Zobacz temat - [R75] Silnik nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik nie odpala

koci_flak - Nie Sty 22, 2012 16:58
Temat postu: [R75] Silnik nie odpala
Cześć!
Właśnie wybierałem się na zakupy i spotkała mnie niemiła niespodzianka...samochód nie odpala.

Miałem problem z rozrusznikiem, było słychać pyknięcie po przekręceniu kluczyka ale rozrusznik nie kręcił. Po kilku przekręceniach kluczykiem auto zapalało.
Czekała go wymiana rozrusznika w tym tygodniu. Dzisiaj miałem to samo, tyle że rozrusznik kręci a samochód nie odpala. Pomyślałem więc, że może za słaby akumulator, a że zaraz obok była górka chciałem odpalić go z dwójki. No niestety...auto nie pali. Spróbowałem z jedynki, zapalił ale po wciśnięciu sprzęgła zgasł. Wyciągnęli mnie na lince pod dom, przy okazji holowania sprawdziłem czy odpali....no i niestety.
Co oprócz rozrusznika mogę sprawdzić?
może nie dostaje paliwa? brak iskry? Coś jeszcze? Jutro mam na szczęście wolne żeby w nim grzebać..

kris-tofer - Nie Sty 22, 2012 17:26

może brak paliwa
Pawel84 - Nie Sty 22, 2012 18:37

Nie pal na po pych, pasek rozrządu może przeskoczyć. Sprawdź pompę paliwa.
koci_flak - Nie Sty 22, 2012 21:54

Hej!
Dzięki za wskazówki,
problem rozwiązany, okazało się że przyczyną był prawdopodobnie immobilizer który odciął dopływ paliwa.
Po podwójnym zamknięciu i otwarciu samochodu, włożyłem kluczyk i odpalił od strzału.
Pozdrawiam!
Na szczęście obyło się bez rozbierania samochodu :)

SeniorA - Pon Sty 23, 2012 07:06

koci_flak napisał/a:
problem rozwiązany, okazało się że przyczyną był prawdopodobnie immobilizer który odciął dopływ paliwa.
immo odcina też rozrusznik , jak nie odczyta transpondera to rozrusznik milczy.
edward25 - Sro Lut 07, 2018 13:14

SeniorA napisał/a:
immo odcina też rozrusznik , jak nie odczyta transpondera to rozrusznik milczy.

Witam, czy transponder "starzeje się" w jakimś tam stopniu i może tracić możliwość komunikowania się z immobilizerem ? Pytam dlatego, bo u mnie czasami coś powoduje, że rozrusznik "milczy", a po przełożeniu kluczyka raz lub kilka razy zapala tak jakby nigdy nic :)