Zobacz temat - [R214] Termostat padł po przejechaniu 200km... ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Termostat padł po przejechaniu 200km... ?

bobo_kozak - Pią Sty 20, 2012 18:10
Temat postu: [R214] Termostat padł po przejechaniu 200km... ?
Witam

Koledzy, czy to możliwe żeby wymieniony na zupełnie nowy termostat przestał działać po przejechaniu ledwie około 200km? Kilka tyg temu wymieniłem termostat. Dodam, że robiłem to u zupełnie nieznanego mi mechanika, który wyglądał na niezłą mende... Oczywiście "swoje" skasował. Zawiozłem mu część kupioną w sklepie- zupełnie nową. Po odebraniu objawy ustały - wskazówka temperatury przestała szaleć, nawiew znów był gorący, zgasła na dobre kontrolka SRS. Dziś w trakcie jazdy wszystkie te problemy wróciły, tj nawiew ledwo letni, wskaźnik temperatury skaczący z góry na dół i spowrotem i kontrolka SRS zapalila sie w trakcie jazdy i zgasła dopiero po wyłączeniu silnika. Czy możliwe, że termostat ze sklepu już się spieprzył czy raczej cwaniak wsadził mi jakąś używkę, która już ledwo zipała? Czy można mu to jakoś udowodnić bo napewno tak tego nie zostawię. Jakie są wasze opinie na ten temat?

Pzdr

Drwal85 - Pią Sty 20, 2012 18:34

z powrotem do mechanika niech ponownie robi :twisted:
colin1983 - Pią Sty 20, 2012 18:37

bobo_kozak, jakiej firmy był ten termostat? jeśli Verneta to norma , mi dopiero za 2 razem udało się znaleść sprawy na którym jeżdżę już 2 lata
kris2828 - Pią Sty 20, 2012 18:39

wyjmij termostat i sprawdź czy jest dobry włóż go do gotującej się wody w garnku i patrz czy się otwiera a może masz zapowietrzone wszystko, pod filtrem powietrza (albo gdzieś w okolicach) jest śrubka do odpowietrzania. a wentylator działa?
kangaroo69 - Pią Sty 20, 2012 18:57

Ja w wakacje kupiłem Verneta i bylo by niezle ale teraz po załozeniu gazu przestał się zamykac i po przejechaniu 30km. Temp. spada:( teraz kupiłem Waxtata i nie dosc ze orginalny to i tanszy niz tamten:)
Adrian - Pią Sty 20, 2012 19:16

bobo_kozak napisał/a:
kontrolka SRS zapalila sie w trakcie jazdy i zgasła dopiero po wyłączeniu silnika
To akurat nie ma nic wspólnego z wymianą termostatu.
bobo_kozak napisał/a:
wskaźnik temperatury skaczący z góry na dół i spowrotem
Napisz o tym więcej. W jakim zakresie skacze wskazówka? Ile czasu jej to zajmuję?
tronsek - Pią Sty 20, 2012 19:28

bobo_kozak napisał/a:
wskaźnik temperatury skaczący z góry na dół i spowrotem
ten objaw wskazuje na co najmniej zapowietrzony układ chłodzenia.
kangaroo69 - Pią Sty 20, 2012 20:32

tronsek napisał/a:

bobo_kozak napisał/a:
wskaźnik temperatury skaczący z góry na dół i spowrotem
ten objaw wskazuje na co najmniej zapowietrzony układ chłodzenia.

Tylko dlaczego zapowietrzył się po jakimś czasie ?

ADI-mistrzu - Pią Sty 20, 2012 20:34

Równie dobrze może wskazywać na uszkodzone złącze od czujnika dla wskaźnika.
bobo_kozak - Sob Sty 21, 2012 13:07

Odnośnie marki jak zejdę do samochodu to sprawdzę opakowanie bo nie pamiętam, kosztował 35zł w każdym razie. Wiem też, że mechanik przy pierwszej wymianie odpowietrzał układ i wymienił płyn. Jeśli chodzi o wskaźnik temperatury, w trakcie rozpędzania auta skacze tak wysoko, że jest prawie na czerwonej kresce na górze, potem jadąc ze stała prędkością i przy redukcji minimalnie spada, czasem spadnie do połowy. Dodaje gazu i znów skacze pod maksimum. Dodam, że jeżdżę na lpg- sekwencja.

[ Dodano: Sob Sty 21, 2012 10:52 ]
Tylko, Panowie, jeszcze nawiew. Jest zimny/letni na nagrzanym silniku. Bezpośrednio po wymianie termostatu nawiew był gorący...

[ Dodano: Sob Sty 21, 2012 13:07 ]
Termostat był FSO

Adrian - Sob Sty 21, 2012 17:10

bobo_kozak,
Sprawdź, czy ten mechanior dobrze podłączył wszystkie węże od układu chłodzenia. Może coś pokręcił i stąd te cyrki. Spróbuj odpowietrzyć układ jeszcze raz (na Forum znajdziesz info jak to zrobić). Co do czujnika to na początek możesz przeczyścić jego złącze, wtyczkę i obejrzeć kabelek pod kątem uszkodzeń.

polofix - Sob Sty 21, 2012 17:17

mam mieszane uczucia co do usterki. mam pewne podejrzenie ale narazie się wstrzymam. sprawdź kolego czy nie idą pęcherzyki powietrza w zbiorniczku wyrownawczym.
bobo_kozak - Wto Sty 24, 2012 09:12

Temat rozwiązany (mam nadzieję). Jednak nie termostat. Zauważyłem wczoraj, że cieknie delikatnie pod silnikiem, z okolic rozrządu, a w zbiorniczku brakowało płynu. Mechanik stwierdził, że pompa wody się posypała, a Roverka mam 2 miesiące i pomału zabierałem się za wymianę rozrządu także wymieniam całość. Mam nadzieję, że te cyrki teraz się skończą :grin: