Zobacz temat - [freelander] światła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] światła

emilo - Sro Lis 30, 2011 14:55
Temat postu: [freelander] światła
Witam. mam pytanie jak zdemontować przedni reflektor (dokładnie odkręcić śrubę pod nim), z której strony dobrać się do niej (od strony silnika nie ma dojścia).
SyntaX - Sro Lis 30, 2011 20:15

Hmm. Aby wyjąc lampe to się ściąga zderzak.
Nie jest to takie trudne, parę wkrętów i schodzi.
Musisz odkręcić wkręty na przednim pasie. Z tego co pamiętam to 4.
Potem są po 2 wkręty dokręcane do nadkola i jeden trzymający osłonki od błota.
Następne luzujesz śruby trzymające osłonę pod silnikiem i ładnie schodzi. do przodu bo jest na takich ślizgach.

Raczej nie wyciągniesz lampy bez zdejmowania zderzaka.

amik - Czw Gru 01, 2011 17:19

mi się udało wyjąć lampę bez ściągania zderzaka zdejmij grila pare wkrętów odchylisz zderzak wsadzisz rękę klucz 10 na dole lampy poluzuj śrubę i lampa zejdzie , jeśli uda Ci się poluzować śrubę w moim przypadku było dość ciężko ale jakoś mi się udało :mrgreen:
Powodzenia

win32 - Czw Gru 01, 2011 17:25

Myk polega na tym że nowsze FL mają grilla zintegrowanego ze zderzakiem. Grill ściągany oddzielnie był DO 2001 rocznika . W roczniku 2003 grill jest całością ze zderzakiem
amik - Pią Gru 02, 2011 17:01

win32 napisał/a:
Myk polega na tym że nowsze FL mają grilla zintegrowanego ze zderzakiem. Grill ściągany oddzielnie był DO 2001 rocznika . W roczniku 2003 grill jest całością ze zderzakiem

a to przepraszam nie doczytałem mój Landek jest z 2000 r. :oops:

emilo - Sro Gru 14, 2011 11:16
Temat postu: światła
Dzisiaj miałem chwilę i sprawdziłem do dolnej śruby w lampie (między zderzakiem a lampą), się nie dostanę, taka możliwość jest pewnie we wcześniejszych wersjach, więc zostaje mi ściągać zderzak :???: nie chce mi się, ale jak trza to trza :razz: dzięki za pomoc

[ Dodano: Sro Gru 14, 2011 11:16 ]
Po dokładniejszych oględzinach stwierdzam ,że w roczniku 2003 da się zdemontować lampę bez zdejmowania zderzaka. Śruba na dole lampy da się odkręcić , należy delikatnie docisnąć zderzak ,aby przerwa między lampą a zderzakiem powiększyła się, wkładamy płaski kluczyk 10 i luzujemy :mrgreen: ,Śruba znajduje się zaraz przy grillu.