Zobacz temat - [R25] Pytanie odnośnie żarówek
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pytanie odnośnie żarówek

The_Baca - Wto Gru 13, 2011 20:30
Temat postu: [R25] Pytanie odnośnie żarówek
Witam po dłuższej nieobecności :) Od razu przejdę do sedna sprawy, otóż chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat żarówek do Roverka 25, znalazłem na forum wykaz żarówek, doczytałem się, że mają być H7 55W. Tak więc moje pytanie: czy takie http://allegro.pl/osram-n...1972846627.html żarówki będą pasowały? Czy trzonek jest dobry? Może polecacie jakieś inne, dobre żarówki?

Drugie pytanko: czy takie http://allegro.pl/japonsk...1940224676.html "postojówki" również mają dobry trzonek? Nie chcę się grzebać i rozkręcać żeby sprawdzić jak powinno być, a na forum nie udało mi się znaleźć w/w informacji :sad: tak więc czekam gorąco na Waszą pomoc :)

Steff - Wto Gru 13, 2011 21:47

Żarówek H7 wymieniłem u siebie niestety już kilka i różnych producentów. Ale H7 to H7 i każda ma taką samą budowę, więc każda będzie pasować.
Co do postojówki to wymieniałem tylko raz i nie pamiętam jej budowy ale proponuję wyjąć i z taką iść do sklepu. Na szczęście dostęp do tych lamp jest o wiele łatwiejszy niż do świateł mijania :neutral:

andrew0503 - Wto Gru 13, 2011 22:20

The_Baca napisał/a:
Drugie pytanko: czy takie http://allegro.pl/japonsk...1940224676.html "postojówki" również mają dobry trzonek? Nie chcę się grzebać i rozkręcać żeby sprawdzić jak powinno być, a na forum nie udało mi się znaleźć w/w informacji :sad: tak więc czekam gorąco na Waszą pomoc :)

Będą dobre, trzonek przy 5w5 jest standardowy.

har0 - Sro Gru 14, 2011 09:48

A co do tych żarówek Osram H7 to ludzie sobie chwalą. A ostatnio na alledrogo pojawiła sie korzystna oferta, takze można zaryzykować
szoso - Sro Gru 14, 2011 11:37

The_Baca, pamiętaj żeby nie kupować dziadostwa bo spalisz sobie lampy, żarówki "no name" potrafią zrobić kuku
ten artykuł pomoże ci wybrać odpowiednią markę żarówek
http://www.boschauto.pl/i...doc_view&gid=14

Chris83 - Sro Gru 14, 2011 13:55

andrew0503,
Cytat:
Będą dobre, trzonek przy 5w5 jest standardowy.

Raczej W5W :wink:

andrew0503 - Sro Gru 14, 2011 14:05

Chris83 napisał/a:
andrew0503,
Cytat:
Będą dobre, trzonek przy 5w5 jest standardowy.

Raczej W5W :wink:

:oops: oczywiście racja, coś mi się pomerdało :>

mentos - Sro Gru 14, 2011 14:21

Kiedys widzialem test zarowek H7 na jakims portalu motoryzacyjnym. Te Osramy, ktore wskazales byly dobre ale niestety wykazaly sie bardzo slabą trwałością. Natomiast prawie najlepsze parametrami i najlepsze jakość/cena okazały sie byc zarowki wyprodukowane dla Carefour. Zakupilem je i moge polecic (za 2szt zaplacilem jakies 20zl).

Te niebieskie daja jakies 50-70% swiatla w porownaniu do normalnego bialego wiec je omijam.

