Zobacz temat - [R600SDi] pompa wtryskowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600SDi] pompa wtryskowa

titof - Czw Gru 08, 2011 22:15
Temat postu: [R600SDi] pompa wtryskowa
witam, mam pytanie pod spodem pompy wtryskowej znajduje się zawór elektryczny. Jakie jest jego zadanie? bo po odłączeniu wtyczki tego zaworu nie ma żadnych zmian w pracy silnika.
szoso - Pią Gru 09, 2011 14:32

jest to zawór dawki paliwa czy jakoś tak
a jeździłeś z odłączonym?

titof - Pią Gru 09, 2011 22:00

tak.jeżdżę z odłączonym bo silnik trochę lepiej zapala jak jest zimny. mam problem z zapłonem i tak mysle ze ten zaworek zmienia kat wtrysku i byc może dawke paliwa jak jest silnik zimny.
kruszan - Nie Gru 11, 2011 15:24

gdzie konkretnie ten zawór, która wtyczka odłączona?
szoso - Nie Gru 11, 2011 15:31

to jest ten zawór co mi nim leciało i uszczelniałem, to już powinieneś wiedzieć który :wink:
titof - Nie Gru 11, 2011 20:56

zawór znajduje się pod spodem pompy wtryskowej i dochodzą do niego dwa przewody. Wtyczkę rozłączyłem tą która ma 3 piny, dwa idą do tego zaworu a trzeci do zaworu gaszenia.
Kulmas - Czw Gru 15, 2011 12:37

A więc co daje ten zawór. też mi kiepsko odpala na zimnym a świece wymienione, aku nowy, kąt wtrysku ustawiony(nie wiem czy dobrze bo dziwnie stuka po odpaleniu chyba w okolicy pompy). na ciepłym odpala odrazu. Niewiem czy też nie odłączyć tej wtyczki bo jeżęli ona tam jest to chyba powinna, ale skoro lepiej odpala bez niej to pewnie są jakieś skutki uboczne jazdy bez niej bo po co ona by tam była?
Jugol - Czw Gru 15, 2011 15:54

A może to po prostu to : http://www.roverki.pl/zro...ch-serii-l.html