Zobacz temat - Pomoc na święta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Pomoc na święta

kzrr - Sob Gru 03, 2011 16:55
Temat postu: Pomoc na święta
W tamtym roku ktoś o tym pisał/mówił ale nie pamiętam kto. Może w tym roku jeszcze nie jest za późno, jeśli zarząd odpowiednio szybko by to zorganizował.

Może warto zrobić małą zbiórkę pieniędzy i przekazać jakiemuś domu dziecka czy hospicjum, albo za zebraną kasę kupić jakieś prezenty na święta. Myślę ze jeśli zaczniemy zaraz to uda się zebrać jakaś sensowna kwota.

kasjopea - Sob Gru 03, 2011 18:22

Fajny pomysł. Tylko proponowałabym aby Zarząd podał propozycję konkretnej placówki, którą byśmy mieli obdarować, bo w przeciwnym razie każdy będzie zapewne proponował coś bliskiego swojemu sercu i ciężko będzie dojść do porozumienia.
kzrr - Sob Gru 03, 2011 20:41

No to gdzie jest Zarząd :) :)

Można by wybrać gdzieś placówkę i co roku ich systematycznie wspierać, nawet jak to będzie 500 czy 600 złoty to i tak będzie zawsze coś. Radość dzieciaków nawet będzie wielka :)

Alexi - Sob Gru 03, 2011 21:44

Jestem za. Do świąt jeszcze niecałe 3 tyg. Tak więc przy odpowiedniej reklamie (spamie) czasu sporo.
kzrr - Sob Gru 03, 2011 21:59

Marecki mógłby baner wstawić, tak jak przed zlotem było :)
MaReK - Nie Gru 04, 2011 00:46

Takie akcje od wielu lat cieszą się powodzeniem w Klubach Saab, Honda i chyba A3.
Wiem bo chwalili się na prezentacji podczas konkursu Auto Świata.

To dobra inicjatywa. Trochę późno, bo późno, ale można przedłużyć do końca roku.
Sprawy organizacyjne należą do Zarządu, a reszta już od samych klubowiczów i sympatyków ;)

Co do banera, chętnie wrzucę ale jak go ktoś zrobi ;)

Pozdrawiam,

kasjopea - Nie Gru 04, 2011 11:04

Fajnie byłoby gdyby Zarząd udostępnił jakiś nr konta, na które można by już wpłacać kasę, a w międzyczasie dumał sobie nad placówką, która ją otrzyma.
Jugol - Nie Gru 04, 2011 11:11

Jestem jak najbardziej za :ok:
kzrr - Nie Gru 04, 2011 11:26

Taka moja mała sugestia, jak bym miał wybrać placówkę to było by to jakieś hospicjum dla dzieci.
Wizard_gp - Nie Gru 04, 2011 11:32

MaReK, podaj wymiary i jak ma być zrobiony to coś skleję na prędko :ok:
MaReK - Nie Gru 04, 2011 18:16

Wymiar bannera i jak ma być sklecony masz na forum pod głównym menu - ten o kalendarzu. Fajnie jakby obramowanie zostało takie samo, a środek inny, może być flash/gif... animacja w każdym razie ;)
Stanislaw - Nie Gru 04, 2011 19:51

Popieram bardzo ta inicjatywe,jestem tak jak ktorys z kolegow za wsparciem jakigos hospicjum,moze Wroclawskiego,bo Wroclaw to miasto bliskie mojemu sercu,ale niekoniecznie musi byc to hospicjum
kzrr - Nie Gru 04, 2011 20:24

Stanislaw napisał/a:
Popieram bardzo ta inicjatywe,jestem tak jak ktorys z kolegow za wsparciem jakigos hospicjum,moze Wroclawskiego,bo Wroclaw to miasto bliskie mojemu sercu,ale niekoniecznie musi byc to hospicjum


No możemy co roku zmieniać "instytucje" którą chcemy obdarować, albo z drugiej strony właśnie jedną co roku obdarowywać wtedy będzie to w pewnym sensie skuteczniejsze. Można by też co pomyśleć nad "zajączkiem"

Może nawet klub mógł by np: przeznaczyć 1% rocznego budżetu na pomoc.