The_Baca - Sro Gru 14, 2011 17:00

Cytat:
Kiedys widzialem test zarowek H7 na jakims portalu motoryzacyjnym.
Pewnie chodzi Ci o ten test: http://www.auto-swiat.pl/...wieca-najlepiej
Rzeczywiście, żarówki Carrefour są dobre jak wynika z testu, nie wiem czy najlepsze. Znalazłem 5 faworytów, oto ich parametry:

TUNGSRAM halogen: Moc (W) 56,8/56,7 Strumień świetlny (lm): 1439/1397, 13,00 zł
HELLA Long Life: Moc (W) 56,9/57,3 Strumień świetlny (lm): 1398/1497, 10,49 zł
BOSCH Pure Light: Moc (W) 56,7/56,9 Strumień świetlny (lm): 1448/1469, 20.85 zł
CARREFOUR H7 Pb free: Moc (W) 56,6/56/6 Strumień świetlny (lm): 1402/1405, 14,98 zł
OSRAM Ultra Life: Moc (W) 56,9/57,0 Strumień świetlny (lm): 1465/1483, 29.95 zł

Bosch i Osram są najjaśniejsze, będę wybierał coś z tych. Jeszcze małe pytanko: muszę zakupić 2 czy cztery sztuki? W wewnętrznym reflektorku są postojówki, w drugim mijania, razem to drogowe. I teraz tak, postojówki mają osobną żarówkę, mijania osobno i drogowe osobno, czy mijania i drogowe są w jednej żarówce? Pytam, bo w golfie były osobno. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

andrew0503 - Sro Gru 14, 2011 18:25

Według instrukcji
2 szt H7-światła mijania
2 szt. H1-światła drogowe
2 szt. W5W-pozycyjne

The_Baca - Sro Gru 14, 2011 20:04

Cytat:
Według instrukcji
2 szt H7-światła mijania
2 szt. H1-światła drogowe
2 szt. W5W-pozycyjne


A ja znalazłem w internecie, że:
światła pozycyjne przód/tył - W5W
światła krótkie - H7
światła drogowe - H7

Z resztą zobaczcie sami: http://www.wrzuc.to/rHDV64U.wt (plik pdf)

andrew0503 - Sro Gru 14, 2011 20:19

Luzik, u mnie też w instrukcji są wymienione H1 do drogowych, a jak wymieniałem rok temu to też nie miałem o tym pojęcia i założyłem 4 żarówki H7, bo takie były wcześniej założone :smile:
Steff - Sro Gru 14, 2011 21:18

U mnie też w światłach "drogowych - długich" są żarówki H7
A dziś ze światłami przeżyłem koszmara. Rano przestało świecić jedno, a wieczorem jak miałem jechać po żonę do pracy drugie. A żarówki kupione kupione właśnie w "kerfurze" jakieś 4 miesiące temu ale jak pamiętam made in włochy :/

andrew0503 - Sro Gru 14, 2011 21:31

Ja od jakiegoś czasu kupuję Narvy, cena niska , jakość dobra, świecą przyzwoicie i co ważne długo. W życiu już nie kupię żarówek w markecie, raz kupiłem do Opla, poświeciły miesiąc, kończąc żywot spowodowały zwarcie i miałem jeszcze kostki do wymiany, bo się po prostu stopiły :shock:
The_Baca - Sro Gru 14, 2011 21:37

Więc nie ma różnicy czy są H1 czy H7 na długich :) Teraz wiem już wszystko, czego chciałem się dowiedzieć, na tym forum jest dużo pomocnych i uprzejmych ludzi, dziękuję wszystkim :)
andrew0503 - Sro Gru 14, 2011 21:53

The_Baca napisał/a:
Więc nie ma różnicy czy są H1 czy H7 na długich

No nie wiem, bo na H1 nie jeździłem :wink:
W każdym bądź razie nie stwierdziłem pogorszenia się widoczności jadąc na długich w stosunku do innych aut :smile:

har0 - Czw Gru 15, 2011 09:47

Jak juz się rozwinął temat o zarówkach to i ja podpytam. Co myslicie o żarówkach H7 Osram Cool Blue lub Philips BlueVision?
Czy warto zapłacić więcej za takie? Czy ktoś z forumowiczów posiada i może ocenić?

