Zobacz temat - [R75] Czujnik cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik cofania

Hetmann - Pią Gru 16, 2011 14:14
Temat postu: [R75] Czujnik cofania
czy ktos mi powie czy czujniki cofania (fabryczne) maja średnice takie jak jakieś uniwersalne?
zmieniam zderzak i jest on z otworami od parktronica, a mój kombi nie miał czujnika cofania- więc korzystając z okazji kupiłbym jakiś uniwersalny zestawik. Tylko czy czujniki beda pasowały do otworów w zderzaku?
Czy mozna je zalakierowac?

SeniorA - Pią Gru 16, 2011 14:57

Hetmann napisał/a:
czy ktos mi powie czy czujniki cofania (fabryczne) maja średnice takie jak jakieś uniwersalne?
zmierz otwory w swoim zderzaku , uniwersalne czujniki mają najczęściej średnicę 21.5 mm.
Hetmann - Pią Gru 16, 2011 15:11

tak- to proste- ale zderzak kupuje na allegro a facet chce koniecznie opchnac mi z czujnikami (180 zł- czujniki)i mówi ze nie wie jaka tam jest srednica ;-( bo jak kupie zderzak to dopiero wyjmie czujniki...
dukat11 - Pią Gru 16, 2011 15:52

Hetmann napisał/a:
tak- to proste- ale zderzak kupuje na allegro a facet chce koniecznie opchnac mi z czujnikami (180 zł- czujniki)i mówi ze nie wie jaka tam jest srednica ;-( bo jak kupie zderzak to dopiero wyjmie czujniki...


To niech ci w tej cenie da jeszcze moduł i głośniczek i będziesz miał oryginał bez kombinowania

SeniorA - Pią Gru 16, 2011 19:08

Hetmann napisał/a:
Czy mozna je zalakierowac?
można
Hetmann napisał/a:
tak- to proste- ale zderzak kupuje na allegro
no ale nie pisałeś wcześniej o tym, tylko , że zmieniasz zderzak. A swój masz na aucie czy ściągnięty ?.
Hetmann - Nie Gru 18, 2011 16:29

zderzak mam zdjędy- po kolizji
gość mi zmierzyłi mówi że otwór to 29 mm!!! a takich to ja na allegro nie znalazłem;-(

sknerko - Nie Gru 18, 2011 17:34

no i to się może zgadzać. dokup elektronikę do czujników i bedziesz miał ok fabryczne
SeniorA - Nie Gru 18, 2011 18:59

Hetmann napisał/a:
zderzak mam zdjędy- po kolizji
to w wewnętrznej stronie zderzaka, powinny być zaznaczone miejsca i średnice otworów pod oryginalne czujniki , no ale jak gość Ci podał,to moja informacja jest zbyteczna.
Hetmann - Wto Gru 20, 2011 16:11

kupiłem u innego magika zderzak z czujnikami i sterownik (moduł) i teraz pytanie...
Co dalej- bo jeszcze nie obejrzałem swojego samochodu?
Zakładam zderzak czujniki podpinam przez taka sporą wtyczkę do drugiego kabla(kupiłem go razem ze sterownikiem) i podłączam sterownik...
ale czy moje autko ma resztę instalacji? czy znajdę gdzieś wtyczkę która zasili sterownik i przekaże gdzieś sygnał? i w końcu czy coś będzie brzęczeć tzn czy zadziała???

sknerko - Sro Gru 21, 2011 13:54

Hetmann napisał/a:
ale czy moje autko ma resztę instalacji? czy znajdę gdzieś wtyczkę która zasili sterownik i przekaże gdzieś sygnał? i w końcu czy coś będzie brzęczeć tzn czy zadziała???

reszta kabli powinna być jedynie głośniczka na tylnim podszybiu możesz nie mieć.

Hetmann - Sro Gru 21, 2011 15:45

ale to kombi 2002- model2003 więc chyba powinno być podłączone gdzieć pod zegarki...?
sknerko - Sro Gru 21, 2011 19:14

podłącz kable jak nie będzie działać to się będziesz martwił głośnikiem
Hetmann - Pią Gru 30, 2011 19:32

to powiedzcie mi gdzie szukać wtyczki czy też kabli w kombiaku... bo tak pobieżnie dziś zerknąłem na prawa stronę w bagazniku i nijakiej luźnej wtyczki nie znalazłem... gdzież więc szukać pomocy!!!
sknerko - Nie Sty 01, 2012 19:29

ściągnij RAVE i tam poszukaj, jest tam wszystko rozpisane i rozrysowane
Hetmann - Pon Sty 02, 2012 17:48

w Rave jest niby napisane co jest podpięte do którego złącza wtyczki modułu.
Jak nie znajdę instalacji wtyczki znaczy to ze mam kupic gdzieś na sztocie wtyczkę wchodzącą do modułu PARKING AID i podłączyc przewody wg rave czyli np 2 i 8 głośnik, zasilanie od światła cofania, masę.... a co to jest K-bus?

czy to mozliwe, zeby w autku nie było instalacji pod parktronic? Samochód u lakiernika trochę rozebrany- ale nie chce po nim buszować - jednak jak kabli do parktronica nie widzę (przynajmniej po prawej stronie:-(

SeniorA - Pon Sty 02, 2012 19:35

Hetmann napisał/a:
a co to jest K-bus?
magistrala danych, instalacja przesyłająca informacje( sygnały cyfrowe ) z dużą szybkością. Wykorzystuje się do łączenia urządzeń , które muszą komunikować w czasie rzeczywistym z jak najmniejszym opóźnieniem. W R75 obsługuje sterowniki BCU , LSM , immo dla zegarów JPK. Stosuje się tą instalację dla zmniejszenia wielkości wiązki elektrycznej i poprawę komunikacji.
Tu jest szerzej o K-bus : http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49032

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 19:35 ]
Hetmann napisał/a:
czy to mozliwe, zeby w autku nie było instalacji pod parktronic?
możliwe.