Zobacz temat - Kupno rover 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Kupno rover 75

Brylant172 - Wto Gru 27, 2011 00:34
Temat postu: Kupno rover 75
Witam Szanownych kolegów i koleżanki!

Jestem zainteresowany kupnem 75 z silnikiem 2,5 z gazem (mając jednego na oku na alledrogo) mam kilka pytań odnośnie na co mam zwrócić szczególną uwagę przy kupnie takiego modelu i prosiłbym o waszą opinie na temat tego modelu, gdyż zdania są podzielone ale zawsze najgorszą opinię wystawiają Ci co nigdy nim nie jeździli:) oraz co bardziej polecacie diesla czy benzyne? Jak do tej pory jeździłem Citroenem ZX'em 1,9TD i jestem z niego bardzo zadowolony jeździłem nim przez 2 lata i tylko raz byłem w warsztacie :)

Pozdrawiam Kacper

encor - Wto Gru 27, 2011 11:24

Najlepiej byłoby, jakby kolega podał link do aukcji z tym Roverkiem i wrzucił screena. http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=14624

Wtedy można coś więcej powiedzieć o tym autku, może już go ktoś oglądał i powie o swoich spostrzeżeniach...

Widząc autko na zdjęciach, można coś więcej o nim powiedzieć.

Coś więcej o R75 przed zakupem - http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15124

Brylant172 - Wto Gru 27, 2011 14:27

Już naprawiam swoje błędy:)
link do ogłoszenia http://otomoto.pl/rover-75-C21192332.html

[ Dodano: Wto Gru 27, 2011 14:27 ]
Już naprawiam swoje błędy:)
link do ogłoszenia http://otomoto.pl/rover-75-C21192332.html

haszczyc - Wto Gru 27, 2011 15:06

bankowo do przednich bocznych szyb przyczepi się policja, bo na pewno przepuszczalności światła w normie nie ma,
SeniorA - Wto Gru 27, 2011 15:34

na pewno nie najbogatsza wersja ,np. nie widzę spryskiwaczy lamp, czujników cofania,kontroli trakcji albo żaluzji tylnej szyby czy też sterowania tempomatem przy kierownicy .
Brylant172 - Wto Gru 27, 2011 16:14

oo właśnie spryskiwaczy nie ma a są założone ksenony tempomat akurat jest widać to na innych zdjęciach. Masz rację co do szyb a ja nawet nie zwróciłem na to uwagi... W załączniku są dodatkowe zdjęcia które dziś dostałem od sprzedawcy
encor - Wto Gru 27, 2011 16:42

Wygląda dosyć ładnie. Jednak jak na 160.000 km, ma bardzo wytartą kierownicę i wygniecione siedzenia.

Auto było sprowadzone ? wiadomo coś o tym ?

sash997 - Wto Gru 27, 2011 19:36

czy mi sie wydaje czy kierownica z poliftowym jaśniejszym drewnem??
Tomi - Wto Gru 27, 2011 20:07

Brylant172 napisał/a:
oo właśnie spryskiwaczy nie ma a są założone ksenony tempomat akurat jest widać to na innych zdjęciach. Masz rację co do szyb a ja nawet nie zwróciłem na to uwagi... W załączniku są dodatkowe zdjęcia które dziś dostałem od sprzedawcy


Są też takie lampy w wersji halogenowej. Nie musi to być xenon.

longer86 - Wto Gru 27, 2011 20:15

Tomi napisał/a:
Są też takie lampy w wersji halogenowej. Nie musi to być xenon.

na zdjęciach jednak wyglada jak xenon chyba, że ma jakieś super żarówki

Tomi - Wto Gru 27, 2011 20:29

longer86 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Są też takie lampy w wersji halogenowej. Nie musi to być xenon.

na zdjęciach jednak wyglada jak xenon chyba, że ma jakieś super żarówki


To jest soczewka i wystarczy inaczej ustawić balans bieli i możesz mieć lampy żółte lub niebieskie. Ponadto żarówki też bywają w takich samych barwach jak xenony.

[ Dodano: Wto Gru 27, 2011 20:26 ]
encor napisał/a:
Wygląda dosyć ładnie. Jednak jak na 160.000 km, ma bardzo wytartą kierownicę i wygniecione siedzenia.


Stanem kierownicy bym się nie mocno nie sugerował (pomimo, iż stopień zużycia wygląda na właściwy), ponieważ mogła być wymieniona... i to nie ze względu na stopień zużycia ale po prostu na ładniejszą wersję.

[ Dodano: Wto Gru 27, 2011 20:29 ]
Stan tapicerki moim zdaniem o.k.

