Zobacz temat - [R WSZYSTKIE] Dane techniczne Roverków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R WSZYSTKIE] Dane techniczne Roverków

GaDo - Pią Gru 30, 2011 12:04
Temat postu: [R WSZYSTKIE] Dane techniczne Roverków
macie link , wchodzicie ,wybieracie model i macie wszystkie dane

LINK " KLIKNIJ"

Kozik - Pią Gru 30, 2011 12:12

GaDo, ta strona niestety trochę lipna jest i to już dawno stwierdzone, na stronie klubowej Roverki.pl jest większość danych technicznych i to prawdziwych

bo nie ma np rovera 200vi o pojemności 2.0

maniaq - Pią Gru 30, 2011 12:15

a o MG nei wspomne :D ubogo O_o
bociannielot - Pią Gru 30, 2011 12:21

Kozik napisał/a:
GaDo, ta strona niestety trochę lipna jest i to już dawno stwierdzone
potwierdzam, mój Rover nie miał niestety przyspieszenia jak Audi mojego szefa, choć tak tu napisali :/
maniaq - Pią Gru 30, 2011 12:34

ciekawe cyz mieli prawa do umieszczenia zdjecia np MG ZR, ktore jest zdjeciem ktore mialem na ksiazce serwisowej czarnucha, a wiec na pewno prawa milo do niego rover/MG ... ale niestety u nas norma, ze zdejcia traktuje sie, ze sa... bo sa, a ludzie je robia za darmo :) tak jak chleb, auta itp itd ;)
Senn - Nie Sty 01, 2012 23:46

maniaq, napisałeś "miało" i to chyba wystarczy ponieważ nie istnieje coś takiego jak MG-Rover więc kto miałby się domagać praw autorskich?
maniaq - Pon Sty 02, 2012 11:13

to, ze nie istnieje marka rover, nie znaczy ze moge pojsc do fabryki i zabrac maszyne ;) bo kto sie o nia upomni ? zdejcie jest takim samym dobrem jak inne rzeczy ... tylko nie w PL :) twoj tok rozumowania jest tego potwierdzeniem.

Prawa do zdjecia ma MG/rover, autor lub firma ktora organizowala kampanie, zaleznie od spisanej umowy. To byl tylko przyklad ;)

PS. a moze prawa przeszly na BMW w momencie zakupu ? ja nei wiem, ale nie sadze by miala do niego prawo jakas strona internetowa, ktora buduje baze aut.

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 11:30

maniaq napisał/a:
zdejcie jest takim samym dobrem jak inne rzeczy ... tylko nie w PL
tak maniaq, , ale w tym przypadku myślę że firma nie miała by nic przeciwko użyciu zdjęcia, wszak było nie było promuje ono w jakiś sposób markę/model.

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 11:30 ]
Popatrzyłem sobie na mój model - przyspieszenie większe od prawdziwego o 0,5 s, pojawił się motor benz. 1.8 SDI 122Km który nie miał nigdy takiego oznaczenia, brakuje np silnika GDI z mitsu, jednym słowem strona do :dupa: no i jeszcze nie dbają o prawa autorskie :wink: .

maniaq - Pon Sty 02, 2012 12:07

Akurat troche sie zajmuje fotografia i np, ja nie zyczylbym sobie, by moje zdjecie bylo skradzione i pojawialo sie np. na blogach malolatow z wpisami wogole mnie nie dotyczacymi, nawet jakbym umieszczal adres strony na zdjeciu -czego NIE robie - nie uznalbym tego za promocje swoich prac ;)

Niekoniecznie taka strona wpisujaca niekompletne lub bledne dane bylaby "promotorem" marki, raczej kims kto chce na boku interes rozkrecic robiac to pokracznie ;)

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 13:08

maniaq napisał/a:
Akurat troche sie zajmuje fotografia
wiem
maniaq napisał/a:
nie zyczylbym sobie, by moje zdjecie bylo skradzione i pojawialo sie np. na blogach malolatow z wpisami wogole mnie nie dotyczacymi
no maniaq, ale jak sam stwierdziłeś prawa mogły należeć do producenta a nie do fotografa, poza tym nie jest to blog małolata...
maniaq napisał/a:
Niekoniecznie taka strona wpisujaca niekompletne lub bledne dane bylaby "promotorem" marki, raczej kims kto chce na boku interes rozkrecic robiac to pokracznie
tu się nie zgodzę, bo skoro podają tam błędnie dane volvo nie wierzę w to że z tego powodu ktoś zrazi się do marki a nie do strony :ok: .
maniaq - Pon Sty 02, 2012 13:21

wiesz, moje zdjecie jakby bylo wykorzystane do pormocji X strony, niekoniecznie mi by sie to moglo podobac :) to nie jest firmowa strona i niekoniecznie idzie po mysli marketingowej tej marki. ale nie bede sie zaglebial w sprawy marketingowe .

nie jest blog malolata, ale jakbys przeczytal ze Volvo pali 13 zamiast 11 np w miescie, to mogloby to kreowac zle postrzeganie marki, w czasach gdy paliwo drogie ludzie patrza na kazdy litr... Nie jest to cos niekorzystnego dla marki ? podawanie blednych opisow technicznych przy silnikach ipt itd, w rocznikach, nie jest to wysatczajacy powod, zeby powiedziec, ze to dziala na niekorzysc firm ? dla mnie to jest zly PR, a nie promocja i chyba nie przekonasz mnie ;) no chyba ze masz racjonalne argumenty to chetnie poslucham :)

bociannielot - Pon Sty 02, 2012 14:04

maniaq napisał/a:
no chyba ze masz racjonalne argumenty to chetnie poslucham
racjonalnym argumentem w tym konkretnym przypadku jest fakt że te niedokładne dane podane są i dla Volvo i dla Rovera i pewnie też dla lexusa oraz BMW, więc usuwając "swoje" zdjęcie zyskał byś tyle że ktoś mógł by zobaczyć BMW a nie mógł by MG :wink: . To już promocja kiepska by była czyż nie? :wink: . Tym bardziej że wciąż wielu ludzi kupuje auta ze względu na ich wygląd :grin: . Idealnym rozwiązaniem było by w ogóle wyeliminowanie stron(y) podającej nieprawdziwe dane...
Kozik - Pon Sty 02, 2012 20:16

wracając do tematu strona a przynajmniej dane techniczne zawarte na tej stronie są do bani :P
Senn - Pon Sty 02, 2012 21:55

maniaq napisał/a:
to, ze nie istnieje marka rover, nie znaczy ze moge pojsc do fabryki i zabrac maszyne ;) bo kto sie o nia upomni ? zdejcie jest takim samym dobrem jak inne rzeczy ... tylko nie w PL :) twoj tok rozumowania jest tego potwierdzeniem.


Ponawiam pytanie. Kto ma się upomnieć o prawa do tego zdjęcia jeśli należało ono do firmy MG-Rover która nie istnieje? Nie sugeruj też, że nie mam poszanowania dla cudzej własności w postaci zdjęc bo ja tego zdjęcia tam nie umieściłem i podobnych rzeczy nie robię. Ja tylko pytam.

Poza tym nie sądze, żeby autorzy tej strony użyli takiej liczby zdjęć bez pewności o legalność tego zagrania. I chodzi tutaj o zdjęcia, loga, symbole marek, które istnieją.

Pawkaz - Pon Sty 02, 2012 22:18

Czesto tej strony uzywam ale tylko do czytania opinii o danym aucie