Zobacz temat - Last Christmas - video spot od warszawskiej grupy ROVERki.pl
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Last Christmas - video spot od warszawskiej grupy ROVERki.pl

MaReK - Czw Gru 22, 2011 11:01
Temat postu: Last Christmas - video spot od warszawskiej grupy ROVERki.pl
18 grudnia 2011 roku od godziny 20:00 - tradycyjnie - odbył się na warszawskim bemowie ostatni w tym roku spot warszawskiej grupy ROVERki.pl. Tradycją także stało się, że na takich przedświątecznych spotach grupa obecnych spotowiczów przygotowuje jakiś materiał filmowy z życzeniami świątecznymi oraz noworocznymi. Tak miało być i tym razem, jednak warszawska sekcja nie poprzestała na sztampowych życzeniach. Wciągu krótkiego czasu zrodził się niebywały scenariusz, a w jeszcze krótszym czasie został on wyreżyserowany i nakręcony. Jak wyszło? Oceńcie sami.

Poniżej link do filmu na najpopularniejszym serwisie Video - Youtbe.
Miłego oglądania :)

http://www.youtube.com/watch?v=uFPSnvDsZBE


Pawkaz - Czw Gru 22, 2011 11:43

Podoba mi sie i to bardzo-ciekawy pomysl oraz montaz ;)
Aczkolwiek w roli Mikolaja bardziej widze MaReK ze wzgledu na posture

Stacz - Czw Gru 22, 2011 11:48

A gdzie tam, do roli Mikołaja - maniaka nadaje się tylko i wyłącznie maniaq :)

Film rewelka. Wszystko zorganizowane i wymyślone dosłownie w moment, a wyszło extra :)

Tomi - Czw Gru 22, 2011 11:53

Bardzo fajnie wyszło i bezbłędna realizacja... pozostaje się tylko przyłączyć do życzeń :)
szoso - Czw Gru 22, 2011 11:55

Pawkaz napisał/a:
Aczkolwiek w roli Mikolaja bardziej widze MaReK ze wzgledu na posture

e tam, popatrz na twarz maniaqa, to urodzony zabójca :grin:

Joa - Czw Gru 22, 2011 11:57

Maniaq, marnujesz talent, aktorem powinieneś zostać :)
Brawo za montaż i zdjęcia na końcu :)
No i wesołych! Czekajcie na odwiedziny Mikołaja ;)

szoso - Czw Gru 22, 2011 12:00

Joa napisał/a:
Czekajcie na odwiedziny Mikołaja

ale nie koniecznie z bronią :wink:

Pawkaz - Czw Gru 22, 2011 12:00

Joa napisał/a:
Czekajcie na odwiedziny Mikołaja

Mikolaj juz wczoraj u mnie byl.Teraz czekam do 24.12 :mrgreen:

pelson91 - Czw Gru 22, 2011 12:03

Pawkaz napisał/a:
Mikolaj juz wczoraj u mnie byl.

i Cie nei zastrzelił? :shock: musiałeś wpisać kod na nieśmiertelność... w tym roku jak widać mikołaj chodzi wkurzony :D

Joa - Czw Gru 22, 2011 12:10

Szoso, to zależy jak bardzo grzeczny byłeś :)
Yog-Sothoth - Czw Gru 22, 2011 12:19

Fajnie wyszło, tylko coś w gazetach nic o tym nie piszą ;)
balrog - Czw Gru 22, 2011 12:23

Heh extra pomysl na zyczenia, a text z choinka w 1:50 najlepszy :D tak po namysle chyba nie musze dostac prezentu od mikolaja w tym roku, sa inni bardziej potrzebujacy ;)

Najlepszego na swieta dla Was :)

MaReK - Czw Gru 22, 2011 12:31

Jak tylko kolega yog-sothoth wyciągnął broń gazwoą, jako drugi chwycił ją w ręce maniaq. Dostał czapkę mikołaja, czarne rękawiczki i głównego bohatera już mieliśmy. Nikt na początku nie myślał o takiej formie filmu. Mieliśmy iść na zieloną ścianę, stanąć na jej tle, maniaq jako wyróżniający się z tłumu miał wygłosić krótkie 'ekspoze' i tyle. Ponieważ droga od miejsca w którym się spotykamy zwykle do w/w ściany wynosi około 15m, to w czasie jej pokonywania Zouza wymyśliła, że położą się wszyscy na ziemi i będą udawać nieżywych, a maniaq stojąc nad resztą złoży po swojemu życzenia.