Jedyne co zauważyłem, to ułamany przycisk od sterowania siedziskiem fotela pasażera.

Po zdjęciach niewiele można powiedzieć. Moim zdaniem wygląda o.k.... ale podczas oględzin może wyjść bardzo wiele drogich rzeczy. Jazda próbna jest niezbędna w przypadku tego modelu.

Brylant172 - Sro Gru 28, 2011 13:38

Dzisiaj od sprzedającego dowiedziałem się o defektach tego auta.... a więc do wymiany jest tylna klamka w drzwiach bo się zacina oraz trzeba ustawić luzy w kierownicy gdyż wjechał w dziurę i kierownica jest skrzywiona w lewo... I już powiedział że 1tys z ceny zejdzie he he
szoso - Sro Gru 28, 2011 13:41

ja kiera jest krzywa to tam może być nie wesoło z zawieszeniem, skrzywiony wahacz, amortyzator, jeszcze coś innego może być uszkodzone
pazdzi0h - Czw Gru 29, 2011 11:41

z prawej strony uwalona uszczelka ; nikt nie zauwazyl?;p
damianz11 - Czw Gru 29, 2011 12:26

Ja widziałem :wink: . Miałem to samo od kierowcy po 140000km. Ktos tyłkiem szura.
Tomi - Pią Gru 30, 2011 12:37

damianz11 napisał/a:
Ja widziałem :wink: . Miałem to samo od kierowcy po 140000km. Ktos tyłkiem szura.


To uszkodzenie nie wynika raczej ze zużycia (jak piszesz "ktoś tyłkiem szura"), tylko powstało raczej po przymerznięciu drzwi.

damianz11 - Pią Gru 30, 2011 16:23

Nie w moim przypadku.
GaDo - Sob Sty 07, 2012 00:04

tylko trzeba wziąć pod uwagę że to jest 2001rok , więc nie ma co wymagać od samochodu stanu salonowego :) samochod 10 letni a nowe tylko w salonie i to też nie zawsze :)
Najważniejszy jest silnik , sprzęgło i rozrząd w tym samochodzie. Wiem bo ja u siebie wymieniałem niestety już prawie wszystko co możliwe. Zawias się zabardzo nie sypie. Apropo klamki to używana gdzieś koło 40zł. Warto zwórcić uwagę na te lampy soczewkowe , musisz sprawdzić linie soczewki (sprawdzić czy nie anglik) , jeżeli xenon założony to przydałoby się atrapy spryskiwaczy zrobić żeby Misiaczki się nie czepiały :) No a z szybami , to niestety trzeba liczyć na fart ,że cie za to nie zatrzymają, bo inaczej będziesz albo musiał się wypłacać na miejscu albo zabiorą ci dowód i trzeba będzie szukać kogoś w stacji kontroli żeby ci podbił że zerwałeś folie. Wjedz gdzies na kanał niech ci sprawdzą zawieszenie, czy nie ma wycieków w obrębie silnika. Sprawdz przedewszystkim czy wentylator się załącza, sprawdz stan oleju , zobacz czy w płynie chłodniczym nie ma oleju i czy w filtrze powietrza też go nie ma. No i przedewszystkim sprawdz go czujnikiem , w orginale powinien mieć od 60 do 100 gdzieś. No i chyba na tyle , chociaż jeszcze pare rzeczy można posprawdzać ale to już najważniejsze chyba wymieniłem.


A i podobno od gazu w tym modelu padają kolektory. Nie wiem na 100% gdyż nie mam gazu więc niech ci ktoś potwierdzi jak to jest dokłądnie z gazem w tym modelu i silniku

haszczyc - Sob Sty 07, 2012 09:41

GaDo napisał/a:
eżeli xenon założony to przydałoby się atrapy spryskiwaczy zrobić żeby Misiaczki się nie czepiały
kolego tu chodzi o bezpieczeństwo ...
GaDo - Sob Sty 07, 2012 17:03

haszczyc napisał/a:
GaDo napisał/a:
eżeli xenon założony to przydałoby się atrapy spryskiwaczy zrobić żeby Misiaczki się nie czepiały
kolego tu chodzi o bezpieczeństwo ...


Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to lepiej wysiąść z samochodu i przetrzec je sciereczką , same psiknięcie płynem i rozmazanie brudu nie za dużo daje

sash997 - Sob Sty 07, 2012 17:57

w tym temacie najlepsze jest volvo :grin:
Tomi - Sob Sty 07, 2012 18:08

sash997 napisał/a:
w tym temacie najlepsze jest volvo :grin:


Stare Volvo :)