Stanislaw - Nie Gru 04, 2011 21:01

kzrrpiszac -niekoniecznie musi byc to hospicjum- mialem na mysli Wroclawskie,stale coroczne dofinansowywanie takiej jednej wybranej placowki byloby bardzo sympatyczne,pozatym mysle ze nawet jedny drobny upominek swiateczny wiecej dla tych pacjentow a w szczegolnosci dzieci sprawilby im duzo radosci
kzrr - Nie Gru 04, 2011 22:50

Póki co i tak musimy poczekać na oficjalne stanowisko zarządu :)
siemion_ - Nie Gru 04, 2011 22:55

Do mikołaja napewno nie zdążymy, ale myśle że do Świąt czasu jest w sam raz. Śledzcie temat, na bierząco będziemy Was informować o postępach.
rtworek - Pon Gru 05, 2011 11:27

Pomysł SUPER.

Można by podłączy się pod fundacje "Mam Marzenie" i kupić coś jakiemuś dziecku.

kzrr - Pon Gru 05, 2011 11:31

siemion_, czyli zarząd podjął już jakieś kroki ? :)
kris-tofer - Pon Gru 05, 2011 18:01

kzrr, mialeś na myśli to, żeby zebrać pieniądze i wplacić je na konto jakiejś organizacji? czy zanieść konkretnej placówce?
moim skromnym zdaniem byloby lepiej zorganizować z tych zebranych pieniędzy jakieś skromne prezenty dla dzieci, czy to z hospicjum czy z domu dziecka i może w porozumieniu z zarządem takiej placówki stworzyć dzieciom prawdziwe mikolajki z workiem, prezentami, Mikolajem i odpowiednim nastrojem? będzie wtedy pewność, że wplacone od Nas pieniądze nie rozejdą się na mniej lub bardziej przydatne cele w takiej placówce tylko trafią wprost do dzieci w postaci prezentów, które będą mialy przy okazji fajnie zorganizowany czas, a nasza pomoc ucieszy dzieci z czego i my bedziemy mieli satysfakcję

kzrr - Pon Gru 05, 2011 18:24

kris-tofer napisał/a:
kzrr, mialeś na myśli to, żeby zebrać pieniądze i wplacić je na konto jakiejś organizacji? czy zanieść konkretnej placówce?
moim skromnym zdaniem byloby lepiej zorganizować z tych zebranych pieniędzy jakieś skromne prezenty dla dzieci,



No coż dla mnie to było oczywiste że chodzi o prezenty. ;]

kris-tofer - Pon Gru 05, 2011 18:30

no to dzialaj organizuj bedziemy Cie wspierac :smile:
walkie - Wto Gru 06, 2011 08:54

a ja mam propozycje jednej fundacji: http://www.naratunek.org/
to fundacja, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową a dodatkowo potrzebne są pieniążki na budowę nowego szpitala, bo stary się dosłownie wali.

oczywiście to luźna propozycja, ale tę fundację znam i wiem, że każdy grosz jest na wagę złota, choć pewnie tak jest we wszystkich fundacjach

kris-tofer - Sro Gru 07, 2011 18:17

no i jak się posuwają działania w sprawie pomocy dzieciom?
Alexi - Sro Gru 07, 2011 21:22

No widać ... jak widać a czasu coraz mniej.
siemion_ - Sro Gru 07, 2011 22:05

kzrr napisał/a:
siemion_, czyli zarząd podjął już jakieś kroki ?


Cały czas działamy, wiemy że czasu jest nie za wiele ale trzymamy rękę na pulsie.

kzrr - Sro Gru 07, 2011 22:11

siemion_ napisał/a:
Cały czas działamy, wiemy że czasu jest nie za wiele ale trzymamy rękę na pulsie.