Później do tego scenariusza dołożył swoją wizję Tomi, rzucając hasło "W tym roku mikołaj trafił do wszystkich". Dodatkowo Ley dorzucił swoją propozycję aby ludzie byli ubici w swoich autach, niektórzy podczas jakiś napraw czy oględzin aut innych... i tak powstała sceneria :)

Wszystkie ustalenia, łącznie z próbą trwały ok. 30 min ;) Nie trzeba było robić dubli, bo każdy swoją rolę znał i udało się to szybko ogarnąć. Dlatego jestem pełen uznania dla całej ekipy, że bez żadnych powtórek wszyscy zrobili co do nich należało. Najbardziej niewdzięczną rolę miała Zouza bo przez cały czas leżała na ziemi.

Po całym nagraniu pożyczyliśmy sobie Wesołych Świąt i pojechaliśmy do domu... i to był błąd ;) Mieliśmy bowiem nagrany środek i koniec... ale za cholerę brakuje tutaj początku. Stąd pierwsze kadry to taka retrospekcja połączona z finałem ataku szału kolegi maniaq.

Razem z Leyem długo głowiliśmy się nad tym jak to ubrać, o co chodzi...

Wyszło nam, że w domyśle ludzie chcieli składać sobie życzenia, nagrać je, ale maniaq był zdecydowanie przeciwny. Wszystkie próby przekonania go, że to magiczny czas nie przyniosły rezultatu, stąd maniaq postanowił załatwić sprawę najlepiej jak umiał. Założył czapkę mikołaja, wziął broń i zastrzelił wszystkich :) Oszczędził jedynie kamerzystę, który udokumentował jego spacer i monolog. Na koniec jednak i on (kamerzysta) pada ofiarą mikołaja socjopaty.

Gdyby w między czasie był jeszcze jeden możliwy spot, pewnie dogralibyśmy kilka ujęć.
Niestety... to ostatni w tym roku i pozostało ratować się tym czym mamy, tak żeby jednak przed tymi świętami zdążyć :)

Wracając na chwilę do roli kolegi maniaqa, warto podkreślić, że on nie wiedział do końca co ma mówić. Nie było scenariusza, dostał tylko suche polecenie cyt."- weź coś pie... bez sensu" ;D I tak się stało... wyszedł ponad ramy, bo gadał z sensem i ani razu się nie zająknął, pomylił, zaciął, zatrzymał... wszystko płynnie i wygląda tak, jakby miał ten tekst wykuty na blachę ;D

Technicznie całość projektu z montażem zajęła 3 dni. Do akcji miał wkroczyć wizard_gp i miał filmik wzbogacić o efekty specjalne m.in. krew, dziury po kulach, zbita szyba. Ponieważ okres jest mocno przedświąteczny i nie bardzo można znaleźć czas na cokolwiek... zwyczajnie zabrakło czasu, a takich efektów nie robi się w 3 minuty. Liczę jednak, że jak tylko będzie go więcej, uda się te efekty nanieść i film podmienić. Jak znalazł na projekcje Zlotową ;)

Sam montaż nie był trudny. Udało się w miarę skromnych możliwości. Podziękowania dla Leya, który oprócz wzbogacenia filmu o grafikę, zdjęcia z akt, służył jeszcze stanowczymi radami i gasił każdy mój pomysł w zarodku :) Dobrze, że to robił, bo pewnie filmik nie był by konsekwentny.

