Zobacz temat - [R25] Wymiana tylnego pasa bezpieczeństwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wymiana tylnego pasa bezpieczeństwa

misieksb - Pon Sty 16, 2012 16:07
Temat postu: [R25] Wymiana tylnego pasa bezpieczeństwa
Witam!
Mógłby ktoś poradzić jak szybko i bezproblemowo wymienić pas bezpieczeństwa - prawy tył? Poprzedni właściciel całkiem przetarł pas i kupiłam już nowy ale nie dokońca wiem jak się zabrać za tą wymianę. Mechanizm trochę ukryty w bagażniku i kiepskie wejście wg mnie ale może ktoś ma szybki i prosty sposób żeby się uwinąć z tym w 5 min?

leszczu - Pon Sty 16, 2012 16:27

Na pewno będziesz musiała ściągnąć tapicerkę w bagażniku. Nie wiem jak z tą półeczkę z głośnikiem, ale to już sama zobaczysz czy nie będzie ci ona przeszkadzać. :wink: Do tego dochodzi jeszcze zdemontowanie siedziska tylnej kanapy, bo pewnie pod nim pas jest przykręcony do nadwozia. :wink:
7Tomi - Wto Sty 17, 2012 09:40

Kanapy nie trzeba demontować. Śruba w podłodze jest dostępna pomiędzy oparciem a siedziskiem.

Większym problemem mogą być klucze :P Tam potrzebne są torxy z tego co pamietam T40 ale nie jestem pewien.

Musisz zdemontować półkę z głośnikiem (3 śrubki na śrubokręt). Odpinamy lampkę i głośnik. Trzeba zdemontować tapicerkę bagażnika.

Pytanie jeszcze czy to wersja 3d czy 5d?

W 5d jest łatwiej :) wq 3d trzeba zdemontować boczek jeszcze i wtedy wszystko jest na wierzchu i można odkręcać ;)