To jeśli można zapytać co udało się zrobić, na jakim etapie to wygląda :) ?

kruszan - Czw Gru 08, 2011 10:38

No propozycja padła późno więc nie ma co zarządu cisnąć, aczkolwiek jak już przedmówcy zauważyli czasu coraz mniej ! :P
Pawkaz - Czw Gru 08, 2011 13:03

Jak było by więcej czasu to zaproponowałbym ankiete któremu osrodkowi pomóc
kris-tofer - Czw Gru 08, 2011 16:24

Pawkaz, ewentualnie zrobić listę takich ośrodków które mniej więcej znamy i zrobic wywiad osobiście, który ośrodek potrzebuje takiej pomocy najbardziej, ankieta mogaby niewiele wnieść do sprawy.
siemion_ napisał/a:
Cały czas działamy, wiemy że czasu jest nie za wiele ale trzymamy rękę na pulsie.
co już udalo się ustalić konkretnego?
Proponuje nr konta klubowego (do wpłat na składki klubowe) tylko wpłaty tytułem konkretnego celu (naszej pomocy dzieciom) dalej osoba która administruje te konto zdała by nam relacje ile i w jakiej wysokości wpłynęły - oczywiście musi być podany termin do którego można wpłacać, później wybieramy jeden ośrodek, robimy tam wywiad co potrzeba najbardziej, za zebrane pieniądze kupujemy najpotrzebniejsze środki/rzeczy/prezenty i przekazujemy dyrekcji ośrodka lub osobiście przekazujemy dzieciom. Moim zdaniem najlepiej jest przekazać konkretną pomoc niż pieniądze, wtedy będzie pewność, że trafiły tam gdzie trafić powinny.

Ja nie znam takiego ośrodka pomocy, może ktoś poda jakiś adres, nazwę.
Z innej jednak strony
U mnie w pracy dział promocji organizuje co roku akcję "Qurier Świętego Mikołaja'' chodzi o to, że dzieci ze świetlic środowiskowych piszą listy do Świętego Mikołaja, które trafiają w jedno miejsce, później pracownicy takie listy odbierają i sami kupują prezenty opisane w listach, kwotą umowną jest 100zł aby każde dziecko miało prezent podobnej wartości. Prezenty trafiają w jedno miejsce i są potem rozwożone do tych świetlic środowiskowych z których przyszły listy.
Przed świętami można jeszcze z taką lub podobną akcją zdążyć.

MaReK - Pią Gru 09, 2011 15:59

Zgodnie z obietnicą Zarządu pojawiła się oficjalna informacja dotycząca poruszonego tematu.
Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Posta również opublikowany na portalu społecznościowym FACEBOOK. Czekamy teraz na banner i obrazek ożywiający nieco artykuł.

http://www.roverki.pl/spr...a-renifery.html

Pozdrawiam,

Jugol - Pią Gru 09, 2011 16:10

Przelew poszedł, niech uśmiech zagości na ich twarzach ;)
rtworek - Pią Gru 09, 2011 18:36

Przelew zrobiony :mrgreen:
kzrr - Pią Gru 09, 2011 18:51

Extra, cieszę się bardzo ze no coż moja inicjatywa (w pewnym sensie tylko oczywiście) nie poszła na marne i będą tego widoczne efekty :D :D

Super !!

Można by też w miarę możliwości co jakiś udostępnić kwotą którą udało się zebrać (bez podawania kto ile i dlaczego - bo to nie oto oczywiście chodzi), każdy pomoże na tyle i może :)

Wizard_gp - Nie Gru 11, 2011 17:03

MaReK napisał/a:
Zgodnie z obietnicą Zarządu pojawiła się oficjalna informacja dotycząca poruszonego tematu.
Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Posta również opublikowany na portalu społecznościowym FACEBOOK. Czekamy teraz na banner i obrazek ożywiający nieco artykuł.

http://www.roverki.pl/spr...a-renifery.html

Pozdrawiam,


404 - Not found ??

Pawkaz - Nie Gru 11, 2011 19:07

Przelewik jutro zostanie zrobiony ;)
Roma - Pon Gru 12, 2011 11:53

I ode mnie poszedł przelew :)

Mam nadzieję, że sprawimy tym dzieciom chociaż trochę radości.
Oby szczęście w końcu uśmiechnęło się do nich i znalazły swoje, bezpieczne, miejsce na Ziemi...

sknerko - Wto Gru 13, 2011 20:15

no i ja zostałem sw. Mikołajem :mrgreen:
witgut - Pon Gru 19, 2011 08:46

Bycie Mikołajem to jest coś:).
Polecam każdemu.

kzrr - Wto Gru 20, 2011 14:34

No w końcu się ogarnałem i zrobiłem przelew. :)