Dzięki koledze Hrabiemu udało mi się dopaść kilka utworów muzycznych, do których żadne Sony czy inne EMI nie będą rościć żądań ;)

Ponieważ zdjęcia z akt i napisy nicków nie dopełniały treści, postanowiłem wzbogacić ją efektem dźwiękowym. Na kiblu (żeby pogłos był lepszy) nagrałem szeptem każdy nick. Potem gotową sekwencję poddałem małej obróbce i uzyskałem efekt Lorda Vadera po wylewie... jak się dobrze wsłuchacie, to na pewno dosłyszycie :)

No cóż... tyle od kuchni. Wyszło jak wyszło.
Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się na nas za taki rodzaj świątecznych życzeń :)

Pozdrawiam,

Yog-Sothoth - Czw Gru 22, 2011 12:32

balrog napisał/a:
Heh extra pomysl na zyczenia, a text z choinka w 1:50 najlepszy :D tak po namysle chyba nie musze dostac prezentu od mikolaja w tym roku, sa inni bardziej potrzebujacy ;)

Najlepszego na swieta dla Was :)


Oj tam, następnym razem będzie coś takiego i dla wszystkich starczy :razz:

Brt - Czw Gru 22, 2011 13:03

super :D :ok: :)
Jugol - Czw Gru 22, 2011 13:16

To czekam , aż do mnie trafi :cwaniak:
Raptile - Czw Gru 22, 2011 13:19

ej Co to za zielony koles ? :hm:
maniaq - Czw Gru 22, 2011 13:22

jest dobre :D oczywiscie kilak momentow mozna by dopracowac, ale na taki psontan to wszlo swietnie !! :) to wesolych roverkowicze ;)
Pawkaz - Czw Gru 22, 2011 14:55

Raptile napisał/a:
ej Co to za zielony koles ?

To chyba Ty :mrgreen:

tronsek - Czw Gru 22, 2011 16:35

Extra filmik :brawa:
Pawkaz napisał/a:
Mikolaj juz wczoraj u mnie byl.
pelson91 napisał/a:
i Cie nei zastrzelił?
Zapewne był tak niegrzeczny w tym roku, że nawet na "kulkę" nie zasłużył :d
kris-tofer - Czw Gru 22, 2011 16:50

a żaba wyszedł na mistrza drugiego planu :)
Kozik - Czw Gru 22, 2011 17:35

świetne, więcej takich produkcji :)
ArO - Czw Gru 22, 2011 19:54

Raptile, mistrz ;D
maryba - Czw Gru 22, 2011 21:21

uśmiałem się do łez ;) - super
ADI-mistrzu - Czw Gru 22, 2011 21:34

Myślałem że się zeszczę jak zobaczyłem żabę :lol:
Remigiusz - Czw Gru 22, 2011 23:37

:mrgreen: hahahahaha..... o kurcze film naprawdę rewelacja :razz:
Markzo - Czw Gru 22, 2011 23:54

świetny :P
MaReK - Pią Gru 23, 2011 00:46

Teraz czekamy, aż grupa rzeszowska zrobi kontra-film ;D (lub jakakolwiek inna grupa) ;)
Rzeszów ma moce przerobowe, sprzęt oraz ludzi którym wymyślenie prostego i zaskakującego scenariusza nie przysporzy żadnych problemów. Z resztą niedawno rozmawiałem o tym z Tigerem ;)

co z pozostałymi? Wrocław? Kraków? Katowice? Lublin? Gdańsk? Szczecin?
Nie macie spotów w swoich regionach?! Macie... do roboty ;)

Ps. Ktoś wie co się dzieje z wizardem_gp?
Nie odzywa się na gg, nie odpowiada na pw...

tronsek - Pią Gru 23, 2011 06:06

MaReK napisał/a:
Ps. Ktoś wie co się dzieje z wizardem_gp?
Nie odzywa się na gg, nie odpowiada na pw...
Mikołaj do niego przyszedł :strzela:
Adrian - Pią Gru 23, 2011 07:04

Nie ma to jak Mikołaj z depresją maniaqalną. :mrgreen:
Wizard_gp - Pią Gru 23, 2011 07:28

Cytat:
Ps. Ktoś wie co się dzieje z wizardem_gp?
Nie odzywa się na gg, nie odpowiada na pw...

