Zobacz temat - [R25] Klapa Bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Klapa Bagażnika

Guciek - Wto Sty 17, 2012 00:12
Temat postu: [R25] Klapa Bagażnika
Witam
Mam problem z zamykaniem bagażnika od czasu mrozów muszę mocniej walnąć żeby zamknąć, jak było ciepło nie było tego problemu, prócz skrzypienia/trzaskania na które pomogło spsikanie sprayem silikonowym wszystkiego co gumowego i rowki pod tylną polką i minimalne zsuniecie tego "ucha zamka" trzymającego się na 2 śrubach w dół, prócz tego ze klapa się nie łatwo zamyka i znowu trochę hałasuje to jeszcze jedna śruba trzymająca ucho zamka jest luźna ani wykręcić ani dokręcić nie idzie a chciałem podnieś ucho minimalnie w gore by zamek lepiej chwytał, tak więc czego te 2 śruby od ucha zamka się trzymają od spodu jak tam dojść by to zrobić by dało się dokręcić śrubę

Remigiusz - Wto Sty 17, 2012 00:35

Guciek, Ktoś już wyrobił gwint i dlatego teraz tobie nie łapie ucho dolne :neutral: Niestety profil zamknięty tam jest i dojścia nie ma :neutral:
PTE - Wto Sty 17, 2012 09:29

Guciek, przeczytaj ten wątek. Użycie szukajki to podstawa :wink:
7Tomi - Wto Sty 17, 2012 09:35

Problemy z zamykaniem związane są w 99 % z zamkiem w klapie (tym na kluczyk). Zaciera się sprężyna która powinna odbijać cięgno zamka. Wystarczy rozebrać klapę. Wyciągnąć cały zamek wyczyścić wszystko i powinno działać.

Ostatnio przerabiałem to w ZR z 2004 roku. Nie taki stary a niestety wszystkie te zamki maja taka przypadłość :(

Guciek - Wto Sty 17, 2012 14:32

okej dzięki Panowie :)