Jeśli to nie tajemnica, ile do tej pory udało się zebrać ?

violla - Wto Gru 20, 2011 22:46

Stan z godz. 22:45 :wink: - 1606,89 PLN :grin:
kzrr - Sro Gru 21, 2011 08:12

violla napisał/a:
Stan z godz. 22:45 - 1606,89 PLN


Woooooow :D :D Super :D

balrog - Czw Gru 22, 2011 22:42

:)
Aga - Czw Gru 22, 2011 23:33

poszło
sknerko - Wto Gru 27, 2011 08:55

Czy akcja pomocy już się zakończyła? bo nie widzę banera. Jeśli tak to napiszcie ile się udało zebrać.
MaReK - Wto Gru 27, 2011 10:22

Zgodnie z treścią artykułu, akcja była przeprowadzana do 23.12.2011.

Wysokość przelewu oraz jego cel podadzą Wam pewnie władze Zarządu niebawem.
Z tego co mi wiadomo, to jak na tak krótki czas trwania akcji udało się zebrać spory grosz.

Pozdrawiam,

sknerko - Wto Gru 27, 2011 10:36

MaReK napisał/a:
Zgodnie z treścią artykułu, akcja była przeprowadzana do 23.12.2011.

A widzisz nie przyszło mi do glowy spojrzeć w artykuł, dzięki.

kzrr - Czw Gru 29, 2011 12:35

I jakieś końcowe oficjalne info udało się zrobić :) ?
violla - Czw Gru 29, 2011 16:13

Kochani, Zarząd też ma Święta, urlopy i swoje życie. Jak będziemy gotowi to pojawi się oficjalna informacja. Proszę o cierpliwość i nie stać nad nami z batem :wink:
MaReK - Czw Gru 29, 2011 16:28

Te pieniądze poszły na święta :) Ja dostałem fajne prezenty :) Dzięki Wam mikołajowie ;P
kzrr - Czw Gru 29, 2011 17:58

MaReK napisał/a:
Te pieniądze poszły na święta :) Ja dostałem fajne prezenty :) Dzięki Wam mikołajowie ;P


Nowe fele i pełny bak paliwka :D ?

kris-tofer - Wto Sty 10, 2012 23:03

Witam
Jak zakończyła się sprawa pomocy świątecznej dla dzieci? jakieś sprawozdanie? zdjęcia? jakieś uroczystości były?
Bo coś wszystko ucichło...

kasjopea - Wto Sty 10, 2012 23:06

Na stronie klubowej jest wszystko opisane.
kris-tofer - Wto Sty 10, 2012 23:23

a mogę prosić o link?
MaReK - Wto Sty 10, 2012 23:28

http://www.roverki.pl/
kris-tofer - Wto Sty 10, 2012 23:32

dzięki, tak dawno nie byłem na klubowej, że zapomniałem jaki tam adres jest :D
Jugol - Sro Sty 11, 2012 06:40

Fajnie, że udało się zebrać tą kasę :brawo: Uśmiech dzieci- bezcenny :ok:
kzrr - Nie Lis 18, 2012 16:35

Halo Halo,

Może tak jak rok temu udało by się zrobić coś podobnego, jest więcej czasu niż w tamtym roku więc może i kwota będzie była większa itp itd.

Czy zarząd myślał coś o tym ? Jest jakiś pomysł ?

Alexi - Wto Lis 20, 2012 00:25

:ok: dobrze że chociaż jeden ma kark na głowie.
kzrr - Wto Lis 20, 2012 11:38

alexi napisał/a:
dobrze że chociaż jeden ma kark na głowie.


a nie głowę na karku ? :P

tak sobie tylko pomyślałem po prostu po cichu, wiem jaką frajdę dzieciaki mają z tego jak dostaną nawet nową fajną paczkę kredek czy pluszaka - a im wcześniej się zacznie tym teoretycznie uzbiera się więcej kasy i można większej ilości osób sprawić radochę :) ;)

kondzio508 - Wto Lis 20, 2012 13:21

Czekam z niecierpilwośćią na wiesci gdzie wpłacać . Jestem na dwie ręce Za inicjatywą .
Joa - Wto Lis 20, 2012 19:09

nie zapomnieliśmy o tej akcji, jest w trakcie przygotowania.
prosimy tylko o troszkę cierpliwości :)

kzrr - Wto Lis 20, 2012 21:36

Możecie chyba podać trochę ciut ciut informacji ;)
siemion_ - Wto Lis 20, 2012 21:46

