Zobacz temat - [rover 420] problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 420] problem z odpaleniem

cannabis25 - Pią Sty 27, 2012 19:39
Temat postu: [rover 420] problem z odpaleniem
witam wszystkich) jak w tytule mam problem z odpaleniem mojego roverka:( myslalem ze padl akumulator ale probowalem go odpalic za pomaca przewodow i nic nie dalo. samochod z naladowanym akumulatorem(bus)chodzil ponad godzine.jak odpalam na poczatku slychac jak rozrusznik zaczyna krecic ale po chwili slychac jjakies pykanie stukanie niewiem co to:(. podejrzewam moze ze to swiece trzeba wymienic albo cos z rozrzadem chociarz rozrzad ma 10tys przejechane. moze pomozecie z gory dziekuje:)
tronsek - Pią Sty 27, 2012 19:53

cannabis25 napisał/a:
na poczatku slychac jak rozrusznik zaczyna krecic ale po chwili slychac jjakies pykanie stukanie niewiem co to
Na początek sprawdź połączenie przewodu masy.
tomass - Pią Sty 27, 2012 19:54
Temat postu: problemy z odpaleniem.
Witam.
Miałem podobny problem przy odpalaniu roverka,też pykało ćpykało okazało się że problem był przy rozruszniku, szczotki rozrusznika jak się kończą lub zawieszą w szczotkoczymaczu czasami z powodu zabrudzenia.
Pozdrawiam.

cannabis25 - Pią Sty 27, 2012 20:11

no nic dzieki jutro zobacze co z tegop wyjdzie pozdrawiam sprobuje cos zrobic z tym rozrusznikiem bo masa podpieta jak macie jeszcze jakies propozycje to poprosze:) a moze ma ktos namiary na mechanika w stolicy!!
tronsek - Pią Sty 27, 2012 20:14

cannabis25 napisał/a:
a moze ma ktos namiary na mechanika w stolicy!!
Skontaktuj się z kolegą Mariusz418 Super fachowiec od ROVER'ków http://forum.roverki.eu/p...wprofile&u=2277
mi_sza1 - Pon Sty 30, 2012 14:47

cannabis25 napisał/a:
rozrusznik zaczyna krecic ale po chwili slychac jjakies pykanie stukanie niewiem co to

Akumulator jest tak rzozładowany że wystarcza mu mocy na parę sekund, a potem zaczynają 'pykać strzelać' przekażniki -to normalne. Spróbuj naladować akumulator prostownikiem i odpalaj. albo pożycz na próbę.

cannabis25 - Czw Lut 02, 2012 17:17

okazalo sie ze akumulator siadl bo pasek od alternatora sie slizgal na rolce i po wlozeniu nowego akumulatora odpalil ale po przejecaniu ok 1km urwalo rolke z napinacza i to byl koniec jazdy:(