejek nie dostaniesz nigdzie, ja w coupecie i w 600 wspawałem krzyżak kolumny kierowniczej z fiesty mk3 i patent daje radę ;)
bazyl1218 - Sro Maj 27, 2015 21:40

Krzyżak myślałem od Matiza.Ktoś już to zakładał.Gorzej z shortem do pg1.
Zubek - Czw Maj 28, 2015 08:56

Pyros napisał/a:
Short pasuje od civicka 5gen.

Kolego, zapodałbyś jakąś przykładową aukcję z tą częścią pasującą do R600?

bazyl1218 - Pią Maj 29, 2015 19:10

Pyros, czy ten krzyżak będzie pasował ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5238053355

Markzo - Nie Cze 26, 2016 11:50

Czy ktoś byłby chętny na zestaw tulejek do krzyżaka? Mam możliwość dorobienia kilku kompletów u innego tokarza, kwestia czy jest zainteresowanie.
Adrian - Nie Cze 26, 2016 16:09

Jam jest chętny. :razz:
tomii620si - Nie Cze 26, 2016 16:33

Jak wiesz ja też :) Bo mam drązek z pakietem Star :)
remik5535 - Sro Sie 17, 2016 22:19

Jeśli jeszcze aktualne to ja też będę chętny na zestaw tulejek ;)
grzegorz9003 - Czw Sie 25, 2016 21:04

Witam.
Jestem posiadaczem Hondy Accord 2.0 tdi 97 r. Tak jak poprzednicy mam problem z krzyżakiem przy skrzyni. Czy do tego modelu pasować będą wspomniane wyżej elementy kolumny od matiza czy też felicji? Jeśli tak to które wymagają najmniejszych przeróbek(spawanie)? Czy może mam szukać części z Hondy bądź Rover? Jeśli tak to które modele?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :wink:

tomii620si - Sob Sie 27, 2016 16:16

Masz tak samo skrzynie PG1 jak i w/w samochody..
Wszystko bedzie pasowac tak samo jak jest napisane u gory poniewaz twoj samochod to nic innego jak klon/brat blizniak Rovera 620SDi .. Te auta roznia sie jedynie kilkoma blachami z zewnatrz :)

prigoda1 - Sro Sie 31, 2016 10:44

Markzo napisał/a:
Czy ktoś byłby chętny na zestaw tulejek do krzyżaka? Mam możliwość dorobienia kilku kompletów u innego tokarza, kwestia czy jest zainteresowanie.


Ja też chętnie wziąłbym jeden komplet.

Grz3lo - Czw Lip 06, 2017 05:50
Temat postu: SHORTSHIFTER
Witam!
chciałbym odświeżyć temat shortshiftera w MG ZR.
instrukcja już nieaktywna, albo nie umiem odpalić:(
Będę wdzięczny za pomoc!
EDIT:
instrukcje znalazłem, pytanie czy TRZEBA zmieniać ten krzyżak ?

Markzo - Nie Lip 09, 2017 21:24

tzn? w krzyżaku wymieniasz tulejki.
tesla345 - Czw Sie 24, 2017 11:08

Witam, chciałbym odświeżyć temat a mianowicie czy ktoś z was mógł by podać wymiary tulejek albo czy ktoś z was jest w stanie wyprodukować i sprzedać komplet tych tulejek do instrukcji markzo?
rysunek tego shortshiftra znalazłem i mam magika co mi wytnie, gorzej z tymi tulejkami.

Abaddon09 - Czw Lis 16, 2017 19:53

Odkopuję, odsprzedaje ktoś może te short shiftery jeszcze?

[ Dodano: Czw Lis 16, 2017 19:53 ]
Znalazłem coś takiego - będzie to pasować do R600 w dieslu?
https://www.darkicedesign...rt-shifter.html
Bo napisane tam że do diesla się to nie mieści i tylko na normalną dziurę można zakręcić, a i jak walczyłem z klekotaniem skrzyni to widziałem że tam jest mało miejsca między końcem lewarka a tłumikiem. Wejdzie toto czy nie? Niby jest "These short shifters fit cars with the PG1 gearboxes (all MG Rover diesels and 1.8L k-series engined cars) " a potem z kolei "When fitting a mk1 short shifter to a diesel car you will only be able to use the first adjustment hole (without modification)."

Dobra, chyba nieważne, nie zauważyłem że tam są jakby 2 poziomy, dziura wyżej i niżej, czyli chyba na tą wyższą powinno wejść, dobrze myślę?

Rokan - Pią Paź 16, 2020 09:15

Odświeżam temat, mam do sprzedania takie zestawy, zrobione na podstawie tych z anglii:
Nowy zestaw naprawczy, prosty w montażu, zmniejsza luz lewarka zmiany biegów. Wykonany z bardzo wytrzymałego materiału pasujący w miejsce oryginalnych tulei. Śruby nierdzewne. Wysyłka natychmiastowa z Polski.
Pasuje do modeli :
MG ZR 160, MG ZS 180 ROVER 620TI/TD
Wszystkie MG ROVER serii K, L, T ze skrzynia pg1
Zdjecie pod linkiem
https://www.facebook.com/...433117863660845