Zobacz temat - Data ważności przeglądu niewbitego w dowód.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Data ważności przeglądu niewbitego w dowód.

Gulag - Pon Sty 09, 2012 14:23
Temat postu: Data ważności przeglądu niewbitego w dowód.
W dowodzie nie było miejsca na wbicie przeglądu więc od diagnosty dostałem przegląd na wydrukowanej kartce. Wszyscy mówią że mam 30 dni ważności tego przeglądu aby go wbić w dowód. Na kartce nie ma ani słowa na temat 30 dni, jest natomiast informacja że przegląd jest ważny rok.

Niestety nie dam rady wyrobić dowodu w ciągu 30 dni ( mijają jutro) i tu rodzi się pytanie czy ten wydrukowany przegląd ze stacji diagnostycznej ma ważność tylko 30 dni ? Czy mogę wyrobić dowód spokojnie po tym terminie.

chmielu - Pon Sty 09, 2012 23:56

przeglad na kartce jest wazny 30 dni !

pojdz z tym do wydzialu komunikacji, przedstaw sprawe o co chodzi.. i powinni Ci dac tymczasowy dowod z wpisana data przegladu i powinno grac wszystko :) chyba, ze w okienku pracuje jakis gbur

Paul - Wto Sty 10, 2012 02:45

chmielu napisał/a:
i powinni Ci dac tymczasowy dowod z wpisana data przegladu i powinno grac wszystko


Albo chociaż pieczątkę niech przyłożą i wpiszą datę odbioru nowego dowodu - na miśków powinno pomóc :D

sknerko - Wto Sty 10, 2012 08:42

Ja miałem taki przypadek i w urzędzie przystawili pieczątkę na papierze z przeglądem z data wydania nowego dowodu.
Gulag - Wto Sty 10, 2012 08:49

To że nie będę mógł jeździć z tą kartką po 30 dniach nie stanowi problemu, problemem jest to że nie ma mnie w mieście gdzie jestem zameldowany i nie wyrobie się w terminie 30 dni do urzędu. Pytanie brzmi czy Pani w okienku w wydziale komunikacji przyjmie jako aktualną tę kartkę z przeglądem jeśli był zrobiony później niż 30 dni temu.
PTE - Wto Sty 10, 2012 08:53

Proponuję zadzwonić do urzędu i zapytać.
Paul - Wto Sty 10, 2012 15:09

Gulag napisał/a:
Pytanie brzmi czy Pani w okienku w wydziale komunikacji przyjmie jako aktualną tę kartkę z przeglądem jeśli był zrobiony później niż 30 dni temu.

Pani przyjmie, bo musi.
30 dni tylko można JEŹDZIĆ z tym kwitem :D