Zobacz temat - [R25] miga lampka alarmu po otwarciu drzwi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] miga lampka alarmu po otwarciu drzwi

Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 12:14
Temat postu: [R25] miga lampka alarmu po otwarciu drzwi
Witam,
jak w temacie - miga mi dioda alarmu po otwarciu drzwi, gaśnie dopiero w tedy jak przekręcę stacyjkę. 2 problem to, że muszę z około z 1 metra otwierać pilotem autko.
3 problem - po włączeniu alarmu jak otworzę drzwi to migają mi migacze ale nie wydaje mi żadnego dźwięku.

Jakieś pomysły co by zrobić? do pierwszego i drugiego problemu zastanawiam się nad baterią? :mrgreen:

Harry - Sob Sty 07, 2012 12:27

pierwszy i drugi bateria w pilocie
3 działa Ci w ogóle sygnał dźwiękowy?

Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 12:31

działa mi klakson normalnie :) ale nie gdy się włączy alarm
Harry - Sob Sty 07, 2012 12:38

to zobacz centralkę alarmu i od niej fioletowo-czarny przewód
Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 12:49

powiedz mi gdzie ona może się znajdywać? bo nie znam się bardzo na tym. :) ale lobię kombinować.
Jezyk_R200 - Sob Sty 07, 2012 13:01

mi alarm działa prawidłowo ale przy zamykaniu i otwieraniu z pilota też nie wydaje dźwięku. Miałem tak już w kilku autkach i wydaje mi się że jest wporządku. Może tak ma być, mnie to akurat nie przeszkadza :)
marcin5xd - Sob Sty 07, 2012 13:03

moze masz odpiety sygnał od alarmu? ja tak mam u siebie klakson jest ale alarm odpiety ma sygnał bo byly problemy ze sie właczał w nocy.
Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 13:03

mi kolego nie wydaje dźwięku jak wejdziesz do auta podczas aktywnego alarmu. Powinien wyć. Bo co to za alarm jak nie daje znać ze ktoś się włamuje ;)
A co do zamykania i otwierania to też nie da znać dźwiękiem że zamknęło.
W poprzednim aucie co miałem, to podczas włączania alarmu dało mi znać pojedynczym dźwiękiem.

har0 - Sob Sty 07, 2012 13:36

w Roverkach nie ma sygnalizacji dźwiękowej o otwarciu/zamknięciu drzwi pilotem. Chyba że o czymś nie wiem
leszczu - Sob Sty 07, 2012 13:47

Jezyk_R200 napisał/a:
ale przy zamykaniu i otwieraniu z pilota też nie wydaje dźwięku.

Bo tak ma być. Fabrycznie po roku 98 tylko mrugają kierunki 3 razy, żadnego sygnały ma nie być. :wink:

Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 14:22

no to dobra z tym dźwiękiem otwieraniem/ zamykaniem :) ale dalej w tym problem czemu nie wyje alarm jak się kluczem otworzy drzwi a alarmu się nie wyłączy? migają tylko wszystkie migacze. Gdzie znajduje się ta centralka alarmu żeby sprawdzić ten kabel co kolega wspominał wyżej.
Harry - Sob Sty 07, 2012 15:35

jak otwierasz kluczykiem drzwi to przecież alarm wyłączasz, ale imo nie wyłączasz
jak otwierasz pilotem to wyłączasz imo i alarm,
otwórz szybę pasażera zamknij drzwi pilotem, otwórz drzwi pasażera poprzez odryglowanie drzwi ręcznie, wtedy powinien Ci alarm wyć. Jak masz czujnik ruchu w środku to jak zamkniesz auto kluczykiem to jest on wyłączony, jak zamkniesz pilotem jest włączony

Drwal85 - Sob Sty 07, 2012 20:30

ok, zobaczę tą metodę i wieczorem napiszę :) kluczykiem nigdy nie zamykam, bo idzie tylko zamknąć nim drzwi od kierowcy. Zawsze pilotem zamykam. Ok napisze potem.

[ Dodano: Sob Sty 07, 2012 20:30 ]
Zrobiłem tak jak gadałeś, uchyliłem okno od pasażera i zamknąłem auto pilotem. Poszedłem otworzyć za cypelek i nawet alarm się nie włączył.


Włączają się migacze wtedy jak - wejdę do auta, zamknę auto od środka pilotem i jak przekręcę stacyjkę to wtedy zaczynają migać migacze, ale bez dźwięku.

Harry - Sob Sty 07, 2012 21:52

a wziąłeś pod uwagę to, że jeszcze alarm musi się uzbroić ? chyba 30 sekund tzn. dioda miga wtedy normalnie już


Cytat:
Włączają się migacze wtedy jak - wejdę do auta, zamknę auto od środka pilotem i jak przekręcę stacyjkę to wtedy zaczynają migać migacze, ale bez dźwięku.


to juz za bardzo nie wiem, musisz chyba sprawdzić przewody od centralki

lucas202 - Pon Sty 09, 2012 07:57

panowie podepne sie pod temat.

Mam rover 214Si z 97 roku.
Pilot od centralnego to LUCAS 3TXB.
Kierunki w tej wersji mają migać przy zamykaniu/otwieraniu? Bo odkad mam to auto dwa lata nigdy nie migały a gdzieś przeczytałem ze powinny dawac znać. Jak to jest?

leszczu - Pon Sty 09, 2012 14:33

Z tego co pamiętam, to miganie kierunków przy zamykaniu/otwieraniu wprowadzili dopiero po 98 roku. :wink:
jrdarus1 - Pon Sty 09, 2012 16:16

lucas202, jeśli chcesz mieć kierunki to looknij na ten temat KLIK!! ja skorzystałem koszt jest naprawdę niewielki a cieszy :) robota również dziecinnie prosta.

Pozdrawiam

Drwal85 - Pon Sty 09, 2012 17:47

Bateria wymieniona, zasięg się poprawił i już nie miga dioda co pisałem w pierwszym poście, był lekki problem z adaptacją pilota ale poszło. :mrgreen:

Co to 2 problemu dalej jest.