Zobacz temat - [R214]Części oryginalne a zamienniki.Pytanie przed zakupami.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214]Części oryginalne a zamienniki.Pytanie przed zakupami.

MatiNitro - Sob Sty 07, 2012 17:15
Temat postu: [R214]Części oryginalne a zamienniki.Pytanie przed zakupami.
Witam. Zbliża się czas wymiany kilku rzeczy w moim Rover'ku 214i.
Przeglądam Allegro, sklepy, katalogi internetowe i zastanawiam się co wybrać.
Do wymiany mam piastę z tyłu, sprężyny tył i możliwe że amortyzatory także tył, ale wcześniej muszę je na diagnostyce sprawdzić.
Chciałbym się dowiedzieć części jakich producentów były montowane fabrycznie w samochodzie, czy są jakieś dobre zamienniki, a czego unikać.?

kadzaf - Sob Sty 07, 2012 19:11

Jesli chodzi o mnie to proponuje rozejrzeć sie po szrotach ,ewent na allegro za kompletnymi belkami tylnymi do 200tek (koszt ok 250-300zł ale bedzie juz wszystko a reszta na zapas . :wink:
MatiNitro - Sob Sty 07, 2012 19:13

Nawet o tym nie pomyślałem, ale jednak wolę przeznaczyć więcej pieniędzy i zakupić nowe części.
kadzaf - Sob Sty 07, 2012 19:21

MatiNitro napisał/a:
Nawet o tym nie pomyślałem, ale jednak wolę przeznaczyć więcej pieniędzy i zakupić nowe części.

twoj wybór twoja wola :wink: oryginalne czesci bedą drogie wiec pozstaje zamiennik,chyba ze nie masz co z kasą robić wtedy rozumiem :mrgreen:

Adrian - Sob Sty 07, 2012 19:47

Zajrzyj na www.tomateam.pl . Zorientujesz się w cenach części oryginalnych, oraz zamienników, które się w Roverkach sprawdzają. Właściciel sklepu stara się moim zdaniem sprzedawać takie zamienniki, z których kupujący będzie zadowolony. :wink:
Harry - Sob Sty 07, 2012 21:54

kadzaf napisał/a:
Jesli chodzi o mnie to proponuje rozejrzeć sie po szrotach ,ewent na allegro za kompletnymi belkami tylnymi do 200tek (koszt ok 250-300zł ale bedzie juz wszystko a reszta na zapas . :wink:

tak kupno używanych amortyzatorów i sprężyn super pomysł :roll:

co do amorów fabrycznie montowane są Delphi, ale jakie sprężyny to już nie wiem

kris2828 - Sob Sty 07, 2012 23:08

jeśli chodzi o piastę to tak jak tu piszą też tak zrobiłem i polecam ;-)

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=66011

http://www.moto.autocentr...amochodowe.html (tylko że nie dają tej nakrętki co jest na zdjęciu)