Niestety mam bardzo napięte terminy i niekiedy nie mam nawet czasu, ażeby odpalić komputer. Obiecałem, że pomogę w efektach ale niestety nie znalazłem chwili czasu, żeby się za to wziąć, za co przepraszam. Usprawiedliwiam się tym, że mam teraz ciężki okres w pracy w związku z likwidacją JW2139. Niemniej jednak uważam, że film pod każdym względem wyszedł rewelacyjnie, przede wszystkim genialny montaż i wzorowa gra aktorska :)

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku oraz niech zawsze w życiu będzie się Wam układać, tak jakbyście tego chcieli.

Pozdrawiam,
Wizard_gp.

MaReK - Pią Gru 23, 2011 09:49

Wizard_gp napisał/a:
Obiecałem, że pomogę w efektach ale niestety nie znalazłem chwili czasu, żeby się za to wziąć, za co przepraszam.

Daj spokój nic się nie dzieje... efekty w tym filmie byłby prawie niezauważone... a wszystko co chcemy zrobić w nim powinno być na etapie charakteryzacji, a nie efektów. Jak znajdziesz chwilę, to dorobisz i film się podmieni. Wolałbym jednak, żebyś znalazł czas na ukończenie projektu 'COLA' z letniego spotu.

Wizard_gp napisał/a:
przede wszystkim genialny montaż i wzorowa gra aktorska :)

Montaż, to zlepek kadrów i tyle... a gra aktorska... przednia ;)

Wizard_gp napisał/a:
Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku oraz niech zawsze w życiu będzie się Wam układać, tak jakbyście tego chcieli.

Dzięki, wzajemnie i właściwie to nie wiem czy już życzyłem, ale jakby co dołączam się do życzeń ;P

InEs - Pią Gru 23, 2011 10:13

Jeszcze raz wielkie gratki dla ekipy warszawskiej, wasze pomysły zawsze są na miarę Oscara. Oby więcej takich trzymających w napięciu filmików.

Wesołych dla Was :)

emes - Pią Gru 23, 2011 10:33

Fajny pomysł, jeszcze lepsze wykonanie :ok: :)

Wesołych Świąt dla ekipy z Warszawy :)

MaReK napisał/a:
o z pozostałymi? Wrocław? Kraków? Katowice? Lublin? Gdańsk? Szczecin?
Nie macie spotów w swoich regionach?! Macie... do roboty


Mamy, tylko nie mamy jeszcze kamery - czekamy na Mikołaja :)

MaReK - Pią Gru 23, 2011 10:41

Idziemy na rekord ;)
W ciągu niespełna 24h film ma już ok. 430 odwiedzin.
Tyle ma film z ostatniego Zlotu... a wisi nieco dłużej.

Następny film musi zawierać jakieś elementy erotyczne... :)

Joa - Pią Gru 23, 2011 10:46

Marek, koledzy chcieli już i teraz ;)
leszczu - Pią Gru 23, 2011 11:49

Jak dla mnie wyszło ekstra. :ok:
balrog - Pią Gru 23, 2011 12:29

MaReK napisał/a:
Następny film musi zawierać jakieś elementy erotyczne... :)


Wiec kolejny film wrzucisz na RedTube :mrgreen:

Nie zabijajcie karpi na swieta bo nigdy nie wiesz...co Ci powie Ryba :)

Wesolych i Snieznych Swiat zycze Wam Ja :)

SyntaX - Pią Gru 23, 2011 21:43

Kamera 3,2,1 akcja
Atak Karpia 2
http://www.youtube.com/wa...feature=related