Brt - Czw Gru 15, 2011 09:55

Posiadam obecnie vision plus (H7) ... kiedys też takich już używałem i byłem zadowolony ... światło ma taką bielszą barwę i jest go troche wiecej, ale różnica nie jest duża w porównaniu do zwykłych philipsów premium. Poprzednie wytrzymały u mnie 23kkm (jazda jako dzienne światła też). Te co teraz mam podobno mają zwiekszoną żywotnosć ... zobaczymy. W każdym razie jestem zadowolony z nich.
szoso - Czw Gru 15, 2011 10:27

Brt a nie bluevision ultra? bo to one zastąpiły zwykłe bluevision i mają zwiększoną żywotność
mam je w 400-ce założone
vision plus to takich nie ma raczej

Brt - Czw Gru 15, 2011 13:08

tak tak ... blue vision oczywiscie ... modele mi sie pomieszały ;) i obecnie mam blue vision ultra od ok miesiąca :ok:
har0 - Czw Gru 15, 2011 13:17

To może się zastanowie nad wymianą na te bluevision. chetnie porównałbym jeszcze z tymi cool blue Osram.
A słyszeliście może o Osram cool blue hyper? sa duzo tańsze w porównaniu do VB lub zwykłych CoolB. Podobno bez homologacji ECE ale ludzie i tak kupują je masowo.
Czy bez homologacji mogą byc problemy? nie tyle z żarówkami co ze stróżami :twisted: ?

The_Baca - Czw Gru 15, 2011 16:14

Czytałem, że takie żaróweczki, które świecą jaśniej mają też krótszą żywotność, więc coś za coś :wink:
Kozik - Sob Gru 17, 2011 09:10

miałem bluevision jakieś o zwiększonej widoczności i miałem je przez ok 100km jak wracałem z krakowa, jak zaczęła się noc to i ja ledwo co widziałem, potem wróciłem do philipsów osramów +30 i philipsów +50 (mijania/drogowe) docelowo kupiłem OSRAM Night Breaker Plus na których jeżdżę już parę miesięcy i póki co się nie przepaliły ale nawet jakbym miał co pół roku wymieniać to i tak warto bo świeczki dużo lepiej świecą. Porównanie OSRAM Night Breaker Plus i bluevision to tak jakby porównywać światło roverowe ze światłem rowerowym
Brt - Sob Gru 17, 2011 17:17

Kozik a jakie to te bluecostam miałeś ?? bo podejrzewam, że nie Philipsa albo jakies podróbki ;) Ja mam teraz dokładnie takie jak widac na stronie philipsa --> produkty

http://www.philips.pl/c/e...amps/34599/cat/

i dają radę :ok:

leszczu - Sob Gru 17, 2011 19:22

Ja tez mam bluevison i ładnie świecą. Tylko, że ja mam oryginalne lampeczki. :wink:
Harry - Sob Gru 17, 2011 19:26

tez mam bluevision i ładnie świecą H4
Kozik - Sob Gru 17, 2011 22:04

ja mam h1 a te żarówki kupiłem na stacji benzynowej
har0 - Pon Gru 19, 2011 09:28

ja zmieniłem na Osram Cool Blue i muszę przyznać że ładnie świecą, zarówno w reflektorze jak i na drodze mam biel wpadajacą lekko w niebieski. Mi odpowiada. Dalej może nie świecą niż żółte ale ładnie oswietlaja wszystkie znaki i pasy na drodze
Kozik - Pon Gru 19, 2011 20:45

har0 napisał/a:
ja zmieniłem na Osram Cool Blue i muszę przyznać że ładnie świecą, zarówno w reflektorze jak i na drodze mam biel wpadajacą lekko w niebieski. Mi odpowiada. Dalej może nie świecą niż żółte ale ładnie oswietlaja wszystkie znaki i pasy na drodze


deszcz? zmrok/deszcz (nie noc)?

har0 - Wto Gru 20, 2011 09:21

Kozik Ostatnio ciągle kropi/pada. Niektórzy piszą że światło białe się gubi na deszczu. Mi tam nic sie nie gubi- może kwestia ustawienia reflektora. Ostatnio głównie jeżdżę wieczorem i jest ok. szału nie ma na deszczu ale nie odczułem żeby gorzej mi się jezdziło niż na żółtych żarówkach.
Drwal85 - Czw Lis 01, 2012 15:27

Miał ktoś żaróweczki Narva Range Power White? :) czytałem gdzieś, że dają lepszy efekt niż Philipsy pseudo xenony?
Chodzi mi o bezpieczeństwo i ładne światło :) mam Osram H7 osram night breaker i nie zachwyciły mnie :)