Zobacz temat - [R25] Wymiana świec.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wymiana świec.

Kocyk - Czw Gru 01, 2011 10:44
Temat postu: [R25] Wymiana świec.
Mam szybkie pytanko, gdzie w Roverku z silnikiem 1.4 16v zamontowane są świece? Nie jestem znawcą, ale zazwyczaj w każdym samochodzie one są gdzieś na wierzchu, a tu ich nie widzę...
PTE - Czw Gru 01, 2011 11:44

Są pod plastikową pokrywą. Musisz odkręcić 3 mocujące je śruby, następnie odkręcić i wyjąć 2 cewki (w sumie 4 śruby) i 2 fajki i masz dostęp do świec. Potrzebny jest tylko długi cienkościenny klucz, bo świece są dosyć głęboko. Jeśli nadal byłoby to dla Ciebie niezrozumiałe, to zajrzyj tutaj. ;)
Kocyk - Czw Gru 01, 2011 12:07

PTE napisał/a:
Są pod plastikową pokrywą. Musisz odkręcić 3 mocujące je śruby, następnie odkręcić i wyjąć 2 cewki (w sumie 4 śruby) i 2 fajki i masz dostęp do świec. Potrzebny jest tylko długi cienkościenny klucz, bo świece są dosyć głęboko. Jeśli nadal byłoby to dla Ciebie niezrozumiałe, to zajrzyj tutaj. ;)


Ale tam są dwie cewki i dwa przewody? Wydawało mi się, że tam będą same cewki :)

PTE - Czw Gru 01, 2011 14:11

Dwie cewki obsługują 4 świece - każda dwie. Cewka jest także fajką bezpośrednio nakładaną na świecę, więc wychodzi z niej tylko jeden przewód. Rozbierz to, to sam zobaczysz. Zresztą na zdjęciach zamieszczonych w podanym przeze mnie linku wszystko bardzo dobrze widać.