Pamiętamy o drugiej już edycji Zamieńcie Rovery na Renifery. O czym wspominałem zarówno na Zlocie letnim jak i jesiennym. Nauczeni doświadczeniem z poprzedniej edycji już od początku listopada zajmujemy się tematem. Tak jak pisała Joa jest jeszcze potrzebne ciut ciut cierpliwości.
kzrr - Czw Lis 29, 2012 08:14

I jak tam ruszyło się coś w temacie ?

Będziemy wspierać tą samą placówkę co w tamtym roku czy jakaś inna ?

siemion_ - Czw Lis 29, 2012 10:23

inną
kzrr - Czw Lis 29, 2012 10:38

Tzn ?
MaReK - Nie Gru 02, 2012 01:02

Tzn. że nie tę samą co w zeszłym roku ;)
kzrr - Pią Gru 07, 2012 20:15

5 dni później....
Ciufa - Sob Gru 08, 2012 08:01

6 dni później.......
Jugol - Sob Gru 08, 2012 19:53

Cierpliwości koledzy :taa:
Joa - Nie Gru 09, 2012 12:52

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w II edycji akcji "Zamieńcie ROVERy na Renifery":

http://www.roverki.pl/spr...enifery-ii.html

W imieniu Zarządu,
Joa

violla - Sro Gru 19, 2012 10:53

Kochani, dziś ostatni dzień akcji Zamieńcie Rovery na Renifery.
Mamy obecnie 19 wpłat na kwotę 788,68 PLN.
W imieniu potrzebujących prosimy o wsparcie :smile:

kzrr - Sro Gru 19, 2012 11:04

Moja wpłata poszła dzisiaj z rana, więc pewnie jeszcze nie zostało zaksięgowana, chyba że mamy w tym samym banku. ;)

Miejmy nadzieję że ostatni dzień całej akcji przyniesie jeszcze wpłat. ;) :)

violla - Sro Gru 19, 2012 22:50

Przedłużamy akcję do 22 grudnia!
Zamień Rovera na Renifera! :grin:

kzrr - Sob Sty 05, 2013 00:29

Jakieś podsumowanie akcji ;) ?
siemion_ - Sob Sty 05, 2013 02:00

kzrr napisał/a:
Jakieś podsumowanie akcji ?


Weź chłopie wykaż odrobinę cierpliwości. Podsumowanie jest gotowe i pojawi się w najbardziej odpowiednim do tego momencie. W między czasie zajmujemy się wysyłką kalendarzy, jesteśmy zaabsorbowani przygotowaniem Walnego Zgromadzenia, Czekają w kolejności aukcje WOŚP i jeszcze kilka spraw które wymagają ogarnięcia.

Joa - Nie Sty 06, 2013 10:38

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

Podsumowanie możecie przeczytać tutaj:
http://www.roverki.pl/spr...dsumowanie.html

siemion_ - Czw Gru 12, 2013 22:00

kzrr napisał/a:
tak sobie tylko pomyślałem po prostu po cichu, wiem jaką frajdę dzieciaki mają z tego jak dostaną nawet nową fajną paczkę kredek czy pluszaka - a im wcześniej się zacznie tym teoretycznie uzbiera się więcej kasy i można większej ilości osób sprawić radochę


kzrr się nie dopytywał o szczegóły, to znaczy że rozpoczęliśmy III edycję Reniferów w odpowiednim momencie. Teraz czekamy (a właściwie nie my, ale Jasiu i dzieci z Domu Dziecka) na Wasze nawet niewielkie wpłaty, nie w wielkości ale w ilości siła.

Więcej informacji na naszej stronie klubowej

http://www.roverki.pl/spr...a-renifery.html

kasjopea - Nie Gru 22, 2013 09:53

Dzisiaj ostatni dzień naszej corocznej akcji "Zamieńcie ROVERy na renifery", jeśli ktoś ma ochotę jeszcze się przyłączyć, szczegóły znajdzie pod linkiem: http://www.roverki.pl/spr...a-renifery.html .